Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Cały Brzeg pisze w sieci
Autor Wiadomość
tomkk 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-12, 12:21   Cały Brzeg pisze w sieci

Codziennie przed komputerami siadają setki brzeżan. Na forumbrzeg.pl Rozmawiają o wszystkim. Napisali już ponad 100 tysięcy wiadomości.

Wszystko zaczęło się od bólu zęba Łukasza Jasińskiego. 13 kwietnia 2005 roku chłopak nie mógł usnąć, więc włączył komputer i z nudów założył stronę www.forumbrzeg.pl

Po dwóch latach popularność forum jest ogromna.
Codziennie zaglądają tu setki brzeżan, także tych mieszkających poza granicami Polski, a forum ma już zarejestrowanych 1600 użytkowników.
Piszą o bulwersujących ich sprawach, o muzyce, szkołach, dzieciach, polityce, przedwojennej historii miasta i imprezach kulturalnych.

Cały artykuł na stronie Nowej Trybuny Opolskiej

[ Komentarz dodany przez: Inez: 2007-04-12, 16:50 ]
Dałam całą treść, by dostęp do artykułu był bezpośredni

tomkk: Usunąłem spory fragment tekstu, ponieważ wtedy są łamane prawa autorskie :)
:wink:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-12, 20:57, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-04-12, 16:48   

Jest to artykuł na temat naszego forum więc zachęcam do przeczytania :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-12, 16:50   

tomkk napisał/a:
Wszystko zaczęło się od bólu zęba Łukasza Jasińskiego. 13 kwietnia 2005 roku chłopak nie mógł usnąć, więc włączył komputer i z nudów założył stronę


Ha, nie wiedziałem.. dobre, dobre... po przeczytaniu tego artykuły z pewnością będziemy bardziej twórczo patrzeć ból zębowy :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-12, 16:57   

smooth napisał/a:
Ha, nie wiedziałem.. dobre, dobre...

Nie znasz historii forum :shock: W takim razie czas byś ją poznał :wink:

Oto temat Jak powstało forum. Zachęcam wszystkich forumowiczów do poczytania :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-12, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-12, 18:26   

No i w końcu poczytałam o tym jak powstało nasze forum, wszystko co słyszłam na ten temat jest prawdą :D
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-04-12, 22:23   

proszę jak się elita w gazetach wypowiada...teraz to tylko czekać, aż nasi "żółci" i "zieloni" będą mieli swój udział w skandalach krajowych, o których dowiemy się może już z telewizji.

PS. Powód założenia forum jest jeszcze bardziej motywujący do wypowiadania się na nim. Popatrzcie, taki niewinny ząb, ale tyle dla społeczeństwa zrobił. Yasiu tylko pozazdrościć Ci takiego uzębienia :) Ciekawe co powstanie przy jego następnym bólu... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-13, 08:50   

Rozszerzając temat bólu zęba i związanych z nim wydarzeń, pozwoliłem sobie poczytać na temat tej dolegliwości 8)
Poniżej "owoc" mojej pracy :evil:

Na skutek swej twardości, ząb wydaje się być tworem martwym. Tymczasem wiadomo, że ból odczuwa tylko żywa, unerwiona tkanka.
Wewnątrz zęba znajduje się miazga, nazywana nerwem zęba. To właśnie dzięki niej, ząb jest ściśle związany z resztą ustroju, "żyje i czuje". Każdy ból zęba sygnalizuje o jego chorobie, która może być wywołana przez próchnicę lub jej następstwa.
Próchnica zębów dotyka przeszło 90% ludzi na świecie.
Początkowe stadium próchnicy charakteryzuje się tym, że na szkliwie zęba pojawia się niewielka, kremowa lub ciemna plamka, która następnie powiększa się. Typowymi miejscami powstawania próchnicy są bruzdy między guzkami zębów, a także szczeliny i powierzchnie styczne. Mało widoczny ubytek z czasem powiększa się, obejmując dalsze pokłady twardych tkanek zęba, czyli szkliwa i zębiny. Jeśli ząb nie zostaje w porę wyleczony, szkliwo pod wpływem żucia twardych pokarmów zapada się i powiększa ubytek. Próchnica rozwija się i zaczyna atakować bardzo ważną dla zęba tkankę jaką jest miazga. Wtedy pojawia się silny i rwący ból. Jak wiadomo miazga znajduje się we wnętrzu zęba i otoczona jest zębiną i szkliwem. Zapalenie miazgi spowodowane przez próchnicę powoduje wysięk, który nie znajdując ujścia uciska zakończenie włókien nerwowych i wywołuje ból.
Kiedy zapalenie miazgi jest minimalne, ból zwykle jeszcze nie występuje, lub pojawia się tylko po nagłej zmianie temperatury w jamie ustnej lub po spożyciu pokarmów słodkich lub kwaśnych. W takim stadium rozwój próchnicy może być zatrzymany i uleczony przy zachowaniu żywej miazgi.
Jeśli ząb zaczyna boleć bez określonych bodźców zewnętrznych, przez dłuższy okres czasu, nieraz przez kilka dni, mamy do czynienia z zaawansowanym zapaleniem miazgi. W takim przypadku zmiany, które nastąpiły w nerwie są już nieodwracalne. Taką infekowaną miazgę należy usunąć, ząb będzie już martwy.

Zdarza się, że po kilku dniach ząb przestaje boleć bez leczenia. Nie oznacza to jednak, że ząb wyzdrowiał. Proces infekcji zniszczył całkowicie miazgę, która nie odczuwa już bólu. Bakterie ciągle jednak atakują organizm. Jest ich coraz więcej i stają się coraz silniejsze. Pojawia się zgorzel, infekcja zaczyna atakować kość wokół korzenia zęba. Przejawia się to bardzo silnym, promienistym bólem. Drogą naczyń krwi0nośnych, takie zakażenie, może się niekiedy rozprzestrzenić po całym organizmie i może być przyczyną wielu schorzeń i dolegliwości.

Mamy jednak nadzieję, że poprzez odpowiednią, codzienną higienę oraz systematyczną kontrolę w gabinetach dentystycznych nie będziecie Państwo narażeni na przykre doświadczenia poruszone w tym artykule.

źródło http://www.krecikdentysta...zebie/index.htm
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-13, 09:02   

Jak to śpiwał Bob Marley póki jeszcze miał zęby:
Te fear is my only courage:)
I coś takiego zaszło tutaj, słabość przekształca się w się :)
amen
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-04-13, 09:26   

Włóczykij napisał/a:
Ciekawe co powstanie przy jego następnym bólu
To tylko potwierdzenie, że wszystko (co dobre) rodzi się w bólu. Teraz to ból dla Opola - dlaczego nie u nich, a gdzieś na dalekiej prowincji?
0 UP 0 DOWN
 
pan ciekawski 


Wiek: 53
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z kosmosu

Wysłany: 2007-04-13, 09:50   

PK napisał/a:
Rozszerzając temat bólu zęba i związanych z nim wydarzeń, pozwoliłem sobie poczytać na temat tej dolegliwości 8)
Poniżej "owoc" mojej pracy :evil:


Próchnica rozwija się i zaczyna atakować bardzo ważną dla zęba tkankę jaką jest miazga. Wtedy pojawia się silny i rwący ból. Jak wiadomo miazga znajduje się we wnętrzu zęba i otoczona jest zębiną i szkliwem. Zapalenie miazgi spowodowane przez próchnicę powoduje wysięk, który nie znajdując ujścia uciska zakończenie włókien nerwowych i wywołuje ból.
Kiedy zapalenie miazgi jest minimalne, ból zwykle jeszcze nie występuje, lub pojawia się tylko po nagłej zmianie temperatury w jamie ustnej lub po spożyciu pokarmów słodkich lub kwaśnych. W takim stadium rozwój próchnicy może być zatrzymany i uleczony przy zachowaniu żywej miazgi.

Nic dodać, nic ująć - po prostu MIAZGA!!! :) :) :)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-13, 09:54, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-04-13, 17:27   

Ale powiem szczerze że dentystów się boję :-P
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-04-14, 19:14   

yasiu napisał/a:
Ale powiem szczerze że dentystów się boję :-P



ja też... wręcz niesamowicie... :?

nie polecam filmu "Dentysta" w takim razie...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, caly, pisze, sieci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu