Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-23, 18:22
[Człowiek humanitarny] Spójrz co pozostaje z Twojego futra
Autor Wiadomość
Anaitis 
Wybryk natury



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 16:29   [Człowiek humanitarny] Spójrz co pozostaje z Twojego futra

Moderowany przez smooth:
Pozwoliłem sobie przenieść temat, ze względu na zagadnienie humanitarności


Zastanawiałam sie gdzie ponizszy filmik można by było umieścić.
Uważam,ze film jest wstrząsajacy i niezwykle drastyczny.Osobiście wywarł na mnie niesamowite emocje.Chciałabym aby wszyscy miłośnicy/miłośniczki naturalnych futer zastanowili się po obejrzeniu poniższego filmu.

<klik>

:(
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-03-23, 18:24, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 16:34   

Nie oglądnęłam do końca...nie miałam odwagi... TAKICH LUDZI POWINNO SIĘ KASTROWAĆ :!:

Życie, to życie, nie ważne czy ludzkie czy zwierząt ... "po piąte ... nie zabijaj"

A te smutne oczy na samym początku filmiku.... co czują takie zwierzęta :?:
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 16:36   

Nie miałam siły oglądać całego.. Tylko wziąć i zrobić to samo z tymi ludźmi.. Grr.. Jak tak można :(
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-03-23, 17:02   

Przykry obraz, ale osobiście nie wywołuje u mnie chęci naprawiania świata :/ . Owszem, można by to było zrobić w bardziej humanitarny sposób, ale biznes jest biznes, nie ma się co rozczulać, drągiem przez łeb jest najszybciej i najtaniej. Zresztą w przemyśle mięsnym też zdarzają się "nieestetyczne" sposoby uboju, a schab czy szynka są na większości stołów. Skórzaną odzież też się wygodnie nosi. Po prostu taka branża, gdzie - jak w większości - zdarzają się mniejsze lub większe lewactwa.

Dookoła dzieje się mnóstwo wiele gorszych rzeczy, ale nikt tego nie nagrywa.
Ostatnio zmieniony przez Janio 2007-03-23, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 17:46   

Straszne oni to robią na żywca i się jeszcze z tego cieszą :cry: Po prostu szkoda słów
0 UP 0 DOWN
 
Indra 


Wiek: 35
Dołączyła: 22 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Bg

Wysłany: 2007-03-23, 18:01   

Tylko dla ludzi o naprawdę silnych nerwach!

http://strasbourgcurieux....20de%20luxe.htm

http://www.all-creatures.org/anex/dog.html

http://a805.v9135e.c9135...._county_med.wmv

Okrucieństwo człowieka wynika z jego słabości. Bywa demonstracją siły, której tak naprawdę nie posiada. W powolnym tempie (zbyt powolnym) mentalność ludzka się jakoś zmienia. Jeszcze do niedawna dręczenie zwierząt było tematem tabu, a ostatnimi czasy coraz częściej media nagłaśniają takie sprawy. Żyjemy w czasach masowości i konsumpcjonizmu. Zwierzęta dla wielu ludzi są towarem. Stają się rzeczą, na której można łatwo zarobić, zabawką dla dziecka, produktem otrzymywania skór... Takie przykłady niestety można mnożyć..
Ostatnio zmieniony przez Indra 2007-03-23, 21:22, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 18:21   

Człowiek i tak jest tylko zwierzęciem, zwierzęta (szczególnie drapieżne współczucia, skruchy nie widzą, kiedy potrzeba wyższa). Czy to okrucieństwo, to już inna sprawa. Mieso zwierzęcia zabitego z okrucieństwem jest nie smaczne (uwalniana adrenalina) tak ze nie bardzo opłaca się zabijać niehumanitarnie. Co do wybebeszania, no cóż, niektórych to razi innych nie, ktoś to robić musi... Trudny temat w sumie.
0 UP 0 DOWN
 
Anaitis 
Wybryk natury



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 21:02   

Dziękuję za przeniesienie tematu..Sama lepiej bym go nie umieściła.;)

Człowiek jest zwierzęciem,ale posiada rozum,poczucie estetyki,humanitarności.Posiada duszę i moralność.Czasem niesety myślę iż to wszystko zostaje w człowieku zatracone.Zabijamy zwierzynę dla pokarmu-potrzebujemy jej aby przeżyć.Inne zwierzę zabija słabsze od siebie również aby przeżyć,ale futra (przy teraźniejszym pzremyśle tekstylnym naprawdę nie są do szczęścia niesamowicie potrzebne).My jako ludzie potrafimy i mamy mozliwości zrobić to tak,aby zwierzę nie cierpiało.Mamy przewagę nad innymi stworzeniami-mamy technikę,wiedzę,umiejętności..Nie tylko sam instynkt.
Szkoda tylko,ze czasem człowiek nie potrafi tego wykorzystać.I co to mogło być jego przewagą okazuje się jego klęską.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 21:46   

Po pierwsze napisze że do tej chwili mam dreszcze na samą myśl o tych scenach które widziałem... nie oglądałem do końca, po prostu nie dałem rady.

Po drugie... Tak w sumie patrze na to "zjawisko" noszenia ubrań z żywych stworzeń i dochodze do wniosku, że od czasów ludzi pierwotnych dużo się nie zmieniło; no może poza tym, że teraz zwierzęte zabija się żywe a ich skóry i futra nosi na sobie pomimo, że w sprzedaży są setki odmian nie tylko włókien ale i sztucznych futer.

Pozdrawiam wszystkie damulki i maczomenów, którzy na bodbudowanie swojej samooceny noszą na grzbietach to, co zabrano niewinnym stworzeniom w tak brutalny sposób. Nie dobrze mi się robi na samą myśl o was :?
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-23, 22:37   

Zobaczyłam cały film, jednak nie łatwo było mi przebrnąć przez niektóre momenty...
Nie rozumiem tak wielkiego okrucieństwa, aby odmówić zwierzętom spokojnej śmierci... Obdzieranie ze skóry żyjącego zwierzęcia? Czy to komuś sprawia przyjemność? Tylko człowiek może być tak okrutny, bo tylko on ma możliwość odróżniania co jest dobre a co złe...
Bezsensowna śmierć, nigdy nie lubiłam futer, człowiek przyozdobiony w cudzą skórę zdartą przemocą...
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-04-17, 20:07   

Przed chwilą znalazłam w internecie.
polecam również lekturę na stronie www.empatia.pl polecam zaznajomić się z treścią strony...

0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 22:19   

Mówiąc szczerze.... szok. A jeszcze przed tym jadłem kolacje... i mi sie odechciało. Nie można pisać ze biznes to biznes to jest morderstwo za które w wyniku udowodnienia powinno sie dawać dożywocie albo kare śmierci.
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 22:25   

Ziomek napisał/a:
Przed chwilą znalazłam w internecie.

Jakoś mi się dzieciństwo przypomina :evil: :evil:
W sumie żadna nowość, no może dla tych nieświadomych, co to nie wiedza jak wygląda "obrane" zwierzę... Człowiek nie takie rzeczy robi...
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 22:35   

Cytat:
W sumie żadna nowość, no może dla tych nieświadomych, co to nie wiedza jak wygląda "obrane" zwierzę... Człowiek nie takie rzeczy robi...


Tak ale to pokazuje jak bardzo społeczeństwo jest znieczulone na okrucieństwo... nie wolno pozwalać na takie rzeczy. Ciekawe czy komukolwiek byłoby miło jakby obierali go ze skóry.
Rozumiem zabijanie do uboju... ale w humanitarny sposób.
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-17, 22:41   

Kalderon napisał/a:
Ciekawe czy komukolwiek byłoby miło jakby obierali go ze skóry

Gdybym był już martwy to proszę bardzo, można mnie obierać z czegokolwiek.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, czlowiek, futra, humanitarny, pozostaje, spojrz, twojego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu