Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Tango ...to życie
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-30, 18:16   Tango ...to życie

My nie pobierami opłat - pracujemy absolutnie chartytatywnie :) . Tango Argentyńskie, to królowa tańców.

Moderowany przez smooth:
Wyodrębnione z Tańce
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-08-07, 04:00, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 18:53   

To zależy co kto lubi, ja hodziłam jeszcze pół roku temu na Krakusa i byłam zadowolona i szczęśliwa, choć trzeba było płacić. Franco Zarrazzo, byłam też kiedyś na spotkaniu pokazowym Tanga - nawet Cię pamiętam :) - ale wtedy już nie miałam partnera do tańca, a niestety warunkiem było posiadanie partnera, więc już się nie skusiłam. Franco, a jak jest teraz na tangu?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-30, 19:38   

Warunkiem nigdy nie było posiadanie partnera !!! Co prawda brakuje ich nadal i mamy przewagę kobiet, ale w relacji do innych miast wypadamy całkiem nieźle. Na ostatnim spotkaniu była nawet równowaga :) . Zapraszam serdecznie - ja co prawda w tym sezonie bywałem rzadko, ale grupa się rozkręca. Jest kilka osób, które po prostu już mnie przewyższyły opanowaniem techniki. Szczególnie te, które tańczą w parze z partnerem życiowym.
AS teraz pilnuje, żeby pary się zmieniały i żeby samotne panie były obtańcowane.

Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądasz, bo osób przewinęło się trochę i raczej obraz mam zamazany.

Na pewno już nie ma takiego tłoku, jak był na pierwszych spotkaniach wiosną 2006. Kilkanaście osób regularnie przychodzi, dołączają czasami nowe, czasami ktoś odpada. Cały czas utrzymuje się przemieszanie wiekowo-środowiskowe grupy. Ludzie w różnym wieku i różnym statusie materialnym.

Próbowaliśmy tańczyć w Piastowskiej, ale tam często spotykaliśmy się z... natarczywością wobec naszych pań podchmielonych gości hotelowych, którzy kreacje dziewczyn obierali dość jednoznacznie i szukali przygody na jedną noc. Ostatnio o mało nie doszło do eskalacji przemocy, ale na szczęście zebraliśmy się szybko.

Grupa jest nadal otwarta i nadal pracujemy non profit. Czasami organizowane są wyjazdy do Wrocławia albo do Oławy. Delegacja jedzie wziąć udział w Sylwestrze Tangowym w Krakowie - ja się jeszcze waham.

Tangowo pozdrawiam

Franco "El Muerte" Zarrazzo
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-12-30, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 19:46   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Warunkiem nigdy nie było posiadanie partnera !!! Co prawda brakuje ich nadal i mamy przewagę kobiet, ale w relacji do innych miast wypadamy całkiem nieźle. Na ostatnim spotkaniu była nawet równowaga :) . Zapraszam serdecznie


Kurde..to ja bym chyba chciał :wink:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądasz


ha! to ja Ci mogę pomóc...ale nie wiem czy mogę :wink:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Grupa jest nadal otwarta i nadal pracujemy non profit.

Kurde muszę to przemyśleć...na "trzeźwo"... Franco czy grupa kogoś takiego jak ja by potrzebowała ?
Kurde ja uwielbiam muzykę i ruch i namiętność... ech
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-30, 19:59   

SMOOTH! Wbijasz na najbliższe spotkanie ! Ew. 4-go stycznia jedziemy na występy do Wrocka - zabierasz się z nami. Najlepiej jak masz auto - wtedy zapakujemy jeszcze kogoś.
Zobaczysz o co biega. I KONIECZNIE zabierz jeszcze jakieś dziewczyny Forumowe :) .
Zresztą to do Wrocka to BDB dobry pomysł
Zaraz dam linka.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 20:10   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądasz, bo osób przewinęło się trochę i raczej obraz mam zamazany.
smooth Cie naprowadzi :)
smooth napisał/a:
to ja Ci mogę pomóc...ale nie wiem czy mogę
możesz ;)
Franco, powiedz mi taką rzecz, mam buty do tańców latynoamerykańckich, czy one mogłyby się nadać do tanga? Coś kojarze, że do tanga to raczej powinny mieć piętę i zakryty przód, a moje mają 'otwarty', ale może na ewentualny początek mogły być? Co o tym myslisz?
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 20:49   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ew. 4-go stycznia jedziemy na występy do Wrocka -


A przepraszam bardzo gdzie co jak o ktorej we Wrocku, albowiem ja po szkole mogłabym też sobie cos zostać zobaczyć :) (ja sie uczę we Wro)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-30, 20:52   

W dziale Tango Argentyńskie na stronce www.tangowbrzegu.prv.pl jest artykuł o butach do tanga Moniki Klein z Wawy. Serdecznie polecam. Na początek butki do latyny powinny wystarczyć - ważne, żeby nie były szpiczaste. Ważny jest obcasik u pań i pasek wokół kostki, bo noga kobiety często "fruwa" w tangu i bucik powienien być "zamocowany". Na więcej pytań odpowiem na miejscu. Śledźcie Księgę Gości projektu - tam jest teraz tablica ogłoszeń. Zresztą może się jakiś oddzielny wątek tangowy sporządzi.

[ Dodano: 2006-12-30, 20:56 ]
Saw_woman napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Ew. 4-go stycznia jedziemy na występy do Wrocka -


A przepraszam bardzo gdzie co jak o ktorej we Wrocku, albowiem ja po szkole mogłabym też sobie cos zostać zobaczyć :) (ja sie uczę we Wro)


Ze strony Tanga we Wrocku: milonga w klubie Mleczarnia - 4 stycznia 2007 (czwartek)
21:00-24:00 zapraszamy na milongę do piwnicy klubu Mleczarnia przy ul. Włodkowica 5.

A mieszkasz we Wro czy codziennie dojeżdżasz Saw?
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 21:12   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A mieszkasz we Wro czy codziennie dojeżdżasz Saw?


Dojeżdżam :wink:


Franco Zarrazzo napisał/a:
21:00-24:00


No to odpada bo w piatek trzeba wstać znów o 6:00 no ale miłej zabawy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-31, 00:24   

Hmmmmmmm to może ja się skuszę i wpadnę :D mieszkam we Wrocławiu i akurat po kole się zrelaksuję :D No i Mleczarnia to fajne miejsce z klimatem :)
chętnie bym sobie potańczyła, ale nie mam za bardzo możliwości, może jak znajdę jakiegoś kandydata do tańca to mi się uda zapisać na w-f w przyszłym semestrze na taniec :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-31, 09:19   

Pepe napisał/a:
to może ja się skuszę i wpadnę :D


Lepiej nie wpadaj, tylko w stosownym momencie zajdź świadomie :P .

Pepe napisał/a:
No i Mleczarnia to fajne miejsce z klimatem :)
chętnie bym sobie potańczyła, ale nie mam za bardzo możliwości, może jak znajdę jakiegoś kandydata do tańca


Mleczarnia faktycznie ma klimat. Tańczymy w podziemiach, na samym dole. Zapraszam serdecznie. O ile Cię poznam, a raczej pamiętam :) , to postaram się zaopiekować. Poznam też ze środowiskiem Wrocławskim - tam są regularne lekcje i partnerzy w nieco większej ilości, niż w Brzegu.

Poza tym zapraszam do Brzegu :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-12-31, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 13:18   

Przeczytałam fragment artykułu o butach ze strony tanga, szczególnie podobało mi się stwierdzenie: "tango to taniec, w którym partner wielokrotnie "zabawia się" naszą stopą. Będzie ją przesuwał lub blokował rozmaitymi : "arrastraras" i "sacadas"" :lol:
Moje butki wyglądają tak:

mają odkryty przód, ale nie są szpiczaste, a poza tym podeszwa jest podklejona miękką skórką - w końcu to buty taneczne:) Kupiłam je we Wrocławiu u producenta, prawdopodobnie robią też buty typowo do tanga argentyńskiego.
Czytałam, że spotkanie jest jutro - 3-go stycznia o 19:30, postaram się przyjść i popatrzeć jak tańczycie - jeśli nikt nie ma nic przeciw.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-02, 15:57   

Znaczy się może taka osoba która nigdy nie miała styczności z tangiem ani innym tańcem :> przyjść? Bo znam jedną chętną osobę wiek: 20 lat, płeć : kobieta

I jeśli tak to od razu zadam pytanie:

GDZIE dokładnie?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-02, 16:22   

jadore napisał/a:

Moje butki wyglądają tak:
Czytałam, że spotkanie jest jutro - 3-go stycznia o 19:30, postaram się przyjść i popatrzeć jak tańczycie - jeśli nikt nie ma nic przeciw.


Spopko wystarczą :) . Nawet cacy :D . Serdecznie zapraszam do BCKu na środę na godzinę 19.30 na Małą Scenę. Saw Woman z dwudziestolatką jak najbardziej też. I wszyskich chętnych. Z góry co prawda zaznaczam, że nie będzie żadnego pokazu, tylko po prostu lekcja, raczej luźna. Prowadzimy jednoczesne zajęcia dla kilku grup poziomowych.
Zaznaczam też, że nasze tango DIAMETRALNIE różni się od tego z Tańca z Gwiazdami. Nasze tango, to taniec porozumienia dwojga ciał i dusz, tango dla partnera i parternki. Partnerzy tańczą DO SIEBIE, a nie OD SIEBIE, jak na kursach i pokazach tańca towarzyskiego.
Sam osobiście mam jeszcze przed sobą baaaaardzo wiele nauki /człowiek całe życie tańcvzy tango.../.

Poopowiadamy, pokażemy, spróbujemy przedstawić to, co nas urzekło. A urzeka naprawdę ludzi w różnym wieku. Przypominam, że tańczą u nas 16latki, które zaczynały w wieku 15-lat.

Pozdrawiam Tangowo :)

[ Dodano: 2007-01-02, 16:24 ]
Saw_woman napisał/a:
Znaczy się może taka osoba która nigdy nie miała styczności z tangiem ani innym tańcem :> przyjść? Bo znam jedną chętną osobę wiek: 20 lat, płeć : kobieta


Ja nie tańczyłem tańca towarzyskiego przez ... 20 lat. od czasów kursów w szkole średniej. Nawet mówilem, że nie lubię tańca w parze. Wolałem poskakac, poszaleć. Przyszedł moment, że na żywo usłyszałem muzykę i zobaczyłem pierwsze tańczące pary. Romantyk we mnie zawył, a niespełnony macho narodził sie na nowo. BO do tanga... potrzeba też smutku ;)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-01-02, 16:26, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-07, 17:50   

Panie i Panowie, czy wybiera się ktoś w najbliższą środę (10 stycznia) na tango w BCK-u? Myślę, że nowe twarze są mile widziane :) Ja prawdopodobnie pójdę, fajnie byłoby pójść w większym gronie :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: tango, to, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu