Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Tango ...to życie
Autor Wiadomość
Francotango 
Franco, Eberhard Mock, etc



Wiek: 25
Dołączył: 17 Wrz 2007

UP 12 / UP 9


Skąd: Z dyfuzji kultur

Wysłany: 2008-02-29, 00:13   

Ten co śpiewa kiedyś miał długie blond włosy, w związku z czym ma ksywę "Polaco".
Roberto Goyeneche Polaco.

Na fortepianie mistrz Osvaldo Pugliese.

http://pl.youtube.com/wat...feature=related

I dalej z cyklu "jak to drzewiej bywało" - Ada Falcone:

http://pl.youtube.com/watch?v=tyxgUVb5_Yc

A tu nawet tańczą:

http://pl.youtube.com/watch?v=tyxgUVb5_Yc

I to jak :D .

Dobranoc :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-29, 09:00   

Prezentacja slajdów z niedawnego koncertu we wrocławskiej Mleczarni - tańczą tangueros z Wrocławia, Oławy, Katowic i Brzegu (w tym jeden dobrze Wam znamy, ale wyjątkowo nie w formie...). Świetna i klimatyczna prezentacja:

www.pafid.webd.pl/tango.exe
0 UP 0 DOWN
 
Anya 

Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-29, 19:28   

... Witam .. :) Widzę, że jak tylko nie ma mnie na zajęciach, to dzieje się coś ciekawego:D Zdjęcia rzeczywiście dają .. "duuuuużo" do myślenia:) Ale popieram Franco! Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć... Tango wymaga przede wszystkim cierpliwości i świadomości własnego ciała. Ważnym aspektem jest też skupienie i wyciszenie się... wtedy czuje się wręcz zapach tanga...

Co do butów... Muszę przyznać, że odpowiednie obuwie w tangu gra niesamowicie ważną rolę. Kiedy zaczynałam się uczyć ćwiczyłam w takich sobie jakichś starych butkach ze startymi obcasami i niestabilną kostką. Ćwicząc różne figury, które rzecz jasna nie wychodziły prawidłowo z powodu tych nieszczęsnych butów, myślałam, że może po prostu nie mam predyspozycji czy coś tam :P Ale odkąd kupiłam właściwe obuwie- na obcasie o dobrej wysokości, z mocnym zapięciem gwarantującym stabilną kostkę i na zamszowej podeszwie, która umożliwia swobodne obracanie się przy różnych figurach, od razu wszystko lepiej zaczęło wychodzić i mogłam skupić się na Tangu, a nie na tym, czy się przewrócę czy nie... ;)
Dlatego Drogie Panie- jeśli zamierzacie kontynuować swoją tangową edukację to z serca radzę, aby może nie już teraz ale w najbliższym czasie, zainwestować w obuwie. Bo tak jak gitarzysta potrzebuje nastrojonej gitary do koncertu, tak tanguero potrzebuje dobrego obuwia na parkiecie...
Ot, taka śmieszna riposta ;)

Serdecznie pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-26, 10:57   

Dawno nie było żadnego filmiku. Z pozdrowieniami z Trójmiasta:

http://www.youtube.com/watch?v=xIYW7uzNGdg
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-26, 12:07   

Co tu dużo mówić - piękne. Jak to dobrze, że jest takie cudo jak youtube :)
Do zobaczenia na zajęciach dzisiejszych :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-26, 20:16   

Mnie akurat nie będzie dziś. Ale mam nadzieję, że Tobie i Twojej partnerce nadal energii nie zabraknie. Aż miło patrzeć, jak ćwiczycie :) .
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-27, 08:31   

Dzięki za miłe słowa :) Energii i zapału nam nie brakuje. Koleżanka już poważnie przymierza się to kupna bucików(ja też zdaje się powinienem... :roll: ), więc przygoda z tangiem dopiero się zaczyna i myśle, że damy rade przebrnąć bez ofiar przez te początki-początków :D
PS. Niedawno dopiero zrozumiałem to zdanie ze 'partnerka będzie miała łatwiej', bo wydawało mi się, że bycie prowadzonym to niewdzięczna rola. Teraz gdy patrze na to, co bardziej zaawansowani są w stanie "wykrzesać" z koleżanki, to widze, ze rzeczywiście to partner jest mistrzem ceremonii :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-27, 09:35   

Czy udało Wam się tangowicze oglądać wczoraj You Can Dance?
Pamiętam że Frank wspominał chyba, że nie bedzie miałm mozliwości..
Ale spokojnie uczestnikom własciwie marnie szło z nauka tego tańca, w odcinku były tez inne więc urywkami pokazywano. No ale może rzeczywiście się to ciekawie rozwinąć :) Kiedy już ekipa będzie bardziej zmotywowana i wezmą się do roboty :)
Ostatnio zmieniony przez KS 2008-03-27, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-27, 13:36   

Ja nie oglądałem, bo nie odbieram. A co było konkret na YCD? Była para Aisha i Victor z Buenos?

Bo powiem Wam już po cichu, że być może będzie okazja poznać ich osobiście w Brzegu już w maju.

Przy okazji dla tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w zajęciach tangowych w tygodniu - planujemy specjalne warsztaty weekendowe z nimi. I jeszcze kilka innych opcji rozważamy. Warsztaty niestety raczej będą płatne, ale uważam, że warto. Victor ma znakomity dar sprzedawania mechaniki ruchu i prowadzenia, a Aisha (Agnieszka) z każdego faceta zrobi tanguero i macho :) .

Ta para była jedną z tych, u których zaczynałem i mam do nich wielki sentyment. Zwłaszcza, że Aisha jest Polką z Podlasia i jak sama twierdzi - lubi małe miasteczka. Jeśli chcecie, zacznę publikować więcej materiałów na ich temat.

Pozdro tangowo

DO KB i jego partnerki - BUCIKI ! :) Moim zdaniem to będzie dla Was obu duży krok. Dawajcie radę :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-03-27, 23:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-27, 13:45   

KS napisał/a:
Czy udało Wam się tangowicze oglądać wczoraj You Can Dance?

Ja oglądałam, ale nie wychodziło im to tak jak nam na naszych środowych spotkaniach :D

Wczoraj już załapałam większośc kroków, których wcześniej nie mogłam do końca opanowac...Bardzo dobrze mi sie wczoraj tańczyło z partnerem :D

Pozdrawiam tego pana :)
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-29, 17:10   

verbeina napisał/a:
Ja oglądałam, ale nie wychodziło im to tak jak nam na naszych środowych spotkaniach

Oglądałem powtórkę i musze powiedzieć, ze gdybym na "dzień dobry' musiał partnerkę unosić, obracać i zarzucać jej nogami w powietrzu to też by mi nie wychodziło :D

Franco Zarrazzo napisał/a:
Była para Aisha i Victor z Buenos?

Zdaje się, że nie...

Franco, masz może jakieś tangowe mp3, bo ja słucham glównie radia a potrzebuje mobilności ;) Mam 'lunatico' gotan project, ale czuje głód klasyki, więc jakbyś mógł coś zarzucić, albo chociaż polecić to byłbym wdzięczny :)
Pozdrawiam :D
0 UP 0 DOWN
 
Anya 

Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-29, 23:46   

Ja przepraszam,że się tak "wtrynię" ... ale co do muzyczki.. to ze swej strony pragnę polecić - coś z klasyki: Astor Piazzolla, Hugo Diaz, al Tango, Carlos Gardel, muzyka z filmu "Tango" Carlosa Saury, Trio Patango... coś z nuevo: prócz Gotanu polecam Bajofondo Tango Club i wszelkich innych wykonawców tango electronico oraz wszystkie możliwe interpretacje utworu "Libertango" ..../ a jest ich naprawdę wiele/ :) . Coś do tango-walca? "Hijo de la Luna" Mecano ... piękne:)
Serdecznie pozdrawiam
i przepraszam za "się wtrynianie" :P
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-29, 23:55   

Anya napisał/a:
coś z klasyki: Astor Piazzolla


Eeeee Córa.... Astor jest prekursorem stylu nuevo... nie można go raczej umieszczać po stronie klasyków. Chociaż z drugiej strony, z perspektywy XXI wieku... hmmm. Ponoć Argentyńczycy chcieli Mistrzowi Astorowi zrobić to, co czasami robili sobie, gdy jakaś milonga kończyła się że tak powiem delikatnie, nieporozumieniem... znaczy zig zig ala porteno...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-03-30, 00:06, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Anya 

Wiek: 33
Dołączyła: 29 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-30, 00:19   

Hmm.. tak, z biegu historii wynika, że Astor był prekursorem nuevo... lecz mi raczej chodziło o brzmienie, styl i różnice pomiędzy np. Astorem i Gotanem ... Dzielę to sobie /upraszczając oczywiście/ na "staro-tango" i "nowo-tango". ;) Dla mnie Astor to klasyka- klasyczne instrumenty, dźwięki, mimo bardziej dynamicznej formy niż muzyka jego poprzedników, zaś Gotan czy Bajofondo- tutaj już więcej elektroniki i zupełnie "świeży" jak dla mnie styl. Stąd to rozgraniczenie. To taka moja osobista interpretacja...może komuś będzie w jakiś sposób pomocna. Podchodzę do tego jakby "z dystansem", szczerze przyznam,że wolę mniej zagłębiać się teorię czy historię tanga, a bardziej czuć...
Nie chcę tutaj głosić herezji, tudzież profanować tego naszego "sacrum na parkiecie":)
Z tangowym szacunkiem:)
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-30, 11:21   

taa 'Libertango' znane chyba każdemu, tyle ze nie każdy wie, że to akurat to :D (nawet w jakimś filmie było z Fordem o ile dobrze pamiętam).

http://www.youtube.com/wa...feature=related <-- tutaj jest zabawna interpretacja :D Chłopak ma wyobraźnie hehe :lol:

'Hijo de la luna' piękne i również bardzo znane, chociaż nie miałem pojęcia że to tango, dopoki na zajęciach tego nie puscili :D

Pod pojęciem klasyki miałem na myśli nie tyle historycznych, znaczących twórców co właśnie styl, muzykę pozbawioną elektroniki-jak nazwała to Anya - "staro-tango" ;)
Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: tango, to, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu