Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Moje wiadomości :/
Autor Wiadomość
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-04-02, 18:13   Moje wiadomości :/

A ja to mam taki problem... jak wchodze na swoje konto i wchodze w zakładkę 'wiadomości' wyskakuje mi komunikat, ze dostałam 500 wiadomości i wszystkie zostały usunięte z powodu braku miejsca czy cos takiego :?
może i sie na tym nie znam, ale prosiłabym o pomoc. okropnie mnie to irytuje tym bardziej że czekam na wiadomość(która sie pewnie usunęła:/) wydaje mi sie niemożliwością, żebym w ciągu doby dostawała 500 wiadomości, wiec coś tu chyba jest nie tak...
troche zamotałam, ale chyba wiadomo o co chodzi.
z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam :P
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-02, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-02, 18:25   

to chyba chodzi nie o >>> wiadomości prywatne <<< ale o NIEprzeczytane posty...ponieważ w każdym dziale co chwilę pojawiają się nowe posty a nie sposób jest czytać/przeczytać je wszystkie bo np. nie interesują cię wiadomości z wynikami meczy, dostajesz taką informację, że nieprzeczytane posty są :) teraz możesz je przeczytać ( a które to te nieprzeczytane to patrz na dole strony na oznaczenia ) lub oznaczyć jako przeczytane. Po zrobieniu tego liczba niprzeczytanych postów zmaleje a może nawet i zmaleje do 0 ( zera ). Natomiast nie wykonanie powyższego spowoduje, że po nagromadzeniu się postów nieprzeczytanych w liczbie 500 zostają one "usunięte" w sensie "oznaczone jako przeczytane". Posty te nie są usuwane, a jedynie brak przy nich informacji, że są to nowe posty....rozumiesz? trochę zamieszałem ale w skrócie >>> żadne posty nie sąusuwane a jedynie oznaczane jako przeczytane << dobra rada: czytaj posty lub oznaczaj jako przeczytane :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-02, 18:35   

Lotnik napisał/a:
dobra rada: czytaj posty lub oznaczaj jako przeczytane :wink:

Dokładnie o to chodzi. Nie ma znaczenia czy klikniesz na "Wiadomości" czy inny z przycisków u góry, bo ten komunikat, o którym piszesz tyczy się właśnie postów nieprzeczytanych (tak jak opisał Lotnik). Wracając jednak do tematu Twoich PW (Prywatnych Wiadomości) to ten komunikat nie ma z nimi nic wspólnego i jeśli czekasz na ważną wiadomość to ona jest w Twojej skrzynce (o ile ją dostałaś, czyt. ten ktoś ją wysłał). A fakt otrzymania takiej PW jest widoczny gdyż napis "Wiadomości" zmienia swój kolor na czerwony, gdy dostaniesz jakąś wiadomość. Nieprzeczytana PW jest w Twojej skrzynce oznaczona żółtą karteczką.

Ps. Tematów nie piszemy dużymi literami (taka prośba na przyszłość) :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-02, 19:02   

Pewnie chodzi o posty nie przeczytane nie możliwe zeby 500 PW wysłano Tobie :)

A ustawione jest 500 postów które baza zapamiętuje jak przekracza to stare usuwa a nowe przychodza... jakos tak
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-03, 02:23   

Nie wiem czy to dobre miejsce do dzielenia się takim oto spostrzeżeniem, że dzisiaj wszedłem po weekendowej przerwie, miałem sporo ponad 500 postów nieprzeczytanych, po usunięciu części postów pozostało ponad 400 nieprzeczytanych, a po ponownym zalogowaniu już tylko 25 :( Dodam, że nie użyłem funkcji "oznacz wszystkie posty jako przeczytane". troszkę mnie to "zdżaźniło" bo teraz nie wiem co powinienem przeczytać i może mi się oberwać jeśli pominę coś ważnego, np. jakieś pytanie do mnie.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-03, 09:54   

hmmm, dziwna sprawa.

Objaw typowy dla naciśnięcia "oznacz wszystkie posty jako przeczytane", ale to nie to.

Może się zdarzyć następująca sytuacja :
Po długim okresie nielogowania użytkownik otrzymuje informację że pozostaje tylko 500 ostatnich postów oznaczonych jako nie przeczytane, lecz w momencie wejścia na stronę główną ilość nieprzeczytanych jest mniejsza (możliwe nawet że 0) ale to wynika z używania opcji ignorowania. Czyli z ostatnich 500 postów na forum x było w tematach/działach/użytkownikach ignorowanych, zatem po "oczyszczeniu" pozostaje tylko 500-x wiadomości nieprzeczytanych :!:

Inną sytuacją wyczyszczenia wiadomości nieprzeczytanych są czynności administracyjne.
Lecz w tym przypadku dotyczy to wszystkich użytkowników. Gdyby użyto tej opcji baza się czyści do 0 i wszyscy mają oznaczone wszystkie wiadomości jako przeczytane (tak sie nie stało, bo ja mam jeszcze kilka ostów z 31.03) .
Takie rzeczy jak dotąd były wykonywane tylko w czasie przenoszenia forum.

Zatem trudno mi stwierdzić dlaczego z 400 nieprzeczytanych wiadomości zrobiło sie nagle 25.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-03, 10:32   

Wczoraj w nocy były jakieś problemy z serwerem i po dzisiejszym zalogowaniu na forum rzeczywiście dzieją się tu cuda :/ Ja np. zalogowałam się jak zawsze, ale po załadowaniu forum okazało się, że jestem w miejscu do którego nigdy nie wchodzę :shock: Forum wystartowało mi od "ignorowanych tematów", a nie jak zawsze od strony, na której skończyłam je ostatnio przeglądać, bądź od strony głównej :/ Na szczęście nic mi nie wyczyściło :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-04-05, 10:18   

dzieki za pomoc :) czuje sie dokrztałcona :P
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: moje, wiadomosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu