Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sepsa w Brzegu
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 00:14   

kit_men napisał/a:
czyli radni jak zawsze bezradni i nie potrafia nacisnac na urzednikow :(

Tak, jeśli chodzi o tak niereformowalne jednostki jak Pan to pozostańmy przy tym co Pan raczył uzewnętrznić wyżej.
A na przyszłość proponuję głosować na takich radnych, którzy potrafią naciskać na urzędników. Najlepsi byliby tacy z nadwagą, żeby mieli czym naciskać.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2007-03-30, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kit_men 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-03-30, 00:32   

Bartek T. napisał/a:
kit_men napisał/a:
czyli radni jak zawsze bezradni i nie potrafia nacisnac na urzednikow :(

Tak, jeśli chodzi o tak niereformowalne jednostki jak Pan to pozostańmy przy tym co Pan raczył uzewnętrznić wyżej.
A na przyszłość proponuję głosować na takich radnych, którzy potrafią naciskać na urzędników. Najlepsi byliby tacy z nadwagą, żeby mieli czym naciskać.


dziekuje za te kilka milych slow,
teraz juz mieszkancy brzegu beda wiedzieli na kogo glosowali,
i dlaczego problem sepsy nadal jest problemem :(
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,4024397.html
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 00:42   

Domyślam się że dlatego, że a) radny Tyczyński nie naciska na urzędników, b) sam przyczynia się do przedłużania problemu sepsy w Brzegu, c) i w ogóle ci radni są bezradni.

Można by jeszcze postawić zarzut, że radni nic nie robią tylko gadają i będzie komplet.

Szanowny Panie! Ja nie jestem od naciskania na Panią z sanepidu! Rada Miasta in gremio jest od stanowienia prawa lokalnego (miejskiego)! Nie jest władzą wykonawczą i nie ma żadnych kompetencji w tej materii! Ja mogę nawet nakrzyczeć na urzędnika (co czasem się zdarza) ale to naprawdę niczego nie wniesie i nie zmieni! Radni nie są przełożonymi urzędników.
Jeśli jednak trochę poprawi to Panu samopoczucie to dopiszę, że moja dzisiejsza wymiana zdań z Panią kierownik brzeskiego sanepidu była - delikatnie mówiąc - ostra.
0 UP 0 DOWN
 
kit_men 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-03-30, 00:51   

Bartek T. napisał/a:
Domyślam się że dlatego, że a) radny Tyczyński nie naciska na urzędników, b) sam przyczynia się do przedłużania problemu sepsy w Brzegu, c) i w ogóle ci radni są bezradni.

Można by jeszcze postawić zarzut, że radni nic nie robią tylko gadają i będzie komplet.

Szanowny Panie! Ja nie jestem od naciskania na Panią z sanepidu! Rada Miasta in gremio jest od stanowienia prawa lokalnego (miejskiego)! Nie jest władzą wykonawczą i nie ma żadnych kompetencji w tej materii! Ja mogę nawet nakrzyczeć na urzędnika (co czasem się zdarza) ale to naprawdę niczego nie wniesie i nie zmieni! Radni nie są przełożonymi urzędników.
Jeśli jednak trochę poprawi to Panu samopoczucie to dopiszę, że moja dzisiejsza wymiana zdań z Panią kierownik brzeskiego sanepidu była - delikatnie mówiąc - ostra.

nie badz Pan taki nerwowy Panie Radny, wiecej intelektualnego konstruktywizmu w dzialaniu Panu zycze :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 01:08   

Nie jestem nerwowy. Staram się w najprostszy sposób wytłumaczyć, że spotkanie z Panią z sanepidu nie było po to aby radni wywierali na kogoś nacisk. To było spotkanie informacyjne - szkoda że mieszkańcy Brzegu nie dopisali (nie było nikogo).
Ciesze się jednak że mój wywód nie poszedł na marne i doszliśmy do wniosku że potrzebny jest "intelektualny konstruktywizm" :) a nie naciski.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 13:34   

Nowe spojrzenie na sepsę Policja tropi meningokoki

Wreszcie zaczęto działania mające na celu szukanie źródeł i ew. ich wyeliminowania.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 14:17   

Najnowsza informacja z NTO :
Ruszyły szczepienia przeciwko meningokokom

W Nysie już są, czyli jak sądzę i do Brzegu dotarły.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 14:28   

Drogi Bartek T. oczywiście że mogę to umieścić cały zapis rozmowy na forum, nie bede tego przepisywał bo jest tego ok. 2godzin zapisu. Natomiast dla zainteresowanych umieszczę bezpośrednio link do tego nagrania.

Ale to co Bartek T. napisał padło wczoraj dużo mądrych zdań i naprawdę trzeba przestrzegać podstawowych zasad higieny osobistej.
0 UP 0 DOWN
 
patka 

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 16:45   

Wrócę może do tematu głównego. Dziś szczepiono dzieci z gimnazjum do którego uczęszczała ś.p. Dorota. Od poniedziałku szczepienia ruszą całą parą. Myślę, że nauczyciele powinni być również zaszczepieni, w końcu tez przebywają w "grupie wysokiego ryzyka", choć trudno wyjaśnić dlaczego 11-latek jest bardziej narażony na zakażenie niż jego o rok młodszy kolega. Wczoraj po wizycie u lekarza POZ w przychodni przy ul. Herberta opadły mi ręce. Pan doktor nie był w stanie stwierdzić jednoznacznie czy szczepionka jest bezpieczna i czy powinnam się zaczszepić. Był bardzo wyluzowany jak zresztą panie pielęgniarki (a szczególnie jedna), kpiły po prostu między sobą z ludzi chcących uzyskać więcej informacji.
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-03-30, 17:01   

patka napisał/a:
...choć trudno wyjaśnić dlaczego 11-latek jest bardziej narażony na zakażenie niż jego o rok młodszy kolega...

Są tak samo narażeni, lecz idąc tym tropem, to można dojść do przedszkolaków... Taka grupa wiekowa została wytypowana prawdopodobnie dlatego, że dotychczas prawie wszystkie osoby, które zachorowały znajdowały się w tej grupie wiekowej.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-03-30, 17:29   

patka napisał/a:
Był bardzo wyluzowany jak zresztą panie pielęgniarki (a szczególnie jedna), kpiły po prostu między sobą z ludzi chcących uzyskać więcej informacji.

Jak ja byłam na pobieraniu krwi w szpitalu to słyszałam rozmowę pielęgniarek o tym, czy powinny posyłać swoje dzieci do ogólniaka, bo w ekonomiku był przypadek zachorowania i wirus może przejść przez ścianę :x Więc nic dziwnego, że mieszkańcy Brzegu nie mieli dostępu do rzetelnych informacji, skoro sam personel medyczny jest tak "fachowo" poinformowany :/

Ludziom tak naprawdę potrzebna jest informacja, ale konkretna, rzetelna i fachowa, bo tylko ona potrafiłaby rozwiać wszelkie wątpliwości, a jak wiadomo samo przestrzeganie zasad higieny osobistej jest tu kluczową sprawą :wink: Czy nie można było np. podrukować ulotki informacyjne na temat choroby, sposobów zabezpieczenia się przed wirusem itd. i po prostu rozkleić je w najczęściej odwiedzanych punktach miasta (nie mówię już o rozwieszeniu na klatkach schodowych) :/
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 17:49   

patka napisał/a:
Dziś szczepiono dzieci z gimnazjum do którego uczęszczała ś.p. Dorota.
Jakoś nie przypominam sobie tego faktu i nic mi na ten temat nie wiadomo.... Proszę potwierdzić ta informacje....
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 17:51   

Cytat:
Zaszczepieni zostali już pracownicy nyskiego szpitala.

Odpowiedni preparat podano lekarzom oraz pielęgniarkom pracującym przede wszystkim na oddziale intensywnej opieki medycznej oraz ratunkowym. W całym szpitalu jest to około 150 osób.


źródło NTO


A co z Brzeskimi pracownikami szpitala?
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-30, 17:53   

W BCM jak na razie zadnych szczepien nie było i nic o tym nie wiadomo.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-30, 18:04   

Droga władzo co musi się stać byście skończyli ze spotkaniami informacyjnymi....

Ma zachorować 10-letnie dziecko ?? Może wytłumaczycie to jego rodzicom...... dlaczego nic nie robiliście tylko się "informatylizowaliście" zamiast poprosić, ponękać, wydzwonić, wyfaksować,.... itd..... szczepionki dla młodszych dzieci ??

robicie coś w tej sprawie, czy tylko siedzicie ?? bo jeżeli siedzicie to gratulacje.... widzicie ile dzieci w przedszkolach nie chodzi..... chyba nie..... proponuje sobie zrobic spotkanie informacyjne :!:

mamy sami zadbać, pozbierać podpisy zaprosić z kilka telewizji, pare gazet <Fakt to ładnie by opisał> przekazać władzom państwowym ?? już sami robimy jeżdzimy po szczepionki do Austrii, Niemiec, Czech

ale jeśli chodzi o budowe basenu, lodowiska czy ronda to oczywiście....

my mamy dość spotkań informacyjnych chcemy konkretnych działań :!: :!: po to Was wybieraliśmy byście Nas wspierali...... szczerze mówiać ja już wiem przynajmniej na kogo nie zagłosuję :!: :!:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, sepsa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu