Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sepsa w Brzegu
Autor Wiadomość
Joint 



Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z Piasta;)

Wysłany: 2007-03-29, 22:34   

przepraszam za blad w stylu "z kim"= skim. Z pospiechu :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 22:39   

nie zaszczepienie pracowników opieki medycznej w tym przypadku dla mnie jest jednoznaczne ze złamaniem praw xxx tylko nie wiem jakich bo się na tym nie znam, ale natychmiastowe szczepienie pracowników przez pracodawców podlegajacych ministrowi zdrowia powinno być wymagane tak samo jak zapewnienie odzieży roboczej i środków ochrony zdrowia (okulary, nauszniki, maski antypyłowe...) przez pracodawcę w firmie np. produkcyjnej. praca personelu medycznego bez szczepień to szaleństwo ....to tak jak posłać sapera by sprawdził ładunek bez specjalnego ubrania ochronnego ( tylko nie piszczcie zaraz ze zolnierz nie ma takiego specjalnego stroju bo mi chodzi o takiego policyjnego sapera-minera )
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 22:42   

Joint napisał/a:
Było tam napisane czarno na białym, że szczepienia bedą dla pracownikow sluzby zdrowia a wszystko pokryje panstwo.!!!
oby nie była to przysłowiowa "musztarda po obiedzie"
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 22:45   

Napewno Lotnik chodzi ci o przepisy BHP.
0 UP 0 DOWN
 
Joint 



Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: z Piasta;)

Wysłany: 2007-03-29, 22:49   

Wiesz służba zdrowia nie jest tak jak opisales
Cytat:
to tak jak posłać sapera by sprawdził ładunek bez specjalnego ubrania ochronnego ( tylko nie piszczcie zaraz ze zolnierz nie ma takiego specjalnego stroju bo mi chodzi o takiego policyjnego sapera-minera )
zupelnie bez zabezpieczen moga brac antybiotyki i biorą, w duzych ilosciach, ale ile mozna, przez antybiotyk niszcza sobie organizm, a takze z czasem staja sie łatwym kaskiem dla bakteri. To jest chore! A szczepionek jak nie bylo tak nie ma. Gdyby jeszcze bylo tak ze jak sobei zaltwia na wlasna reke, a panstwo odda pieniadze- to i tak by bylo dorbze...
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 22:56   

tak bhp ale są też inne przepisy nakazujące szczepienia....a dla przedsiębiorczych polecam ten oto link: http://www.vat.pl/pages/i/1489.php
0 UP 0 DOWN
 
kit_men 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-03-29, 22:58   

Bartek T. napisał/a:
Pan Bartek T. opisze cały przebieg posiedzenia Komisji jak to ma w zwyczaju ale nie w tej chwili.
Nie wiem czy kogoś uspokoję - mam nadzieję. Ale jedno jest pewne - w sali Stropowej padło wiele mądrych zdań.
Tymczasem może Devon nam coś napisze? :> Zwłaszcza, że ma łatwiej bo nagrywał niemal całe posiedzenie :)

szkoda, ze nie teraz, kiedy kazda godzina jest cenna,
i to zwalanie na kolege devona,
ktory tak liczyl na madra wypowiedz kolegi :(
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 23:00   

Lotnik napisał/a:
alferx napisał/a:
3. Apteki poprzez hurtownie farmaceutyczne - ale to najdłuższa droga i czas.
i kolejna możliwość wyzysku i żerowania na ludzkiej naiwności i bezradności. Szczepionki zapewne pojawią się ale ludzi będzie się traktowało jak za komuny z mięsem - są równi ale są też równiejsi i szczepionkę w pierwszej kolejności kupi znajoma pani farmaceutki niż zwykły Kowalski bo Kowalski wystoi i zapewne zabraknie a na panią koleżankę szczepionka będzie czekać na zapleczu lub przed/po godzinach pracy. Ostatnio stojąc w kolejce w aptece słyszałem już podobną rozmowę...na kiedy dałoby radę załatwić i za ile. A kto inny jak pracownicy apteki maja najswiezsze info co gdzie jak i za ile mozna nabyc szczepionki, kto ma adresy hurtowni, kto zna przedstawicieli?. komu latwiej kupic 20 szczepionek? zwyklemu Kowalskiemu czy np. pani z apteki? ... z rozmowy wynikalo ze w czechach szczepionka kosztuje 90 zł a u nas ma kosztowac 180 .... przy takiej "przebitce" nawet ludzie z nad morza pojada nawet do Rumuni by kupic, a pozniej z zyskiem sprzedac nam ... zdanym na łaskę i niełaskę xxx obywatelom


Tutaj chyba po raz pierwszy się nie zgodze z Tobą.
1. Cen nie ustala apteka (tzn nie może ich windować jak sobie chce) tylko wynika to z ustanowionych marż (hurtownianych i aptecznych). Jeżeli producent dalej będzie sprzedawał szczepionkę po tyle samo, będzie ona po tyle samo w aptekach.
2. Szczepionki w Czechach są nawet po niecałe 80zł, lecz tylko tych z data ważności do końca kwietnia 2007. Po prostu Czesi mają okazję wysprzedać się towaru z krótka datą ważności. Praktycznie te szczepionki są z powrotem ściągane z hurtowni czeskich do aptek by sprzedać to polakom (tylko dzięki temu jest aż tak atrakcyjna cena)
3. Porównaj ceny farmaceutyków w Polce i Niemczech i dlaczego Niemcy u nas kupują ;)
4. W momencie (musze to tak nazwać) wybuchu paniki hurtownie obsługujące Opolszczyznę miały zaledwie po kilka-kilkanaście sztuk szczepionek na stanie. Szacuję że nawet łącznie nie było 50szt. I tu można spekulować czy szczepionki te w ogóle trafiły do aptek czy też Szpital Wojewódzki nie położył na tym ręki - dlatego zabrakło ich nawet dla pracowników Brzeskiego Szpitala.
5. Rozmowy o których słyszałeś w aptece, nie dotyczyły sprzedaży aptecznej, ale organizowanego indywidualnego wyjazdu do Czech przez pracownika tejże apteki. Dzięki temu mam szczepionkę dla małej, ponieważ sam organizowałem lodówkę do przewożenia leków.
6. Obrót poza apteczny szczepionkami jest nielegalny i karalny !!!
7. Szczepionek w Polsce nie ma (bynajmniej w hurtowniach i aptekach, możliwe że czekają na składach celnych)

Lotnik napisał/a:
A kto inny jak pracownicy apteki maja najswiezsze info co gdzie jak i za ile mozna nabyc szczepionki, kto ma adresy hurtowni, kto zna przedstawicieli?. komu latwiej kupic 20 szczepionek?


Pracownicy hurtowni - są w łańcuszku wcześniej ;)
Ale i oni muszą mieć recepty i towar na stanie.

Jeżeli chodzi o przyszłość i rozprowadzanie leków, to jak sądzę będzie to duży import szczepionek. Starczy dla każdego. Każdy chce na tym zarobić - importer, hurtownia, apteka. Takie jest prawo rynku. Ja się cieszę, że musiałem kupić indywidualnie jedną szczepionkę, bo drugą Aga dostanie w szkole, ale wczoraj napisał do mnie kumpel ze starych lat i On ma 4 dzieci poniżej 11 lat i musi kupić 4 szt. W Jego przypadku wyjazd do Czech i zakup szczepionek z krótkim terminem jest najlepszym rozwiązaniem i takie mu poradziłem (+ oczywiście by załatwił sobie porządną lodówkę)

Jak będe miał info kiedy szczepionki pojawią sie w obrocie dam znać. Jak na razie jest cisza i wszystkie hurtownie czekają na importera, a najszybciej to Czechy. ;)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-03-29, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 23:02   

kit_men napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Pan Bartek T. opisze cały przebieg posiedzenia Komisji jak to ma w zwyczaju ale nie w tej chwili.
Nie wiem czy kogoś uspokoję - mam nadzieję. Ale jedno jest pewne - w sali Stropowej padło wiele mądrych zdań.
Tymczasem może Devon nam coś napisze? :> Zwłaszcza, że ma łatwiej bo nagrywał niemal całe posiedzenie :)
a może by tak każde takie posiedzenie Rady nagrywać i następnie po zgraniu na komputer i przerobieniu na format .mp3 umieszczać na forum. Każdy by wysłuchał, wyciągnął wnioski, snuł refleksje.....ale to tak :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 23:16   

alferx napisał/a:
6. Rozmowy o których słyszałeś w aptece, nie dotyczyły sprzedaży aptecznej, ale organizowanego indywidualnego wyjazdu do Czech przez pracownika tejże apteki.
alferx wiem co słyszałem i napewno nie była to rozmowa na temat wyjazdu do Czech po szczepionki a kształtowania się cen. Prawda jest taka, że każda dostawa szczepionek będzie coraz droższa.alferx, czy Ty pracując w aptece a poproszony przez dawnego znajomego o "danie cynku" czy też "odłożenie" szczepionki odmówiłbyś koledze? zawsze też znajdzie się ktoś taki kto będzie chciał zarobić i na to wszystko będzie patrzył przez pryzmat pieniędzy.
alferx napisał/a:
2. Obrót poza apteczny szczepionkami jest nielegalny i karalny !!!
zgadza się ale...
alferx napisał/a:
Każdy chce na tym zarobić - importer, hurtownia, apteka. Takie jest prawo rynku.
właśnie >>>każdy<<<chce zarobić. Może, odpukać, za parę miesięcy jak sprawa już ucichnie wyjdzie na jaw jakaś afera jak to rzeczywiście było z tymi szczepionkami. Póki co miejmy nadzieję, że szczepionki lada dzień trafią do brzeskich szkół, przychodni, aptek...
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 23:32   

Lotnik napisał/a:
alferx, czy Ty pracując w aptece a poproszony przez dawnego znajomego o "danie cynku" czy też "odłożenie" szczepionki odmówiłbyś koledze? zawsze też znajdzie się ktoś taki kto będzie chciał zarobić i na to wszystko będzie patrzył przez pryzmat pieniędzy.

Gdybym pracował w aptece (a nie pracuję) i gdyby w aptece były szczepionki (a nie ma) to bym odłożył znajomemu, ale nie dla kasy, tylko dla tych dzieciaków, choć pewnie i tak bym go wysłał do Czech, bo by się mu bardziej opłacało ;) lub skierowałbym go po znajomości do kogoś z Hurtowni, by zakupił sobie po cenach hurtownianych ;)

Lotnik napisał/a:
Póki co miejmy nadzieję, że szczepionki lada dzień trafią do brzeskich szkół, przychodni

I tutaj trzeba by się przyjrzeć dokładnie czy te szczepionki trafią tam gdzie powinny czyli do grupy dzieci w założonym wieku. Czy też nie będzie samowolki w dysponowaniu nimi.
Szczepionka zakupiona na koszt państwa a rozprowadzona "na lewo" to czysty zysk (w ewidencji będzie na ucznia, którego rodzice nie wyrazili zgody, kto to udowodni ! ).

Co do szczepionek w aptekach, to jeszcze długo nam będzie trzeba czekać.
No ale chęć zysku może bardziej zmotywuje łańcuszek sprzedaży farmaceutyków i pojawią się szybciej i tu sie zgodzę że najprawdopodobniej w wyższych cenach niż sprzed tygodnia.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-03-29, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 23:40   

alferx napisał/a:
I tutaj trzeba by się przyjrzeć dokładnie czy te szczepionki trafią tam gdzie powinny czyli do grupy dzieci w założonym wieku. Czy też nie będzie samowolki w dysponowaniu nimi.
Szczepionka zakupiona na koszt państwa a rozprowadzona "na lewo" to czysty zysk (w ewidencji będzie na ucznia, którego rodzice nie wyrazili zgody, kto to udowodni ! ).
i to jest właśnie Polska - system samowolka....w normalnym kraju nawet nie powinny nam przyjść na myśl takie przypuszczenia...szczepionek jeszcze nie ma a my już mamy obawy :!: i tak było (powódź, susza,.... ) jest i będzie.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-29, 23:40   

kit_men napisał/a:
szkoda, ze nie teraz, kiedy kazda godzina jest cenna,
i to zwalanie na kolege devona,
ktory tak liczyl na madra wypowiedz kolegi :(


wierzcie mi, że gdybym miał jakiekolwiek informacje, które drastycznie zmieniłyby choć jeden z poruszanych tu wątków to bym to napisał.
Generalnie można napisać, że z tego co mówiła szefowa brzeskiego sanepidu wszystko jest pod kontrolą. Mi też nie podoba sie (jak i wszystkim radnym) że działania są tak ospałe, ale nic na to nie poradzimy. Szczepionki mają przyjechać w niedzielę (pierwsza partia). Nie wiadomo ile ich będzie, a ta liczba jest potrzebna żeby określić jak przebiegną pierwsze szczepienia. I nie pytajcie mi "to kto ma wiedzieć" bo mi się też nie podoba to że "może przyjadą" i "nie wiadomo w jakiej ilości".

Nie liczę na kolegę Devona bo raz że to nie mój kolega, a dwa że nagrywał całość chyba właśnie po to aby publikować. No chyba, że nagrywał bo lubi. Więc to nie jest przejaw mojej spychologii a logiczny tok myślowy: współpracownik jednej z lokalnych gazet nagrywa posiedzenie więc logicznie rzecz biorąc powinno się to niebawem ukazać jako publikacja.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-03-29, 23:41   

w radiowej trójce i teleexpressie podano że kolezanka Dorotki trafiła z rozpoznana sepsą do Opola... Jej zyciu nic nie zagraza szybka diagnoza i szybkie podanie antybiotyku... Nie mogli w lutym tych szczepionek zapodac ...???
0 UP 0 DOWN
 
kit_men 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-03-29, 23:57   

Bartek T. napisał/a:
wierzcie mi, że gdybym miał jakiekolwiek informacje, które drastycznie zmieniłyby choć jeden z poruszanych tu wątków to bym to napisał.
Generalnie można napisać, że z tego co mówiła szefowa brzeskiego sanepidu wszystko jest pod kontrolą. Mi też nie podoba sie (jak i wszystkim radnym) że działania są tak ospałe, ale nic na to nie poradzimy. Szczepionki mają przyjechać w niedzielę (pierwsza partia). Nie wiadomo ile ich będzie, a ta liczba jest potrzebna żeby określić jak przebiegną pierwsze szczepienia. I nie pytajcie mi "to kto ma wiedzieć" bo mi się też nie podoba to że "może przyjadą" i "nie wiadomo w jakiej ilości".


czyli radni jak zawsze bezradni i nie potrafia nacisnac na urzednikow :(
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-03-30, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, sepsa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu