Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Sepsa w Brzegu
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-03-25, 09:05   

Może raczej nie przeinaczanie faktów, a korzystanie ze źródeł, które podają fakty dotyczące różnych przedziałów czasowych. W informacji dla mieszkańców podano przedział 15 - 21 luty. To, co podaje NTO jest w przedziale miesięcznym. W telewizji podaje się bez przedziałów czasowych. Stąd rozbieżności. Niestety, taki zwyczaj zapanował w mediach, że podaje się jakieś fakty bez autoryzacji przez rzecznika organizacji, której fakty dotyczą. I wtedy to już nie są fakty, a przybliżone dane.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-03-25, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-27, 15:13   

Cytat:
Szczepionkę dostaną wszystkie dzieci, także te, które mieszkają w innym powiecie, ale uczą się w Brzegu.


Nie kumam nic. A jeśli ja mam na odwrót- mieszkam w Brzegu a uczę się w we Wro, to co ze mną i moimi szczepieniami? :evil: grrr czy jest tutaj ktoś kompetenty?
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-27, 17:46   

prawda jest taka iz nasz Sanepid czy jak się zowie dokładnie ta instytucja na Armii Krajowej... nie był przygotowany do sepsy :!: :!: ostre stwierdzenie, wielu ludzi zaboli, wielu mnie "zjedzie" ale moje zdanie jest takie a nie inne....

czemu zakaz ogranizowanie imprez sportowych został wprowadzony dopiero teraz :?: czemu ludzie w obawie przed Sepsą jeżdzą po szczepionki dla dzieci aż do Czech :?: przecież niedługo będą dostępne :?:

czy nie można zorganizować jakiegoś spotkania dla mieszkańców Brzegu :?: <choć teraz już nie bo jest zakaz organizowania imprez masowych> a takie spotkanie wiele by wyjaśniło, spotkania na którym władze miasta, powiatu czy województwa, lekarze, dyrektorzy szkół itd.... by się wypowiedzieli co robić, jak przeciwdziałać i najważniejsze co oni robią by zmniejszyć zachorowalność na sepsę...... przynajmniej częściowo uspokoiło by to mieszkańców.......
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-27, 17:59   

bartoszek napisał/a:
czy nie można zorganizować jakiegoś spotkania dla mieszkańców Brzegu :?: <choć teraz już nie bo jest zakaz organizowania imprez masowych> a takie spotkanie wiele by wyjaśniło, spotkania na którym władze miasta, powiatu czy województwa, lekarze, dyrektorzy szkół itd.... by się wypowiedzieli co robić, jak przeciwdziałać i najważniejsze co oni robią by zmniejszyć zachorowalność na sepsę...


A coś takiego nie byłoby odpowiedzią na Twoje pytanie
Patrz TUTAJ
0 UP 0 DOWN
 
tomkk 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-27, 18:35   

W środę (jutro) o 13.00 na czacie nto będzie gościła Urszula Posmyk, kierownik działu epidemiologii wojewódzkiego sanepidu. Już teraz - jeśli nie możecie uczestniczyć w rozmowie - można zadawać pytania wysyłając je na adres email: online@nto.pl

Czat, w środę o 13.00 na http://www.nto.pl/czat
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-27, 20:24   

NTO mnie zadziwia :) pozytywnie :) na każde moje pytani-stwierdzenie jest odpowiedź.... dobrze że gazeta regionalna (i portal nto ) tak dobrze i kompetentnie reaguja nt. sepsy
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-28, 08:37   

bartoszek napisał/a:
czemu ludzie w obawie przed Sepsą jeżdzą po szczepionki dla dzieci aż do Czech :?: przecież niedługo będą dostępne :?:

Teraz już do Niemiec. W Czechach można szukać 200km w głąb kraju i nie ma...
Szczepionki może mają być dostępne ale w hurtowniach farmaceutycznych było już wiele terminów i żaden konkretny nie jest podany. Obecnie jest wersja że MOŻE za 3 tygodnie będą dostępne w aptekach.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-28, 09:30   

Spokojnie, nie dajmy sie zwariowac!

szczepionki w czechach sa tylko trzeba zamowic je telefonicznie i na drugi dzien rano juz na nas czekaja.
Mam namiary wiec jak ktos chce to zapraszam.

tylko najistotniejszym problemem jest niestety transport, poniewaz temperatura tych szczepionek nie moze byc wyzsza niz 7 st. C.
W wyzszej temperaturze nawet w bardzo krótkim czasie szczepionki te swietnie sie mutuja - ja osobiscie nie chcialabym miec takiej szczepionki zapodanej.
Zwykle lodowki turystyczne bodajze nie dadza ci na podroz tam i z powrotem takiej temperatury wiec gwarancja = 0

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-28, 10:04   

joanna27 napisał/a:
Spokojnie, nie dajmy sie zwariowac!

Mówie to co przekazują ludzie jeżdżący do Czech po szczepionki bo później skarżą sie w aptece u mojej mamy. To samo mówią w przychodniach...
joanna27 napisał/a:
Mam namiary wiec jak ktos chce to zapraszam.

Byłabym wdzięczna za te namiary na PW, mój brat szuka szczepionki dla córki.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-28, 10:36   

przypadkiem trafiłem na ten artykuł

dla mnie bez komentarzy..... ocena działania Sanepidu.... i informacji wobec ludności... szkoda słów....
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-03-28, 12:09   

Bartoszek, ten artykuł jest już dostępny od dłuższego czasu.
Kwestia jest tego rodzaju, czy faktycznie chciałbyś otrzymywać codziennie informacje na temat ilości różnego rdzaju zachorowań?
Przecież wtedy to dopiero człowiek zaczyna panikować...
Ja również jestem zaniepokojona sytuacją, która ma obecnie miejsce w naszym mieście. Jestem matką. Mam prawie 11-letnie dziecko. Ale co w związku z tym? Mam szukać winnego i wyładowywać swoją frustrację (spowodowaną przez strach i obawę) na wszystkich, którzy mi się nawiną pod rękę? Czy zamiast tego uświadomić dziecko, przestrzec przed korzystaniem ze wspólnej butelki i dzielenia się gryzami z koleżankami?
Największą tragedią jest dla matki, dla rodziców utrata dziecka. Strach o dzieci spędza wielu rodzicom sen z powiek. Ale to nie usprawiedliwa obwiniania wszystkich dokoła. Jak się okazuje - dla wielu lekarzy, instytucji, ludzi - sytuacja, która ma miejsce obecnie jest sytuacją nową, nieznaną. Ale nie są to ludzie głupi, nie mający zielonego pojęcia o niczym, czy tez nie przejmujący się sytuacją.
Nie chciałabym - swoją drogą - aby nagle na ulicach, w mediach i wszędzie, gdzie nie pójdę atakowały mnie jakieś plakaty ostrzegawcze czy informacyjne na ten temat. To mogłoby spowodować wielką panikę. A w sytuacji paniki - ludzie są nieobliczalni. Panika powoduje nienaturalne zachowania.
Każdy, kto nie szuka sensacji (typu - niech przyjedzie TVN i będzie dobrze!) ma możliwość zdobycia informacji na ten temat.
Ale uważam, że nawet jeśli TVN czy inna telewizja przyjedzie - nie zmieni to faktu, że należy zachowywać szczególną ostrożność (zwłaszcza dzieci i młodzież). Żadna telewizja nie wyleczy, nie wpłynie na to, czy znajdzie się ognisko zakażeń, czy nagle wszystko zniknie. Telewizja nie jest na to lekarstwem. Może nagłośnić tą sprawę, ale jej ne rozwiąże. A na szukanie tanich sensacji - mamy codziennie dowody w każdym medium.
0 UP 0 DOWN
 
tomkk 



Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-28, 12:16   

Witam,

Przypominam, że o 13.00 na http://www.nto.pl/czat będziecie mogli porozmawiać na czacie z Urszulą Posmyk z opolskiego sanepidu. Możecie też zadać gościowi pytanie mailem: online@nto.pl



W piątek wojewoda do papierowego wydania nto dołoży ulotkę jak postępować w przypadku objawów sepsy.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-03-28, 14:42   

Odnośnie sytuacji, szczepionek i zamykania szkół....
jeszcze to:

http://www.nto.pl/apps/pb...REGION/70328015
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-03-28, 16:20   

Dzisiaj byłem w Kędzierzynie Koźlu, tam ludzie też zamawiają na własną rękę szczepionki, jedna pani powiedziała że ma mieć ją na dniach. I tu tworzy się pytanie jeżeli prywatna osoba ma mieć szczepionkę w takim samym terminie jak " załatwiana " przez rząd to czegoś tu nie rozumie.

Czy tam gdzie powstało źródło szczepionki nie powinny pojawić się szybciej?
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-03-28, 17:36   

yasiu odpowiedź jest prosta >>>> przetarg na dostawę brawa dla polskich władz... gdy ważą się losy ludzkiego życia organizują przetarg na dostawę

informacja o przetargu pochodzi z programu TVP1 w którym rzecznik Sanepidu tak się wypowiedziała.....

bez komentarza po raz drugi
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, sepsa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu