Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania do PUP
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-03-31, 09:56   

A ja mam nowe pytanie do PUP. Czy przyznając umarzane później pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej komisja PUP dokonuje analizy miejscowego rynku (może takową posiada), czy tylko sprawdza poprawność wypełnienia składanych dokumentów? Rzecz w tym, czy taką pożyczkę można dostać na powiedzmy kolejny zakład fryzjerski w mieście bez względu na ilość mieszkańców i liczbę już działających zakładów fryzjerskich?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-31, 10:29   

Roztropek napisał/a:
czy przyznając umarzane później pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej


PUP nie przyznaje pożyczek.
Teraz jedynie można mówić o dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, która staje się bezzwrotna w momencie kiedy działalność jest prowadzona rok, nieprzerwanie, bez zmiany formy prawnej...
Roztropek napisał/a:
czy tylko sprawdza poprawność wypełnienia składanych dokumentów?

Głównie poprawność jest sprawdzana i tu zarówno samo wypełnienie wniosku oraz wszelkie dokumenty potwierdzające wymogi stawiane przez PUP.

Roztropek napisał/a:
Rzecz w tym, czy taką pożyczkę można dostać na powiedzmy kolejny zakład fryzjerski w mieście bez względu na ilość mieszkańców i liczbę już działających zakładów fryzjerskich?


Rozumiem, że kolejny w mieście, ale nie kolejny danej osoby, bo wówczas mówimy już o pracodawcy a nie osobie bezrobotnej :-P
Ciężko zadowalająco odpowiedzieć na Pana pytanie biorąc pod uwagę potencjalne powody dla których może Pan pytać, niemniej jednak jest to możliwe aby taki zakład powstał, tzn aby udzielić dotacje osobie, która np chce otworzyć kolejny w mieście zakład fryzjerski. Urząd Pracy nie może dyskwalifikować kogoś tylko ze względu na to, że ma zamiar otworzyć zakład / firmę /.. o profilu takim samym jak zakład / zakłady już istniejące.. natomiast nie zmienia to faktu, że w każdym przypadku otwierania działalności gospodarczej przez osobę bezrobotną, która korzysta z dotacji, ciąży na niej obowiązek prowadzenia tejże działalności przez rok.
Oczywiście na poziomie wypełniania wniosku na dotacje, osoba sporządza biznes plan, dokonują analizy SWOT, ponadto opisuje sytuacje na rynku lokalnym, z której wynika sens otwierania działalności gospodarczej dodatkowo wskazując (o ile to możliwe) na zaistnienie potencjalnie współpracy, która pozwoli jej utrzymać się na rynku.. to wszystko jest brane pod uwagę przy ocenie wniosku..niemniej jednak jak już wspominałem istnienie na lokalnym rynku kilku zakładów fryzjerskich nie jest powodem samym w sobie na odmówienie pomocy osobie bezrobotnej chcącej otworzyć działalność gospodarczą.
Można tę wypowiedź "wzbogacić" o rozumowanie na chłopski rozum, z którego wynikać może, że osoby chcące rozpocząć działalność gospodarczą badają rynek lokalny gdyż jest to w ich interesie aby wiedzieć czy zdołają się utrzymać rok czasu.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-31, 21:16   

Mam malutkie pytanie: czy PUP jest czynny w piątek przed świętami, czyli 6 kwietnia?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-31, 23:59   

jadore napisał/a:
Mam malutkie pytanie: czy PUP jest czynny w piątek przed świętami, czyli 6 kwietnia?


W poniedziałek pojawi się odpowiedź na to pytanie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-02, 08:26   

smooth napisał/a:
W poniedziałek pojawi się odpowiedź na to pytanie
w takim razie czekam z niecierpliwością i z góry dziękuję za odpowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-04, 20:19   

smooth napisał/a:
jadore napisał/a:
Mam malutkie pytanie: czy PUP jest czynny w piątek przed świętami, czyli 6 kwietnia?


W poniedziałek pojawi się odpowiedź na to pytanie :wink:


W poniedziałek wielkanocny rzecz jasna ;-)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-04, 23:13   

jadore napisał/a:
Mam malutkie pytanie: czy PUP jest czynny w piątek przed świętami, czyli 6 kwietnia?


Tak jest czynny. Przepraszam..zaspałem z odpowiedzią :wink:
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-04-19, 20:56   

mam pytanie:

"korzystając ze środków przeznaczonych na założenie własnej działalności gospodarczej można zakupić laptopa i serwer komputerowy jednocześcnie z tej puli??"
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-19, 21:56   

bartoszek, - przeniosłem Twoje pytanie do odpowiedniego działu. Wraz z opisem aktywnych form pojawi się temat, gdzie będzie można zadawać pytania dotyczące aktywnych form.
Póki co, odpowiadam na Twoje pytanie:

Otóż ogólnie zakupuje sie sprzęt związany z daną działalnością gospodarczą.
O ile z laptopem jest nie ma problemu o tyle kwestia serwera może już wyglądać nieco inaczej (choć przyznaje, że nie było takiego przypadku jeszcze).
Popatrzmy na sprawę serwera w ten sposób - jeśli serwer potraktujemy jako urządzenie, które będzie służyło jako serwer to myślę, że nie powinno być problemu (o ile wymaga tego profil działalności) natomiast jeśli mowa o wykupieniu miejsca na serwerze zewnętrznym jak w przypadku naszego forum to raczej odpada, gdyż są to opłaty okresowe.. a takowych się nie uwzględnia w puli środków przyznawanych na rozpoczęcie działalności.
Niemniej jednak zaznaczam, że nie było jeszcze takiej sytuacji i wszelkie takie indywidualne sytuacje rozpatrywane są przez komisje i jeśli zajdzie potrzeba przy konsultacji z radcą prawnym !
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-04-27, 21:37   

a jak czynny jest Urząd w "długi weekend" interesuje mnie poniedziałek w szczególności.....
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-27, 21:40   

Tak. W poniedziałek (30 kwietnia) Urząd jest czynny !
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-04-28, 22:06   

ten "!" ma pozytywny charakter :wink: dla Ciebie smooth :D :D

.... to w takim razie ja się pojawię... :D :D
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-30, 13:02   

To ja też mam pytanie do specjalistów z PUP: a mianowicie sytuacja przedstawia się następująco. Jeżeli osoba pracuje w zakładzie produkcyjnym, ale ma pomysł na otwarcie własnego interesu, to czy może liczyć na szkolenia zorganizowane przez PUP - wiadomo papier jest ważny a także czy może starać sie o dofinansowanie na otwarcie własnej działalności? :?:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-30, 13:24   

Może nie jako specjalista, ale spróbuje odpowiedzieć :)
michor2, niestety PUP głównie nastawia się na pomoc:

1) osobom bezrobotnym (dla nich szkolenia i dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej tudzież inne formy organizowania u pracodawcy zatrudnienia subsydiowanego)
2) przedsiębiorcom / pracodawcom
- na refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego (~odpowiednik dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osoby bezrobotnej)
- no i formy subsydiowane (wspierające zatrudnienie)

Reasumując osoba pracująca (pracownik) nie może liczyć na pomoc Urzędu Pracy :( , z małymi wyjątkami, jeśli na przykład Urząd postanowi wystąpić z wnioskiem o pozyskanie środków z EFS na organizacje szkoleń dla osób pracujących, co się wiąże z pisaniem projektu i jego pozytywną weryfikacją itp itd. (ale to już o szczegóły najlepiej pytać w PUP osoby od szkoleń tudzież od projektów)
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-30, 13:38   

Dzięki wielkie za odpowiedź :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, pup, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu