Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Mamy budżet miasta na 2007 rok
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-07, 10:29   Mamy budżet miasta na 2007 rok

Sesja Rady Miejskiej z dnia 2 marca 2007 r. Najdłuższa, bo trzynastogodzinna, sesja w tej kadencji

Mamy budżet miasta na 2007 rok

Radni miejscy uchwalili budżet Brzegu na 2007 r. Nie przyjęli żadnych wniosków Komisji Budżetu. Budżet został uchwalony w takiej formie, jaką na początku kadencji przedstawił burmistrz (projekt uchwały budżetowej z dnia 15 listopada 2006 wraz z późniejszymi autopoprawkami)


Sesja rozpoczęła się planowo, w piątek o godz. 9.00. Na wstępie zmieniono porządek obrad, przenosząc sprawozdanie burmistrza z bieżącej działalności z pkt. 10 na pkt. 4 – zgodnie z wcześniejszymi porządkami obrad. RM przyjęła protokół z poprzedniej sesji, z drobną poprawką – zgłoszoną przez radnego Jana Pikora. Po odczytaniu sprawozdania z działalności Burmistrza Miasta – rozpoczęła się ostra dyskusja, merytorycznie odbiegająca od tematu, a przybierająca formę słownych porachunków niektórych radnych lub chęci medialnego zaistnienia (należy dodać, że cała sesja była nagrywana kamerą obsługiwaną przez radnego G. Chrzanowskiego). Dyskusja została przerwana, po przegłosowaniu przez radnych wniosku formalnego, zgłoszonego przez radnego Zbigniewa Dobosza. Przerwanie dyskusji zostało niezbyt przychylnie przyjęte przez niektórych radnych, w tym samego Przewodniczącego RM (który wygłosił oświadczenie o braku demokracji i partyjniactwie) oraz radnego Szeremeta, który w pkt. Interpelacje zgłosił wniosek o zmianę w statucie, uniemożliwiającą przerywanie tego typu dyskusji.
Po przedstawieniu informacji na temat przygotowań wobec zagrożenia powodziowego przez Powiatowe Centrum Kryzysowe, nastąpił punkt najważniejszy dla niniejszej sesji, a mianowicie – Rozpatrzenie projektu uchwały budżetu miasta. Po przedstawieniu stanowiska RIO, związków zawodowych, opinii Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego oraz stanowiska Burmistrza Miasta w sprawie opinii Komisji Budżetu – Rada Miejska rozpoczęła dyskusję i głosowanie nad zgłoszonymi przez Komisję Budżetu zmianami do projektu budżetu. Bardzo istotną, proponowaną przez Komisję Budżetu, zmianą była chęć zmniejszenia kwoty na przebudowę Placu Niepodległości. Radna Irena Mazurkiewicz odczytała apel Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II o niedopuszczenie do tej sytuacji, gdyż uniemożliwi to w sposób zaplanowany od lat budowę pomnika Jana Pawła II. Radni nie zaakceptowali tego zmniejszenia zdecydowaną większością głosów.
Podczas kilkugodzinnej debaty nad owymi zmianami – pojawiły się po raz kolejne niepotrzebne dyskusje (choćby to, że ani radny Surdyka ani radny Szeremet nie pamiętali, który z nich był wnioskodawcą pewnych poprawek. Mimo, że w protokole z posiedzenia Komisji Budżetu było wyraźnie napisane, że wnioskodawcą był Kamil Szeremet – na sesji obaj uparcie i wielokrotnie twierdzili, że był nim Grzegorz Surdyka, próbując tym samym ukazać odczytane wcześniej stanowisko Burmistrza w złym świetle )
Żaden wniosek Komisji Budżetu (a było ich blisko 20) nie został zaakceptowany przez Radę, w związku z powyższym RM uchwaliła budżet w postaci przedstawionego przez Burmistrza projektu wraz z późniejszymi autopoprawkami. Głosy rozłożyły się następująco: za – 13 radnych, przeciw – 1 radny (Andrzej Ogonek), wstrzymało się od głosu – 5 radnych (klub SMB i PO oraz jeden radny niezrzeszony). Nieobecni na głosowaniu nad uchwaleniem budżetu – radny Krzysztof Pietrzak (nieobecny przez całą sesję), radny Dariusz Gądek (nieobecny na części sesji).
Po uchwaleniu budżetu radni mieli do przyjęcia jeszcze kilka uchwał. RM przyjęła cztery uchwały: ustalenie planu sieci i granic obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów w Brzegu, regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków, w sprawie poboru opłaty skarbowej w drodze, przyjęcie przez Gminę Miasto Brzeg zadań dotyczących obowiązku utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. Rada nie przyjęła (nie głosowała nad przyjęciem - wnioskując odesłanie projektów do Komisji i wnioskodawcy) projektów uchwał w sprawie przyjęcia zmian do Statutu Ekologicznego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi „EKOGOK”, w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego oraz w sprawie odstąpienia od żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Po wysłuchaniu informacji na temat ochrony zwierząt na terenie miasta, radni wysłuchali odpowiedzi na interpelacje i wnioski. Podczas punktu Wolne wnioski – radny Bartłomiej Tyczyński wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu prowadzenia obrad przez Przewodniczącego RM, treści jego oświadczenia oraz przydzielania głosu radnym wg własnego uznania, bez korzystania z przywileju prowadzenia obrad RM w sposób rzeczowy, konkretny i merytoryczny.
Na zakończenie – ok. godz. 22.00 – Przewodniczący RM odczytał listy, które wpłynęły do Biura Rady, w tym list otwarty do redakcji Kuriera Brzeskiego o zaprzestanie szkalowania dobrego imienia Romualda Nowaka, podpisany przez Teresę Seredę.
Beata Zatoń
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-07, 23:08   

Naczelna PP-B napisał/a:
Podczas punktu Wolne wnioski – radny Bartłomiej Tyczyński wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu prowadzenia obrad przez Przewodniczącego RM, treści jego oświadczenia oraz przydzielania głosu radnym wg własnego uznania, bez korzystania z przywileju prowadzenia obrad RM w sposób rzeczowy, konkretny i merytoryczny.

Przyznam, że tak skonstruowane zdanie jest najdelikatniejsze jakie można by tu użyć :)
A właściwie nie :) tylko :twisted: bo tak wyglądałem jak usłyszałem od Przewodniczącego Ogonka, że zagłosowałem za przerwaniem bezsensownej, ponadprogramowej dyskusji ze względów.. uwaga - politycznych! Ciekawe ile trzeba czasu żeby wymyślić taką bzdurę!? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przytoczenie mojego nazwiska i całej tej sytuacji nie jest spowodowane nagłym przypływem sympatii do mojej osoby czy ważnością tego wydarzenia (choć dla mnie było bo ciśnienie mi skoczyło), ale i tak bardzo dziękuję Pani Naczelnej :)
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-12, 13:37   

Bartek T. napisał/a:
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przytoczenie mojego nazwiska i całej tej sytuacji nie jest spowodowane nagłym przypływem sympatii do mojej osoby czy ważnością tego wydarzenia (choć dla mnie było bo ciśnienie mi skoczyło), ale i tak bardzo dziękuję Pani Naczelnej :)


Polecam się na przyszłość.... uniżenie.... <thanks>

A ponieważ kobieta zmienną jest - to i przypływy i odpływy sympatii się zdarzają.... :P

I proszę uważać na skoki ciśnienia..... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2007, budzet, mamy, miasta, na, rok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu