Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dysortografia a praktyka pisania na forum / Netykieta
Autor Wiadomość
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-03-02, 17:29   Dysortografia a praktyka pisania na forum / Netykieta

Moderowany przez smooth:
Wydzielone z tematu Sunrise 2007



majavip napisał/a:
ochany Cyborgu !!! sorki wielkie za błędy ale moge ci ukazać zaświadczenie


nie zwalaj swojego lenistwa na papierek :P

na forum masz słownik, który sam błędy poprawia :) .......pamiętaj, że twoje posty czytają inni ;) , a nie każdy lubi jak mu oczywiste błędy biją po oczach :) ...no i pamiętaj: Śpiesz sie powoli :) ...więcej z tego zysku niż z pośpiechu :)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-03-03, 06:23, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-02, 18:42   

KtOŚ napisał/a:
majavip napisał/a:
ochany Cyborgu !!! sorki wielkie za błędy ale moge ci ukazać zaświadczenie


nie zwalaj swojego lenistwa na papierek :P


Właśnie właśnie papierek z niczego nie zwalnia wiem z autopsji :)

A ja proponuję zainstalować najnowszego Firefoxa, który podkreśla błędy
0 UP 0 DOWN
 
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-02, 19:31   

boże... nie mam żadnego papieru!!!!!!!! a wy czytajcie uważniej !! jak macie jakieś uwagi to na priv a nie jeden wielki offtopik... :twisted: :offtopic: :twisted: ... a jeśli nie interesuje was temat SUNRISE to poco wogule sie wypowiadać w tym właśńe temacie... i to jeszcze o mojej ortografi :[ :[ :[

w waszych wypowiedziach tez nie raz widziałam błędy... nawet wyżej - oboje mnie cytujecie i troche nie dokładnie : napisałam Kochany a nie ochany :[ ale przecież każdy kto ma rozum i jego troche urzywa wie o co chodzi i czy napisze w ten czy w inny nie gramatyczny sposób . ale przecież fora nie służą do tego by przez nnnn postów komentować i wypominać błędy ;[:[:[:[:[ <zła>
Ostatnio zmieniony przez majavip 2007-03-02, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-03-02, 23:25   

majavip napisał/a:
sorki wielkie za błędy ale moge ci ukazać zaświadczenie ... które mnie zwalnia z ortografii nawet w szkole

sama to napisałaś, więc o co sie pieklisz, wciąż robisz błędy wiec Ci ktoś w końcu zwrócił uwagę, nie musisz od razu tak sie wkurzać :?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-03, 06:20   

Słuchajcie coby nie wrzucać offtopica do kosza, wydzieliłem jako temat o dysortografii i ogólnie o pisaniu na forum.

Jeśli chodzi o banalną sprawę jaką są błędy ortograficzne, to można sobie ułatwić życie
1. Word (prawdopodobnie też jego odpowiednik open officeowski) - podkreśla niepoprawne wyrazy
2. Słownik forumowy - w postaci znaczka - czerwony "ptaszek" (sprawdzanie napisanego posta)
3. No i przede wszystkim przeglądarka internetowa "Firefox 2.0" w której zastosowano świetny słownik (podkreślanie)

Czy zatem tłumaczenie pisania z błędami papierkiem jest na miejscu ? Czy na tym polega szacunek do innych ?
Przykład Pepe pokazuje, że można mieć papierek i to wcale nie przeszkadza w korzystaniu pomocy (worda, słownika forumowego czy też firefoxa)

Co na to inni forumowicze ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-03-03, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Gwidon 


Wiek: 38
Dołączył: 23 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-03, 10:12   

Też mam papier o dysortografii ale firefox 2.0 niweluje wszystkie moje błędy i chyba do tej pory nie popełniłem żadnego :D (trzeba sobie ułatwiać a nie komplikować życie).
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-03, 10:16   

Dzięki za przeniesienie tego :offtopic: do oddzielnego tematu. Długo się gryzłam ze sobą żeby jednak nie pisać o tym, tam gdzie napisałam bo to :offtopic: (za co przepraszam), ale ta wypowiedz tak cisnęła się na moją klawiaturę, że w końcu uległam :)

majavip napisał/a:
przecież fora nie służą do tego by przez nnnn postów komentować i wypominać błędy ;[:[:[:[:[ <zła>

Po pierwsze nie ma co się złościć, bo myślę, że wszystkie komentarze odnośnie ortografii wynikały z naszej troski, a nie chęci wypominania komukolwiek czegokolwiek (chociaż rzeczywiście niepotrzebnie poleciał :offtopic: w temacie Sunrise 2007 za co przepraszam, ale od tego jesteśmy, żeby dostarczać pracy naszym kochanym Moderatorom :wink: ).
Po drugie w regulaminie forum jest punkt mówiący o dbaniu o poprawność językową :) . Wiadomo, że każdemu się może zdarzyć napisanie czegoś z błędem, ale tolerowanie dużej ilości błędów powoduje coraz większe zniekształcenia językowe. Nie chcę się czepiać, chociaż może właśnie to robię, ale chociażby dla dobra dzieci i młodzieży zaglądającej na forum jesteśmy zobligowani do poprawności. Szanujmy chociaż trochę nasz język :!:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-03-03, 11:44   

nie zwalajcie na pisownie na forum pod IE bo nie działa już to pisałam nie raz .. nie każdy ma tez worda a wordpad nie sprawdza błędów po 3 nie kazdy tez używa firefoxa
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-03-03, 13:10   

Zdecydowane "stop" dla wszystkich ignorantów ortograficznych, dobrze, że temat powstał, może dzięki temu zostanie wpojona zasada szacunku względem innych użytkowników. Istnieje wiele sposobów na zacofanie ortograficzne, a takie tłumaczenie, że "nie wszyscy mają" to i tamto, jest co najmniej śmieszne...
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-03-03, 13:58   

Garuda napisał/a:
dobrze, że temat powstał, może dzięki temu zostanie wpojona zasada szacunku względem innych użytkowników

faktycznie ,przydałby się takie lekcje części użytkowników
ja ze swojej strony bardzo,bardzo,bardzo mocno dziękuję Smooth-owi,że upomniał mnie kilkakrotnie,abym wstawiała ,,ogonki,, ;) . Teraz sama mogę stwierdzić,że dobrze czyta się wypowiedzi wyraźne i ,,po polskiemu,, . Niejednokrotnie poprawiam swoje błędy po ,,opublikowaniu,, posta...nie tylko z szacunku dla czytelników ,ale również własnej satysfakcji. Czasem każdemu z Nas zdarza się popełnić ,,byka,, co jest ludzką rzeczą ...ale pisanie ,,wogule,, , ,,sebsa,, , ,,cherbata,, jest porażką :!:
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2007-03-03, 14:13   

notorycznie robienie rażących błędów ortograficznych w najprostszych wyrazach powinno być surowo karane
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-03-04, 12:00   

misterio napisał/a:
notorycznie robienie rażących błędów ortograficznych w najprostszych wyrazach powinno być surowo karane


Podobnie jak rozpoczynanie zdania z małej litery :P :P:P ;) . I nie zakańczanie ich kropką <ROTFL>.
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-04, 12:20   

Ja również zawsze miałam problemy z ortografią - mam nadal... (Np. kiedy na gg z kimś rozmawiam często mam wątpliwości jak się jakieś słowo pisze i wtedy szukam synonimów, często mi się zdarza, że moi rozmówcy mnie upominają...)
Ale dzięki upomnieniom jakie dostawałam w temacie, który jest już dawno w koszu (ILO), zainstalowałam polecanego przez Smootha Firefoxa i teraz raczej jest wszystko w porządku (problem się pojawiał jedynie w SB bo tam słownik nie działał) i kiedy widzę, jak ktoś robi bardzo dużo błędów w swoich wypowiedziach (np. w temacie o sepsie i podpaleniach) to mi się w głowie kręci i bolą mnie oczy...
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-03-04, 12:42   

Franco Zarrazzo napisał/a:
misterio napisał/a:
notorycznie robienie rażących błędów ortograficznych w najprostszych wyrazach powinno być surowo karane


Podobnie jak rozpoczynanie zdania z małej litery :P :P:P ;) . I nie zakańczanie ich kropką <ROTFL>.


Równie oczojebne jest przecinanie zdań masą emotek, oraz wstawianie niespełnionych szyfrów <ROTFL> - symboliki ja w tym nie widzę żadnej, a jedynie następny kamień który muszę przeskoczyć, aby zrozumieć co autor miał na myśli ;)
Ostatnio zmieniony przez Janio 2007-03-04, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-06, 23:11   

Necia napisał/a:
majavip napisał/a:
sorki wielkie za błędy ale moge ci ukazać zaświadczenie ... które mnie zwalnia z ortografii nawet w szkole

sama to napisałaś, więc o co sie pieklisz, wciąż robisz błędy wiec Ci ktoś w końcu zwrócił uwagę, nie musisz od razu tak sie wkurzać :?


yyyyyyyy że co prosze !!! Necia - to zdanie wyrwane z kontekstu . Zaraz potemy było coś w stylu : no dobra a tak serio to ... bla bla bla i część dalsza !!!!!! tylko jak zwykle szukając pewne osoby widzą tylko to co chcą widzieć ... <no coment>
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dysortografia, forum, na, netykieta, pisania, praktyka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu