Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Poeci i Stare Dobre Małżeństwo
Autor Wiadomość
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-13, 19:40   

Hm.... ulubiona piosenka Sdm-u? Chyba nie ma szans. "top 10" chyba by było z 20 pierwszych miejsc.
No cóż... mam nadzieję, że z tym koncertem wypali, bo już się napaliłam! ;)

Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-09-13, 20:33   

Mi w pamięci zapadła piosenka " Majka " , nie słyszałem wszystkich ich piosenek dlatego ta jest dla mnie najlepsza.
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-14, 17:01   

z "Majką" związana jest cała historia, bo z tego co wiem, to nie jest piosenka SDMu, a zagrali ją kiedyś (chyba na jakimś festiwalu studenckim) dla jaj, no i się zaczęło ;) na większości koncertów publika próbuje wywołać tę piosenkę, ale oni jej już nie grają - słyszałam, że zespół za nią nie przepada ;)
mam jednak dziwne wrażenie, że już się od niej nie uwolnią :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-14, 17:07   

Natek napisał/a:
bo z tego co wiem, to nie jest piosenka SDMu


No też tak coś mi świtało. Ja Majkę słyszałem pierwszy raz na obozie harcerskim w Rygoli, gdzie namiętnie śpiewał ją niedoszły super przystojny (to nie moja opinia jak coś ;) ) niedoszły ksiądz budząc zachwyt panienek i dziewoi ...i łamiąc ich serduszka...

Natek napisał/a:
słyszałam, że zespół za nią nie przepada


Hi hi.. no może denerwuje ich te "na na na na na ..." (z tego co pamiętam tzn, w tej wersji, którą ja słyszałem <w sdm'owej wersji jakoś nie było mi dane słyszeć> było to na na....) ... hmm no ale w sumie w "Pożegnaniu" jest z kolei "la la la la..."... :-P
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-14, 17:14   

smooth napisał/a:
Hi hi.. no może denerwuje ich te "na na na na na ..." (z tego co pamiętam tzn, w tej wersji, którą ja słyszałem <w sdm'owej wersji jakoś nie było mi dane słyszeć> było to na na....) ... hmm no ale w sumie w "Pożegnaniu" jest z kolei "la la la la..."...

niby nie lubią, a jednak elementy typu "na na na" i "la la la" gdzieś się w ich twórczości przewijają ;)
a wersji sdmowej musisz koniecznie posłuchać ;) przynajmniej tej z albumu "Cudne manowce" (wersja koncertowa) - "Majka to jest oczywiście kolega z wojska" :mrgreen:


pierwszą piosenką sdmu, jaką usłyszałam była (tu chyba nie będę oryginalna ;) ) "Opadły mgły, wstaje nowy dzień" - do tej pory mam do niej sentyment ;)
Ostatnio zmieniony przez Natek 2007-09-14, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-09-27, 23:57   

Ojś z tą Majką. Ja nie przepadałem za nią od samego początku. Jakoś nie pasowała mi do zestawu utworów na dwupłytówce "Cudne Manowce", która była dla mnie preludium do podróży w swiat SDMu. Jak się potem okazało, był to (z tego co pamiętam) jakiś żart czy co. Z Majką i żądaniami jej grania przez publikę związane jest wiele zabawnych historii. Jeszcze rok temu chyba AS występował w koszulce z napisem "Majka wyjechała i nie wróci". Rysiek Ż. kiedyś na nawoływania o Majkę ("Gdzie jest Majka???") odpowiedział bodajże coś "jak to - wszyscy jesteśmy w majtkach...".

Pozdrawiam, zwłaszcza damę herbu ZP :) .

PS
25go pażdziernika SDM gra we Wrocku, jak zwykle w Imparcie, jakby kto pytał. Raczej tam będę (jakby kto co do mnie miauuu znaczy miał... :P ).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-09-27, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-28, 09:28   

dziękuję ;)

Franco Zarrazzo napisał/a:
25go pażdziernika SDM gra we Wrocku, jak zwykle w Imparcie

no właśnie, ten Impart mnie wkurza - ceny zawsze z kosmosu :/ ciekawe ile teraz sobie zażyczą... no i te miejsca numerowane :/
ale tym razem może uda mi się wyciągnąć na koncert moje współlokatorki :mrgreen:

ale i tak czekam z niecierpliwością na jakiś koncert w zamku - o wiele fajniejsza atmosfera niż w Imparcie :mrgreen:


a wracając do wcześniejszego tematu - druga piosenka do której mam słabość to "Makatka z aniołem" :) też była chyba jednym z pierwszych utworów SDM z jakimi się zetknęłam
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-09-28, 14:03   

moją pierwszą piosenką SDM-u była piosenka pt. " Z nim będziesz szczęsliwsza..." sentyment jest i bedzie ;)

nie wiem jak Wy ale ja mam zamiar się pojawić na koncercie... ;)
0 UP 0 DOWN
 
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-28, 14:07   

Ojj.... "Z nim będziesz szczęśliwsza...", nie wiem czy słyszałam ją jako jedną z pierwszych, ale na pewno jako jedną z pierwszych znałam ją na pamięć! :)
0 UP 0 DOWN
 
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-07, 11:47   

Tak ostatnio myślałam i myślałam, i myślałam, nad tym Top 10, piosenkowo SDM-owym, szczerze było trudno ;)
Wyszło mi tak o:
1. "U studni", "Z podwórka", "Z nim będziesz szczęśliwsza", "Pod kątem rozwartym", "Odludzie", " Tu asfalt się kończy", "Piosenka dla juniora i jego gitary", "Szczęście", "Jesteś", "Leluchów", "Czekanie na wiosnę", "Makatka z Aniołem", "List do Ogrodowej"
2. "Ballada z gór", "Majka", "Pieśń na wyjście"
3. "Jak"
4. "Czarny blues o czwartej nad ranem"
5. "Mrok na schodach"
6. "Jest już za późno.."
7. "Makatka szalona", "Z miłością"
8. "Nie rozdziobią nas kruki"
9. "Urodziny"
10. "Za dalą dal", "Po strunach idę do nieba"

I tak to podzieliłam wszystkie moje najulubieńsze z ulubionych piosenek SDM-u, na miejsc dziesięć, są bardziej i mniej ulubione, ale wszystkie z tych miejsc dziesięciu są ulubieńszymy z ulubionych :)

Pozdrawiam ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-10-26, 00:43   

Ja właśnie wróciłem (z Chmurkolistną ;) ) z koncertu SDMu we Wrocku. Był ktoś jeszcze z Brzegu? Jak wrażenia? Cuś Krzysztof wspominał, że w grudniu chyba mają Brzeg w grafiku... co na to Ustudniowcy?
1 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-26, 13:13   

Ja z miłą chęcią się wybiorę.
0 UP 0 DOWN
 
magda.tes 


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-26, 18:53   

Oh, oh, oh... na koncert SDM'u czekałam już ponad 2 lata [na poprzednim niestety nie mogłam być...]. Byłoby cudnie znowu poSDMować w naszym brzeskim zamku :)
0 UP 0 DOWN
 
bejot 


Wiek: 58
Dołączyła: 21 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-29, 13:43   

W grudniu SDM nie odwiedzi nas, ale wiosnę zaczniemy z Nimi.
Gdy tylko ostatecznie ustalimy datę - natychmiast dam znać. Z radością :)
Krążą słuchy, że Studnia nie wyschła i coś tam zaczyna w Niej szumieć.
Cichutko póki co. Ale coraz odważniej.
Może z wiosną wszystko ożyje.
Bardzo na to liczę. Pozdrawiam serdecznie.

Aaaa... Jeszcze coś: w połowie listopada będzie Przegląd Kultury Studenckiej we Wrocławiu.
Wszystkich wielbicieli piosenki turystycznej, studenckiej, poetyckiej, balladowej itd. zapraszam: http://przeglad.wgorach.art.pl/node/25
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-10-30, 09:07   

yasiu napisał/a:
Ja z miłą chęcią się wybiorę.


Super :) . Tylko na "Majkę" raczej nie ma szans. Zresztą repertuar SDMu zupełnie odszedl od klimatów Stachurowo-Ziemianinowo-Majkowych. Koncert zdominowany był przez twórczość Janka Rybowicza w interpretacjach SDMu. W składzie zespołu pojawiły się nowe twarze. Znany z Bohemy (która grała kiedyś w Ambrozji i jako suport do jednego koncertu SDMu) Darek Czarny - wymiatający gitarzysta o wymiatającym jednym z profili ;) . Ciekawie brzmi dodatkowa harmonijka, a zupełnym zaskoczeniem dla mnie był saksofon w składzie przewijający się przez utwory do poezji Janka Rybowicza. Nieodmiennie kojarzył mi się z koncertami nowego (powatersowego) Pinkl Floyd. Zresztą jeden z kawałków wyraźnei nawiązywał do klimatów Gilmoura. Nie mniej całość coraz wyraźniej uderza w kierunku bluesa i kimatów nieco psychodelicznych.
Starzy wyjadacze z wyraźnym westchnieniem ulgi powitali sztandarowe kawałki, które pojawiły się pod koniec koncertu. Sala jak zwykle zakwitła szumem skrzydeł Bieszczadzkich Aniołów i "niesłychanie ku polanie". Niżej podpisanemu oczy się zaszkliły na pierwsze dźwięki dobrze znancyh Starych Dobrych Motywów...

A po koncercie kilka niedźwiadków i uśmiechów - fajnie wiedzieć, że gdzieś poza Brzegiem jest się lepiej rozponawalnym, niz na własnych śmieciach <ROTFL>.

Dziękuję Ustudni za informacje - trzymam kciuki i pozdrawiam.

Franek
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dobre, malzenstwo, poeci, stare


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu