Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Uniwersytet Opolski
Autor Wiadomość
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-27, 15:55   Uniwersytet Opolski

jestem ciekawa, czy sa forumowicze studiujacy tam,gdzie ja studiuje.obobjetnie- dzienni czy zaoczni. dajcie znac:):):):) wymienmy sie wrazeniami z pobierania nauk w tym fajnym miejscu!!!:)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-07-30, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maverick 
Time is money



Wiek: 37
Dołączył: 08 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Małujowice

Wysłany: 2007-02-27, 17:18   

Ja studiuję ale na Politechnice Opolskiej :P
A na jakim jesteś kierunku bo mam tam koleżankę?
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-27, 18:10   

studiuje polonistyke
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-27, 20:42   

Dzienne inzynieria środowiska i jest bardzo ciekawie :)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2007-02-27, 23:04   

Ja już kończę tam swoją edukację. Pod koniec maja będę już mam nadzieję po obronie :)
Studiuję Terapię Pedagogiczną z Doradztwem Zawodowym - zaocznie
Pozdrówki dla studiujących na UO
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-28, 15:48   

mnie osobiscie uniwerek bardzo sie podoba. jest mila atmosfera i ciekawi ludzie:)
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-28, 15:56   

sabatina napisał/a:
jest mila atmosfera i ciekawi ludzie:)


zgadzam sie z tym ale niektorych wykładowców lepiej omijać
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-28, 23:35   

dokladnie. zgadzam sie w 100 % :) :):):) ale takie "przypadki" zdazaja siie na kazdej uczelnii:)
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2007-03-01, 07:16   

Uderzę w tony rywalizacji międzyszkolnej. Jestem absolwentem II LO w Brzegu i Uniwersytetu Opolskiego (Wrocławskiego także, ale podyplomówki). Z opinii wielu brzeżan wynika, że należę do tych "gorszych," którzy nie wybrali I LO i Uniwersytetu Wrocławskiego. I jako ten "gorszy," to jakoś nie obawiam się rywalizacji z rówieśnikami z I LO i Uniwersytetu Wrocławskiego, co więcej, na różnych płaszczyznach mego zycia taka rywalizacja zawsze dostarczała mi sporo przyjemych przezyć. Również moich kolżanek i kolegów po fachu, wykształconych przez belfrów z I LO i UWr. jakoś się nie obawiam, powiem więcej, nie mam się czego obawiać. Zostało to zresztą przy pewnych okazjach zmierzone. Doprawdy, nie jest ważne, w której szkole i na której uczelni uczymy się. Ważne, po co się uczymy i ważne, byśmy zawsze uczyli sie dla siebie. Mam koleżanki i kolegów, którzy w brzeskim ogólniaku nr 1 mieli średnie rzędu 5,2-5,4, a dziś nie potrafią gęby otworzyć na jakimkolwiek spotkaniu publicznym, mają problemy z napisaniem prostego listu motywacyjnego, i nie wiedzą, że Mała Panew to prawy dopływ Odry wpadający do niej na Opolszczyźnie. Mam koleżankę, która tak starsznie byłą szczęśliwa, że ma "5" z matury z historii, ale jeśli dziś ją zapytać, "kiedy skończyłą się II Wojna Światowa," to sądzicie, że odpowie "2 września 1945"? A skąd, walnie "8 maja" święcie przekonana, ze jest ok. (Abstarhując od faktu, że ostatni oddział niemiecki został rozbrojony i wzięty do aresztu jeszcze w październku 1945 na Spitsbergenie.)
Także uczmy się dla siebie, nie dla ocen, nie dla rodziców. I nie jest ważne, czy będzie to Wrocław, czy tak nielubiane przez większość brzeżan Opole, czy będzie to to ""lepsze" I LO, czy to "gorsze" II. Wszystko zależy tylko od studenta/ucznia.
Pozdro
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-03-01, 11:33   

Jeśli o mnie chodzi - Uniwersytet Opolski odmienił moje życie. Poznałem tam fantastycznych ludzi (wykładowców), którzy potrafią wyjść nieco dalej poza rutynowe obowiązki (a mają ich trochę) - porozmawiać, zadzwonić, pokierować. Podobno Wydział Filologii Polskiej UO jest na 3-cim miejscu w rankingu ogólnoposlkim, jeśli chodzi o poziom.
Nigdy nie przepadałem za Wrocławiem - jest dla mnie za szybki. Zamierzam się aktywnie włączyć w Rekrutację 2007, co niniejszym czynię:

http://www.uni.opole.pl/page.php?id=kierunki

Chciałbym przede wszystkim nakłonić osoby niepełnosprawne do podjęcia próby zmierzenia się z tym wyzwaniem. Gwarantuję osobistą pomoc w pokierowaniu gdzie co i jak (refundacja nauki, pomoc ze strony uczelni i etc). Niepełnosprawni potrafią być BARDZO SPRAWNI w takich sytuacjach - np. uzyskać najwyższą średnią ocen na roku pomiędzy studentami że tak powiem pełnosprawnymi.

Studenckie Wzgórza Opolei czekają na CIEBIE !!!!
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-03-01, 13:37   

moim zdaniem rowniez niewazne jest jakie szkoly sie konczy. wazne jest jak to potem zostanie wykorzystane i jakim jest sie czlowiekiem.
skonczylam technikum na kamiennej i nigdy nie zalowalam,ze wybralam wlasnie te szkole. mimo ze pare osob odradzalo mi ja,mowilo,ze powinnam isc do I lub II LO.
przy wyborze studiow rowniez odradzano mi nie tylko kierunek ale i sama uczelnie - na ktorej wlasnie studiuje.
na kazdym uniwersytecie,na kazdej uczelnii jest fajnie - o ile jest sie tam z wlasnego wyboru i zainteresowania. wazne jest tez,jakich ludzi spotka sie na swojej drodze....:):):)
0 UP 0 DOWN
 
Sabaku no Hitari 
Smile! ;)



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-29, 22:32   

sabatina, jesteś na polonistyce, prawda? Co chcesz po studiach robić? Bo właśnie się zastanawiam się pomiędzy kulturoznawstwem, anglistyką (ale ciężko się na nią dostać), a polonistyką. Chciałam później pracować jako recenzent, krytyk lub rozwijać kulturę i planować imprezy w mieście. Chciałam zadać kilka pytań:

Czy trudno dostać się na polonistykę?
Jakie przedmioty należy zdawać na maturze, by potem spokojnie pójść na kulturoznawstwo czy polonistykę? (nie licząc polskiego, języków obcych, itp). Czytałam, że mogę zdawać wiedzę o tańcu, WOS i WOK. To prawda?
Czy jako osoba mająca dysleksję, będę miała jakieś trudności w dostaniu się na wyżej wymienione studia?
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-30, 01:53   

Może ja coś od siebie dorzucę na temat polonistyki; akurat o UO wiem niewiele, ale z racji tego, że w tym roku musiałem własnym piórem udowadniać, że gdzieś tam się nadaję, to kilka własnych spostrzeżeń mogę przedstawić.

Wysokość progu punktowego na polonistyce zależy głównie od tego, czy już na pierwszym roku kandydat musi wybrać interesującą go specjalizację (specjalność? Bo tak bodaj gdzieniegdzie piszą x]). Jeżeli musi, to każda ma własny próg; więc dla przykładu, na nauczycielską lub WOK nie ma problemów z dostaniem się, ale już z edytorstwem czy komparatystyką może być problem. A jak specjalizacji nie wybiera się od pierwszego roku, to sprawa prosta- dostać się jest łatwo, a o wymarzone nachylenie walczy się na którymś tam roku, biorą wtedy pod uwagę średnią ocen.

Co do przedmiotów- zasady rekrutacji są różne, ale zdecydowana większość uczelni premiuje podobnie. Na polonistyce jest to oczywiście język polski, a jako przedmioty dodatkowe można najczęściej wybrać angielski, historię i historię sztuki, ale zdarza się też WOT i WOK. Na UJ ustalają liczbę punktów na podstawie wyników z języka polskiego i jednego wybranego przedmiotu (mogą to być: historia, historia sztuki, lub angielski), a na UWr do języka polskiego doliczają dwa dodatkowe przedmioty.

Z dysleksją zazwyczaj nie ma problemu, bo po okazaniu zaświadczenia z poradni na arkuszu maturalnym pojawi się odpowiednia adnotacja, w związku z czym nie będą Ci odejmować punktów za błędy które są wynikiem tej czy innej dysfunkcji.
Ostatnio zmieniony przez Dalville 2007-07-30, 12:09, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-30, 15:21   

SABAKU NO HITARI:) otóż.... jestem wałaśnie na drugim roku polonistyki. sp. wiedza o kulturze. myślę, że nie tak całkiem łatwo się dostac. widziałam rok temu listę osób odrzuconych, była dłuuuuga....ale nie zniechęcam nikogo, bo naprawdę warto to studiowac. o ile oczywiście ktos lubi czytac i naprawdę ta dziedzina go interesuje. aby się dostac należy zdawac wiedzę o kulturze bądź też historię. myślę, że dysleksja może stanowic pewien problem w związku z polonistyką. może ci to przeszkodzic w gramatyce.... ale warto spróbowac....
0 UP 0 DOWN
 
Sabaku no Hitari 
Smile! ;)



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-30, 19:42   

Dalville, co to komparatystyka?

sabatina , jeśli chodzi o gramatykę, ortografię, to wszystko mam opanowane dość dobrze, z tym więc nie będę miała problemów :)

Wiem, że to :offtopic: , ale musiałam zapytać ;) Dziękuję serdeczenie za odpowiedzi ;*
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: opolski, uniwersytet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu