Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-22, 13:23   Uniwersytet Trzeciego Wieku

Miłość - artykuł pierwszej potrzeby
Dojrzałe pokolenie ludzi trzeciego wieku jest zdolne patrzeć na życie „do tyłu”, oceniać, porównywać, wyciągać wnioski. Nie robimy tego gdy jesteśmy młodzi i nie da się tego nakazać. Drogę do porozumienia znaczą również błędy. Pragnienia, które kierujemy do swoich dzieci, aby wyrosły na szczęśliwych ludzi, aby zdobyły wykształcenie, aby umiały dokonywać dobrych wyborów w życiu, nie zawsze powiodą się. Okres dojrzewania rodzi u młodych bunt przeciw nauce, nauczycielom i rodzicom. Co można zrobić gdy praca nie zostawia zbyt wiele czasu dla rodziny? Nie wiesz nawet, że dziecko – już nie dziecko – ma idoli z pogranicza marginesu, nie chodzi do szkoły, przy tym wraca do domu późno. Na pytania – brak odpowiedzi, na prośby-odzewu. A zdawałoby się, że wszystko było tak dobrze. I gdy myślisz, że te fanaberie jesteś w stanie przepędzić jednym policzkiem – to błąd. Potem przychodzi ucieczka i opamiętanie. Czyje ? Rodzica .Tak łatwo jest stracić wszystko: i nadzieje, i dziecko, i zdrowie. Zmienić w ruinę. Wtedy tylko miłość jest twoim sojusznikiem. Miłość przeprasza, akceptuje, pokornieje i po prostu kocha. Cokolwiek postanowisz w życiu – zawsze będę cię kochać moje dziecko. Jeśli naprawdę nie chcesz się uczyć to zaakceptuję to choć wiem, że kiedyś możesz pukać do wielu drzwi zanim ktoś da ci pracę. W domu jest twoje miejsce a jeśli dasz się uwieść narkotykom – to rodzina będzie cierpiała razem z tobą. Łzy oczyszczają drogę do serca i znaczą punkt zerowy dojrzałości. Dalszy czas uczyni cuda. Rodzica nauczy widzieć w swoim dziecku odpowiedzialność, dziecku pokaże jak wiele od niego zależy. Może to wszystko działo się po to by uwolnić siłę miłości. Może po to by matura, egzaminy i studia zakończyły się sukcesem. Jestem dumna z mojego dziecka i gdy widzę dzieła jego pracy myślę, że to też moje zwycięstwo. Trudno uchwycić granicę kto od kogo się uczy. Mądrość płynie z miłości i jeśli potrafimy kochać – potrafimy wszystko inne.
Janeczka
Słuchaczka UTW
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: trzeciego, uniwersytet, wieku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu