Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 13:33
Dziewczyny zatrzymanych.
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-15, 16:31   Dziewczyny zatrzymanych.

Bohaterzy – trzy dziewczyny o wyglądzie gimnazjalistek ze zniszczonymi twarzami i on tramwaj nr 15 z ulicy Klęczkowskiej (areszt śledczy) na Dworzec Główny.

Przyjechały rano, na chwilę, gdzieś z Dolnego Śląska. Pobyt się przedłużył do kilku godzin. Przyjechały na prośbę dzwoniących chłopaków, zatrzymanych w Areszcie Śledczym. Sam proces dzwonienia wymaga wyjaśnień. Nie wszyscy mogą dzwonić co drugi dzień, niektórzy rzadziej. Niezmiennie zapewniają o miłości, proszą o przyjazd i karty telefoniczne. Dziewczyny wiedzą doskonale, że mogą liczyć tylko na rozmowę z wychowawcą. Przyjeżdżają mimo to czekając nie zapowiedziane kilka godzin na dopuszczenie przed jego oblicze. Wiedzą, że oblubieniec będzie poinformowany o fakcie przyjazdu, że były, i to im wystarcza. Na karty wydają ostatnie pieniądze, co i tak nie zapewnia ich otrzymania przez wybranków. Chłopaki na razie są zatrzymanymi, czyli niewinnymi, co w ich mniemaniu jest równoznaczne. Siedzą po pół roku i dłużej za krwawe rozboje z widokiem na ośmioletnie wyroki, ale to dziewczyn nie odstrasza. To nie ich wina, a tych, co ich wydali. Planują szybkie śluby więzienne. Może się uda zmniejszyć wyrok. Ich główny problem tkwi w tym, jak dostarczyć paczkę, aby dotarła. Rozmowy przypominają dyskusje rodaków przed wyjazdem na handelek do Budapesztu w zamierzchłych czasach. Wiedzą, że oblubieńcy będą przeniesieni, jeden do Wołowa, drugi w inne miejsce. Ale oni nadal są zatrzymanymi, a nie osadzonymi co niejako jest nobilitacją. Dziwnie brzmi słowo osadzony w ustach, z których co drugie, lub trzecie słowo wyrywa się straszne przekleństwo. To słowo jakby nie z tej bajki.
Czy to jest miłość, czy to jest..........???? Może tragiczny obraz rzeczywistości, trochę inny niż to sobie wyobraża minister edukacji.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-02-16, 07:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-05-28, 16:10   

to jest i to, i to...
0 UP 0 DOWN
 
Verbel 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: "Bżek"

Wysłany: 2007-05-28, 17:27   

Ale co nas to obchodzi? Ich sprawa, ich 'miłość'...
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-28, 17:32   

Verbel napisał/a:
Ale co nas to obchodzi?


Jak to co nas to obchodzi? Głupawa młodzież rozszerza swoje kręgi, to trzeba trochę o nich poczytać, żeby się uchronić przed falą debilizmu

Roztropek napisał/a:
Czy to jest miłość, czy to jest..........????

Głupota
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-05-28, 18:49   

Sawka napisał/a:


Roztropek napisał/a:
Czy to jest miłość, czy to jest..........????

Głupota



czemu Sawka uważasz, że głupota?
wg mnie bywają przypadki kiedy to miłość... bo jak wiadomo miłość nie wybiera...
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-05-29, 10:20   

Sawka napisał/a:
Głupawa młodzież rozszerza swoje kręgi, to trzeba trochę o nich poczytać, żeby się uchronić przed falą debilizmu


jakoś czytanie o głupotach i debilizmach nie jest dla mnie niczym przyjemnym ;P

zawyczaj to co głupie omijam szerokim łukiem

Cytat:
wg mnie bywają przypadki kiedy to miłość... bo jak wiadomo miłość nie wybiera...


Bywają, ale słowo "miłość" się jakby skomercjalizowało. Teraz strasznie dużo osób mówi, że kocha, że to miłość itp. na przykład po dwóch tygodniach znajomości. Co dla mnie jest... powiedzmy, że dziwne ;)
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-05-29, 10:31   

skalpel napisał/a:


Cytat:
wg mnie bywają przypadki kiedy to miłość... bo jak wiadomo miłość nie wybiera...


Bywają, ale słowo "miłość" się jakby skomercjalizowało. Teraz strasznie dużo osób mówi, że kocha, że to miłość itp. na przykład po dwóch tygodniach znajomości. Co dla mnie jest... powiedzmy, że dziwne ;)



dla mnie... przynajmniej głupie, śmieszne i przykre... no ale cóż... takie życie... :)
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2007-05-29, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-29, 16:55   

skalpel napisał/a:
jakoś czytanie o głupotach i debilizmach nie jest dla mnie niczym przyjemnym ;P

zawyczaj to co głupie omijam szerokim łukiem


Ja czytam po to, żeby się utwierdzić w tym, że są ludzie głupsi ode mnie. A może niektórzy się "obudzą" i stwierdzą "Takie życie to nie dla mnie" i skończą z dnem społecznym w jakim tkwią?

skalpel napisał/a:
Bywają, ale słowo "miłość" się jakby skomercjalizowało. Teraz strasznie dużo osób mówi, że kocha, że to miłość itp. na przykład po dwóch tygodniach


Agnes napisał/a:
dla mnie... przynajmniej głupie, śmieszne i przykre


Przynajmniej wy mądrze myślicie... :)
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-11-24, 19:43   

Ani nie jestem za dojrzała, ani za genialna a pierwszy post w tym temacie a raczej tekst z nim zawarty, mnie.. zaszokował :O
Że ludzie potrafią byc tak głupi no ;/
No niby miłośc nie wybiera, ale .. właśnie czy to jest miłosc?
Nie mam pojecia co moze kierowac do takiej glupoty ...
Ehh ...
Co za ludzie .. żal mi ich :x
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-24, 23:44   

a co kto wie o tej sprawie i chłopakach? i dlaczego mamy zajmować się czyimś prywatnym życiem na tym forum? I w ogóle o czym ten wątek i na jaki temat rozmawiać? Głupie, mądre? A co j znam te dziewczyny czy tych chłopaków? Nie znam, znać nie chcę i nie wiem po co ten wątek został otwarty? Żeby kilka osób mogło sie poczuć lepiej składając takie czy inne deklaracje na swój temat czy może wygłaszając orędzie o ludziach o których nie wie nic. Ci chłopcy te rozboje popełnili? Przyznali się? W jakich okolicznościach? Czy mają już zarzuty prokuratorskie? A jeżeli nie - to dlaczego? I czy miłość ma być zarezerwowana dla jakichś nadludzi, którzy wiedzą, że ich "takie rzeczy nie dotyczą"? A ile trzeba aby zostać zatrzymanym? I czy jeżeli jest się bezpodstawnie zatrzymanym to czy Prokuratura, sąd, policja lubią sie przyznawać do błędu? A ktoś z Was lubi przyznać że kogoś na przykład okradł z trzech miesięcy życia czy będzie dążył do tego, żeby za wszelką cenę udowodnić, że to nie ja to druga strona jest złodziejem? Jesteście tolerancyjni? A chcielibyście mieć za sąsiada Żyda? A czy chcielibyście żeby homoseksualista uczył wasze dzieci historii? A lesbijka biologii? A czy dałbyś nocleg śmierdzącemu wódką bezdomnemu gdyby o to poprosił?
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2007-11-25, 09:42   

Fakt, że samo stwierdzenie, że jeden ma zaostac osadzony w Wołowie wytwarza we mnie przekonanie, że za kratki nie trafili bez powodu. A te gimnazjalistki to całkiem inna sprawa.
Wyobraźcie sobie, życie w nędzy, bez żadnego kieszonkowego od rodziców bo skąd a poza tym pewnie non stop narąbani leżą gdzieś w mieszkaniu. Podrywa Cię jakiś fajny dwudziestokilkulatek. Sądzisz, że jednak na coś Cię stac. Robisz wszystko żeby z nim byc. Zakochuje się tak nastolatka bo nigdy tak naprawdę miłości nie zaznała. Taki jest mój pogląd na ten temat. Bo po pierwsze przeciętna nastolatka nie powinna miec wyniszczałej twarzy jak to przedstawiono w pierwszym poście. Po drugie jeśli jest to już przeciętna nastolatka to wtedy wątpię czy po aresztowaniu gościa chciałoby im się przyjeżdżac do aresztu. Po trzecie jest napisane, że ostatnie pieniądze wydawały na kartę. Dla przeciętnej nastolatki uzbieranie 20 zł na kartę nie jest wielkim wyczynem. A dla marginesu 20 zł to miesięczna kasa na fajki, więc to baaardzo dużo.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dziewczyny, zatrzymanych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu