Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 13:34
Zakaz palenia w miejscach publicznych
Autor Wiadomość
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 10:38   Zakaz palenia w miejscach publicznych

Co myślicie o wprowadzeniu zakazu palenia w miejscach publicznych w Polsce :?:

Coraz więcej krajów wprowadza takie zakazy, czy jest to potrzebne, konieczne i co na to palacze :?:

Ja osobiście nie paliłam nigdy i nie lubię jak po imprezie śmierdzę papierochami, a trudno znaleźć lokal, w którym nie unoszą się opary dymu papierosowego. Palacze mogliby truć sami siebie na dworze, to chyba nie jest taki wielki problem, a uprzyjemniło by to życie niepalącym. Zima w tym roku wyjątkowo ciepła więc wyganianie na dwór nie jest chyba niehumanitarne :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-02, 10:52   

Ja niestety paliłem i co gorsza po 8-9 latach totalnego oderwania znowu mi wraca. Stresy...

Mimo wszystko jestem jak najbardziej za. Palacze nie mogą narzucać niepalącym nic, a już przede wszystkim zatruwać im życie i zdrowie. Tak pięknie było by w Mleczarni na dole, gdyby część dla palących była tylko na górze, prawda ? :)

Na marginesie - jedną z przyczyn upadku całkiem fajnej restauracji "Cosimo" w Brzegu w swoim czasie był fakt, że właściciel ambitnie zakazał palenia na jej terenie. Znam opowieści ludzi, którzy WŁAŚNIE dlatego tam nie chodzili....
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 10:59   

Dokładnie rok temu był robiony sondaż i
Cytat:

Ponad 76% Polaków opowiada się za wprowadzeniem zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez instytut badawczy Pentor Research International.


Co jednocześnie pozwoliło wyciągnąć wniosek, że ok 25% Polaków to palacze.
Jak to jest z tym miejscami publicznymi ? Co zostało by uznane za miejsce publiczne, a co nie ? I czy czasem kiedyś nie wprowadzili już takiego zakazu ?
Jak dla mnie palacze są be.. więc im więcej zakazów dla nich tym lepiej :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 11:06   

A wywalić ich na dwór, palą to niech "przypłacą" przyjemnością stania na dworze :evil: Wiem, wiem, jestem okrutna :mrgreen:

Pepe napisał/a:
Ja osobiście nie paliłam nigdy i nie lubię jak po imprezie śmierdzę papierochami


No fakt, to jest straszne :/ A bierne palenie jest gorsze od "aktywnego" :x
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 11:09   

smooth napisał/a:
Co jednocześnie pozwoliło wyciągnąć wniosek, że ok 25% Polaków to palacze.
ja bym takich jednoznacznych wniosków nie wyciągała, w końcu bycie palaczem nie jest jednoznaczne z byciem przeciwko zakazowi palenia w miejscach publicznych. Chyba jest trochę palaczy, którzy nie mieli by nic przeciwko takiemu zakazowi, bo nie chcą truć innych ( może to trochę życzeniowe myślenie, ale nie jest oderwane całkowicie od rzeczywistości :) ).
A miejsca publiczne to jak dla mnie wszystkie bary, restauracje itp. bo w innych budynkach, w dużej mierze są te zakazy, choć z ich przestrzeganiem bywa różnie.

Franco Zarrazzo napisał/a:
jedną z przyczyn upadku całkiem fajnej restauracji "Cosimo" w Brzegu w swoim czasie był fakt, że właściciel ambitnie zakazał palenia na jej terenie. Znam opowieści ludzi, którzy WŁAŚNIE dlatego tam nie chodzili....
no właśnie czegoś takiego się obawiam. Właściciele mogą protestować, że zakaz zmniejszy ich dochody, chociaż myślę, że w dzisiejszych czasach palenie jest dużo mniej popularne niż kiedyś. Warto się przyjrzeć jak to wygląda w krajach, w których zakaz już jest, chociaż Polsta zawsze ma swój niepowtarzalny folklor :oczko:
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 11:17   

Ja powiem tak: w życiu nie miałem papierosa w ustach, a i tak umre na raka płuc, więc... jestem jak najbardziej za. Skoro palacze chcą się truć, to niech robią to w taki sposób, żeby nie miało to wpływu na nas. No i już ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 11:59   

Pepe napisał/a:
ja bym takich jednoznacznych wniosków nie wyciągała


No ja właściwie też.. przedstawienie tego jako logiczne następstwo było moim małym błędem.. niemniej jednak

Cytat:
Z badań Pentora wynika, że wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych popiera aż połowa palaczy. To, zdaniem Jerzego Głuszyńskiego, pokazuje zmianę naszych zwyczajów, ponieważ przed laty odsetek palących był zdecydowanie wyższy. Dodał, że obecnie palenie nie jest ani powszechne ani modne.

Szczególnie zmniejszyła się liczba palaczy wśród ludzi dobrze wykształconych i studentów. Z badań Pentora wynika też, że zaledwie 25% Polaków pali papierosy.



Artykuł Tutaj
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-02-02, 15:22   

Ja jestem ZA :) ......zakaz palenia w miejscach publicznych :) ..........ewentualnie w restauracjach/barach specjalna sala z klimatyzacją tylko do palenia :) ....odpowiednio oddalona od reszty miejsca (by dymu nie niosła) i dostosowana do tego, by palaczom nie było zimno :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-02, 15:25   

Jestem palaczem, pale codziennie, i to często... :x Najgorsze jest to że jestem palaczem biernym... :cry: Wiec jestem jak najbardziej za tym aby takie przepisy zostały wprowadzone i to jak najszybciej :P

Ps. po proszę też o to aby w domach też był zakaz palenia :evil: (przynajmniej w moim :> )
Ostatnio zmieniony przez Necia 2007-02-02, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-02, 15:28   

Necia napisał/a:
Ps. po proszę też o to aby w domach też był zakaz palenia :evil: (przynajmniej w moim :> )


a to już mi się wydaje, że zależy to od Ciebie samej i Twojej rodziny, to samo dotyczy innych rodzin :) trzeba sie jedynie dogadać, zabronić :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-02, 15:31   

steve napisał/a:
a to już mi się wydaje, że zależy to od Ciebie samej i Twojej rodziny, to samo dotyczy innych rodzin :) trzeba sie jedynie dogadać, zabronić :)


Tylko że moi rodziciele mnie nie słuchają :cry: jedynym miejscem gdzie nie palą jest mój pokój (bo ich tam nie wpuszczam) a tak ani prośby ani groźby na nich nie działają :(
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-02-02, 17:07   

czy zauważyliście że wypowiadają się sami nie palący...
więc i ja zabiore głos z fajkami na śnieg po pachy mam dość imprez po których moje ubranie jedzie jakimiś fajami...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-02, 17:21   

Przepraszam Warlike - przeczytaj uważnie mój post pierwszy w tym wątku :) . Ja jestem byłym palącym, ostatnio sięgającym znowu do paczki z napisem "Palenie może być przyczyną śmierci!" (te z napisem o impotencji omijam z daleka :P ).
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-02-02, 17:25   

Franco Zarrazzo napisał/a:
te z napisem o impotencji omijam z daleka :P


te juz chyba wycofali :P ......bo nie miały "brania" ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-02, 17:28   

KtOŚ napisał/a:
te juz chyba wycofali ......bo nie miały "brania"


No właśnie ostatnio kupiłem i się ździwiłem ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: miejscach, palenia, publicznych, zakaz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu