Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-05-07, 00:34
[26.01.2007r.] Brzeg przyjazny środowisku
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-02-03, 14:04   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
filtry na kominach oczyszczają atmosferę,
oczyszczalnia ścieków oczyszcza ścieki i wodę, kanalizacja odprowadza to co wyżej
Dodaj filtry na kilku kominach. Na ponad setce gdzie w gospodarstwach domowych spalany jest węgiel podłej jakości, ramy okienne z farbą i nie wiadomo co, z braku kasy na porządny opał, nie ma filtrów. Kanalizacja odprowadza, a oczyszczalnia oczyszcza, tylko w większości miasta jest wspólna kanalizacja burzowa i ścieków bytowych, czyli deszczyk rozpuszcza ścieki i to idzie do oczyszczalni. Na marginesie nie wiem, czy wiesz, że wezwanie beczkowozu do przepchania niesprawnej kanalizacji z urządzeniem typu kret kosztuje w Brzegu po godz. 15-tej 400 zł (słownie czterysta) nawet za 20 minut pracy. Dla kogo te ceny? Dla mieszkańców? Ceny ustala MPWiK. To też działania ekologiczne.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-03, 23:41   

ja tylko skomentowałem to co Andrzej napisał, więc
Roztropek napisał/a:
Na marginesie nie wiem, czy wiesz, że wezwanie beczkowozu do przepchania niesprawnej kanalizacji z urządzeniem typu kret kosztuje w Brzegu po godz. 15-tej 400 zł (słownie czterysta) nawet za 20 minut pracy.


to raczej nie tyle co do mnie a do ogółu forumowiczów

[ Dodano: 2007-02-03, 23:46 ]
a co sięPan Roztropek tych okien tak uczepił? ile oni tego mają że Pan w kółko o tym pisze? okna oknami spaląi już a u Joanna_27 nikt palcem nie chce ruszyć

[ Dodano: 2007-02-03, 23:51 ]
Roztropek napisał/a:
w gospodarstwach domowych spalany jest węgiel podłej jakości,

niestety pokłady węgla są na wyczerpaniu a poza tym każdy chce zarobić i kombinuje jak może...i wina także leż y w samym węglubo jego wartośćopałowa maleje z każdym rokiem i to nie ludzi wina, że wydobywa się węgiel złej jakości...jak pójdzie pan nad staw na ryby i nie złowi Pan żadnej to co Pan powie? że w stawie ryb nie ma czy akurat mmiał Pan taki dzień i ryby nie brały? może by tak zacząćod siebie...segreguje Pań śmieci?
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-02-04, 12:45   

Z tego co się orientuje jest to teren prywatny, jakiegoś kolesia z Wrocka i on odpowiedzialny jest za ten bajzel.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-05, 00:53   

kapki99 napisał/a:
Z tego co się orientuje jest to teren prywatny, jakiegoś kolesia z Wrocka i on odpowiedzialny jest za ten bajzel.


w piosence było chyba tak: "...mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić...."

a ten koles może powiedzieć tak:

mój jest ten kawałek podwórka, co wam przeszkadza dymu trującego mała czarna chmurka

[ Dodano: 2007-03-23, 16:18 ]
joanna27 napisał/a:
Czesc wszystkim!

ja was wszystkich zapraszam na moje osiedle czerwonych koszar i zobaczcie co sei dzieje na opuszczonych garazach i za garazami tam gdzie jest ten wielki plac.

nie wspomne ile wypadkow tam bylo okaleczen u dzieci ktore biegaja z nudów po poustostanach.


Zapraszam was z racji nadchodzacej wiosny i tego ze snieg sie stopil na maly spacer jesli tam bedziecie w okolicach.

ekologia! buhahahaha


w odpowiedzi na ten i kilka innych tu postów za zgodą Koleżanki Calutea zamieszczam zrobione tydzień temu przez nią zdjęcia. Oczywistym jest, że oddają one jedynie fragmenty "śmieciowiska" ponieważ robione były w innym celu, ale:





plac zabaw dla dzieci, smutne ale prawdziwe:
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2007-03-23, 16:45   

fotki takie troche smetne wyszly bo pogody nie bylo, ale to moze i lepiej bo poteguja doznania :>

takich "pieknych" gruzowisk i ozdobionych smieciami sciezek jest na terenie Koszar mnostwo a teren po prostu genialny :!: i gdyby tylko trafil w lapki kogos innego niz obecni wlacieciele mozna by tam zrobic cos naprawde fajnego, w stylu jakiegos centrum rozrywki... bo w Brzegu naprawde nie ma gdzie pojsc i co ze soba zrobic, kiedy ma sie duzo czasu wolnego...


btw: to teren CzK nie jest w rekach jednego czlowieka, wlascicieli jest kilku nie wiem dokladnie ilu ale na pewno nie jest to jedna osoba ;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-03-23, 19:41   

Lotnik napisał/a:
a co się Pan Roztropek tych okien tak uczepił? ile oni tego mają że Pan w kółko o tym pisze?
Kilkanaście metrów sześciennych. Ale pisanie na forum poskutkowało. Elementy ram rozpłynęły się w powietrzu.
Cytat:
może by tak zacząć od siebie...segreguje Pań śmieci?
Słuszna uwaga, tylko w Brzegu jest to całkowicie zbędna czynność ( do czasu jak się Unia nie upomni). Posegregowane odpady po ponownym zmieszaniu w jednej śmieciarce trafiają do Gaci.
A tak na marginesie to składowisko w Gaci z okien pociągu wygląda jak po upadku meteorytu. Czy tam ktoś jeszcze pracuje?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-03-23, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-03-23, 19:44   

Roztropek napisał/a:
Słuszna uwaga, tylko w Brzegu jest to całkowicie zbędna czynność
pozory można stwarzać...w końcu za >>coś<< dostaliśMY to wyróżnienie...przepraszam....dostał :roll:


Roztropek napisał/a:
Posegregowane odpady po ponownym zmieszaniu w jednej śmieciarce trafiają do Gaci.
zupełnie jak w naszych organizmach :wink:

PS: nazwy Gać nie odmieniamy :wink:
Ostatnio zmieniony przez Lotnik 2007-03-23, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 01, 2007r, 26, brzeg, przyjazny, srodowisku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu