Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy Pub ?

Czy w Brzegu przydałby się nowy Pub?
Tak
98%
 98%  [ 50 ]
Nie
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 08:50   

Pub – musi posiadać klimat (gosiaczek86). Wystarczy jechać do Wrocławia albo do Krakowa żeby zrozumieć, że Pub to nie jest restauracja rzadko, kiedy można coś zamówić do jedzenia. Owszem przekąski w stylu paluszki, krakersy, chipsy.
Pub widać na reklamie Warki! To dla tych, co nie mają okazji wyjechać poza Brzeg.

Klub to zupełnie coś innego. Bardziej przypomina dyskotekę. Przy wejściu selekcja wjazd za parę $ no i są czynne przeważnie wieczorami.

Restauracja – no to chyba każdy zna, bo w Brzegu mamy kilka takowych.

[ Dodano: 2007-01-26, 08:52 ]
Steve – a gdybym napisał temat o podróżach na Marsa?
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 09:22   

KtOŚ napisał/a:
a co do lokalu:
-powinien mieć jakąś taka znośną powierzchnie, by ludzie nie byli w nim ściśnięci jak w klitce
- może jakieś kanapy, a nie tylko krzesła
- zakaz palenia w lokalu
- jakiś rzutnik, czy coś na wypadek imprez sportowych
- ciekawy klimat (odbiegający od standardowych pubów, jakaś ciekawa kompozycja itp.



PODOBA MI SIĘ :>


Martuska napisał/a:
Ja slyszalam ze otwieraja cos kolo malibu


Byłoby bosko :!: Ma może ktos potwierdzenie tej ploteczki? Bo mi się to coraz bardziej podoba :>


yasiu napisał/a:
Czyżby zamykali Malibu?


Raczej w byłym BINGO (ehh zamierzchłe czasy mego dzieciństwa tam spędzałam :( )
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:13   

Saw_woman napisał/a:
zamierzchłe czasy mego dzieciństwa tam spędzałam


He he przepraszam za offtopic..ale nie za wcześnie na takie zdania.. Saw przecież Ty jeszcze przez jakiś czas musisz czesać włosy Barbi w domu i wybij sobie z głowy puby gdzie będzie się lało piwsko w nasze gardła :wink: a przy okazji podstawą PUBu to porządne piwsko i basta !!
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:20   

Andrzejbrzeg napisał/a:
ub to nie jest restauracja rzadko, kiedy można coś zamówić do jedzenia

otóż bardzo grubo się mylisz. W prawdziwym Pubie bez problemu można dostać coś do jedzenia (z reguły prosty jednodaniowy posiłek, ale na pewno najesz się nim do syta). Za to nie uświadczysz nigdzie nazwy "Pub" ;)
i jak słusznie zauważył smooth w Pubie podstawą jest piwo (powinno być ok 20 rodzajów do wyboru, tak lane jak i butelkowe (puszkowe tez dopuszczalne). W naszych polskich realiach - chętnie napiłbym się dobrego portera)
Ostatnio zmieniony przez Morg 2007-01-26, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:28   

Morg napisał/a:
otóż bardzo grubo się mylisz. W prawdziwym Pubie bez problemu można dostać coś do jedzenia (z reguły prosty jednodaniowy posiłek, ale na pewno najesz się nim do syta).


Pub to nic innego jak pijalnia piwa.
Oczywiście, jeżeli chleb ze smalcem potraktujemy jako posiłek a nie przystawka to też można się najeść.
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:51   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Pub to nic innego jak pijalnia piwa.

Kompletnie nie masz racji, zapewne nigdy nie byłeś w Pubie. Posiłki są zupełnie normalne, nie żadna tam kanapka ze smalcem (proste, jednodaniowe owszem, ale posiłki - nie zakąski do piwa) - od tradycji Pubu zależy czy przynoszone do stolika czy odbierane przy barze, (inaczej niż piwo którego w Pubie NIGDY do stolika ci nikt nie przyniesie). Pub jest mejscem z swoją określoną etykietą i tradycją. Zdecydowanie to nie jest "pijalnia piwa", mimo że piwo jest tam głównym przedmiotem zamówień. Swoją drogą polecam najpierw dowiedzieć się co to w ogóle jest Pub i jaką spełnia funkcję, a później się wypowiadać.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 13:58   

smooth napisał/a:
He he przepraszam za offtopic..ale nie za wcześnie na takie zdania.. Saw przecież Ty jeszcze przez jakiś czas musisz czesać włosy Barbi w domu i wybij sobie z głowy puby gdzie będzie się lało piwsko w nasze gardła


Rozróżnij pojęcie "dzieciństwo" od "bycia nastolatkiem" :twisted:

Dlatego pytam czy będzie coś koło Malibu :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-27, 10:10   

Morg napisał/a:
Andrzejbrzeg napisał/a:
Pub to nic innego jak pijalnia piwa.

Kompletnie nie masz racji, zapewne nigdy nie byłeś w Pubie. Posiłki są zupełnie normalne, nie żadna tam kanapka ze smalcem (proste, jednodaniowe owszem, ale posiłki - nie zakąski do piwa) - od tradycji Pubu zależy czy przynoszone do stolika czy odbierane przy barze, (inaczej niż piwo którego w Pubie NIGDY do stolika ci nikt nie przyniesie). Pub jest mejscem z swoją określoną etykietą i tradycją. Zdecydowanie to nie jest "pijalnia piwa", mimo że piwo jest tam głównym przedmiotem zamówień. Swoją drogą polecam najpierw dowiedzieć się co to w ogóle jest Pub i jaką spełnia funkcję, a później się wypowiadać.


Nie nigdy nie byłem!
Widzę, że jesteś prawdziwym expertem!
Czyli jak w Pubie nie ma jedzonka to nie jest Pub???
Pijalnia piwa to przenośnia, ale widzę, że należysz do osób, które czepiają się każdego słowa!

„Swoją drogą polecam najpierw dowiedzieć się, co to w ogóle jest Pub i jaką spełnia funkcję, a później się wypowiadać” – Mistrzu powiedz swojemu uczniowi, co to jest PUB?

8)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-27, 10:51   

A ja dalej nie dostalem odpowiedzi czemu zalożyleś taki temat na Forum? Czyżby ktoś mial zamiar otworzyć PUB ?
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-27, 11:53   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Pijalnia piwa to przenośnia, ale widzę, że należysz do osób, które czepiają się każdego słowa!
Przenośnia do czego? Pijalnia piwa to pijalnia piwa - mi się bardziej kojarzy z smierdzącą "mordownią" skupiającą pijaczków, niż z miejscem do spotkań w którym chce się spędzić kilka godzin życia raz na jakiś czas. Widzę że należysz do osób które idą w zaparte nawet po omacku, no ale nie ważne. Co do tego czym jest Pub i czym się charakteryzuje, to wystarczy przeczytać to, co napisałem powyżej. Co do jedzenia, to, nawet czysto logicznie rzecz biorąc Pub jest miejscem do spotkań towarzyskich, ergo spędzany tam czas nie zamknie się raczej w 20min potrzebnych na wypicie "browara", a bardziej w kilku godzinach. To z kolei plus wspomniane piwo + gastrofaza skłania ku temu żeby coś przekąsić. I stąd powszechność jedzenia w Pubach i to takiego, którym można się najeść, bez konieczności zasuwania do domu (tu też się kłania rodowód Pubu (godziny otwarcia Pubów w Anglii))
Chciałbym jednocześnie zauważyć, że nie uważam się za jakiegoś eksperta i nauczyciela, jak to mi - z pewną nutką ironii - zostało zasugerowane.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 14:54   

steve napisał/a:
A ja dalej nie dostalem odpowiedzi czemu zalożyleś taki temat na Forum? Czyżby ktoś mial zamiar otworzyć PUB ?


Obiecuję Ci, że dowiesz się pierwszy!
Wiem z pewnych źródeł, że trwają takie rozmowy. Wszystko zależy od ustaleń, czyli od $.

8)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 15:04   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Wiem z pewnych źródeł, że trwają takie rozmowy.


Heh to brzmi tak, jakby ten PUB miała założyć Rada Powiatowa tudzież, Rada Miasta..lub inny organ polityczny ... :-P
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 15:11   

smooth napisał/a:
Andrzejbrzeg napisał/a:
Wiem z pewnych źródeł, że trwają takie rozmowy.


Heh to brzmi tak, jakby ten PUB miała założyć Rada Powiatowa tudzież, Rada Miasta..lub inny organ polityczny ... :-P


Jest to kwestia lokalu, jak i miejsca. W brew pozorom nie jest łatwo założyć coś na styl pubu czy klubu. Nie wiem czy wiesz, ale jak otwierasz klub to musisz patrzeć na wiele aspektów.

8)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-30, 15:17   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Obiecuję Ci, że dowiesz się pierwszy!


ok 3mam za slowo :) i ciesze się, że ktoś ma plan na takie coś :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-01-30, 15:32   

steve napisał/a:
ciesze się, że ktoś ma plan na takie coś :)



oby to było coś więcej niż plany :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nowy, pub


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu