Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-05-07, 16:44
[12.01.2007r.] Nowe władze EKOGOK-u
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-15, 15:23   [12.01.2007r.] Nowe władze EKOGOK-u

12 stycznia br. w brzeskim ratuszu odbyło się posiedzenie członków Zgromadzenia Ekologicznego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi EKOGOK w Gać. W trakcie posiedzenia wybrano nowe władze Zgromadzenia. Przewodniczącym Zarządu wybrany został Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu. Jego zastępcą – Andrzej Szczepankowski (Miasto Oława), a członkami zarządu – Jan Kownacki (Gmina Oława), Wojciech Jagiełłowicz (Gmina Lubsza) i Andrzej Pulit (Gmina Skarbimierz).
Natomiast Przewodniczącym Zgromadzenia EKOGOK-u wybrany został Franciszek Październik (Miasto Oława), a jego zastępcą – Stanisław Kowalski (Gmina Lubsza).
Z kolei Komisję Rewizyjną tworzyć będą: Krzysztof Pietrzak (Miasto Brzeg) – przewodniczący oraz Tomasz Niezgoda (Miasto Oława) i Zygmunt Godawa (Gmina Oława).

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-05-07, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-16, 23:36   

dobrze wiedzieć;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-17, 07:37   

Może ktoś mi logicznie wyjaśni dlaczego Zarząd firmy zajmującej się składowaniem i przetwórstwem odpadów skałada się z Burmistrza i Wójhtów gmin tworzących tą firmę ??
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-01-17, 07:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-17, 07:45   

Roztropek napisał/a:
Może ktoś mi logicznie wyjaśni dlaczego Zarząd firmy zajmującej się składowaniem i przetwórstwem odpadów skałada się z Burmistrza i Wójhtów gmin tworzących tą firmę


Posłuchaj głosu serca, drogi Roztropku. W tym wypadku będzie to głos jak najbardziej obiektywny i zgodny z faktem rzeczywistym. Logiczne uzasadnienie tego faktu może zaprowadzić nas na manowce ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-17, 08:05   

Posłuchałem głosu serca i nie domagam się już wyjaśnienia, ani żadnego, ani logicznego. Pozostaje jednak kilka niewyjaśnionych spraw.
- Jak Zarząd można odwołać?
- Przed kim wybrany Zarząd odpowiada?
- Czy praca w Zarządzie będzie w ramach obowiązków służbowych, czy za dodatkowym wynagrodzeniem poza godzinami pracy?
Te nurtujące mnie sprawy wynikają z faktu, że składowisko w Gaci jest własnością gminy, której jestem członkiem (zgodnie z sugestią Radka W. - na terenie której mieszkam).
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-01-17, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-17, 12:53   

Pan Roztriopek jest członkiem jakiejś gminy? Ani chybi wyznaniowej, bo innej gminy jest sie członkiem.
IMHO odpowiedzi należy szukac w statucie Związku EKOGOK, sądze że wystarczy poczytać na jakiej podstawie prawnej kogo mozna odwołac , powołać.
Wydajke mi się że jezeli mowa jest o związku gmin, to logiczne że gminy chca miec wpływ na to co ten związek robic będzie, na co wydawął pieniądze i jak inwestował. Gdyby na czele zwiazku gmin stanął na przykład Pan Felek z fabryki Belek to było by ujadanie że gmina sie pozbawia wpływu na wazne decyzje które jej dotyczą.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-01-17, 13:12   Re: Nowe władze EKOGOK-u

Devon napisał/a:
Przewodniczącym Zarządu wybrany został Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu. Jego zastępcą – Andrzej Szczepankowski (Miasto Oława), a członkami zarządu – Jan Kownacki (Gmina Oława), Wojciech Jagiełłowicz (Gmina Lubsza) i Andrzej Pulit (Gmina Skarbimierz)
Statut EKOGOK napisał/a:
CZĘŚĆ II

Organy Związku, ich struktura, zakres i tryb działania
§ 7

Organami Związku są:

Zgromadzenie Związku (zwane dalej Zgromadzeniem) będące organem kontrolnym i stanowiącym.
Zarząd Związku (zwany dalej Zarządem) będący organem wykonawczym.
§ 8

1. W skład Zgromadzenia wchodzą Burmistrzowie (Wójtowie) Gmin – członków Związku.
Zdaje się, że w informacji pana rzecznika prasowego wkradł się błąd? Taki skład osobowy nie może być Zarządem, który jest organem wykonawczym, a wyłącznie Zgromadzeniem. Stąd wszystkie moje wątpliwości.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-01-17, 16:07, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 01, 12, 2007r, ekogoku, nowe, wladze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu