Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przesunięty przez: Devon
2007-02-09, 09:04
Terroryści za cztery złote
Autor Wiadomość
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-01-16, 15:22   

smooth napisał/a:
Pytanie jakie działania podejmować, żeby i wilk był syty i owca cała.. czy tworzyć odseparowane obozy: bezdomnych, cyganów i innych... ?



takie cos nie ma sensu....ludzi nie można odseparować, bo to jeszcze pogłębi różnice i konflikty....oraz w czasie styku tego "hermetycznego" świata i naszego mała iskierka może spowodować wielki pożar....niestety cygani powinni dostać ultimatum: albo się wezmą do uczciwej pracy (szkoły są przecież dla nich otwarte, szkolenia też, wiec jaki problem by jeden z drugim zamiast się włóczyć po salonach gier ruszył cztery litery w miejsce, które da mu jakąś wiedzę i szanse na zarobek) i dostosują do naszej kultury i zachowań [przypominam, ze to jest Polska, czyli kraj Polaków i to NASZE tradycje mają tu pierwszeństwo] albo niech jadą sobie do innego kraju i tam szerzą swoją kulturę.... Spotkałem cyganów przystosowanych do naszych realiów.....i co stało się coś z nimi, oprócz tego, ze normalnie pracują i można z nimi normalnie porozmawiać i nie bać się, ze nagle coś zniknie z kieszeni??
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-16, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-16, 16:40   

Nikt im nie moze pomoc jesli sami nie bedą chcieli sobie pomoc i zmienic swoja sytuacje. Latwiej jest ukrasc, pobic i miec na alkohol czy inne uzywki. Można to sprawdzic w łatwy sposob, jak podchodzi cygan i mowi, zeby dac mu 2 zl na jedzienie to powiedziec mu, że samem mu kupisz bułke czy chleb, jak naprawde jest głodny to sie zgodzi, a jak nie to sie zgasi i sobie pojdzie albo zacznie sie jeszcze bardziej czepiac. Kilka razy tak zrobilem i tylko raz jak Polskie dziecko do mnie podeszło to ono sie zgodziło, a cyganie nigdy ... sami wyciagnijcie z tego wniosek...
0 UP 0 DOWN
 
savio 
$avio307



Wiek: 33
Dołączył: 04 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Pisarzowice

Wysłany: 2007-01-16, 17:11   

przegięcie
0 UP 0 DOWN
 
pawelK.
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-16, 22:03   

@Franco Zarazzo,
Niestety problem poprawności politycznej i mniejszości wszelakich, to temat bardzo śliski w całym eurosocjaliźmie, o czym mogliśmy się całkiem niedawno przekonać, przy okazji nagłośnienia historii pewnego afropolaka z kamerunu, czy choćby sięgając nieco dalej, do epizodów z francji, jak historia rasistowskiej zupy, czy rozboji na przedmieściach. Nie wiem kto i jakim prawem, pozwala na to, aby mniejszości w ramach walki o coś tam, mogły bezkarnie rzucać oskarżeniami w pozostałych obywateli, jak i niszczyć ich mienie, czy narażać zdrowie.

Wyjeżdżając do jakiegoś kraju, godzę się na panujące tam warunki i respektuję tamtejszą kulturę i prawo. Dla mnie, zapewne jak i dla wielu, jest to bardzo oczywiste. Dla niektórych jak widać nie. Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć historię kilku pakistańczyków, którzy w jakimś tam kraju anglosaskim zgwałcili kobietę. Rzecz jasna dowody są, sprawa w toku i nagle znajduje się jakaś oświecona organizacja feministek, czy tam innego chorego wymysłu naszej niezbyt rozgarnietej kultury, która to popiera linię obrony pakistańczyków, polegającą na niczym innym, jak na --skuszeniu ich przez zgwałconą kobietę strojem, która miała na sobie, przez co sprowokowała ich do gwałtu--

W polsce wygląda to nieco inaczej, bo tutaj cyganie sa od dawna, ale wcale nie znaczy to, że moga sobie robić co chcą tylko dlatego, że są "mniejszością". Pobierać na normalnych zasadach czynsz i na normalnych zasadach egzekwować jego uiszczenie. Niestety takie rozwiązanie oczywiście spotka się z krytyką na łamach Nigdy Więcej, oskarżeniach o rasizm itd. (było tak w czechach, czy tam na słowacji,nie pamiętam), ale nie jest to w żadnym stopniu rasistowskie. Rasizmem jest poróznianie białych i czarnych, nie traktowanie ich tak samo.

sprzedając buta białemu złodziejowi, jest ok, broniłem się. sprzedając buta kolorowemu, jest zle, bo jestem rasistą.
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-16, 22:28   

Cyganom do egzystencji wystarcze troche krzyku w stylu " ciawe more gdzie moje morele" i tubka butaprenu a , że kupują w hurcie to problemu nie ma. Albo ich wywozić do lasu i zakopywać <joke> , serio pisząc powinno się spróbowac ich spolonizować , albo ci ich królowie - szefowie ich struktur powinni ich zacząc krótko trzymac bo są cyganie normalni , nieszkodliwi obijacze i dzikie żebrające śmierdziele , niestety tych 3 jest najwiecej! Sam gdy ide do auta a tam podchodzi " daj panie 2 złote" to gonie te komary , bo mi daje kase tylko własna Mama;]
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-16, 23:16   

pawelK. napisał/a:
ając buta białemu złodziejowi, jest ok, broniłem się. sprzedając buta kolorowemu, jest zle, bo jestem rasistą.


Rasizm istniał z tego co już niby wiem w każdej kulturze i zawsze. Ale ogólnie popieram - takiego samego buta /niekoniecznie dosłownie - to problem do rozwiązania/
białemu jak i zacyganionemu. Dlatego właśnie próbuję podkreślić, żebyśmy jak zwykle nie obudzili sie z ręką w nocniku, z komisjami unijnymi na karku i międzynarodową opinią morderców mniejszości etniczych. Fanatycznych antysemitów już mamy, opoji i flejtuchów /Cyganów Europy? :P / też.

Dlatego mówię, że nieco inaczej patrzę na antysemityzm w Polsce - to co się dzieje, albo działo ma swoje uwarunkowana historyczne. Ostatnio przeczytałem takie sobie opracowane /chociaż podobno nie do końca obiektywne/ "Dzieje obyczajów w dawnej Polsce XVI-XVIII wiek" J.S. Bystronia i wszystkim je polecam.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-01-17, 07:26, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
pawelK.
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-17, 01:58   

@Franco, ależ my już tkwimy z ręką w nocniku, póki co z uryną.
Europa zatacza błędne koło. Bruksela po części finansuje takie aktywistyczne wojujące z systemem grupy poprawnych politycznie oszołomów, które naciskają tu i ówdzie na nasze społeczeństwo, oraz krzyczą w niebogłosy, kiedy jakiejś mniejszości stanie śię nieszczęście, jak chocby wjazd komornika na ichne domostwo.
Tutaj możemy sobie rozmawiać i przekonywać ludzi, jednakże ogólne przekonanie iż "but" dla każdego człowieka jest jednakowy sytuacji nie zmieni, bo MY to wiemy i traktujemy jako coś oczywistego, co jest jednoznaczne z tym, że oczywistych rzeczy nie ma sensu umieszczać na transparentach i maszerować z nimi po ulicy. Kiedy jednak ludzie zdecydowaliby się na takowy marsz, to środowiska "poprawne politycznie", nie zostawiłyby na maszerujących suchej nitki, ciskając oskarżeniami o rasizm/homofobie/antysemityzm...
Na dokładke lewackie i socjaldemokratyczne gazetki walnelyby naglowki na pierwszych stronach gazet w stylu "rasisci maja dosc oskarzen o rasizm".
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-01-17, 07:33   

pawelK. napisał/a:
Europa zatacza błędne koło. Bruksela po części finansuje takie aktywistyczne wojujące z systemem grupy poprawnych politycznie oszołomów, które naciskają tu i ówdzie na nasze społeczeństwo,


Poproszę o konkrety - chociażby do celów poglądotwórczych, ew. paranaukowych.

pawelK. napisał/a:
że oczywistych rzeczy nie ma sensu umieszczać na transparentach i maszerować z nimi po ulicy


Osobiście od kilku lat moje zdanie w tym temacie ulega radykalnej przemianie - nie wiem, czy z racji zmian zachodzących wokół, czy też raczej dojżewania w umyśle jakiejś potrzeby manifestacji i konfrontacji. A szlag wie. Nie mniej siedzenie i uznawanie czegoś za oczywiste nie wydaje mi się słuszne - ponoć to ruch jest motorem postępu, a kto nie idzie do przodu, ten ma cofkę /czy jakoś podobnie/.
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-17, 08:57   

pawelK. napisał/a:
organizacja feministek, czy tam innego chorego wymysłu naszej niezbyt rozgarnietej kultury, która to popiera linię obrony pakistańczyków, polegającą na niczym innym, jak na --skuszeniu ich przez zgwałconą kobietę strojem, która miała na sobie, przez co sprowokowała ich do gwałtu--


Jestem pewna na 100 %, ze to nie mogła być organizacja feministek.
A co do "chorego wymysłu naszej niezbyt rozgarnietej kultury": organizacje istnieją w końcu po to, zeby pomagać eeeh.. tego nawet nie trzeba tłumaczyc.

Ludzi z innych narodowości mogą żyć gdzie chcą, bo takie jest ich prawo, a że mają taką a nie inną kulturę...hmmm...osobiście uważam, że te gorszące zachowania dzieci romskich nie jest przykładem ich romskiej kultury, ale wychowania rodzinnego, i to jest w tym najgorsze.

pawelK , ciekawe, ze przytoczyłes takie skrajne przypadki przestępstw obcokrajowców, przeciez to są indywidualne sprawy, i wcale nie świadczą o zachowaniu charakterystycznym dla danej mniejszości! (mam na myśłi wspomnianego kameruńczyka i Pakistańczyków). Niestety odniosę się do zachowań Polaków za granicą: jeśli jakiś Polak zabił kogoś za granicą, to należy wszystkich importowac spowrotem do kraju??
0 UP 0 DOWN
 
pawelK.
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-17, 12:55   

Franco, powiedzmy działalnośc pana Biedronia, zeby nie szukać daleko, jest finansowana przez Europę.

agatha. to była organizacja feministek, która w swej poprawności politycznej zapędziła się do obrony kultury obcej, za cenę kobiety. to był tak nieprawdopodobny debilizm, ze az trudno w to uwierzyć ;)
Co do organizacji, to owszem. pomagają. szkoda tylko że na swój sposób. Znam kilka osob o odmiennej orientacji seksualnej, które wstydzą się za tych, którzy organizują i uczęszczają na poarady równości. Zresztą. Większość uczestników owych parad, to studenci walczący z systemem.

Ludzie z innych narodowości nie moga żyć gdzie chcą, bo prawo międzynarodowe i polityka imigracyjna im na to nie pozwala.
Powiedz mi, czy ty w domu nie byłaś wychowywana w duchu polskiej kultury? Chodziłaś do kościoła, uczyłaś się "kto ty jesteś - Polak mały...". To że większość romow tak , a nie inaczej wychowuje dzieci, wywodzi sie raczej, jesli nie napewno, z ich sposobu bycia. Zauważ jeszcze że ta większość, nadal żebrze i chleje, podczas gdy mniejszość romska normalnie pracuje,. mieszka i płaci podatki.

Ja wiem, że one nie świadczą o ogóle mniejszości. Problem jest w tym, że jakakolwiek próba skazania obcokrajowca za przestępstwo jest uznawana przez "pomagające im organizacje", za akt rasizmu, tak jakby to czarny nie mogl złamac prawa, ktore obowiązuje a danym kraju.
Jedyne wydarzenie ostatniego okresu, które może świadczyć o mniejszości, są incydenty z francji, gdyż tam "większość mniejszości" nieco narozrabiała. A dlaczego? bo 3 ich pobratymców zmarła podczas ucieczki przed policją w stacji transformatorowej. A dlaczego ich policja goniła? bo popełnili przestępstwo. Przeciez to jest tak samo durne jak organizacja feministek biorąca w obronę kulturę obcego kraju, a nie poszkodowaną kobietę.

w ostatnim akapicie powiedziałach mi o rzeczach, o których wiem, tylko mam dziwne wrażenie że zrobiłąś to tylko dlatego, bo uznałaś moje wypowiedzi za rasistowskie w jakikolwiek sposób. Ja nie mam nic o mniejszości. Ja mam wiele zastrzeżeń co do stanu umysłowego osób należących do organizacji "pomagających". :-P
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-17, 13:26   

pawelK. napisał/a:
w ostatnim akapicie powiedziałach mi o rzeczach, o których wiem, tylko mam dziwne wrażenie że zrobiłąś to tylko dlatego, bo uznałaś moje wypowiedzi za rasistowskie w jakikolwiek sposób. Ja nie mam nic o mniejszości. Ja mam wiele zastrzeżeń co do stanu umysłowego osób należących do organizacji "pomagających".


heh, nawet ci powiem, że słusznie masz takie wrażenie:) bo faktycznie tak zrozumialam twojego wcześniejszego posta.
Jeśli chodzi o te indywidualne przypadki przestępstw obcokrajowców, jestem również za tym, żeby ich karać jak każdego pełnoprawnego obywatela kraju w którym przebywa, jeśli popełni przestępstwo, to nie ulega dyskusji.

P.S. Sorki za mylne zrozumienie :)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-17, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
MruQ 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-11, 15:46   

elo elo! 1 rumuna to znam nick - Lula a 2 to pewnie jego genialny brat majkel tak do siebie mwoia zal mi ich ! :P wiecie jacy oni waleczni?:D loool
takie male knypki a tyle powynarabiali
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cztery, terrorysci, za, zlote


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu