Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Prison Break
Autor Wiadomość
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-09, 20:35   Prison Break

Jeżeli oglądaliście takie filmy jak „Skazani na Shawshank”, „Ucieczka z Alcatraz” czy „Zbieg z Alcatraz” to musicie wiedzieć że dotychczasowe osiągnięcia filmowych zbiegów są niczym przy planie jakiego podjął się główny bohater serialu Prison Break, Michael Scofield.
Akcja zaczyna się w chwili kiedy na ciele wspomnianego Michaela powstaje ostatni z całej galerii tatuaży. Po wizycie w salonie tatuażu Scofield chwyta za broń i napada na bank by po oddaniu strzału natychmiast się poddać. Za ten wyskok skazany zostaje na 5-letnią odsiadkę w więzieniu stanowym Fox River. Ktoś pomyśli że to jakiś pomyleniec – na własną prośbę dał się zamknąć. Jednak to co dla innych wydaje się szczytem głupoty, dla innych, którzy poznają prawdziwe zamiary Michaela jest przypływem geniuszu.

Oto bowiem brat bohatera, Lincoln został wrobiony w morderstwo brata wiceprezydenta, a przez to skazany na śmierć. Żadne apelacje nie pomogły, egzekucja odbędzie się za trzy tygodnie. No dobra, ktoś powie, co z tego, że dostał się do więzienia skoro i tak z niego nie wyjdzie.
I tu pojawia się główny sens tego serialu. Genialny plan wytatuowany na całym ciele, z pozoru wydający się zwykłymi dziarami a w rzeczywistości dokładką kopią planów więzienia, które Michael pomagał projektować. Z odcinka na odcinek realizuje swoje zamiary – wydostać siebie i brata z Fox River zanim ten skończy na elektrycznym krześle.
Moim subiektywnym zdaniem jest to jeden z najlepszych seriali w dziejach amerykańskiej telewizji. Jeżeli telewizja jest narkotykiem to Prison Break to najczystsza kokaina na rynku. Fabuła serialu wciąga z odcinka na odcinek, postacie żyją własnym życiem, akcja zmienia się jak w kalejdoskopie a scenarzyści co raz mylą tropy, zaskakując widzów oryginalnymi rozwiązaniami. Nie wiadomo co w tym serialu jest lepsze, scenariusz czy aktorstwo. Najlepiej prezentuje się główny bohater Scofiled, z którego twarzy bije w widzów jego 150 IQ (co najmniej). Nie wystarczy w serialu nazywać się Einstein lub Stephen Hawkins by widz uznał że faktycznie aktor gra geniusza. Trzeba też mimiką, gestami, zachowaniem oddać stan umysłu bohatera a Millerowi wychodzi to wyśmienicie. Nie ustępuje mu para czarnych charakterów – szef mafii John Abruzzi i skazany za pedofilię morderca T-Bag . Pierwszy w swojej kreacji mafiozo czyni swoją postać cwaniackim łotrzykiem, mafijnym bossem pozbawionym jednak majestatu ojca chrzestnego Brando, drugi to bezwzględny psychopata, na którego sam widok przechodzą ciarki.
Obsada ma też słabe punkty (Lincoln – wyglądający jak barowy osiłek pobity przez Stevena Seagala) i Veronica (sceny z jej udziałem sprowadzają serial do pionu Słonecznego Patrolu).
Serial liczy 22 odcinki, i niemal każdy trzyma równy poziom. To czy więźniom udało się uciec pozostawiam waszym domysłom. Zdradzę że problemów w ucieczce ma Michael tyle co tatuaży na Ciele i nie wszystko wyjdzie tak jak zaplanował. Ale żeby o tym się przekonać musicie zobaczyć Prison Break.

Jak dla mnie serial wymiata (dosłownie) nie da się tego przestać oglądac... !!
fabuła powala... napięcie towarzyszy caly czas!
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-09, 20:46   

Ja byłam w fazie namiętnego co tygodniowego oglądania innego amerykańskiego serialu "Grey's Anatomy" i jakoś nie bardzo ciągnęło mnie do "Prison Break'a" aż na wakacjach zabraliśmy się za oglądanie całej pierwszej serii. I tak oglądaliśmy po 7, 8 odcinków dziennie bo nie dało się przestać :) Zwłaszcza pierwszy sezon to najlepszy serial jaki w życiu widziałam. Trzyma w napięciu jak żaden inny. 2 seria już troszkę gorsza jak dla mnie to już lekko przesadzają ale ciągle jest fajny :) No i jest na kogo popatrzeć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-10, 11:44   

Pepe napisał/a:
Zwłaszcza pierwszy sezon to najlepszy serial jaki w życiu widziałam. Trzyma w napięciu jak żaden inny. 2 seria już troszkę gorsza jak dla mnie to już lekko przesadzają ale ciągle jest fajny No i jest na kogo popatrzeć
zgadzam się z Tobą Pepe choć już myślałam, że nigdy nie uciekną :) a z tą przesadą to prawda - jak choćby ta sprawa z odciętą ręką! No ale jestem dopiero przy 3 odc. drugiej serii :) Na kogo popatrzeć.... przejdźmy z tym do kobiecego :wink:
W świecie seriali ostatnim (moja mama to kupuje - ja czasem korzystam :) ) jest dość duży opis - takie wprowadzenie do serialu, które może sie przydać niektórym, jest np. opis głównych postaci.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-13, 14:00   

Nie wiem czy dobrze slyszalem oraz widzialem, ale ten serial za niedlugo będzie na Polsacie lecial :D więc go nawet nie ściągam :D
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-13, 14:29   

Tak steve od 20-tego ma być w Polsacie, ale dopiero początkowe odcinki, zanim dojdą do drugiej serii będziemy mieli rok 2008 :)
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-01-13, 17:00   

jadore napisał/a:
20-tego ma być w Polsacie

od 28
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-13, 22:59   

Ja tam nie mogłabym teraz od nowa ;)
Juz nie moge sie doczekac tego 28ego !! <niecierpliwa>
Dziś widziałam odcinek specjalny trwający 23 minuty, nie wiem czt go widzieliście(?)
taki ogólny przekrój przez tę historię to jest , oczywiście z bohaterami
ale juz po 'cywilnemu' jakby :) hihi
Wciągnęłam się niemiłosiernie w to.... :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-01-13, 23:31   

KS napisał/a:
Wciągnęłam się niemiłosiernie w to....

mowilem :-P

juz za tydzien kolejne odcinki!!
0 UP 0 DOWN
 
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-01-15, 20:06   ;-)

takie małe pytanko -gdzie wy oglądaliście ten serial? ściągaliście z neta;>?? Ja go widziałam w Anglii, zawsze w poniedziałek PRIZON BREAK!!!! - suuper!!! jak inni również już się nie mogę doczekać ... świetny film- polecam.. no i byle do poniedziałku







!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-17, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-15, 20:10   

majavip napisał/a:
gdzie wy ogądaliści ten serial? ściągaliście z neta;>??
tak, ale ciiiiiiii bo to jest nieoficjalna wiadomość :wink:
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 09:29   

kurcze, nie moge czytać tych waszych postów do serialu, bo jestem dopiero na 9. odcinku (pierwszej serii), i nie moge w tej chwili ogladac:/. Oglądam 3 - 4 odcinki dziennie, bo brak czasu mi nie pozwala. Ale serial faktycznie trzyma w napięciu, każdy odcinek tak samo ekscytujący. Podoba mi się specyficzna osobość każdego bohatera.

Hmm...chyba nigdy nie oglądałam tak świetnie zrobionego serialu:)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 09:53   

hihi to lpeiej przyśpiesz tempa, bo już kolejne odcinki wychodzą z 2 serii ;)
Kilka dni temu wyszedł 14sty... Oczywiście już ogladałam - tylko szkoda wielka
ze musze czekac teraz z tydzień na kolejny :( I znów poprzedni skończył sie tak, że chciało by sie kolejny od razu obejrzeć... <eh>
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:22   

Aaaaaaaaa to za mocno wciąga.....
.. jestem po 10tym odcinku ..co oznacza, że poszedłem spać dziś o 3 w nocy.. a teraz hmm nawet funkcjonuję.. serial jest rewelacyjny... wielkie pokłony dla osoby, która umożliwiła mi chłonięcie Prisona :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-02-23, 17:41, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:27   

smooth napisał/a:
Aaaaaaaaa to za mocno wciąga

Heh, co racja to racja:) ja jestem po 9 odcinku i już się nie mogę doczekać następnych :) A napięcie cały czas na poziomie - super serial
0 UP 0 DOWN
 
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-26, 10:37   

No to ja jestem po 15tym... :P
Ale najgorsze jest to, że spoglądam na zegarek, a tu już kilka godzin po północy, a odcinek kończy w taki perfidnie ciekawy sposób, że nie ma rady, trzeba obejrzeć jeszcze jeden .. to jest jak nałóg ... ale łatwo się z niego wyleczyć (wystarczy obejrzeć wszystkie).
Mam jednak troche zastrzeżen do serialu, ale to są raczej małe zastrzeżenia ... nie mogę o nich opowiedzieć, bo komuś jeszcze przez przypadek coś zdradzę :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: break, prison


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu