Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Babel
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2007-01-03, 14:41   Babel

Trzy historie ze wspólnym mianownikiem - jednym strzałem z karabinu. Rodzina z Maroka, małżeństwo amerykańskich turystów, niania z Meksyku, która opiekuje się dziećmi Amerykanów oraz niesłysząca córka znanego biznesmena zostają wciągnięci w serię wypadków, których konsekwencje w zależności od punktu widzenia i od bohatera są tragiczne lub ratują życie.

"Wydaje nam się - mówi reżyser - że dzięki zaawansowanym narzędziom komunikacji świat zrobił się mały i dostępny. Mimo to, ludzie nie potrafią się komunikować. I nie chodzi tu o język. Wbrew pozorom tę barierę łatwo pokonać. Dla mnie problemem są idee, wizje i oczekiwania, które mamy wobec siebie. To one tak naprawdę nas dzielą. Co sprawia, że jesteśmy tacy sami i jednocześnie tak różni. O tym jest ten film."

Bardzo dobry film, podobny do Miasta gniewu, jednak wedlug mnie nie lepszy... dobra rola Brada Pitta. Jedyną zlą cechą to za dlugo, ale dobra muzyka :) Polecam.

A wy co myślicie??
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 15:02   

Jest za długi! Stanowczo za późno widz dowiaduje się jaki jest ten wspólny mianownik łączący akcje (zwłaszcza wątek japoński czy taiwański). No i oczywiście, ponieważ film jest amerykański - amerykańskim bohaterom włos z głowy nie spada :) No, może włos spada, ale wszyscy przeżywają.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 15:13   

Bartek T. napisał/a:
za późno widz dowiaduje się jaki jest ten wspólny mianownik łączący akcje

..nie żartuj, chyba nie chcesz mieć wszystkiego podanego na tacy, poza tym uważnie oglądający widz ma od początku domysły...
Sam sposób zrobienie filmu nie jest dla mnie nowością, więc nie było efektu świeżości, natomiast film dobry, zwłaszcza każda z historii.. wyjątkowo przykuł moją uwagę wątek japonki..kurcze miał to coś ...


steve napisał/a:
A wy co myślicie??

Tzn, tez mamy jakąś recenzje zacytować ? :wink: swoją drogą nie lepiej było dać linka, o tak:
http://babel.filmweb.pl/B...tions,id=210898

steve napisał/a:
Bardzo dobry film, podobny do Miasta gniewu


No moje pierwsze porównanie związane było właśnie z połączeniem "Miasta gniewu" i Syriana ..a Miasto gniewu (Crash) to jeden z genialniejszych filmów jakie oglądałem.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-03, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 15:28   

smooth napisał/a:
steve napisał/a:
A wy co myślicie??

Tzn, tez mamy jakąś recenzje zacytować ? :wink: swoją drogą nie lepiej było dać linka, o tak:
http://babel.filmweb.pl/B...tions,id=210898


nie :p bo sam wole dostac wszystko na tacy niż szukać np. na filmwab :p ale jak chcesz zacytować recenzje jak ja to proszę bardzo :p

Moderowany przez smooth:
Moja sugestia, jeśli kopiujesz z filmweb'u. - daj linka i dodaj coś od siebie - post jest o wiele bardziej wartościowy jeśli można coś od siebie napisać, pomijając, że nawet nie zaznaczyłeś skąd pochodzi ta recenzja, a powinieneś to zrobić. Nie ująłeś nawet tego w cudzysłowie, a powinieneś to zrobić.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-03, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 16:50   

A ja jakoś nie mogę się przekonać żeby obejrzeć ten film. I jestem ciekaw jak się on ma w oczach tych, którzy widzieli Amores Perros i 21 gram. Bo np dla mnie 21 gram było już tylko powtórzeniem schematu i niczym mnie nie zaskoczyło. Jak to jest z Babel? Może ktoś powiedzieć?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-03, 21:01   

Morg napisał/a:
Jak to jest z Babel? Może ktoś powiedzieć?


jeśli chodzi CI o różnice między Miastem Gniewu to: inni ludzie, inne kraje oraz inna historia.

[ Komentarz dodany przez: smooth: 2007-01-03, 21:14 ]
Steve - chodzi o porównanie z "21 gram" i "Amores Perros" -> czytaj ze zrozumieniem !!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: babel


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu