Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: alferx
2007-02-18, 21:17
Konkurs foto. Styczeń'07

Wybierz fotkę Stycznia'07
Buckingham Palace
12%
 12%  [ 4 ]
Patrz gdzie wzrok nie sięga /molo/
33%
 33%  [ 11 ]
Ruiny pałacu w Knossos
6%
 6%  [ 2 ]
Cerkwia na Placu Czerwonym
18%
 18%  [ 6 ]
Kosciół Kalwina ...
21%
 21%  [ 7 ]
Wieża widokowa w Witten
9%
 9%  [ 3 ]
Głosowań: 33
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 10:49   

Brzeski napisał/a:
Tak czy inaczej, to nie konkurs na najsłynniejsza budowlę, tylko konkurs na najładniejszą fotografię. A ta była najładniejsza, skoro wygrała.


No ja z kolei się tym zdaniem jak najbardziej zgadzam. Każdy ma prawo własnej interpretacji konkursu, no ale myślę, że jednak to jest zabawa, a nie konkurs architektoniczny .. skoro fotki zostały dopuszczone do konkursu to myślę, że jest wszystko "wporzo" ..no !! :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-17, 12:32   

Brzeski napisał/a:
Tak czy inaczej, to nie konkurs na najsłynniejsza budowlę, tylko konkurs na najładniejszą fotografię. A ta była najładniejsza, skoro wygrała.

Nie. To nie był konkurs na najładniejszą fotografię, a na najładniejszą fotografię budowli (a to jest spora różnica)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-02-17, 12:56   

Saw_woman napisał/a:
a na najładniejszą fotografię budowli


a czy molo nie jest budowlą :?: - jest

czy słynną :?: hmm......zapytajcie się ludzi czy słyszęli o MOlo w SOpocie......90% osób powie, że tak........a teraz zapytajcie o jakąś inną "sławną" według was budowle i porównajcie wyniki..........i dlaczego wszsytkie "ALE" pojawiły się dopiero po ogłoszeniu wyników, a nei zaraz po starcie konkursu :?: .....Czyżby urażona duma :?: Bo nie rozumiem czemu ma służyć ten krzyk.......jeśli nie offtopicowi i wypłakiwaniu się do rękawa.........LUDZIE :!: trochę powagi i pomyślunku......nie torpeduje się prac już po ich wyborze, ale w chwili wystartowania....
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 13:49   

Brzeski napisał/a:
Devon napisał/a:
Molo jest słynną budowlą :?: , ludzie gratuluję oddanych głosów :)


A nie jest słynną? Nie słyszałeś o tym molo? A może chodzi Ci o to, że to nie jest budowlą?

Tak czy inaczej, to nie konkurs na najsłynniejsza budowlę, tylko konkurs na najładniejszą fotografię. A ta była najładniejsza, skoro wygrała.


No chodzi mi o to ze molo dla mnie nie jest słynną budowlą.
Bardziej liczyłem na Zamek Piastów Śląskich, takie fotografie które są podane w tym konkursie prócz mola, no kurde powiedzmy sobie szczerze że to nie jest słynna budowla i tyle. Zdjęcie jest ładne, ale nie na temat :)

bardziej liczyłem na zdjęcie Cerkwia na Placu Czerwonym
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-02-18, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 13:57   

Devon, tam nie było o budynku tylko budowli...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Budowla

według tej definicji to jak najbardziej odpowiednie zdjęcie :!: :evil: czyli głosowaliśmy poprawnie :D
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 14:28   

Manuela napisał/a:
Devon, tam nie było o budynku tylko budowli...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Budowla

według tej definicji to jak najbardziej odpowiednie zdjęcie :!: :evil: czyli głosowaliśmy poprawnie :D


pl.wikipedia.org napisał/a:
Molo - budowla hydrotechniczna; pomost usytuowany prostopadle do linii brzegowej zbiornika wodnego. Pełni funkcje rekreacyjne, czasem handlowo-gastronomiczne, często służy do cumowania niewielkich jednostek pływających.

Najpopularniejsze mola w Polsce znajdują się w Sopocie, Gdyni-Orłowie, Gdańsku-Brzeźnie, Kołobrzegu, Pucku, Juracie, Międzyzdrojach i innych nadmorskich miejscowościach.


Wynika z tego że molo to nie jest most tylko pomost. A pomos nie jest wliczany do budowli, tak jak podałaś :)
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 14:30   

Słońce... w definicji pierwsze użyte słowo to budowla... wszystko na ten temat! :-P :-P :-P
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 14:38   

Czy Wy się nie macie o co spierać - ja nie kwestionowałam tym razem wyboru - a jestem dosyć czepliwa :) Ktos już wcześniej dobrze napisał - czepiajmy się zaraz po pojawieniu się zdjęć, a nie teraz długo po fakcie. Nie każdy ma w głowie definicję budowli (w dodatku słynnej) wysyłając swoją fotkę, a chcąc nie chcąc molo w Sopocie jest znane. Zakończmy ten temat i zajmijmy sie może kolejnym już - lutowym konkursem :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-18, 15:17   

<cisza> cisza :!: molo wygrało i koniec :P :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-02-18, 18:22   

widze temat odżył, wiec devon zrob ankiete wsrod internautow, kto slyszal o molo w Sopocie, a kto o Zamku Piastów Śląskich - stawiam 10:1 na molo
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 19:56   

slawq napisał/a:
kto slyszal o molo w Sopocie, a kto o Zamku Piastów Śląskich - stawiam 10:1 na molo


ale co to ma do rzeczy... jak dla mnie molo nie jest budowlą, a jak coś to wszystkie mola jak dla mnie są takie same, chyba najważniejsza w tym jest morze, woda, piasek i slonce niż molo :/

Zamek Piastów Sląskich to już jest coś i ma w sobie historię, a na pewno jest slawny w naszym regionie...

molo :/
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-02-18, 19:58   

steve to było dać zdjęcie zamku i nie narzekaj teraz :/
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 20:00   

Necia napisał/a:
steve to było dać zdjęcie zamku i nie narzekaj teraz :/


ja dalem inne zdjęcie jakbyś chciala wiedzieć !! i nie narzekam poprostu przyznaje rację Devonowi...
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-02-18, 21:00   

wybaczcie, ale nie jestem obiezyswiatem, i jedyna z tych budowli, o ktorej jestem w stanie powiedziec " tak , jestem pewien ze TO jest TA słynna budowla" jest cerkiew na placu czerwonym, pod innymi pieknymi budowlami opis to tylko dodatek , poniewaz nie bylem tam, nie szukalem w internecie czy to jest akurat to co przedstawia zdjecie, a chyba jeszcze troche do tego dojdzie..... przed konkursem bedziemy robic ankiete czy to a to nalezy do tematu, ale powinno byc tak ze pierwsza osoba ktora krytycznie ma podejsc do wyboru jest autor, a druga alfrex ktory moze nie przyjac do konkursu
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-18, 21:03   

Jako osoba odpowiedzialna za konkurs powiem tak :

pl.wikipedia.org napisał/a:
Molo - budowla hydrotechniczna;....
Najpopularniejsze mola w Polsce znajdują się w Sopocie, ....


Na tej podstawie dopuściłem tę fotkę. Ci, którzy nie uważali, że Molo sopockie to słynna budowla na pewno głosowali na inną fotkę. Większość forumowiczów zagłosowało na Molo, jest zwycięzca koniec i kropka i com.pl :)

Równie dobrze mógłbym powiedzieć , że "Wieża widokowa w Witten" to nie jest słynna budowla po pierwszy raz słyszę.
Odrzuciłem pierwsza propozycję Jadore ponieważ ona mogła wzbudzać kontrowersje, ale widzę, że zawsze znajdą się tacy co znajda powód do czepiania.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-02-18, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu