Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak seriale wpływają na wasze życie?
Autor Wiadomość
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-27, 12:19   Jak seriale wpływają na wasze życie?

Natchnęlo mnie po przeczytaniu tego artykułu:

http://portalwiedzy.onet....czasopisma.html

hmmm... ogladam jakis serial raz na jakiś czas, ale czy to nie przesada (patrz: artykuł).
Jakie macie zdanie na ten temat:)??
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-27, 12:58   

Życie jak serial

Ten temat wygląda jakby był zainspirowany naszym formowym tematem o Magdzie M.

Zanim przeczytam artykuł, to śmiało mogę stwierdzić, że mniej lub bardziej świadomie seriale / filmy / wszystko to co zawiera jakieś wzorce, co traktuje o życiu, wpływa na nasze zachowania, na to co lubimy, na to co chcemy robić, gdzie, jak i z kim 
Ponadto temat jak temat, żeby budził większe zainteresowanie musi prowokować do zadawania pytań, musi być przesadzony, bo o to w pisaniu chodzi.. artykuł musi mieć podstawowe cechy reklamy, musi być oryginalny, musi się jakoś zakotwiczyć w umysłach „konsumentów”, musi być „kolorowy” itp. Itd. A na dzień dobry już jest zdjęcie z serialu, który wszyscy znają i w tekście do niego nawiązanie. Ok. to poczytam. Heh dobra nie chce mi się tego do końca czytać, zwłaszcza, że mam wrażenie, że o tym pisałem w temacie o Magdzie M. i zaatakowano mnie wówczas. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-27, 13:11   

Polecam książkę Alvina Tofflera "Trzecia Fala". W niej bardzo wyraźnie autor opisuje zjawisko seriali jako kształtujących świadomość i osobowość milionów. Bardzo dużo na ten temat słucham i czytam ostatnio. Mało tego - o zgrozo czeka mnie maraton jakiegoś serialu... a buuu....
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-27, 14:51   

jejku... do ludzi nie dociera, że to tylko fikcja? że to nigdy nie była prawda i wzorują się na czymś, co wymyślili inni? nie mogą sobie sami stworzyć celów, do których będą dążyć albo zainteresowań, które będą rozwijać?
jak to dobrze, że na mnie telewizja nie ma żadnego wpływu... (no może jakiś tam ma, ale dla mnie jest on niezauważalny)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-27, 16:37   

To bardzo złożony proces. Działający na podświadomość. Nie chodzi tylko o to, że ktoś się angażuje w świat seriali. To przemysł sterowany czasami nawet przez państwo albo tzw. organizacje trzymające władzę /np. korporacje/. Pokazując takie a nie inne życie rodziny X tworzy się pewien wzorzec kulturowy, do którego podświadomie dążą widzowie. Zresztą to nie tylko seriale, ale i reklamy. W sumie to TV najlepiej nie oglądać, co też robię. Wyjątkiem były święta, gdzie zapodałem sobie dawkę emocji tak wielką, że dziś w nocy spać nie mogłem snem niewinnego - rzucało mną na lewo i prawo. Jakieś strzelaniny, wyprawy, grobowce, skarby, potwory ... ło matko. Do najbliższych świąt wystarczy. Może do kina na jakie Apocalytyco czy inne cyco...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-27, 16:41   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Może do kina na jakie Apocalytyco czy inne cyco...


To ja tak offtopicując, tak Apocalypto to zdecydowanie świetny pomysł, sam się nad tym zastanawiam ! :!:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-27, 18:36   

Bo to jest tak, że oglądając takie seriale, sami "wtłaczamy" się w ich życie, bądź co bądź bardzo barwne i pełne wątków :wink: Osobiście nie oglądam polskich seriali, ale za "gotowe na wszystko" dałabym się wręcz pokroić :evil: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-27, 19:12   

smooth napisał/a:

To ja tak offtopicując, tak Apocalypto to zdecydowanie świetny pomysł, sam się nad tym zastanawiam ! :!:


Ale zabieramy ze sobą dziewczyny forumowe? Saw, Necię, Pepe i etc ? Obawiam się, że nie mają wyjścia - pod jemiołą zostały wycmokane, teraz są oczarowane i ni ma to tamto :D . Niestety nie udało się NPPB pod jemiołą wycmokać, ale co się odwlecze, to... ;) .
Nie chciała p Beata pod jemiołę, tedy jemiołę dostarczy się w stosownym czasie i miejscu tu i tam...
Koniec Off Tofica - jakby co, to poplosę Pana Modelatola o stworzenie odpowiedniego wątku.

Nie oprze się przecież żadna dziewczyna
Gdy Smooth z Zarazą zapraszają do kina !!!!


PS
A kto płaci? SPONSOR potrzebny od zarrazz...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-12-27, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2006-12-27, 22:12   

Ja na Apocalypto wybieram się w piątek do Wrocka :P z rodzinką
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-27, 22:36   

To pójdziesz dwa razy :P . Ni ma lekko - nie trza się było cmokać pod jemiołą - to jak umowa :P
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2006-12-27, 22:46   

Franco Zarrazzo napisał/a:
To pójdziesz dwa razy :P . Ni ma lekko - nie trza się było cmokać pod jemiołą - to jak umowa :P


oki jakoś to przeżyje :P
Ps. a co do tego ma jemioła??
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, na, seriale, wasze, wplywaja, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu