Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Warsztaty muzyczne..
Autor Wiadomość
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-04, 15:56   Warsztaty muzyczne..

Witam,

W pierwszy tydzień ferii w Końskich odbędzie się zimowa edycja warsztatów muzycznych.
http://konskiewarsztaty.pl napisał/a:
Wokal - prowadzenie: ELŻBIETA ZAPENDOWSKA
Instr. klawiszowe - prowadzenie: KAMIL BARAŃSKI
Gitara elektryczna - prowadzenie: MAREK RADULI
Gitara basowa - prowadzenie: WOJTEK PILICHOWSKI
Perkusja - prowadzenie: TOMASZ ŁOSOWSKI

W wakacje miałem okazję uczestniczyć w bardzo podobnych zajęciach (Grodków City). Sama kadra wykładowców jest po prostu genialna. Nie popisują się umiejętnościami, a są na maxa nastawieni na przekazywanie wiedzy, co naprawdę da się wykorzystać. Za to wieczorem potrafią się pobawić :)
Generalnie warsztaty tego typu cechuje przede wszystkim dużo pracy, ale też zabawy (szczególnie wieczorne jam'y, nie mówiąc o spotkaniach "poza lekcyjnych" :evil: ).

Cena niestety nieco odstraszająca (400 zł: zajęcia + nocleg, bez wyżywienia), ale po konfrontacji z tyloma muzykami ma się taaaakiego "kopa" do pracy, że naprawdę warto skorzystać.
Osobiście się tam wybieram, nawet jestem już wpisany na listę. Obecnie szukam jeszcze jakiś brzeskich współtowarzyszy, co by nie jechać samemu. Znajdzie się jakiś chętny? 8)

Mogę udzielić dodatkowego info na PW, ale na http://konskiewarsztaty.pl raczej wszystko można znaleźć ;)
Ważne! Jeśli ktoś jest zainteresowany, to powinien już kontakować się z organizatorami (email na stronie), bo jest po 10 osób na klase. Nie zrażać się ew. brakiem miejsc - pieniądze trzeba będzie wpłacić po 20 stycznia i na pewno spora część wtedy odpadnie.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez sycha 2006-12-04, 16:43, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-04, 16:18   

sycha napisał/a:
Cena niestety nieco odstraszająca (400 zł: zajęcia + nocleg, bez wyżywienia)



Uuuu to rzeczywiście sporo. Ja mam taką propozycję, jak już wrócisz z tych warsztatów, to może podzielisz się swoją wiedzą i energią z chętnymi forumowiczami :>

sycha napisał/a:
Wokal - prowadzenie: ELŻBIETA ZAPENDOWSKA


Hi hi, ja się zastanawiam czy ona potrafi śpiewać, bo teorie to zapewne ma obcykaną... :wink:

sycha napisał/a:
Gitara elektryczna - prowadzenie: MAREK RADULI
Gitara basowa - prowadzenie: WOJTEK PILICHOWSKI


Miałem okazje oglądać tych panów na nagraniu z któregoś festiwalu perkusyjnego (bodajże w tym lub zeszłym roku) kiedy to dogrywali Tony'emu Royster'owi Jr.
.. Pilichowski robił swoje (..tak, że aż mu struna pęcła :) ) a Raduli - przepysznie łączył jazz z progresywnym rockiem !! - zrobił na mnie wrażenie ...

Niestety Pana Barańskiego nie kojarzę, ale widzę, że należy się nim zainteresować :)
..również Pana Łosowskiego, choć wizualnie kojarzę, no i z Kombi, to muzyki nie znam..również do nadrobienia !!

sycha napisał/a:
Mogę udzielić dodatkowego info na PM


masz na myśli PW ?

ps.

Witam serdecznie w muzycznym i pozdrawiam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-04, 16:33   

smooth napisał/a:
Uuuu to rzeczywiście sporo. Ja mam taką propozycję, jak już wrócisz z tych warsztatów, to może podzielisz się swoją wiedzą i energią z chętnymi forumowiczami :>

Ale jak wrócą np. 2 osoby to będzie więcej do dzielenia :D

smooth napisał/a:
sycha napisał/a:
Wokal - prowadzenie: ELŻBIETA ZAPENDOWSKA


Hi hi, ja się zastanawiam czy ona potrafi śpiewać, bo teorie to zapewne ma obcykaną... :wink:

Nie wiem, nie śpiewała :) Za to wokalistki w Grodkowie dały naprawdę świetny popis. Nie wiem ile było jej [Elki] wkładu w to, ale mnie sie podobalo.

smooth napisał/a:
sycha napisał/a:
Gitara elektryczna - prowadzenie: MAREK RADULI
Gitara basowa - prowadzenie: WOJTEK PILICHOWSKI


Miałem okazje oglądać tych panów na nagraniu z któregoś festiwalu perkusyjnego (bodajże w tym lub zeszłym roku) kiedy to dogrywali Tony'emu Royster'owi Jr.
.. Pilichowski robił swoje (..tak, że aż mu struna pęcła :) ) a Raduli - przepysznie łączył jazz z progresywnym rockiem !! - zrobił na mnie wrażenie ...

No Pilichowski pocina, to prawda. Natomiast Marek Raduli naprawdę kombinuje świetne solówki (zresztą całe utwory :) ). Wszyscy kojarzą go z Budką i mało kto wie jakie rzeczy potrafi grać.
Btw.. Raduli, Pilichowski i Łosowski tworzą zespół zwany TTR2. Grają właśnie przemieszanie jazzu z rockiem. W tym roku na Woodstocku prowadzili krótkie zajęcia "Historia Muzyki".

smooth napisał/a:
Niestety Pana Barańskiego nie kojarzę, ale widzę, że należy się nim zainteresować :)
..również Pana Łosowskiego, choć wizualnie kojarzę, no i z Kombi, to muzyki nie znam..również do nadrobienia !!

Pan Barański jest dość młody i nowy na polskiej scenia, ale kręci się koło TTR2 i może będą razem grać. Natomiast Tomek Łosowski (i tutaj suprise ;]) to syn Łosowskiego z Kombi. Perkusista, który skończył muzyczną IIst. na fortepianie. Swoją drogą najbardziej zakręcony gość na warsztatach - pozytywnie oczywiście :)

smooth napisał/a:
masz na myśli PW ?

Się rozumie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Qbass 
bass player



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 35
Dołączył: 04 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-04, 21:22   

no to ja sie pisze:) myslalem, ze beda dopiero w wakacje, ale jak sa w ferie to tym bardziej mi to na reke:P nie moge sie doczekac:)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-02-14, 16:20   

Najwyższa pora odświeżyć kotleta i zdać relację w tym zapomnianym temacie!

Już koniec – po warsztatach. Wróciłem cały i zdrowy, moje palce „w miarę” się spisały (bolały, ale nie aż tak jak ostatnio ;) ) więc jest już pierwszy plusik.
Jeśli chodzi o kadrę to można ją określić jako *sprawdzona*, gdyż to nie był mój pierwszy raz (może już o tym pisałem). Wykładowcy jednak zmienili nieco światopogląd, no ale forum nie jest dobrym miejscem do rozważania tego tematu ;)

Jeśli chodzi o ludzi, to była super-pokręcona gromada (zwłaszcza Ci, którzy Końskie Warsztaty odwiedzają regularnie) tak więc na jam’ach w wykonaniu już prawie profesjonalnych muzyków (ich, nie mnie ;p ) z dodatkowa szczyptą gustownego humoru, bawiłem się po prostu przednio!
Wreszcie dostaliśmy też sprzęt na potrzeby każdej klasy, dzięki czemu nie było strasznej zabawy w szukanie „na czym by tu << pitolić >>” ;)

Plan dnia generalnie wyglądał w taki sposób:
11-14 zajęcia
14-16 przerwa (zwykle o 15 wszyscy byli już w domu kultury)
16-18 zajęcia
18-20 przerwa
20++ i tutaj było różnie – koncerty: Chassis (numetal), PiEr2 i …….. nasz (instrumentalistów) ;p w formie otwartego jam session, dodatkowo dżemy prowadzone przez wykładowców, którzy na bieżąco komentowali poczynania studentów, udzielając im porad koniecznych w graniu „online” (prawdę powiedziawszy to taki wieczorek był tylko jeden ;) )

Reasumując było po prostu świetnie i pomimo tego, że na wakacjach szykują się warsztaty w Grodkowie, to będę musiał przemyśleć, czy Końskie nie są lepszą opcją (jedyny minus to liczba osób na klasa – na wakacjach są zawsze pełne [10], na edycję zimową spokojnie można było się zgłaszać do samego końca).

To chyba tyle… osoby, które były chętne, a sobie odpuściły – żałujcie! Jest czego ;)

I na koniec mały załącznik ;)


Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-14, 16:45   

sycha, gratuluje ukończenia warsztatów... na pewno teraz siedzi w Tobie mnóstwo energii i kupę nowych technik, zagrywek do opanowania... hmm może czas pomyśleć o jakimś kąciku na forum, gdzie można by podzielić się jakimś ciekawym ćwiczonkiem, motywem czy cóś.. :)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-02-14, 21:29   

smooth napisał/a:
podzielić się jakimś ciekawym ćwiczonkiem, motywem czy cóś

Ano można.. ja nie widzę przeszkód.

Jeśli jednak chodzi o temat warsztatów to naprawdę polecam.. jeśli wpasujesz się w klimat tamtych zajęć (pogodzisz się z tym, że jesteś zdołowany przez cały czas trwania z powodu tego, jak inni sobie radzą ;p ), to gwarantuje mocnego kopa (tzw. motywacja) do ćwiczeń i chęć odwiedzenia kolejnych edycji.
Najlepszy efekt widać kiedy ponownie spotkasz się z ludźmi z wcześniejszych warsztatów i nawzajem "podziwiacie swój progres" :D
Jak ktoś chętny to koło maja/czerwca trzeba się powoli interesować.
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-02-14, 21:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-06-02, 10:26   

Wakacje się zbliżają więc odświeżamy topic:
http://okir.pl/index.php?mod=news&id=61

3 osoby z Brzegu (razem ze mną) już zapisane ;) Z tego, co się orientuję są jeszcze wolne miejsca.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-07-28, 16:50   

Grodków...
Prawie 70 osób, świetni ludzie (twarze znane z zeszłorocznych warsztatów), poziom jak dotąd najwyższy, jam'y do późnych godzin nocnych ("Gramy piosenki, piosenki gramy" ;) ) i koncert finałowy (jak dla mnie udany.. poza jedną małą wpadką, ale tego tematu nie będę rozwijać ;) ).
To taki mały skrót ostatniego tygodnia. Brzeska ekipa tym razem liczyła cztery osoby (2 gitary, bas i perkusja), z których dwie za rok wybierają się ponownie ;)

Reasumując.. Jak zwykle największą zaletą warsztatów jest pokazanie, że jeśli myślisz, że już potrafisz grać to jesteś w błędzie, mocny kop do roboty i dalekosiężne plany (oby udało się zrealizować chociaż połowę ;) )...

Trochę chaotycznie napisane, ale cóż... trzeba swoje odespać ;)
@Smooth -> mam nadzieję, że za rok wybierzesz się z nami ;] a przy jakiejś okazji wypadałoby wspólnie pograć ;)

Pozdro..

--edit
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-07-28, 18:40, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Motyl 
MaM SeRcE z FuNkU!!!



Wiek: 37
Dołączyła: 12 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: a skąd chcecie? ;)

  Wysłany: 2007-08-14, 14:16   

Ciekawa opcja =) z chęcią bym spróbowała tych warsztatów, ale zapewne poziom by mnie zabił =) choć spróbować myślę zawsze warto ...

-------scalono----------- Nie piszemy post pod postem..używamy opcji "edytuj"


liczę na Zimę 2008 =)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-08-14, 14:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-08-14, 15:12   

Jeśli chodzi o wokal (podejrzewam, że o to właśnie chodzi ;) ) to moge dla zaspokojenia ciekawości przybliżyć jak wyglądają zajęcia.
Otóż rano jest wspólne "rozśpiewanie" wszystkich uczestników i (chyba) ustalenie kolejności śpiewania (na początku każdy wybiera 2 piosenki, nad którymi będzie pracował i dostaje podkłady na płytke/mp3/cokolwiek).. Czekając na swoją kolejkę można robić cokolwiek - łazić po mieście, słuchać innych. Generalnie nie jest to ściśle określone ;) Kiedy przyjdzie Twoja kolej na przesłuchanie śpiewasz to, co sobie wybrałaś, a oni komentują i każą śpiewać jeszcze raz albo biorą kolejnego zawodnika.
Na koniec jest koncert.. Każdy śpiewa na scenie jedną piosenkę.

Mam nadzieję, że mniej więcej przybliżyłem sposób prowadzenia warsztatów. Jeśli chodzi o zimową edycję w Końskich to to jeszcze nic pewnego bowiem tegoroczna edycja była pierwszą lub drugą, ale podejrzewam, że się odbędą. Tak czy inaczej latem warsztaty są zawsze więc w razie W załapiesz się na letnią edycję ;)

Tyle.. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Motyl 
MaM SeRcE z FuNkU!!!



Wiek: 37
Dołączyła: 12 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: a skąd chcecie? ;)

  Wysłany: 2007-08-14, 20:15   

Dziękuję ślicznie =)
Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-11-15, 19:41   

wakacje skończyły sie już pare dni temu. Ja chciałem tylko powiedziec ze byłem na warsztatach w Nysie. Są to jazzowe warsztaty big bandowe. Prowadzili je m.in. Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski. Za to big band prowadził były saksofonista Steve Wondera i Franka Sinatry - Mack Goldsbury. Warsztaty na bardzo wysokim poziomie, granie utworów na poziomie profesionalnych zespołów jazzowych. Nauka grania sekcyjnego, codzinne jam session.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-12-12, 15:27   

Ja jadę na 99%.. Zdaje się, że wstępnie ekipa z Brzegu może liczyć kilka osób więc jak ktoś jest chętny to niech pisze, śmiało. Jeśli są jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć ;)



Dla mnie to ostatnie warsztaty w takim składzie, bo już chyba pora poszukać innego 'guru', żeby inaczej spojrzeć na temat. W każdym bądź razie jeśli ktoś jeszcze nie był to polecam, warto! ;)

http://konskiewarsztaty.pl
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-12-13, 18:09   

Kiedyś ktoś pochwalił wokale z Grodkowa :D To ja się pochwale- może mowa o mojej koleżance :D Ha!! A podobno te warsztaty naprawdę genialne (z tego co mi koleżanka mówiła) :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: muzyczne, warsztaty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu