Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Radny Kamil Szeremet
Autor Wiadomość
Michał90 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 01:42   

SMB napisał/a:
Ze swojej strony dodam jeszcze, że jako radny jestem do państwa dyspozycji i proszę o zadawanie rzeczowych pytań.


Panie Kamilu z racji mojego młodego wieku, czesto przemieszczam sie po naszym mieście i przyznam się, że pare spraw mnie irytuje, mam nadzieje, ze może pan z panem Bartkiem rozwiążecie pare problemów, które mnie interesują:
1. Sprawa czystości naszego miasta, proszę mi wyjasnić, gdzie młodzież ma wyrzucać
śmieci jak na głównych ulicach prawie wogóle nie ma koszów na śmieci np. Piastowska a jak są to w soboty są pełne a w niedziele już się z nich śmieci wysypują.
Jaki ma pan pomysł w rozwiazaniu czystości naszych skwerów zielonych i chodników zanieczyszczanych przez psy, gdyż czasami mam wrażenie, że ich własciciele w naszym mieście są całkowicie bezkarni.
2. Jaki ma pomysł pana stowarzyszenie na zagospodarowanie pustych budynków np. na ul. Dzierżonia na cele mieszkaniowe, ponieważ na rynku na pewno mieszkań brakuje, szczególnie dla młodych ludzi.
3. Jeśli znajdą się jakieś znaczące oszczędności w budżeci miasta, czy nie należałoby wykupić i wyremontować te zdewastowane budynki, które obecnie straszą np. na ul. Długiej, Chrobrego, Rybackiej ? Jakie kroki należy podjąć w tym kierunku ?
4. Czy mógłby pan sprawdzić, czy siatka ogradzająca nowe boisko zewnętrzne przy PPS Nr.3 jest zamontowana prawidłowo, bo na moje oko jeszcze młodzież z niego nie korzysta a już druty są poluzowane a sama siatka zaczepiona jest na paski plastikowe.
Mam obawy, że długo nie posłuży. Chyba, że nie mam racji.
To tyle narazie, pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 09:08   

SMB napisał/a:
Obecnie razem z moimi kolegami ze Stowarzyszenia Młody Brzeg pracujemy nad poprawkami do budżetu, które zapewnią odpowiednie oszczędności i pozwolą na wydawanie pieniędzy, tam gdzie one powinny trafić (szkoły, biblioteki itp.)

Kamil Szeremet


Ponieważ jest to jedyna możliwa droga do porozumienia się z Państwem - proszę o dokładną informację, gdzie i kiedy Państwo zajmują się owymi poprawkami... Chętnie zapoznałabym się z Państwa propozycjami poprawek do budżetu.

[ Dodano: 2006-12-12, 09:16 ]
SMB napisał/a:
"Skoro jest pani faktycznie moją sąsiadką to ja chętnie przyniosę pani od czasu do czasu kilka gazet, żeby pani się tak nie wypaczała "jedynie słusznym głosem samorządowym".

No i chyba nadszedł czas na Pański komentarz, Panie Radny Kamilu Szeremet... Proszę publicznie, bez żadnych wykrętów, jako radny i reprezentant mieszkańców - skomentować swoje teorie odnośnie PP-B.... tu... na tym forum... wszak ono nie jest "jedynie słusznym głosem samorządowym"

Druga rzecz, która mnie niezmiernie interesuje - jest współpraca Pana oraz pańskich kolegów z SMB (jak rozumiem, nie z PO, choć startowali Panowie z tejże listy) z obecnym Burmistrzem. Wszak do tej pory wspólnie z innymi, niezależnymi gazetami lokalnymi strasznie opluwali Państwo poprzednią władzę. Jaką zakładają Panowie współpracę w tej kwestii?

Trzecia rzecz, Panie Kamilu, prośba o wywiad dla PP-B. Jest Pan najmłodszym radnym i chętnie przeprowadziłabym z Panem wywiad. Proszę o wyznaczenie terminu na taki wywiad.

Pozdrawiam serdecznie
Beata Zatoń

PS. Jeśli byłby Pan łaskaw, proszę o uznanie powyższych kwestii, jako rzeczowych... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 10:24   

SMB napisał/a:
"
Baba Riba napisał/a:
"Jeśli pisze Pan "niektórych osób", to starszym osobom zaraz skojarzy się to z językiem propagandy minionej epoki. Prawda Panie Bartku T.? :-P "


Z powyższego wnioskuje, że jest pani specjalistką w dziedzinie nowo mowy ubiegłej epoki (pisząc poetyka, widać że dla pani jest to wręcz poezja).

Dla mnie?
Przecież to Pan, Kamilu, zastosował ten język, a ja panu zastosowanie takiego języka zarzuciłam!
Poza tym mylenie poetyki z poezja nie najlepiej świadczy o odrabianych przez Pana lekcjach z języka polskiego.

SMB napisał/a:
"Dziękuję serdecznie za pouczenia w gestii moich wypowiedzi, niestety nie skorzystam. A co do PPB to zauważyłem, że innych gazet pani chyba nie czyta, a PPB jest pani jedynym oknem na świat.Skoro jest pani faktycznie moją sąsiadką to ja chętnie przyniosę pani od czasu do czasu kilka gazet, żeby pani się tak nie wypaczała "jedynie słusznym głosem samorządowym".

Już Pan smooth powyżej wyjaśnił Panu, gdzie popełnił Pan logiczną pomyłkę, więc nie będę powtarzać.
Natomiast ani jednym słowem nie odpowiedział Pan na zasadnicze pytanie, które do Pana skierowałam w poprzednim poście:
Kto kłamie:
Zdjęcia, na których widać, że cała powierzchnia tablic jest wyklejona waszymi plakatami?
PP-B, pisząc, że wykupiliscie miejsce tylko na dwa plakaty?
Czy Pan, Panie Kamilu, pisząc w Kurierze to, co Pan napisał!

Więc proszę nie wyślizgiwać się poetykami, tylko po prostu, jak mężczyzna, odpowiedzieć na pytanie: Kto kłamał!
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-12-12, 12:00   

Panie Kamilu radzę nie odpowiadać na prowokacyjne zaczepki na tym forum, bo niedługo oskarżą Pana tutaj o związki z Anetą K. i brak śniegu na święta
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 13:07   

Naczelna PP-B napisał/a:
No i chyba nadszedł czas na Pański komentarz, Panie Radny Kamilu Szeremet... Proszę publicznie, bez żadnych wykrętów, jako radny i reprezentant mieszkańców - skomentować swoje teorie odnośnie PP-B.... tu... na tym forum... wszak ono nie jest "jedynie słusznym głosem samorządowym"


Moje zdanie w kwestii państwa tygodnika, nie zmieniło się, a jest poparte wiedzą, z zakresu mediów pisanych. Nie komentuje państwa warsztatu, bo nie ładnie oceniać publicznie czyjeś umiejetności, jednakże w kwestii manipulacji informacjami jesteście państwo lokalnymi mistrzami. Jeżeli chodzi o obiektywizm, to tutaj są dość duże braki, choć i tu może pocieszę troszeczkę, nie są państwo wyjątkiem w skali kraju. Ciężko mi jest uważać was za dziennikarzy (przypomne, że osoba pisząca do/w gazecie niekoniecznie jest dziennikarzem)

Naczelna PP-B napisał/a:
Ponieważ jest to jedyna możliwa droga do porozumienia się z Państwem - proszę o dokładną informację, gdzie i kiedy Państwo zajmują się owymi poprawkami... Chętnie zapoznałabym się z Państwa propozycjami poprawek do budżetu.


Rozumiem pani ciekawość, niestety nie poinformuje pani publicznie o miejscu naszych spotkań, w związku z tym, że nie posiadamy na dzień dzisiejszy oficjalnego biura, jeżeli takowego się "dorobimy" poinformuje gdzie się ono znajduje.

Naczelna PP-B napisał/a:
Druga rzecz, która mnie niezmiernie interesuje - jest współpraca Pana oraz pańskich kolegów z SMB (jak rozumiem, nie z PO, choć startowali Panowie z tejże listy) z obecnym Burmistrzem. Wszak do tej pory wspólnie z innymi, niezależnymi gazetami lokalnymi strasznie opluwali Państwo poprzednią władzę. Jaką zakładają Panowie współpracę w tej kwestii?


Zależy o jaką współpracę pani pyta.

Naczelna PP-B napisał/a:
Trzecia rzecz, Panie Kamilu, prośba o wywiad dla PP-B. Jest Pan najmłodszym radnym i chętnie przeprowadziłabym z Panem wywiad. Proszę o wyznaczenie terminu na taki wywiad.


Oczywiście, nie widze ku temu przeszkód. Chociaż zadawanie mi tutaj pytań również pełni formę wywiadu, zgodzi się szanowna pani ze mną?
0 UP 0 DOWN
 
Michał90 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-12, 19:59   

Panie Kamilu rozumiem, że się z pan z panią Naczelną na wywiad w redakcji umówiliście, więc ciągniecie tego wątku gazetowego dalej nie ma sensu a ja poczekam cierpliwie na pana odpowiedź.
Pozdrowienia
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 00:51   

Michał90 napisał/a:
1. Sprawa czystości naszego miasta, proszę mi wyjasnić, gdzie młodzież ma wyrzucać
śmieci jak na głównych ulicach prawie wogóle nie ma koszów na śmieci np. Piastowska a jak są to w soboty są pełne a w niedziele już się z nich śmieci wysypują.
Jaki ma pan pomysł w rozwiazaniu czystości naszych skwerów zielonych i chodników zanieczyszczanych przez psy, gdyż czasami mam wrażenie, że ich własciciele w naszym mieście są całkowicie bezkarni.


Tak to jest problem, sam tego doświadczam na codzień, brak koszy nie tylko na głównych, ale i na wiekszości ulic w naszym mieście powoduje, że wszelkie papierki trzeba chować w kieszeniach i wyrzucać dopiero np. w domu, kiedyś słyszałem tłumaczenie, że niby kosze są niszczone itd. dla tego ich nie ma, ale wystarczy aby były one przymocowane na stałe a jedynie część do której wrzucamy nieczystości była "ruchoma". Dziękuję za sugestie myślę , że ten problem postaram się poruszyć.

Michał90 napisał/a:
2. Jaki ma pomysł pana stowarzyszenie na zagospodarowanie pustych budynków np. na ul. Dzierżonia na cele mieszkaniowe, ponieważ na rynku na pewno mieszkań brakuje, szczególnie dla młodych ludzi.


Nie znam stanu budynku, o którym pan wspomina, więc w tej kwestii musiałbym najpierw zapytać osobę kompetentną w tym temacie.

Michał90 napisał/a:
3. Jeśli znajdą się jakieś znaczące oszczędności w budżeci miasta, czy nie należałoby wykupić i wyremontować te zdewastowane budynki, które obecnie straszą np. na ul. Długiej, Chrobrego, Rybackiej ? Jakie kroki należy podjąć w tym kierunku ?


Jeżeli osoba, która obecnie jest właścicielem tych nieruchomości zgodzi się je odsprzedać na powrót miastu i pieniądze na ten cel faktycznie się znajdą, nie widzę przeszkód by je miasto odkupiło, bo jak na razie to one psują estetykę naszego miasta

Michał90 napisał/a:
4. Czy mógłby pan sprawdzić, czy siatka ogradzająca nowe boisko zewnętrzne przy PPS Nr.3 jest zamontowana prawidłowo, bo na moje oko jeszcze młodzież z niego nie korzysta a już druty są poluzowane a sama siatka zaczepiona jest na paski plastikowe.
Mam obawy, że długo nie posłuży. Chyba, że nie mam racji.


Nie wiem , kto jest administratorem tego obiektu, ale pytanie jest chyba do niego.

Dziękuję serdecznie za postawione pytania i oczekuje następnych.

Kamil Szeremet
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 01:15   

Baba Riba napisał/a:
Jeśli pisze Pan "niektórych osób", to starszym osobom zaraz skojarzy się to z językiem propagandy minionej epoki. Prawda Panie Bartku T.? :-P

Bardzo proszę mojej skromnej osoby nie wciągać w wątek zrywania plakatów w czasie ciszy wyborczej.

Pozwolę sobie natomiast odpowiedzieć na dwie kwestie dot. koszy na śmiecie i wykupywania budynków przez miasto ponieważ padło moje imię. Co do koszy rzeczywiście jest tak że ich nie ma. Poza kwestią że sa niszczone słyszałem jeszcze że byłą swojego czasu alternatywa: kosze albo przejścia dla pieszych. Nie skomentuje, ale mogę obiecać, że zrobię wszystko co w mojej mocy żeby kosze się jak najszybciej pojawiły. Kiedyś zrobiłem rzecz następującą: szedłem przez miasto chcąc wyrzucić coś do kosza na śmieci. Gdyby nie dworzec PKS po drodze to ogryzek z jabłka, który zjadłem w centrum doniósł bym do domu.

Co do "pieniędzy które zostają" to od razu odpowiem że nie zostają. Rezerwy budżetowe są przed końcem roku rozdysponowane. Niedawno pisałem, ża na poprzedniej sesji z kasy miasta, z rezerwy zostaną wydane pieniądze na promocję i dofinansowanie programu zdrowia. Szczegóły na mojej stronie.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 14:37   

SMB napisał/a:

Naczelna PP-B napisał/a:
Trzecia rzecz, Panie Kamilu, prośba o wywiad dla PP-B. Jest Pan najmłodszym radnym i chętnie przeprowadziłabym z Panem wywiad. Proszę o wyznaczenie terminu na taki wywiad.

Oczywiście, nie widze ku temu przeszkód. Chociaż zadawanie mi tutaj pytań również pełni formę wywiadu, zgodzi się szanowna pani ze mną?


Nie uważam, że forum jest miejscem do przeprowadzenia wywiadu dla PP-B. Absolutnie tak nie sądzę, Panie Kamilu.
Na wywiad dla PP-B musimy się niestety (lub stety... :P ) umówić.... i mam dla Pana przygotowane specjalne pytania... :D :wink: ...
Proszę zatem o kontakt na PW, maila lub tel. 077 416 10 77 (PP-B) w celu ustalenia terminu i miejsca takiego spotkania...
Więc ode mnie na temat wywiadu dla PP-B - to tyle...
a jako użytkownik tego forum pozwolę sobie na dalsze forumowanie.... :wink: , Szanowny Panie... :)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 16:28   

Naczelna PP-B napisał/a:
mam dla Pana przygotowane specjalne pytania... ...

Pani Naczelna!
Jeśli dojdzie do tego wywiadu,
(czego nie byłabym taka pewna, bo np. guru SMB, czyli pan GS, swego czasu stchórzył chyba, bo nie udzielił PP-B wywiadu),
czy byłaby Pani uprzejma wówczas powtórzyć Panu Kamilkowi moje pytania, które zadałam mu już dwukrotnie, kilka postów wyżej, ale na które do dziś nie dostałam żadnej odpowiedzi?

O ile mnie, prostą forumowiczkę - można zlekceważyć, o tyle do pytań, które zada Pani osobiście, chyba już trudniej będzie się nie ustosunkować.

Dlatego powtórzę moje pytania do Pana Kamila po raz trzeci?
Kto kłamał!
- zdjęcia, na których widać tablice całe zalepione plakatami PO?
- PP-B, pisząc, że PO wykupiła miejsce na tablicach na tylko dwa plakaty?
- czy Pan Kamil, pisząc w Kurierze to, co napisał!

Bardzo proszę, Pani Naczelna, gdyż nie bez znaczenia jest dla Brzeżan, czy młodziutki nowowybrany radny jest kłamczuszkiem (i to publicznym), czy nie!
0 UP 0 DOWN
 
domini 



Wiek: 42
Dołączyła: 07 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-13, 22:33   

przeczytałam ten tekst i zakochałąm sie w Forum! tego nam w Brzegu było trzeba - trochę swieżości i szybkości opiniowania he he
0 UP 0 DOWN
 
Dario 


Wiek: 62
Dołączył: 02 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-13, 23:07   

SMB napisał/a:
Nie znam stanu budynku, o którym pan wspomina, więc w tej kwestii musiałbym najpierw zapytać osobę kompetentną w tym temacie.


Panie Kamilu to są wsystkie te te budynki na terenie miasta (rozkwaterowane) , które mają zamurowane wejścia i okna na prterze, aby je zabezpieczyć przed szabrownikami. Jeden na początku ul. Dzierżonia, drugi za sklepem monopolowym w kierunku kościoła również na Dzierżonia itp.

Administratorem nowowybudowanej hali sportowej prawdopodobnie obecnie jest Dyrekcja PPS Nr 3, ale Michałowi90 pewnie chodzi o to, że to jest nowa inwestycja i jeżeli są jakieś niedociągnięcia, to wykonawca daje jakiś czas rękojmie na wykonaną usługę a to już jest problem burmistrza, jego służb oraz jak najbardziej radnych.

Bartek T. napisał/a:
Co do "pieniędzy które zostają" to od razu odpowiem że nie zostają. Rezerwy budżetowe są przed końcem roku rozdysponowane.


A Pan Bartek musi chyba lepiej poznać strukturę budżetu miasta tym bardziej, że jest V-ce szefem komisji budżetu, gdyż o ile zrozumiałem pana wypowiedź to środki jakie miasto posiadało w 2006r. zostaną całkowicie łacznie z rezerwą budżetową do końca grudnia rozdysponowane i na koniec roku ju nic nie ma a to chyba nie prawda.

A proszę mi powiedzieć, gdzie podziały się środki finansowe zaplanowane na poszczególne inwestycje, jednakże z różnych przyczyn nie wykonanych w 2006r lub ich realizacja będzie przesunieta i wykonana w 2007r. A co z pieniażkami, które miasto z tego co wiem posiada na lokatach terminowych, również zostaną do konca grudnia wydatkowane jeśli tak, to chętnie się dowiem na co. Przecież burmistrz poinformował mieszkańców przed wyborami, że kasa miejska ma się bardzo dobrze, więc co stoi na przeszkodzie aby część środków przeznaczyć na zlikwidowanie tych ruin szczególnie w centrum miasta.
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 00:03   

Dario napisał/a:
Przecież burmistrz poinformował mieszkańców przed wyborami, że kasa miejska ma się bardzo dobrze, więc co stoi na przeszkodzie aby część środków przeznaczyć na zlikwidowanie tych ruin szczególnie w centrum miasta.


No to niestety burmistrz, źle poinformował bo w projekcie budżetu jest zawarty deficyt w wysokości 15.562.022 zł, pokryty i tu uwaga wyemitowanymi obligacjami, także drodzy mieszkańcy, burmistrz was może i nie okłamał, ale jak w takim razie nazwać coś takiego i może Baba Riba wreszcie odniesie się do tego rodzaju kwestii, bo od kiedy czytam forum, zawsze krytykuje tylko opozycje w stosunku do burmistrza, ale nigdy na niego złego słowa nie powie (wnioski nasuwają się same: 1. Płaci jej? 2.Zatrudnia ją? 3.Koligacje rodzinne?), może faktycznie to jest dla niej święty człowiek, ja niestety mam inne zdanie i jak na razie nie zanosi się aby ono uległo zmianie

[ Dodano: 2006-12-14, 00:26 ]
W gwoli ścisłości, obligacje dopiero zostaną wyemitowane.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 01:53   

SMB napisał/a:
może Baba Riba wreszcie odniesie się do tego rodzaju kwestii

Tak, Panie Kamilku.
Uczynię to.
Zaraz po tym, jak tylko udzieli Pan jasnej i konkretnej odpowiedzi na pytania, które trzykrotnie już Panu zadałam!
Mam je powtórzyć?
Chyba nie, znajdzie je Pan kilka postów wyżej.

Poza tym, czy zadawanie pytań jest krytyką?
Tak mogą uważać tylko ci, którzy mają coś do ukrycia!
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 03:02   

Użytkowniku Babo Ribo w obliczu poważnych zarzutów jakimi są przeinaczanie podczas kampani faktów dotyczących zadłużenia miasta, wysuwanie kwestii dotyczącej kto kogo zakleił i mantrowanie jak dziecko w przedszkolu "kto kłamie, ty kłamiesz, on kłamie" jest żenadą i śmiechem z mieszkońców naszego miasta. Naprawdę uważasz, że sprawa plakatów jest tego samego kalibru co przypuszczalne oszustwo dokonane przez kandydata na burmistrza? To mi przypomina niektóre sztucznie wyławiane afery z TV kiedy działo się nie dobrze w sprawach budżetowych wcześniejszych ekip rządzących naszym państwem.

Na twoje pytania odpowiem , krótko powtarzając to co wcześniej powiedziałem, w tekście z Kuriera nie dokonałem przekłamań, a tekst pisany w Panoramie przez Młodych Demokratów to manipulacja faktami (i przed każdym niezawisłym sądem, jestem w stanie obronić się w tej sprawie bez pomocy adwokata).

Baba Riba napisał/a:
Poza tym, czy zadawanie pytań jest krytyką?
Tak mogą uważać tylko ci, którzy mają coś do ukrycia!


Tu, aż się prosi o pytanie dlaczego stary/obecny burmistrz tak bardzo nie znosi krytyki i skąd biorą się tacy ludzie jak Baba Riba???
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kamil, radny, szeremet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu