Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Pomoc dla Łukasza
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-25, 12:51   Pomoc dla Łukasza

Jak pomóc Łukaszowi?

nr konta

50102055581111132315700017

Jasiński Łukasz
Michałowice 91
49-314 Pisarzowice


lub

Towarzystwo do walki z Kalectwem, Oddzial Opole, BGZ SA O.. Opole, 402030000451110000000432490, z dopiskiem "Łukasz Zagdański

Łukasz jest to chłopak który jako jedyny przeżył tragiczny wypadek w Pisarzowicach. On i jego koledzy jechali z pracy i wjechali pod kombajn. Jego trzech kolegów zginęło na miejscu. Jego leczenie jest bardzo kosztowne i wymaga wielkich nakładów finansowych.

Więcej:


http://miasta.gazeta.pl/o...ias=2&startsz=x

Dla Łukasza wpłacili:

Rich Kramer - 50 zł
Yasiu - 50 zł
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-25, 16:01   Pomoc dla Łukasza

Panie Alferks, temat założony przez Angel nie miał co prawda tytułu, ale nie zasługiwał na automatyczne wyrzucenie na śmietnik. Przypuszczam, że było to spowodowane nadmiarem pracy.
Rodzice Łukasza, jedynej ofiary wypadku, która przeżyła, nie dadzą rady sami, nie stać ich na to. Tu należy wykorzystać wszystkie możliwe sposoby pomocy nazwijmy ją państwowej ( Powiatowy Ośrodek Pomocy Rodzinie, PFRON i inne) oraz różnego rodzaju fundacje jak Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych i wiele innych. Problem w tym , że ktoś musi koordynować te sprawy. Niektórzy rodzice biorą to we własne ręce, ale trudno wymagać tego od wszystkich. Nie wiem, czy ktoś z POPR nie powinien się tym zająć. Pomoc polega również na wskazaniu, gdzie o tą pomoc można się ubiegać. Jeśli zostaną wyczerpane wszystkie środki pomocy „instytucjonalnej” a efekt będzie mizerny to pozostaje zwrócenie się do lokalnego społeczeństwa. Taka powinna być kolej rzeczy, ale nie osiągniemy tego umieszczając temat na szarym końcu, sznowny panie moderatorze.
Jednocześnie proszę wszystkich, którzy mają możliwość dojscia do instytucji powołanych do świadczenia pomocy w tego rodzaju sprawach o "monitoring" pomocy.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-11-25, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-25, 16:20   

Może moglibyśmy jakoś pomóc, uzbierać jakąś drobną sumkę. Oczywiście to tylko inicjatywa.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-25, 17:19   

Oj widzę, że Yasiu już o godzinie 12.30 założył taki temat w pewnym miejscu, więc chyba należy to jakoś połaczyć.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-25, 18:22   

Tematy połączyłem, Angel dała samego linka i nie wiadomo było o co chodzi, teraz jest jako ogłoszenie we wszystkich działach.


Jako forum przeznaczę pewną sumę pieniędzy.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-25, 20:19   

Roztropek napisał/a:
Panie Alferks, temat założony przez Angel nie miał co prawda tytułu, ale nie zasługiwał na automatyczne wyrzucenie na śmietnik. Przypuszczam, że było to spowodowane nadmiarem pracy.


Post Angel nie wylądował w koszu, a oprócz tego że temat był mało mówiący " : ( " to nie było treści tylko link po przeczytaniu którego połączyłem nic nie mówiący post z tematem którego dotyczył a znajdował się w dziale "Było Minęło".

Może też nauczymy się pisać o rzeczach ważnych w sposób jasny a nie tylko wrzucać same linki. Gdyby post był napisany taj jak ten wszystko by było jasne.
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-25, 20:55   

o Boże.......odechciewa mi się tu czasem pisać. Dałam sam link, bo się bałam ze źle zinterprtuję linka i tę zbedzie źle. Dziękuję za uwagę .
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-11-25, 23:24   

proponuje zbiorke pieniedzy tu na forum. deklaruje 50 zl.
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-11-26, 10:32   

draq napisał/a:
Może moglibyśmy jakoś pomóc, uzbierać jakąś drobną sumkę.


Rich Kramer napisał/a:
proponuje zbiorke pieniedzy tu na forum.


Teraz trzeba kogoś kto to zbierze.

Cytat:
Jako forum przeznaczę pewną sumę pieniędzy.


Czyli jak już wpłacać na Twoje konto ?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-26, 11:02   

Angel napisał/a:
o Boże.......odechciewa mi się tu czasem pisać. Dałam sam link, bo się bałam ze źle zinterprtuję linka i tę zbedzie źle. Dziękuję za uwagę .
Droga Angel i o to chodzi. Jeśli coś cytujesz z prasy to postaraj się napisać przynajmniej jedno zdanie od siebie. Obojętnie co o tym myślisz. Niech inni udowodnią, że nie masz racji. Tu jeszcze nikt nigdzie nie napisał, że komentujący jakieś wydarzenie napisał coś bez sensu. Nie musisz myśleć tak jak inni, a wręcz możesz być tylko 1% tych co mają zdanie odrębne. I nie koniecznie to zdanie musisz obronić. Obroną jest nieraz stwierdzenie "ja tak myślę i czuję" bez żadnego uzasadnienia. Zawsze znajdzie się ktoś kto Cię poprze. I właśnie na tym zabawa w forum polega.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-26, 12:22   

Dobrze pieniądze można wpłacać na moje konto. w pierwszym poście zostanie utworzona lista wpłacających.

W dopisku proszę o dopisanie "POMOC ŁUKASZOWI - i swój Nick"


nr konta

50102055581111132315700017

Jasiński Łukasz
Michałowice 91
49-314 Pisarzowice

Pieniądze przekażemy bezpośrednio dla matki, gdyż jest to rodzina mojej kuzynki.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 19:52   

Jak na razie na koncie były dwie wpłaty:

Moja i Rich Kramera ( zapisane w Pierwszym poście )

Proszę o dalsze wpłaty gdyż Łukasz naprawdę potrzebuje naszej pomocy.

Nawet drobną sumą go wesprzemy.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-30, 23:07   

yasiu napisał/a:
Nawet drobną sumą go wesprzemy.


Ode mnie będzie na bank, ale do rąk własnych oki ? (patrz sobota za kanałem ok 9:00)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-20, 12:33   NFZ zapłaci za rehabilitacje Łukasza

A oto najnowsze wieści o Łukaszu :
(źródło : gazeta.pl )

Łukasz Zagdański, jedyna ocalała ofiara katastrofy samochodowej, w której śmierć poniosło trzech młodych ludzi, po interwencji "Gazety" będzie mógł zostać w szpitalu rehabilitacyjnym w Korfantowie kilka tygodni dłużej, niż planowano.

Po wypadku, jaki wydarzył się w sierpniu zeszłego roku pod Brzegiem (rozpędzony golf wjechał pod kombajn rolniczy; na miejscu zginął kierowca i dwóch pasażerów), Łukasz przebywa w szpitalach: najpierw w Wojewódzkim Centrum Medycznym, a od września ubiegłego roku w centrum rehabilitacyjnym w Korfantowie.

W wyniku wypadku Łukasz doznał złamań rąk, żeber, kręgosłupa, urazu głowy. Kilka tygodni walczył o życie, teraz walczy o to, by stanąć na nogi. Codziennie intensywnie ćwiczy, by odzyskać choć część dawnej sprawności. Jego historię opisaliśmy w gazecie z 24 listopada ub.r.

Wczoraj zadzwoniła do nas Halina Marszałek z Brzegu, sąsiadka, która od chwili, gdy wydarzyła się tragedia, pomaga rodzinie Zagdańskich.

- Lekarze chcą wypisać Łukasza ze szpitala w Korfantowie już 25 stycznia, tymczasem w Brzegu nie ma absolutnie warunków, by mógł być nadal rehabilitowany - opowiada.

Czteroosobowa rodzina Zagdańskich mieszka w jednym pokoju z kuchnią na trzecim piętrze w bloku bez windy. Nie ma więc żadnych szans, by systematycznie transportować Łukasza na wózku inwalidzkim na zajęcia do przychodni rehabilitacyjnej. Dramatem rodziny zainteresowały się jednak władze Brzegu i szukają dla Zagdańskich mieszkania na parterze.

Powstał więc pomysł, by do tego czasu rehabilitować Łukasza w szpitalu. Wicedyrektor centrum w Korfantowie Jolanta Rupniewska nie wyklucza takiego rozwiązania. - Zbiorę informacje na temat pacjenta, zobaczymy, co można zrobić, ale z pewnością trzeba będzie rozmawiać z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Załatwimy to na pewno - zadeklarował "Gazecie" Kazimierz Łukawiecki, szef funduszu w Opolu. - Szpital w Korfantowie powinien do nas wystąpić z odpowiednim wnioskiem, my - zapewniam - rozpatrzymy go przychylnie. To rzeczywiście wyjątkowa sytuacja, nie możemy pozostawić Łukasza bez pomocy - dodaje.

Kiedy Łukasz już wyjdzie ze szpitala, czeka go długa i żmudna rehabilitacja. Potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, wózek inwalidzki, leki. Tymczasem rodzina żyje skromnie: mama Łukasza jest krawcową, zarabia około 700 zł, ojciec, tokarz w brzeskim Agromecie, niewiele więcej.

Chcesz pomóc Łukaszowi? Wpłać pieniądze na konto:

Towarzystwo do Walki z Kalectwem o. Opole, BGŻ SA o. Opole, 40 2030 0045 1110 0000 0043 2490, z dopiskiem: "Łukasz Zagdański"
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-01-20, 12:41   

w naszej szkole też były zbierana pieniądze na pomoc Łukaszowi.... trzymamy kciuki aby z tego wyszedł :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, lukasza, pomoc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu