Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Na co do kina ??
Autor Wiadomość
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-20, 22:59   

Ja z chęcią pijade na Piłe 3,widziałem juz ją ostatnio,ale bardzo chętnie zobacze ja w kinie na dużym ekranie.Film wymiata nieziemsko,ale rzeź :D
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 20:48   

Nastawiam się na oglądnięcie, mam nadzieję w kinie "Eragona". Czytałam ksiazkę (nawet dwie częsci:)). Bardzo fajna. A co mnie intryguje w filmie - m. in. fenomenalna obsada!!! Trailer z filmu tak sobie zachwycający, ale obsada super, wiec chocby dla niej polecam oglądniecie:)

http://eragon.filmweb.pl/
Dodam,że nie jestem fanką filmów wzorowanych na współczesnej literaturze młodzieżowej:)
Ostatnio zmieniony przez aghta 2006-12-11, 20:50, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 20:58   

Jeremy Irons, John Malkovich - zdecydowanie podchodzą pod fenomenalną obsadę.
Natomiast jak dla mnie wielką niewiadomą jest odtwórca głównej roli wszak to jego pierwszy film będzie. Ponadto obiła się o oko: Sienna Guillory (no i zagra w najnowszym - Resident Evil:- "Extinction"
..książki nie czytałem, choć mam możliwość.. ale i tak czekam bo lubię takie filmy :)
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 21:07   

Cytat:
Natomiast jak dla mnie wielką niewiadomą jest odtwórca głównej roli wszak to jego pierwszy film będzie.


nie miałam na mysli debiutujących aktorów, raczej tą starszę generację np. Robert Carlyle, albo jak juz wspomniałes Malkovich i Irons.
Dużą niespodzianką jest dla mnie występ Jossie Stone - młodej piosenkarki (osobiście trochę słucham, heh).
No i nie mogę sie doczekać odtwórczyni roli Aryi (bardzo fajna postać książkowa, ciekawe jak wypadnie w filmie). Poza tym gra tu mój następny ulubiony aktor: Djimon Hounsou. Też ciekawie sie zapowiada. Więc ogólnie dawno nie czekałam, tak niecierpliwie na film, mam nadzieję, że sie nie rozczaruję:), no i Wy też:D
0 UP 0 DOWN
 
margaretka 
margaretka


Wiek: 55
Dołączyła: 23 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2006-12-27, 21:11   

a ja polecam "das Parfum" czyli "pachnidlo" .Ogladalam wprawdzie po niemiecku ale i tak uwazam.ze warto go ogladnac nawet w innym jezyku.U nas premiera 12 01 07 :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 07:48   

margaretka napisał/a:
a ja polecam "das Parfum" czyli "pachnidlo" .Ogladalam wprawdzie po niemiecku ale i tak uwazam.ze warto go ogladnac nawet w innym jezyku.U nas premiera 12 01 07


Nie, no to ja sobie grzecznie poczekam, na wersje którą zrozumiem, ale już by się jakoś tak chciało pooglądać ... :(
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-28, 08:40   

margaretka napisał/a:
a ja polecam "das Parfum" czyli "pachnidlo".


To na podstawie książki P. Suskinda?

Tak - sprawdzone: http://pachnidlo.filmweb.pl/

Ależ obsada...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-12-28, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 08:52   

Franco Zarrazzo napisał/a:
To na podstawie książki P. Suskinda?

Tak - sprawdzone: http://pachnidlo.filmweb.pl/


No, ale ja jeszcze potwierdzę, bo książka świetna i film ponoć też dobrze oddający klimat książki, czego podobno zdecydowanie nie można powiedzieć o "Samotności w sieci" (niestety)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-28, 09:13   

Nie widziałem filmu "Samotność w sieci'. Natomiast o książce mam bardzo dobre zdanie, chociaż krytycy na niej suchej nitki nie zostawiają i chociaż raczej nie uważam tego za WIELKĄ literaturę. Przede wszystkim odnalazłem w niej siebie /podobnie jak w filmie "Dzień Świra" :P / i to jest bardzo ważne. Rozmawiałem też z WIELOMA kobietami w róznym wieku i różnym statusie społecznym na temat tego, jak autor porusza się po tajemniczym świecie kobiet. Z reguły byłem zbywany kłopotliwym milczeniem, czasami reakcje /szczególnie ze strony młodszych/ były zdecydowanie negatywne. Natomiast kobiety, które potrafiły coś więcej powiedzieć o życiu wypowiadały się dość pozytywnie o sacrum kobiecym, którego kręgi narusza i próbuje przedstawić Wiśniewski.
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 09:59   

Ja mogę się wypowiedzieć w sprawie "Samotności w sieci" , że strasznie nudny był ten film a szkoda bo w sumie wątek bardzo fajny ale zmieściłby się w 1/4 czasu trwania filmu. Strasznie żałuje, że nie czytałam najpierw książki bo się teraz zniechęciłam do niej. Jeśli chodzi o pachnidło to nie popełnię tego błędu i zamierzam się już do książki. Chyba z tego co słyszałam to ma ona podobną naturę co "samotność w sieci" jeśli chodzi o sposób przedstawienia świata, czyli bazowanie na sferze emocjonalnej. Akcja dzieje się głównie tam, gdzie ekranizacja może nie dotrzeć, czyny maja znikomą wartość, co najwyżej są dopełnieniem wewnętrznych przeżyć. Mam nadzieję, że jednak w przypadku "Pachnidła" udało się uchwycić ten nienamacalny charakter fabuły :) a tak w ramach większego :offtopic: to strasznie mi się podoba ta polska nazwa- "pachnidło" ma coś w sobie takiego zmysłowego, aromatycznego :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 10:34   

Pepe napisał/a:
Chyba z tego co słyszałam to ma ona podobną naturę co "samotność w sieci" jeśli chodzi o sposób przedstawienia świata


No ja jednak daleki byłbym od porównywania :wink: . Pachnidło mi się bardzo podobało, ale ani razu nie dotknęło tak mocno sfery emocjonalnej jak "Samotność w sieci".... no ale to pewnie kwestia subiektywnych odczuć :wink: a polski tytuł mnie również się podoba.

Powracając natomiast do tematu przewodniego to myślę, że warto będzie wybrać się na
Man of the Year - z Robinem Williams'em (osobiście czekam bo to jeden z moich ulubionych aktorów, chociażby za "Między piekłem a niebem", "Patcha Adamsa" i wiele innych.
Ponadto ze względu na obecność Denzela Washingtona czekam na Deja Vu ..choć ostatnio oglądając z nim jakiś film odniosłem wrażenie, że jego czar jakby prysł. ..no ale zobaczymy
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-28, 12:28   

margaretka napisał/a:
a ja polecam "das Parfum" czyli "pachnidlo"
ksiązkę czytałam kilka lat lemu i wprawila mnie w lekki szok - byłam nią zachwycona, nie mogę się już doczekać filmu :)
Co do 'Samotności w sieci', to nawet nie przebrnęłam do końca książki, więc filmu nie zamierzam w ogóle oglądać.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, do, kina, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu