Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
jak to jest z tym windowsem?
Autor Wiadomość
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 11:54   jak to jest z tym windowsem?

witam mam pytanko: posiadam oryginalna plyte windows xp home. zainstalowalem winde u siebie klucz do rejestracji pobralo przez neta, poszedłem do kolegi zainstalowalem mu tego samego windowsa z tej samej płyty z tą różnicą, że rejestracja była telefoniczna...oczywiście i u mnie i u niego winda działa znakomicie...a przyszło mi do głowy sprzedać tego windowsa np na allegro i tu jest właśnie moje pytanie: czy jak ktoś kupi tego windowsa zainstaluje u siebie to czy będzie możliwa rejestracja produktu przez neta czy telefon? czy ten ktoś będzie mogł bez problemowo zarejestrować winde?
Teoretycznie skoro mi zarejestrowalo przez neta koledze przez telefon to wydaje mi się, ze osoba kupująca nie bedzie miała z tym problemów...proszę o opinie co o tym myślicie?

wydaje mi sie że każda pojedyncza wersja ma przypisany do siebie ilościowy pakiet kluczy bo nie da rady zainstalowac tzn zarejestrowac windy tym samym kluczem. inny kolega próbował użyć klucz uzyskany poprzez telefon i nie dalo rady 2 raz go użyć.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 12:56   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
Czy jak ktoś kupi tego windowsa zainstaluje u siebie to czy będzie możliwa rejestracja produktu przez neta czy telefon? czy ten ktoś będzie mogł bez problemowo zarejestrować winde?


Będzie mógł zarejestrowac wyłacznie telefonicznie.

Mechanizm działa następująco.
Przy pierwszej rejestracji (standardowo przez neta) Windows przesyła specyfikację sprzetowa komputera do bazy MS. W przypadku ponownej instalacji na tym samym komputerze można znów zarejestrowac przez neta, lecz przy zmianie podstawowych elementów (płyta, procek, dysk) M$ stwierdza, że jest próba instalacji tego samego produktu na innym sprzecie i należy sie wytłumaczyć z tego.
Pierwszy raz bezproblemowo automat podaje klucz, przy następnych to już rozmowa z handlowcem. :wink:

P.S. Nie będzie jej mógł zarejestrować, jedynie aktywować.

Jeżeli produkt jest zarejestrowany na Ciebie z Imienia i Nazwiska to w bazie MS będziesz cały czas widniał jako właściciel i nawet po oddaniu produktu komuś innemu będzie on traktowany jako nielegalna kopia, ponieważ nie jest używana przez właściciela.

--
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-11-03, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 13:55   

czyli piszac ze sprzedam oryginalnego windowsa tak naprawde sprzedaję nielegala bo jedynie słusznym włascicielem jestem ja i zeby ten kto zakupiłby ode mnie tego windowsa mogl go bez obaw uzywac nalezaloby przeniesc na niego prawa własnosci...ale z drugiej strony skoro ja go uzywam koloega go uzywa czyli sa juz 2 rozne komputery i 2 rozne klucze to czy moze byc jeszcze 3 uzytkownik? i w jaki sposob on by aktywowal winde, czy telefonicznie? telefonicznie zglasza się sekretarkai wsio przebiega automatycznie

Dzięki za tak szybką odpowiedż :)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 13:59   

własnie sobie uzmysłowiłem ze chodzi mi o aktywacje a nie rejestracje :) wiadomo winda xp home chodzi 30 dni i trzeba ja aktywowac a wgrac ja mozna wszedzie ...ale dalej nie kumam jak to jest z ta aktywacja: instalacja powinna byc teoretycznie jednostanowiskowo wiec skoro oni tzn MS maja u siebie klucz z mojego kompa to dlaczego wydali klucz na 2 kompa o innej konfiguracji choc z tym samym serialem ?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 14:43   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
dlaczego wydali klucz na 2 kompa o innej konfiguracji choc z tym samym serialem ?


Bo ich poprosiłes telefonicznie ;) , przez neta automatyczna aktywacja z inna konfiguracją sprzetową nie przejdzie, trzeba wykonac telefon.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 14:49   

czyli rozumiem ze juz przez neta ani telefonicznie nie da rady aktywowac windy?
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 14:56   

widze tutak ze jedynym rozwiazaniem bylo by sformatowac dysk i u mnie i u kolegi i dopiero sprzedac winde bo wtedy....no wlasnie co wtedy? czy w MS będą wiedzieli ze na moim kompie juz nie ma ich windy tak samo u kolegi ktory aktywowal telefonicznie? a kolega nie ma neta. czy ten ktos nowy kto nabedzie i zainstaluje czy wtedy bezproblemow aktywuje? nie potrzebne byloby chyba wtedy formatowanie windy u mnie i u kolegi....czy moze jest tak ze podczas kazdej aktywacji dla danego serialu aktywowany jest osobny kod a tych kodów jest iles tam a serial pozostaje ten sam bo nawet nie mozliwe jest przez telefon sprawdzenie konfiguracji kompa....moze zadzwonic do MS i spytac ich o to? :D
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 14:58   

mając pare lat informatyke w szkole sredniej na studiach i interesujac sie tym troche jestem calkowicie zielony w takich sprawach a powinni takich rzeczy uczyc :D no bo niby prosta rzecz a ile pytan a jak malo odpowiedzi
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 15:08   

Lotnik_Krzyś napisał/a:
czyli rozumiem ze juz przez neta ani telefonicznie nie da rady aktywowac windy?

telefonicznie da, ale nie przez automat do generowania klucza aktywacyjnego. Przerzuci Cie do handlowca.


Jeżeli myślisz o sprzedaży to najlepiej :

Sprzedać system na zasadach OEM (czyli z częścią z która się kupiło) wtedy każdy będzie spał spokojnie.
Osoba, która kupi będzie musiała porozmawiać z przedstawicielem handlowym i wytłumaczyć, że komputer się jej spalił, ale cudem ocalała ta część z którą OEM został kupiony ;) a reszte części było trzeba kupic od nowa. ;)
Pani/Pan podadzą klucz aktywacyjny.
Najlepiej by wtedy nowy właściciel już zarejestrował ten produkt.

Ty i kolega będziecie musieli usunąć obecnie zainstalowane systemy (najlepiej przed sprzedażą) , ponieważ przy aktualizacjach jest przesyłany unikalny kod (COA & konfiguracja). Jeżeli zostanie wychwycone, że jednocześnie dwa komputery posiadają tą sama kopie produktu może byc nieprzyjemnie. :x Jeżeli twój kolega nie miał netu zatem zatem dwie instalacje obecnego produktu nie zostały wychwycone.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-03, 15:39   

oki dzięki wielkie za info...rozmyśliłem się i nie sprzedaję a ten windows to byl dodawany do kolegi kompa ale nie byl rejestrowany jeszcze tzn byl w wwersji oem osobno dodany do zestawu ale zestaw po wlaczeniu nie posiadal windowsa i wgrany zostal nie home a pro. pozniej kolega dal mi winde xp home ale ja tez go nie rejestrowalem tylko aktywowalem....rozumiem ze mozliwa aktywacja pozostaje jedynie telefonicznie ( w sytuacji kiedy ja mam wgranego windowsa home) lub nalezaloby usunac i u mnie i u kolegi i wtedy sprzedac jako nie rejestrowany ... z drugiej strony to troche dziwne zeby ten windows nie byl wczesniej rejestrowany ale moj kolega nic nie wspominal o rejestracji
0 UP 0 DOWN
 
Lord Martin 
forumowicz



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 17:00   

Jest także możliwość rejestracji przez neta na stronie microsoftu,wykupuje sie klucz licencyjny pod dany windows!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, jest, to, tym, windowsem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu