Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
DOM UZYTECZNOŚCI PUBLICNZEJ - pomysł na samorząd
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 00:19   DOM UZYTECZNOŚCI PUBLICNZEJ - pomysł na samorząd

Opowiadał mi kumpel, jak działa pojecie budynków uzyteczności publicznej w Skandynawii na ten przykład. Ze w niektórych gminach robi sie tak, że o 15 kiedy urzednicy kończą pracę - wyciagją szuflady z twardymi dyskami, deponuja je w sejfie, zamykaja akta w szafach, ale urzad pozostaje otwraty - czyli bezrobotny nie ma gdzie napisac i wydrukowac cv - prosimy bardzo pokój pana nacelnika wydziału; córeczka nie ma gdzie zrobic prezentacji w PowerPoincie na lekcje - prosze bardzo, pokój zastepcy burmistrza.

Rozumowanie jest proste - przeciez to budynek utrzymywany przez cała społeczność, więc dlaczego ma byc dostepny tylko od 7 do 15tej?

Oczywiscie sa pewne ograniczenia - dlategow ałsnie wyjmuje sie twrade dyski, otwarte nie sa wsyztskie pomieszczenia i nie 24 h na odbę, ale co by to bylo jakby czesc Urzędu czy Starostwa była dostepna po godzinach? Zreszta sprwa dotyczy nie tylko Urzędu Miasta czy Starostwa ale generalnie budynków użyteczności publicznej.

Co państwo mysla o takim rozszerzeniu pojecia "użyteczności publicznej"?
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 00:35   

jestem za !!! w końcu jestem (niestety) podatnikiem dlaczego nie miałbym skorzytać ze sprzętu typu ksero kupowanego za m.in. moje pieniadze ??? a po za tym ktoś mógłby uczyć np. bezrobotnych obsługi urządzeń biurowych jak komputer i jego oprogramowanie, skanerów, faksów, kser, maszyn do pisania itp. Nie głupi pomysł ;) !!!
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-30, 01:36   

Jestem jak najbardziej za !!! Ale do teg celu można równie dobrze wykorzystać szkolne pracownie komputerowe. pisałem o tym w swoim poście:

http://www.forumbrzeg.pl/...er=asc&start=45

<Młodzież powinna zamiast szwendać się gdzieś bez celu po przystankach, parkach, czy nie daj Boże Pubach (mówię oczywiście o młodzieży szkolnej) powinna się rozwijać na zajęciach dodatkowych, na koncertach (nawet kameralnych), które powinny się odbywać w BCK przynajmniej raz w tygodniu albo co dwa tygodnie np. w piątek wieczorem. Mieć dostęp po południami do szkolnych pracowni komputerowych (świecą pustkami po 15.00, a za łącze internetowe i tak się płaci stały abonament) wstęp na pływalnie za przyzwoitą cenę, a nie haracz itp. >

Tutaj mówiłem o młodzieży ale jaki problem temat rozwinąć szerzej na społeczność: Pracownia po południu czynna np. do 19.00 i każdy kto ma potrzebę napisać pismo czy coś w tym stylu przychodzi do szkoły i to robi. Wszystkie brzeskie szkoły mają przynajmniej jedną pracownię komputerową wyposarzoną w osprzęt dodatkowy typu skaner itp.

pozdrawiam

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2006-10-30, 01:39   

Sorki za błedy ortograficzne ale o tej porze wyłącza mi się już myślenie.

pozdrawiam

A.O.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 09:31   

Pomysł znakomity!!!
I powinien dotyczyć nie tylko urzędu miasta, ale wszelkich obiektów użytkowych miasta,
bo każdy można jakoś pro publico bono dodatkowo wykorzystać.

Tylko co na to przepisy aktualnie obowiązującego prawa?
Jeśli jest wśród forumowiczów ktoś w tym względzie kompetentny - niech się wypowie, proszę.
Nie wolno tak po prostu zmarnować świetnego, moim zdaniem, pomysłu!
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 11:12   

Pewnie nie odtyczyłoby to całego Urzędu, a jakichs ich częsci wydzielonych i pewnie musiałby przy tym byc ktoś z Urzędu, żeby nikt w puch tej kserokopiarki nie rozniósł, ale sądzę, że byłoby to do załatwienia. Podobnie ze szkołami, przeciez tam mozna by robić jakies kursy obsługi legalnego oprogramowania, conie? Gmipf, Pakiet Office, Corel, Photoshop, In desgin. Dla wielu to tylko nazwy a czasem pracodawca tego wymaga. Kiedys byłem rok bez pracy i pewna firma mówi, bierzemy pana od zaraz, czyli za tydzien ale musi Pan w stopniu podstawowym znać Microsoft Publishera. I ja bym sie w tydzien nauczył, ale gdzie?
0 UP 0 DOWN
 
sedzia DRED 
sir Rafcio



Wiek: 49
Dołączył: 01 Cze 2005

UP 3 / UP 0


Skąd: Zasiedmiogorogrod

Wysłany: 2006-10-30, 20:32   

dobre-jak najbardziej powinno tak być , ale...wiecie dlaczego nie będzie-hehe :evil:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 21:23   

Owszem moze i dobry pomysł, ale zgodnie z zasadą, ze czasem "zamiast remonotwać lepiej zbudować od nowa" uważam, ze lepszym pomysłem byłoby wyodrębnienie jednego miejsca, gdzie będą pracownie przystosowane zarówno do prowadzeina szkoleń jak i zwykłego uzytkowania, o którym pisze Radek W., bo szczerze mówiac nie do końca wyobrażam sobie całą tą mieszanine z wymianą dysków twardych.. wręcz wydaje mi się to troszkę zabawne...
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 21:24   

Kurcze mówie co kumple który był na praktykach w Skandynawii widział, że tak tam to działa. Nie wiem czy całe Urzedy tak maja, pewnie nie - podejrzewam że np. po ksiegowosci nikt nie łazi zeby zagrac sobie w sieciowego Quake'a, ale co do zasady - to chyba zły pomysł nie jest.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 21:34   

Pomysł jest kurcze dobry, zwłaszcza ze mozna by smiało wykorzystać taki budynek, takie pracownie, tak jak pisałem do szkoleń tyż, no i w ogóle pare innych rzeczy wymyśleć... niestety nie mam zbyt duzej wiedzy w tej kwesti, ale może z ramienia jakiejś jednostki typu Urząd Miasta, można napisać projekt coby zdobyć jakieś unijne pieniążki (np. na sprzet do sal komputerowych)...czy cóś ??
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 00:29   

Wszystko niby fajnie, ale obawiam się że społeczeństwo (co niektóre jednostki w nim) mogły by wykorzystywać te pomieszczenia niezgodnie z przeznaczeniem. Nie? A ktoś tych ludzi pilnuje czy jak to się odbywa? Monitoring??

P. S. Panie Smooth - co się Panu stało w kolor?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 00:35   

Bartek T. napisał/a:
P. S. Panie Smooth - co się Panu stało w kolor?


Dostałem mundurek uczniaka :) , jak za starych dobrych czasów szkoły podstawowej :wink:

Bartek T. napisał/a:
Wszystko niby fajnie, ale obawiam się że społeczeństwo (co niektóre jednostki w nim) mogły by wykorzystywać te pomieszczenia niezgodnie z przeznaczeniem.


No dlatego zmiast myślęc o wykorzystywaniu pomieszczeń dyrektorów, naczelników, kierowników, pracowników, należałoby pomyśleć o budynku, o nazwie jak w temacie wątku. np. Jedna sala komputerowa = jeden opiekun pracowni.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 00:38   

To ja już wolałem Pana w kolorze jasnoniebieskim.

A co do tematu to czyżby kółka zainteresowań? Takie jak kiedyś były?
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 21:20   

No ale przecież ludzie mają dosc luźny dostęp do wielu miejsc w miescie i jakos ich nie roznoszą na strzępy, przeciez raczej nie wystawiałoby się wszystkich pomieszczeń na żer, to pewnie wymagałoby przebudowy urzedu, całej koncepcji jego funkcjonowania na poziomie bardzo podstawowym - jako budynku i na poziomie mentalnym, czyli filozofii działania, paradygamtu jak to mawiają.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-01, 00:06   

Zaczepia Pan jak sądze o mentalnośc ludzi w użytkowaniu takich obiektów. To dobrze, ale i to nie dobrze. dobrze bo to ważne. Musi nastąpić zmiana mentalności. Naj proście można ująć to, że musi nastąpić zmiana myślenia z "co współne to niczyje" na "co wspólne to i moje". Może to przyniesie rezultat taki, że będzie mniej dewastacji w miejscach publicznych.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dom, na, pomysl, publicnzej, samorzad, uzytecznosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu