Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 08:27
Nieletni + alkohol = STOP !!
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 12:53   Nieletni + alkohol = STOP !!



Niestety ciężko na bezpośrednio wpłynąć na to by nasi bliscy (nieletni) :
- kolega
- brat
- dziecko
- ...

nie sięgali po alkohol. Być może część z nas uznaje, że skoro sami jako nieletni próbowaliśmy po alkohol sięgać, to niby dlaczego mielibyśmy komuś to odradzać.
Jednak bez wątpienia możemy dostęp do alkoholu utrudnić na etapie sprzedaży, tzn "dobrać się" do tych, którzy w sprzedawaniu alkoholu nieletnim nie widzą problemu, a widzą tylko pieniądze. Oto więc numer - linia nieobojętnych. Czy będą świadkiem sprzedaży alkoholu nieletnim zadzwonicie ? - to już od was zależy.

Chciałbym jednocześnie zaprosic do dyskusji na wyzej zarysowany temat, zwałszcza osoby młode (niepełnoletnie). Zastanawiam sie czy będą w stanie popatrzyć na problem z dystansem.. dokonać autorefleksji !
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2006-10-29, 13:34   

hm...jeszcze do nie dawna wierzyłam,ze urocza Pani w sklepie faktycznie legitymuje niepełnoletnich
na poczatkach wrzesnia odbyla sie ,,integracja,, klas pierwszych liceum...integracja oznacza po prostu upicie sie do nieprzytomnosci :shock: kazdy złożył ,,zamówienie,, co chce pic,wysłalismy kolege...wygladał góra na 17,kupił wszystko po czym na kasie wybiło 160 zł,kasjerka zaczeła sama pakowac :o do toreb wódki itp...kolega zapłacił i wyszedł
czy kasjerka nie przyjmie 160 zł ,tylko powie ,,słuchaj dziecko,jesteś niepełnoloetnie-wódki Ci nie sprzedam,,???? do tej pory w każdą sobote,gdy kolega tylko wchodzi do sklepu,kasjerka wita go szerokim uśmiechem,pewnie dzieki Jego zakupom ten sklep jeszcze istnieje
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 13:57   

martooha napisał/a:
pewnie dzieki Jego zakupom ten sklep jeszcze istnieje


TO może należałoby skorzystać z tego numeru, ale nie wydaje mi się że zrobisz to Ty czy też Twój kolega, bo przecież utrudnicie sobie w ten sposób życie :wink:
..a może się mylę ?
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2006-10-29, 14:50   

jesli chodzi o kolege zapewne nie utrudni sobie życia-kupi gdzie indziej
jesli chodzi o mnie-bez jednego piwa w tygodniu wytrzymam :-P
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 19:58   

martooha napisał/a:
bez jednego piwa w tygodniu wytrzymam


To ile ty wypijasz w tygodniu??

problem jest i to dośc duzy rzadko kiedy kasjerka w sklepie sprawdza dowód. sama ostanio byłam świadkiem jak babka sprzedała dziewczynie bez niczego wódkę i papierosa jak dla mnie to ona miała z 14 lat nie wiecej i to widac nawet jak zrobi sobie makijaż.
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2006-10-29, 20:09   

Po pierwsze uważam, że nie ma sie czym chwalić jesli kupuję się bez dowodu ... ;] , po drugie nawet jesli się nie posiada go to wiadomo, że to nie stanowi problemu... nawet gdyby nikt nie sprzedawał łatwo mozna sobie z tym poradzic prosząc o pomoc kogos starszego, niekoniecznie znajomego... Sama bylam świadkiem, kiedy 2 gimnazjalistów prosiło mojego brata o zakup alkoholu dla nich, gdy sie nie zgodził proponowali dodatkowe piwo dla niego <lol>, ale im nie kupił, po czym za chwile inna osoba pomogla im, kupując, to co chcieli... ;/
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 20:15   

sloneczko napisał/a:
ale im nie kupił, po czym za chwile inna osoba pomogla im, kupując, to co chcieli... ;/


to najczęsciej spotykane mnie też kilka razy proszono o to ale nigdy nie kupiłam. Niestety zawsze znajdzie się ktoś taki kto im kupi
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 22:13   

No ale ja mam pytanie:
Czy wy: martooha, sloneczko, myszka, reagowałyście jakoś, np dzwoniąc na w/w numer i czy przy następnym przypadku sprzedawania alkoholu osobom ewidentnie nieletnim, zareagujecie dzwoniąc na podany wyżej numer.
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 22:17   

Ja zwróciłam uwagę kilka rady sprzedawczyni jak akurat sprzedawała alkohol po mi tylko odpowiedziała co mnie to obchodzi to ich sprawa a ona ma z tego zysk.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 22:21   

myszka napisał/a:
Ja zwróciłam uwagę kilka rady sprzedawczyni jak akurat sprzedawała alkohol po mi tylko odpowiedziała co mnie to obchodzi to ich sprawa a ona ma z tego zysk


Gratuluję, bo oczywiście o takich rzeczach łatwo się piszę, gorzej wprowadza w życie.
Jednak skoro szczerze Cie to bulwersuje myślę, że mogłabyś śmiało zadzwonić choć zdaję sobie sprawę że w większości przypadków pierwsze co przychodzi do głowy może brzmieć "co mnie to obchodzi, ja nic przez skargę nie zarobię i to nie ja sobie niszczę zdrowie itp"
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-10-29, 22:30   

eh ja moge isc do policji na "pulapke" dla sprzedawcow .. nie wygladam na wiecej niz 16 -17 lat i czesto gesto chca odemnie dowod jak kupuje cos z alkoholi wstep do dyskoteki tez za okazaniem dowodu piwo w pubach tez .. chociaz juz niektore osoby mnie znaja bo np tylko tam chodze i juz ten dowod byl sprawdzany ale jest tez kilka sklepow ktore by sie dalo zlapac na gadke "tak mam 18 lat tylko dowod w domu zostal"
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-10-29, 22:36   

Zapraszam w tygodniu a szczególnie piatek i sobota na stary... nic dodać nic ująć... W ten piątek wychodzących 3 gówniarzy ze starego trzymajacych się razem próbowali łapać pion i linie podróży nie bacząc czy ktoś idzie chodnikiem czy nie.. inna sprawa że nie byli już w stanie baczyć na cokolwiek... żenada... A rodzice siedzą przed tv albo w pracy i pewnie nie mieli czasu nigdy porozmawiać na takie tematy z dzieckiem...

Oceniamy efekt końcowy nie patrzymy na przyczyny...
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2006-10-29, 22:37   

myszka napisał/a:
martooha napisał/a:
bez jednego piwa w tygodniu wytrzymam


To ile ty wypijasz w tygodniu??


dokładnie jedno(w przypływie doła) przewaznie kończy sie na niedopitym lechu
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2006-10-29, 22:43   

a2r napisał/a:
Zapraszam w tygodniu a szczególnie piatek i sobota na stary... nic dodać nic ująć... W ten piątek wychodzących 3 gówniarzy ze starego trzymajacych się razem próbowali łapać pion i linie podróży nie bacząc czy ktoś idzie chodnikiem czy nie..



zawsze mozna zadzwonic na police,zeby
a2r napisał/a:
gówniarzy
rozgonili do domu...wtedy moze zlapią pion :?:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 23:02   

a2r napisał/a:
Oceniamy efekt końcowy nie patrzymy na przyczyny...


Myślę, że możnaby założyć jakiś sprytnie sforumułowany temat, w którym można by było podystkutowac, o genezie, korzeniach problemu i jak im zapobiegać.. to temat bardzo trudny i obszerny, ale nie tak trudno, dać po łapkach tym, którzy ten problem napędzają,...sprzedawcy..a przecież też mają dzieci !!

martooha napisał/a:
zawsze mozna zadzwonic na police,zeby


Po pierwsze zawsze można wcześniej zadzwonić na wyżej podany numer !!
Ponadto owszem można zadzwonić na Policje.
Ponadto rozmowy o ilości wypitych przez Ciebie piw, trochę mi się tu gryzą z tematem przewodnim ..kurcze no nie wiem dlaczego :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: alkohol, nieletni, stop


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu