Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto wygra wybory na fotel Burmistrza?
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-26, 21:01   

Kris napisał/a:
Tak o ile dobrze pamiętam to ta radną była Pani Nadzieja Nawrocka z SLD, ta kobieta chyba całą swoją kadencję w RM żądała podwyżek dla nauczycieli, czyli dla siebie.


Ta kobieta, poza tym, że należy do SLD jest wiceprezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego i nauczycielką. Wprowadźmy pewną logikę do naszych rozmów: ludzie startują w wyborach wywodząc się z jakiegoś środowiska i chyba nie ma w tym nic dziwnego, ze po wybraniu na stanowisko o które się ubiegają reprezentują m. in. interesy tego środowiska?
Jeszcze gdyby wywodziłą się z jakiegoś patologicznego środowiska i prez całą kadencję domagała się jakiś cudacznych czy nieprzyzwoitych rzeczy to byłby powód do tak świętego oburzenia. Ale faktycznie, straszne, bronić w RM interesy nauczycieli.
A i wcale nie było tak że kosztem SkateParku. Proszę nie rozsiewać plotek.
Pani Babo Ribo - Pani za szybko reaguje na niesprawdzone zarzuty :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-26, 21:04   

A no i z tego wszystkiego zapomniałem napisać coś na temat.
Bardzo mądre pytanie!
Gdzieś wyżej czytałem post, jakoby "postkomuniści" nie liczyli się w tej rozgrywce. Rozumiem, że chodzi o SLD i SdPl? Szkoda, że pamięć autor owego postu ma tak krótką i nie pamięta kto uczestniczył 4 lata temu w II turze wyborów na burmistrza. JA osobiście nie lekceważę żadnego z kandydatów. Wyborcy lubią sprawiać niespodzianki :)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-26, 21:14   

Bartek T. napisał/a:
Szkoda, że pamięć autor owego postu ma tak krótką i nie pamięta kto uczestniczył 4 lata temu w II turze wyborów na burmistrza.

Panie Bartku,
Ja także nie lekceważyłabym żadnego kandydata.
(Może z wyjątkiem tych, którzy nas-wyborców lekceważą.) :evil:
Ale niech Pan powie: jakie było sondażowe poparcie dla SLD 4 lata temu, a jakie jest dzisiaj?
Może ta różnica unaoczni Panu, że historia nie zawsze lubi sie powtarzać.
A juz napewno nie zawsze co cztery lata... ;-)

A co do moich "zarzutów" pod adresem Pani Radnej, to ma Pan rację.
I jest mi wstyd.
Jeśli przytoczy Pan wiarygodne źródła, gdzie będę mogła sprawdzić, że to nieprawda, natychmiast wycofam się ze wszystkiego co częściowo pod jej adresem napisałam i szczerze przeproszę. No i wtedy "zajmę" się panami PoCo i Krisem, za wprowadzenie mnie w błąd. ;-)

Pozdrawiam serdecznie Obrażalskiego :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-26, 21:55   

Szanowna Pani, sondażami nikt jeszcze żadych wyborów nie wygrał. Ale przypomnę: 4 lata temu SLD miało (jeszcze) ok 30% poparcia a PO razem z PiSem (bo pod takim logiem startowali 4 lata temu) miało razem może 15 porywach do 20% poparcia w skali kraju. Natomiast w Brzegu w drugiej turze sytuacja miała się następująco: kandydat SLD: 29,7% a kandydat PO i PiS: 70,3%. Jak widać przewaga wygranego była ogromna i nijak nie miała odniesienia do sondaży.

Co do drugiej kwestii... a od kiedy to trzeba udowadniać że jest się niewinnym? ;)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-26, 23:34   

Bartek T. napisał/a:
4 lata temu SLD miało (jeszcze) ok 30% poparcia a PO razem z PiSem (bo pod takim logiem startowali 4 lata temu) miało razem może 15 porywach do 20% poparcia w skali kraju. Natomiast w Brzegu w drugiej turze sytuacja miała się następująco: kandydat SLD: 29,7% a kandydat PO i PiS: 70,3%


Czyli, kandydat SLD, nawet mając dwukrotną przewagę swojego loga, przegrał ponad dwukrotnie.
To w jaki sposób inny, mniej znany niż Pan Gil kandydat SLD zamierza wygrać, gdy jego logo jest warte tyle, ile dziś jest warte? ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 16:00   

tymi liczbami chciałem dać do zrozumienia, że nie loga się liczą a ludzie. To są wybory samorządowe. Rządzą sięwłasnymi prawami. Tu głosuje się na ludzie, w mniejszym stopniu na logo.
A tak gwoli ścisłości, kandydat należy do SLD ale popiera go Komitet Lewicy i Demokratów. Czyli ma za sobą 4 loga a nie jedno.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-29, 16:17   

Bartek T. napisał/a:
kandydat należy do SLD ale popiera go Komitet Lewicy i Demokratów. Czyli ma za sobą 4 loga a nie jedno

A te 4 loga razem wzięte to ile obecnie mają % sondażowego poparcia? :P
0 UP 0 DOWN
 
hotelromeo 

Wiek: 74
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-31, 22:37   Wiem kto wygra wybory i po co te spory

Mieszkańcy miasta potrzebują stabilizacji i przejrzystego sposobu kierowania miastem. Miom zdaniem spokojnie wygra W. Huczyński choć jest czasem zbyt raptowny w podejmowaniu swoich decyzji to lepiej mieć takiego konia którego trzeba wstrzymywać niż batem poganiać.Nie jestem upoważniony do pokazywania tego co zostało zrobione w ostatniej kadencji bo to zostało przedstawione w podsumowaniu przez obecnego burmistrza miasta. Od wielu lat słabością władzy jest brak egzekucji od włascicieli nieruchomości obowiązku utrzymania estetycznego wyglądu budynków. Znany budynek przy ulicy Chrobrego koło sądu nie przynosi nam chluby i nie jest pozytywną wizytówką miasta turystycznego nie wspominając już o zabytkowym pałacyku przy tej samej ulicy z pozorowanym remontem kapitalnym tylko z nazwy. Konserwator zabytków dalej śpi a nasze oczy narażone są na widok bezsilności organów samorzadu i instytucji państwa powołanych do przestrzegania prawa.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 22:54   

Wydaje mi się, że jednak Grześ wygra wybory.
Jest młody.
Rozwali jakiś tam/wirtualny układ - choć sam w nim był/jest.
Ma dobrych młodych/oddanych ludków wokoło siebie (może i pod sobą).
W ogóle jest super, nosi się ładnie, pięknie mówi.
...
...
Tylko czy miasto to wytrzyma?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 23:04   

Zapomniałem jeszcze dodać, że zastępcą Grzesia zostanie Marian. To powoduje, że to superduo jest bezwzględnym (we wszystkich aspektach znaczeniowych) faworytem wyborów
czuwaj
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 23:45   

Baba Riba napisał/a:
A te 4 loga razem wzięte to ile obecnie mają % sondażowego poparcia? :P

Krótko - 20%
SLD+SdPl - 17%
PD - 3%

http://www.pgb.org.pl/index.php?id=107
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-02, 20:41   PRWDA W OCZY KOLE

Szanowny Panie Tyczyński obiecałem Panu ,że sprawę braku ciepła w mieszkaniu Pani Drop poruszę przed wyborami i słowa dotrzymuję.Osobiście jest Pan za tą sprawą odpowiedzialny bowiem to Pan napisał oświadczenie do naszego stowarzyszenia ,że Pani Drop nie życzy sobie naszej pomocy i co dalej nic się nie dzieje a być może choroba jej męża związana jest z tym ,że zmuszona jest ogrzewać mieszkanie piecykiem z butli gazowej szkodliwej dla zdrowia. Torcik się zjadło a sprawy się nie załatwiło mając na uwadze fakt ,że Pani Drop jest długoletnim członkiem Pańskiej partii SLD.Jak Pan może teraz prosić kogokolwiek o głos wyborczy ustawiając się na pierwszym miejscu listy wyborczej chyba ,że na czas wyborów zabierze Pan tych starszych ludzi do swojego ciepłego mieszkania. Jak Pan chce realizować jakikolwiek program dla naszych mieszkańców jak sprawa Dropa nie zastała pozytywnie załatwiona.Jeszcze przed wyborami zobaczy Pan tą sprawę w telewizji w programie interwencje.
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-02, 20:49   

A mi się wydaje ,że obecny burmistrz przedłuży swoją kadencję...
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-02, 21:24   

Bochen napisał/a:
A mi się wydaje ,że obecny burmistrz przedłuży swoją kadencję...


A czym poparte jest pana przypuszczenie?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-02, 21:39   

Odpowiadam Panu w tej sprawie po raz ostatni, bo od dnia, kiedy Pan w/w oświadczenie dostał nic się w niej dla Pana nie zmieniło - dla Pana ta sprawa jest zamknięta i nie mam prawa (ani ochoty) z Panem na ten temat dyskutować. Pani Drop dokładnie to oświadczyła na piśmie.

stowarzyszenie NB napisał/a:
Osobiście jest Pan za tą sprawą odpowiedzialny bowiem to Pan napisał oświadczenie do naszego stowarzyszenia

Jeśłi jest to oskarżenie o fałszerstwo i poświadczenie nieprawdy to proszę napisać wprost. W tej chwili w sądzie można by Pańską wypowiedź załatwić w trybie wyborczym więc krótkim.

stowarzyszenie NB napisał/a:
Pan może teraz prosić kogokolwiek o głos wyborczy ustawiając się na pierwszym miejscu listy wyborczej

Proszę sobie wyobrazić że mogę prosić. I robię to mimo iż jest to z niezrozumiałych dla mnie powodów niewygodne dla Pana. A na czele listy nie ja się "ustawiłem" a zrobił to Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewicy i Demokratów.

stowarzyszenie NB napisał/a:
Jeszcze przed wyborami zobaczy Pan tą sprawę w telewizji w programie interwencje.

Nie bardzo wiem jak chce Pan coś takiego przeprowadzić bez udziału Państwa Drop, ale życzę powodzenia. Zwnou wtargnie Pan do ich mieszkania pod przedziwnym pretekstem? I nakręci coś ukrytą kamerą?

Sznowny Panie, miałem nadzieję, że nie będę musiał tego Panu pisać, ale zmusza mnie Pan do tego. Jest Pan człowiekiem starszym ode mnie i dlatego dziwię się że to ja muszę Panu pewne rzeczy tłumaczyć.
Rozpoczął Pan jakieś pół roku temu jakąś przedziwną krucjatę przeciw wszystkim niemal w tym mieście (może poza księdzem proboszczem) z powodu komina Państwa Drop. Efektem było pismo rozesłane wszędzie, wymieniające z nazwiska masę osób i stawiając te osoby w złym świetle (delikatnie mówiąć). Moja rola w tej sprawie nie dotyczy samego komina a włąściwie Pańskiego udziału. Pani Drop jest członkinią SLD i przyszła po pomoc m. in. do Biura SLD. Z tym że pomoc miała dotyczyć nie komina a tego, jak sprawić aby Pan przestał na siłę brać tę Panią i jej małżonka w obronę. Na wysłaniu m. in. do Pana oświadczenia Pani Drop moja rola się skończyła. Pańska natomiast też. Nie rozumiem za bardzo dlaczego z uporem maniaka stara się Pan mnie w coś uwikłać, ale nawet nie staram się zrozumiać. Jestem człowiekiem z natury tolerancyjnym, a mimo młodego wieku widziałęm już wiele dziwactw, więc kolejne mnie już nie wzrusza.
Bardzo proszę znaleźć sobie inny temat, albo wrócić do jakiegoś już zapomnianego, ale bez mojego udziału. Natomiast jeśli ma Pan w stosunku do mnie podparte czymś zarzuty bardzo proszę o pisanie wprost. Byćmoże padnie coś, od czego posypię głowę popiołem, może np sfotografował Pan jak przechodzę na czerwonym świetle, albo piorę białe koszule z kolorowymi. Jeśli natomiast nie ma Pan argumentów, aby wplątywać mnie w jakieś swoje aferki to raczej zalecałbym powściągliwość. Pisanie półprawd na forum czy anonimów z dziwnymi zarzutami nie jest godne poważnego Prezesa jakiegokolwiek Stowarzyszenia.
Dziękuję i skończyłem odpisywać Panu w tej sprawie. Jeśli napiszę coś na temat Pańskich rzekomych zarzutów co do mojej osoby to będzie to kierowane do Sądu.
Pozdrawiam i zdrowia życzę, bo zima w tym roku zaczęła się szybciej :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: burmistrza, fotel, kto, na, wybory, wygra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu