Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sponsorem działu jest:

Oddam sztobry Merlot i Cabernet Sauvignon.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008




Wysłany: 2014-03-14, 06:44   Oddam sztobry Merlot i Cabernet Sauvignon.

W przyszłą sobotę zamierzam wykonać docelowe cięcie moich winorośli. Posiadam m.in. po trzy krzewy winorośli Merlot ( z franc. -"Kos", nazwa pochodzi od koloru gron przypominających ubarwienie piór właśnie tego ptaszka ) i Cabernet Sauvignon ( odmiana również o ciemnych jagodach, niegdyś uprawiana na Dolnym Śląsku ). Krzewy macierzyste ( po 1 szt. ) są z roku 2010, a posiadam je z winnicy "Jaworek" ( Miękina / Środa Śląska). Pozostałe to sadzonki ukorzenione przeze mnie w zeszłym roku. Krzewy rosną wydajnie na rzecznej madzie gliniastej koryta Odry. W tym roku zaczną wchodzić w owocowanie. Ale do rzeczy.
Oddam za darmo sztobry wszystkim chętnym, aby mogli ukorzenić własnoręcznie sadzonki i mieć w swoim ogrodzie namiastkę Szampanii lub starej śląskiej winnicy. :wink:

231.jpg
Merlot.
Plik ściągnięto 29 raz(y) 355,92 KB

 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008




Wysłany: 2014-03-18, 05:42   

Cięcie wykonuję już dziś. Mam już paru chętnych, ale i dla kolejnych wystarczy. Jeżeli reflektujesz, zadzwoń : 503024519
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008




Wysłany: 2014-06-05, 05:09   

Panowie, jak tam ukorzenianie ? Merlot z 2010 r., z którego ciąłem sztobry posiada kwiatostany, co pozwoli w tym roku cieszyć się owocami "Kosa" lub zweryfikować przydatnosć tej odmiany w śląskim klimacie.

136.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 324,9 KB

228.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 271,56 KB

Ostatnio zmieniony przez mulder 2014-06-05, 05:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008




Wysłany: 2014-07-11, 14:31   

Właśnie wróciłem z ogrodu.
Merlot posiada już kontrolne grono. Przesadzenie wiosną ubiegłego roku trzyletniego krzewu spowodowało, że obecnie ma on nadal trzy, a nie cztery lata, co oznacza, że dopiero za rok wejdzie w pełne owocowanie.
Jeżeli są jeszcze chętni na sadzonki Merlot i Cabernet Sauv., to zapraszam. Mogę jutro rozpocząć ukorzeniać dolne pędy metodą odkładu. Tak powstałe sadzonki bedą do odbioru jesienią. Zaczynam przycinanie letnie winorośli, zatem z braku zgłoszeń do pon. pędy stracą życie.
Ewentualne zgłoszenia proszę kierować na PW lub tel. : 503024519

026.jpg
Pierwszy z lewej to stary Merlot, pozostałe dwa krzewy na skos obrazu to jednoroczniaki, których ten pierwszy jest rodzicem. Podobnie jak u Cab.Sauv., jutro ukorzeniam pędy.
Plik ściągnięto 29 raz(y) 459,35 KB

027.jpg
Te trzy pędy Cabernet Sauvignon będą jutro ukorzeniane metodą odkładu lub pójdą do kompostownika.
Plik ściągnięto 25 raz(y) 471,38 KB

Ostatnio zmieniony przez mulder 2014-07-11, 14:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu