Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wstyd - Basen w Brzegu
Autor Wiadomość
Pacu 



Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2007

UP 184 / UP 2857



Wysłany: 2015-02-02, 00:41   

liberat007 napisał/a:
Fakt, przy redukcjach w urzędniczych pokojach trzeba pamiętać też o wszelkij maści szkołach i spółeczkach. Wszystko razem powinno dać sporą sumkę. Inwestor prywatny to zły pomysł. Jeżeli nowy Burmistrz będzie skutecznie współpracował z Marszałkie województwa, powinna się znaleść dotacja.


Basen nie podoba się wielu ludziom , trzeba zacząć wpuszczać na niego za darmo :P


Jako ciekawostka wodna nuta w Opolu - Przychód basenu z biletów i wynajmu obiektu , torów etc. tj. około 3 mln rocznie a koszt utrzymania 6-7 razy wyższy , resztę dokładają podatnicy , także nic tylko pływać :P

Ciekawi mnie też czy koszt krzesełka ratownika ok. 10 tys zł i liny 8 tys zł jest rzeczywisty czy to efekt tego że jest państwowy ..



A w Brzegu to nawet będzie za darmo w niektóre dni , nie zbyt mi się to podoba ,ale na krytykę zabierać się nie zamierzam , ponieważ głównie dotyczy to młodzież a w podatkach pewnie i tak się dopłaca , różnica kwotowa nie powinna być duża , więc nie jest to jakieś obciążenie znaczące zwłaszcza że dla młodych ludzi pływanie jest b.korzystne dla zdrowia a służba zdrowia też państwowa , więc tu strata tam zysk - teoretycznie przynajmniej.

No ale krokiem w dobrą stronę bym tak czy siak tego nie nazywał , jednak najbliższe mi zasada by każdy płacił sam . Prywatne jak w niemal każdym przypadku byłoby tańsze , w dodatku nie zawsze prywaciarz chce mieć zysk a może po prostu chce mieć basen i względnie małe koszty utrzymania :P






Jacek Niesłuchowski
30 stycznia o 14:54 ·
Jeszcze tylko dziś dzieci i młodzież mogą bezpłatnie pluskać się na brzeskim basenie, więc serdecznie zapraszam Was z pociechami na pływalnię. Mam nadzieję, że moja inicjatywa bezpłatnego korzystania z pływalni, która natrafiła na mur w ubiegłym roku, a w tym spotkała się z częściową aprobatą burmistrza, w przyszłym roku zostanie kontynuowana i poszerzona i obowiązywać będzie przez całe ferie, np. tak jak w Nysie, a nie w określone dni.
Tak czy inaczej kroczek w dobrą stronę.


http://brzeg.pl/index.php...=2982&menu_id=0


Emerytom , których Po obrabowała z emerytur także powinni zrobić za darmo ...

Ps. Dzieci , do momentu do kiedy potrzebują opiekuna oczywiście za darmo nawet w ramach kapitalizmu a nie "solidarności społecznej" . Rodzic który będzie dzieckiem się zajmował i tak mniej wody wychlapie , więc niech nie płaci za dwoje /
Ostatnio zmieniony przez Pacu 2015-02-02, 01:09, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 1 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2015-02-02, 01:07   

Pacu napisał/a:
w dodatku nie zawsze prywaciarz chce mieć zysk a może po prostu chce mieć basen i względnie małe koszty utrzymania


Wisisz mi chusteczkę do wycierania ekranu monitora, tak mnie rozbawiłeś. :mrgreen:
To jest myśl miesiąca. "Nie zawsze prywaciarz chce mieć zysk".
1 UP 0 DOWN
 
Pacu 



Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2007

UP 184 / UP 2857



Wysłany: 2015-02-02, 01:30   

zipi napisał/a:
Pacu napisał/a:
w dodatku nie zawsze prywaciarz chce mieć zysk a może po prostu chce mieć basen i względnie małe koszty utrzymania


Wisisz mi chusteczkę do wycierania ekranu monitora, tak mnie rozbawiłeś. :mrgreen:
To jest myśl miesiąca. "Nie zawsze prywaciarz chce mieć zysk".



Dlaczego - czasami tak jest , mieszkania posiadacze prywatni wynajmują jeśli mają wolne pokoje a większość z nich nie myślała że to będzie dla zysku ,ale jak mogą to obniżają koszty .


Prywaciarz w 90-99% przypadków chce mieć zysk .
W kapitalizmie częściej bywa że ktoś buduje dla siebie obiekt bądź kupuje sprzęt by spełnić tym swoje marzenie i chce się tym podzielić z innymi nie po to by mieć zysk a po to by mieć mniejsze koszty - ma więcej pieniędzy do dyspozycji bo są małe podatki ,ale nie może potem czegoś utrzymywać wiedząc że zapewnić sam sobie musi przyszłość . Osoba korzystająca z usług u prywaciarza także z reguły bardziej szanuje to z czego korzysta bo jest pay for play a nie opłata w podatkach gdzie na co dzień nie mamy ochoty sobie uzmysławiać jak wiele rzek i strumieni jest obok nas - chodzi o strumienie pieniędzy z płaconych podatków .

Nazwijmy to inaczej żebyś nie zniszczył ekranu - czasem zyskiem jest niwelowanie strat tj. otwieranie wyciagów narciarskich kiedy napada śnieg na wysokości 500-1000m mimo że czerwona hołota ostrzegała i nawet zabrała mnóstwo pieniędzy za walkę z globalnym ociepleniem .

Czynnik z którego wynika że prywaciarz chce mieć zysk jest też czynnikiem powodującym że byłoby taniej z prostej przyczyny - po pierwsze na wolnym rynku konkurencja a po drugie zdecydowana większość prywaciarzy musi się dostosować do większości klientów . Istnieją duże koncerny , sieci sklepów i marketu ,ale o budżecie narodu decydują w70-80% średni i mali przedsiębiorcy ... tak samo istnieje pewna klasa bogaczy ,ale 70-80% ludzi to ci zarabiający poniżej średniej krajowej i to oni są oczkiem w głowie dla tego kto chce mieć zysk to pod nich większość prywaciarzy musi produkować w miarę dobre i tanie towary , wbrew pozorom ciuchlandy bazarowe mogą zarabiać nawet więcej niż drogie włoskie sklepy odzieżowe na rynku :P .
Ostatnio zmieniony przez Pacu 2015-02-02, 09:05, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2015-02-02, 09:15   

Pikuś założy nowy basen.
2 UP 4 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu