Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Iluzje
Autor Wiadomość
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 17:06   Iluzje

Zamieszczam tutaj przeróżne iluzje, miłej zabawy :D

























powodzenia :-P
0 UP 0 DOWN
 
danrow1 
danrow1



Wiek: 48
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: zkątowni

Wysłany: 2006-10-14, 17:13   

już to kiedys przerabiałem i jak zwykle nic nie widze :cry: 8) ,żona nabija sie ze mnie że za mało dioptri
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 17:23   

Dlaczego ten pierwszy obrazek mi faluje? Ładne mi halo wkręciłeś :wink:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 17:26   

danrow1, te elementy są tak oczo..ebne że można kręćka dostać a ty nic nie widzisz?
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 17:37   

No właśnie włączyłam ten przedostatni obrazek, po czym zaczęłam przeglądać moją listę na GG- myślę- kurdę co tak lata- przyglądam się, patrzę w jeden punkt, przestaje, znowu patrzę na listę GG, a ten rysunek napierdziela jak szalony :shock:

Jak można tego nie widzieć?? 8)

A co do obrazka 4-ego od dołu to był kiedyś test, żeby wyszukwać ile tam jest twarzy...mi wyszło, że za dużo widzę i jestem schizofreniczką :cry:
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 17:41   

a ile przy tym śmiechu, masakra :rewelka:

na 5 od góry przypatrzcie się

a 2 od góry na kółko które sie patrzysz to stoi a reszta się kręci

Saw_woman napisał/a:
Ładne mi halo wkręciłeś :wink:

:roll:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 18:04   

Kiedyś był podobnu rysunek, tzn tej samej kategorii (co 5 od góry)

I tam było ciastko- albo z odgryzionym kawałkiem albo odgryziony kawałek, a na całe ciastko się uwagi nie zwracało, czy coś w tym stylu. To trzeba tak mózg "przeprogramować" , żeby to zauważyć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 20:06   






Policz nogi słonia.:P :P :P
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 20:56   













0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 21:13   

od tych iluzji mnie już oczy bolą . . . :P
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-14, 21:14   

To znacznie ciekawsza sprawa. Nasz mózg nas oszukuje. Widzimy tu ruch elementów, które faktycznie są nieruchome, widzimy figury przestrzenne niemożliwe do zaistnienia w rzeczywistości, widzimy ruchome czarne punkty, które są białe i nieruchome itd. itp. Jeśli oszukuje nas w tak prostych sprawach to jak to się ma do poznania rzeczywistości? I kiedy nas oszukuje, a kiedy przedstawia właściwy obraz? Tylko co jest tym właściwym obrazem i skąd wiemy, że jest właściwy? Może drzewa rosną w kierunku odwrotnym, a my chodzimy po ścianach nie wiedząc o tym? Może ta ładniejsza płeć nie jest wcale taka piękna? Najlepiej nie zadawać sobie pytań co właściwie widzimy patrząc na cokolwiek.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-10-14, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 18:08   

Roztropek napisał/a:
Tylko co jest tym właściwym obrazem i skąd wiemy, że jest właściwy? Może drzewa rosną w kierunku odwrotnym, a my chodzimy po ścianach nie wiedząc o tym? Może ta ładniejsza płeć nie jest wcale taka piękna? Najlepiej nie zadawać sobie pytań co właściwie widzimy patrząc na cokolwiek.


To ja wam teraz przestawie mojeteorie, z którymi borykam się od dzieciństwa- tylko uwaga- skupić się-

Mamy kolor żółty- na przykład taki, który widzimy te buźki :) :( :o

Od dzieciństwa nas uczą, że jak patrzymy na ten--> :? :( :) kolor- to mówimy na niego żółty.

Teraz pytanie? Czy ja przypadkiem nie widzę żółtego koloru tak, jak Ty widzisz czerwony? Przecież nauczono nas, że patrząc na ten--> :wink: :? :o kolor, to nazywamy go żółtym, ale nikt nie wie, jak my go rzeczywiście widzimy. Może kiedyś, gdy będziemy mogli zamienić się z kimś jego percepcją (mogę tak napisać? ), okaże się, że ta osoba na przykład kolor, który obydwoje nazywamy żółtym, odbiera tak jak ja ten, który nazywamy czerwonym?? Nie wiem, czy jasno się wyraziłam, i czy ktoś zrozumie moje teorie, ale przynajmniej mam taką nadzieję. Więc napiszcie czy zrozumieliście. :roll: Wg mnie to mogłoby być przyczyną, dla której są takie różnice w gustach i guścikach, jeśli chodzi o połączenia kolorów :roll:
0 UP 0 DOWN
 
myszka 



Wiek: 36
Dołączyła: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 18:29   

Jezu juz mie oczy bola od tego wpatrywania. Na niektórych coś tam zauważyłam a na niektórych nie wiem na co sie juz patrzec. :?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 19:09   

Saw_woman napisał/a:
Teraz pytanie? Czy ja przypadkiem nie widzę żółtego koloru tak, jak Ty widzisz czerwony?


Nie. To jest kwestia nazewnictwa, bo oko każdego człowieka oko jest zbudowane tak samo (Pręciki odpowiedzialne za widzenie czarno-białe, czopki natomiast umożliwiają widzenie kolorów, nie mówie tu o wyjątkach chorobowych..typu daltonizm). Więc jeśli kolor buźki nazwaliśmy żółtym, to to jest żółty i już :) (i nikt go nie postrzega jako koloror powszechnie nazywany czerwonym)
Faktem jest że "to samo wrażenie barwne może być uzyskane za pomocą bardzo różnych kolorów składowych - np. barwę zieloną można uzyskać po prostu z pojedynczej fali o barwie zielonej, lub jako mieszaninę barwy żółtej i niebieskiej.", co nie zmienia faktu, że zielony to zielony.

Saw_woman napisał/a:
Może kiedyś, gdy będziemy mogli zamienić się z kimś jego percepcją (mogę tak napisać? ),


Percepcja jest ogólnie postrzeganiem (nie tylko wzrokowym) i w sensie poznawczym zamiana byłaby trudna.. bo trzeba było by dokonać zamiany dosłownie wszystkiego..od charakteru po całość doświadczeń..itp itd

Saw_woman napisał/a:
Wg mnie to mogłoby być przyczyną, dla której są takie różnice w gustach i guścikach


O jak najbardziej.. w ujęciu generalnym, percepcja ma bardzo duży wpływ na gusta i guściki

Roztropek napisał/a:
Jeśli oszukuje nas w tak prostych sprawach to jak to się ma do poznania rzeczywistości? I kiedy nas oszukuje, a kiedy przedstawia właściwy obraz? Tylko co jest tym właściwym obrazem i skąd wiemy, że jest właściwy? .


Otóż, wniosek może płynąć taki, zę nie ma tak naprawde właściwych obrazów i to że jeden postrzega coś jako A nie oznacza, że postrzeganie tego jako B jest niewłaściwe.
Wszystko przecież zależy od kontekstu oraz własnie od tej percepcji.
Sam na przykład człowiek może być punktem czarnym w ujęciu jednostkowym lub punktem białym jako element grupy, tyle że po pierwsze człowiek jest funkcją innych ludzi, a po drugie postrzegamy go z perspektywy własnych cech....

Cytat:
Może drzewa rosną w kierunku odwrotnym, a my chodzimy po ścianach nie wiedząc o tym?


Chodzimy po ścianie...nazwaliśmy ją podłoga a grawitacja nie pozwala nam nazwac podłogą pozostałe ściany :) ..wieć w tym koneksice wyznacznikiem definiujacym jest grawitacja..
Drzewa owszem "rosną" w kierunku odwrotnym dla Chińczyków :) (choć należałoby uściślić definicje kierunku).. najprościej drzewa rosną do góry... a gdzie jest góra..proste w strone odwrotną do grawitacji (i znowu ta grawitacja)..więc o ile drzewa chińskie w potocznym definiowaniu kierunku rosna dla nas w dół..o tyle tak naprawdę rosna w górę :D

Cytat:
Może ta ładniejsza płeć nie jest wcale taka piękna?


Truizm ? (no albo niesprecyzowanie)
W każdym bądz razie to że kobiety należą do płci ładniejszej nie oznacza że ja każdą okresle jako piękna :)

Cytat:
Najlepiej nie zadawać sobie pytań co właściwie widzimy patrząc na cokolwiek


No im dłużej sie wpatrujemy w coś mniej zauważalny jest kontekst występowania i przestajemy postrzegać kontekstowo.. im częsciej powtarzamy dane słowo tym mniej bardziej jestesmy swiadomi tego, że żyjemy w świecie nazw i definicji...
Wiec chyba w odbieraniu odtacząjacego nas świata bardzo ważny jest kontekst.
I tak kolor czarny w kontekscie koloru białego jest kolorem ciemniejszym niz w kontekscie koloru dajmy na to brązowego..ale to nadal kolor czarny.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-15, 19:13   

smooth napisał/a:
nie mówie tu o wyjątkach chorobowych..typu daltonizm).


A może wszyscy cierpimy na jakąś słabą odmianę daltonizmu :?: :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: iluzje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu