Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Piątek 13-tego.
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-13, 19:44   Piątek 13-tego.

W tym roku tylko dwa razy taka data była 13 stycznia i 13 października. W Anglii ponoć nawet pokoi hotelowych nie oznaczają liczbą 13. To jeden z przesądów podobnych do przechodzenia pod drabiną, czy konieczności trzykrotnego splunięcia przez lewe ramię po ujrzeniu czarnego kota. Przyznam, że zbyt wielu tych przesądów nie pamiętam. A jak z Waszą pamięcią w tym zakresie?
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 20:11   

13. Moja szczęśliwa liczba :) . W zabobony... chyba wierze :roll: . Gdy ktoś mówi "Nie mów tak, bo wykrakasz" no to trzeba ponoć stuknąć w puste i niemalowane. Wiadomo stukam się w głowę :wink: . Jak widze kominiarza zawsze sie za goozik łapie, a potem szukam faceta w okularach... Śmieszą mnie takie dziwne rzeczy :D
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-13, 22:18   

Ciekawe czym usprawiedliwiacie wykonanie tych czynności (łapanie się za guzik, plucie za siebie itd.)? Podświadomym strachem przed możliwością spełnienia przepowiedni czy wyłącznie tradycją, że tak trzeba bo inni postępują podobnie? Pamiętam z lat dziecinnych zapalanie gromnicy w przypadku burzy. Świeca pełniła wtedy rolę instalacji odgromowej, co obecnie wydaje się śmieszne, ale wtedy działało to uspokajająco. Czy może takie irracjonalne zachowanie spowodowane jest niewiedzą, nieświadomością?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 22:30   

Pechowiec stracił żonę, prawo jazdy i pracę
Dla pewnego mieszkańca Soest w Nadrenii Północnej-Westfalii (zachodnie Niemcy) piątek, 13 października, okazał się szczególnie pechowy. Mężczyzna stracił tego dnia żonę, prawo jazdy i pracę.
Zaczęło się z rana od rozwodu.

Potem mężczyzna usiłował utopić troski w alkoholu i policja przyłapała go za prowadzenie po pijanemu. Prawo jazdy oczywiście zabrano, co miało kolejne fatalne konsekwencje - pechowiec, z zawodu kierowca, poinformował o tym swego szefa, a ten natychmiast zwolnił go z pracy.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 22:43   

steve napisał/a:
Potem mężczyzna usiłował utopić troski


Gdyby miał choć odrobinę mózgu, to by utopił smutki w dużej czekoladzie zamiast w alkoholu i 13 nie był by taki pechowy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 22:45   

Saw_woman napisał/a:
to by utopił smutki w dużej czekoladzie


widzisz to jest wasz (kobiet) sposób na smutki... facetow jest inny... czekolada to nie to samo co alkohol... ale co Ty możesz wiedzieć :D :p
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-10-13, 22:49   

steve napisał/a:
ale co Ty możesz wiedzieć
Steve juz cos o tym wie :>
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 22:50   

WAPNIAK napisał/a:
steve napisał/a:
ale co Ty możesz wiedzieć
Steve juz cos o tym wie :>


no niestety... :/ ale skonczyla się zla passa we wszystkim :)
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 22:53   

steve napisał/a:
widzisz to jest wasz (kobiet) sposób na smutki... facetow jest inny... czekolada to nie to samo co alkohol... ale co Ty możesz wiedzieć :p


Nic tak nie ratuje humoru jak czekolada ....o mamo!! :>
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-10-13, 22:54   

Moja fryzjerka dziś stanowczo miała pecha. Najpierw jak chciała swojemu dziecku wypastować buty to pasta Jej się wylała. Potem jak mnie strzygła przecięła sobie palca, a jak już suszyła mi włosy uderzyła mnie suszarką w głowę. Dobrze, że ten dzień się kończy :) Ja tam przesądna nie jestem, sama mieszkam pod 13-tką :>
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2006-10-14, 15:21   

ja chyba troche jestem przesądna, niby nie wierze w takie rzeczy ale zawsze np.czytam horoskop,łapie się za guzik jak widze komoniarza, jak widze czarnego kota to cofie sie do tyłu o trzy kroki itp. Boże ja chyba jednak jestem przesądna!! :P
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek212 



Wiek: 39
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 13 / UP 5


Skąd: Skarbimierz osiedle

Wysłany: 2006-10-14, 15:24   

Jak mi sie śnią zęby, szczególnie jak mi wypadają czy tez krwawią to zawsze cos sie musi złego stać mi albo komuś z mojego otoczenia. W to wierze bo juz to jest sprawdzone To tzw.sen proroczy :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-14, 17:29   

Co do kominiarza guzik zawsze łapię, czrne koty hmm nie przejmuję się niemi ( a nóż pod koła wleci :D )
0 UP 0 DOWN
 
halba 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: znienacka

Wysłany: 2006-10-16, 19:04   

steve napisał/a:
Saw_woman napisał/a:
to by utopił smutki w dużej czekoladzie


widzisz to jest wasz (kobiet) sposób na smutki... facetow jest inny... czekolada to nie to samo co alkohol...


chyba jestem facetem :P jeszcze mi się nie zdarzyło poprawiać humoru, bądź topić smutków w czekoladzie czy innych slodyczach, a w alkoholu i owszem ;)

podobno jak się widzi zakonnice to pech ;) a jak idę z moją matką i na jakąś zakonnice natrafimy to matka dodaje: "baba w okularach! i się kasuje!" ;) bo matka moja okulary nosi. (hehe, zawsze przy sobie ;) )

wierzyłam w pewne zabobony do czasu ;) ale to było dawno i nieprawda. jakieś setki tysięcy lat temu :)

od lat hodujemy [ ;) ] tylko czarne koty. teraz też mam czarną kocicę, która chcąc nie chcąc codziennie przebiega mi drogę, więc co? nieustanny pech? ;) pic na wodę fotomontaż :)

kominiarz przynoszący szczęście? pracuję teraz w firmie zajmującej się zarządzenim wspólnotami, kominiarzy widuję codziennie ;) tylko gdzie to szczęście :)

moje "wykrakiwanie", brat zwykł traktować z przymróżeniem oka, czasem dodając, że jestem czarownicą ;)

zwykle postępuję na przekór zabobonom tj. przechodzę pod drabiną, jak rozsypię sól to rozsypuję jeszcze więcej albo dodaję do tego pieprz - czasem cukier ;) , czarnego kota uważam za najfajniejsze stworzonko jakie może być, a ciasto zawsze mieszam we wszystkie możliwe strony :evil: itp itd...

jedynie ten piątek 13-stego zawsze przynosi mi coś niezwykłego ;) czasem pozytywnie, częściej negatywnie
Ostatnio zmieniony przez halba 2006-10-16, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-16, 19:07   

halba napisał/a:
chyba jestem facetem :P jeszcze mi się nie zdarzyło poprawiać humoru, bądź topić smutków w czekoladzie czy innych slodyczach, a w alkoholu i owszem ;)


ale Ty z nowego jestes :p hehe :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 13tego, piatek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu