Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Moje propozycje filmowe na każdą porę !!
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-23, 00:47   

Ok to ja przekrojowo tak.
zalev napisał/a:
to ja zaproponuję Donnie Darko - coś dla myślących.


Cóż myślących, nie myślących film nie należał do najłatwiejszych. Co prawda oglądałem dawno temu i też po "Efekcie motyla", ale nie porównywałbym do "efektu..." no, ale do najłatwiejszych Donnie..nie należy, choć to zdecydowanie nie ta liga co "Mullholand Drive".
Warto zobaczyć.

Junikoks napisał/a:
To i ja polecę coś od siebie ;) Ostatnio miałem okazję dostać w swoje ręce australijski film z 2007r. pt. "Gabriel".




"Gabriel" oglądałem całkiem niedawno. Wrażenia całkiem pozytywne. Jakoś tak odebrało mi się to jako coś między "strażą nocną/dzienną" a "Constantine", więc jeśli któryś z tych filmów Wam się podobał, to moim zdaniem warto też rzucić okiem na "Gabriel".

Agnes napisał/a:
a ja polecam film "Zielona mila".


Cóż, co tu dodać, po prostu polecam również.

KS napisał/a:
uwaga! film może działac motywująco


Zdecydowanie, to jeden z TYCH filmów. Wszystko co piszesz, to w prawda, to dobry film, który pokazuje, że w drodze do osiągnięcia celu poza sympatią, liczą się przede wszystkim:
- konsekwencja
- obiektywizm
- dyscyplina
- zaangażowanie
- itp. itd.
Naprawdę warto film zobaczyć.


Co do moich propozycji, to nie chciałbym się za bardzo rozpisywać, więc:

1) Boys Don't Cry - to pierwsza pozycja.
Świetna gra Hilary Swank, której następnie jedną z lepszych ról staje się rola bokserki w "Million Dollar Baby". Ten poruszający dramat stawia wiele pytań i mało odpowiedzi. Pozostawia pewien niesmak i wielki niedosyt. Nie wiem, może odpowiedzią jest po prostu życie. Przekonajcie się, zobaczcie film.

2) My Blueberry Nights - hmm tu chciałem zaznaczyć, że film o ile ma fajną i ciekawą obsadę bo mamy tu smooth-jazzową wokalistkę Norah Jones oraz dobrego aktora Jude Law, o tyle film podobnie jak Norach jest może i fajni i miły, ale mdły :wink:
, ale uwierzcie mi wciąż fascynujący...prosty i prawdziwy, w pewnym sensie...dlatego polecam.

3) "Into the Wild" - ten film po prostu mnie "rozwalił". Dawno nie widziałem, tak dobrego filmu. Co ok 2,5 h filmu, który niesie fascynującą i porywającą historię, aby w końcu na końcu nam przekazać, żę "szczęście jest tylko wtedy prawdziwe kiedy się nim dzielimy"
Bardzo, bardzo film polecam.

Ok. To na razie starczy. Miłego oglądania.
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 16:43   

Wczoraj ponownie miałam okazję oglądac film należący do TYCH ;)
Mowa tu o filmie 'Glory Road' ("Droga sławy") z 2006r, film bardzo podobny do 'Trenera' jednak bazujących na nieco innych wartościach, towarzyszących graniu w koszykówkę. Tu akcja toczy się o rasizm... Rasizm tak silny, i bezwymiarowy, że aż człowieka w sercu kłuje gdy widzi jacy ludzie potrafią być okropni wobec 'odmiennego koloru skóry' ... jak bardzo potrafi im to przeszkadzac, jak bardzo uprzykrzają życie tym którzy 'nie są biali'... Prawda jest straszna.
Film na faktach, co jeszcze bardziej tworzy klimat, kiedy próbujemy sobie wyobrazić, że tak naprawde kiedyś było... Jak wiele przeszli zawodnicy i ich trener... Jednak na jakich ludzi później wyrośli, to coś fantastycznego (!)
Świetny film, który polecam fanom basketu (i nie tylko) ;)
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-28, 20:46   

ja moge polecic film Rise of the footsoldier :) juz pisalem o nim jeden temat na forum ale nikt sie nie zainteresowal :) mega film :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 22:34   

KS napisał/a:
Wczoraj ponownie miałam okazję oglądac film należący do TYCH ;)
Mowa tu o filmie 'Glory Road' ("Droga sławy") z 2006r, film bardzo podobny do 'Trenera' jednak bazujących na nieco innych wartościach, towarzyszących graniu w koszykówkę. Tu akcja toczy się o rasizm... Rasizm tak silny, i bezwymiarowy, że aż człowieka w sercu kłuje gdy widzi jacy ludzie potrafią być okropni wobec 'odmiennego koloru skóry' ... jak bardzo potrafi im to przeszkadzac, jak bardzo uprzykrzają życie tym którzy 'nie są biali'... Prawda jest straszna.
Film na faktach, co jeszcze bardziej tworzy klimat, kiedy próbujemy sobie wyobrazić, że tak naprawde kiedyś było... Jak wiele przeszli zawodnicy i ich trener... Jednak na jakich ludzi później wyrośli, to coś fantastycznego (!)
Świetny film, który polecam fanom basketu (i nie tylko) ;)


Ten film ma mistrza !! :) Również polecam :) :)

Do Tych filmów można dodać jeszcze "Tytan" :)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 22:50   

steve napisał/a:
Do Tych filmów można dodać jeszcze "Tytan"


Ooo.. steve o tym tytule jeszcze nie słyszałam, tym bardziej jeśli to ma być film z TYCH ;) Trzeba zaczaić się na niego (hihi) :)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-28, 22:59   

KS napisał/a:
steve napisał/a:
Do Tych filmów można dodać jeszcze "Tytan"


Ooo.. steve o tym tytule jeszcze nie słyszałam, tym bardziej jeśli to ma być film z TYCH ;) Trzeba zaczaić się na niego (hihi) :)


hej KS :) jeszcze sobie czytam ten temat :D

tak tak to jest ten film z TYCH "TYTANI" bardzo dobry film :) więcej możesz przeczytać: Tutaj

Tak sobie jeszcze poszperałem w swoim filmach i znalazłem jeszcze taki film: Światła stadionów [Friday Night Lights]. Też bardzo dobry film :) Więcej możesz poczytać: Tutaj
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-01, 10:30   

A ja oczywiście sto lat za afroamerykaninkami i moje propozycje ceciwe są już trochę, ale w końcu sobie obejrzałam "Infiltrację" i "American History X" tu Edward Norton to wiadomo, że dobry film, nim obejrzałam to dostałam cynk, że niby coś w stylu "Fanatyka" (tak na marginesie z drugim moim ulubionym aktorem :oczko: ), ale jak dla mnie to przekaz troszkę inny,bardziej uniwersalny... no i się poryczałam na końcu oczywiście
Jeśli chodzi o "Infiltrację" to samo nazwisko reżysera zachęca do obejrzenia a poza tym ciekawa akcja i zwroty, no i poza zachęcającymi aktorami jeszcze Leonardo DiCaprio, którego dawno nie widziałam i mało przekonana do niego byłam, ale bardzo fajną rólkę miał
Ogólnie polecam jeżeli ktoś lubi bardziej dające do myślenia ambitniejsze niż papka kino :)
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-03-01, 11:01   

Polecam każdemu film "zielona mila". Jak dla mnie genialny.
0 UP 0 DOWN
 
Anaitis 
Wybryk natury



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-02, 21:15   

Soroslaw napisał/a:
Polecam każdemu film "zielona mila".


Ja również :) Pomimo tego,że dość długi potrafi przytrzymać w fotelu !
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-02, 22:07   

The Invisible - Niewidzialny - http://niewidzialny.filmweb.pl/


Lekka historyjka na wieczór, o zabarwieniu koledżo-amerykańsko-fantastycznym. Tak trochę przypomniało mi "Efekt Motyla", lecz film o wiele, wiele prostszy, jedynie schemat fabuły w niewielkim ułamku podobny. Niektóre motywy przywodzą również na myśl "Miasto Aniołów". Generalnie opowiastka o tym walce z własnym sumieniem, jak to zły staje się dobrym i potem naprawia błędy które gryzą w sumienie. Taki film do piwa i do chipsa :P
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-03, 07:16   

Janio napisał/a:
The Invisible - Niewidzialny
film widziałam jakiś czas temu, był całkiem niezły, prawie do samego końca, bowiem końcówka mnie trochę rozczarowała i wydała mi się taka nie na miejscu. Ogólnie film mogę polecić, ale nie nastawiajcie się raczej na wielki kino :)
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-18, 19:37   

Tym razem chciałam Wam polecić coś naprawdę ekstra - wg mnie naprawdę dobre kino - chińsko-amerykańskie polski tytuł: Ostrożnie pożądanie (Se Jie - Lust Caution). Film z 2007 roku. Jestem właśnie po "lekturze" tego filmu i powiem, że już dawno żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia - a sporo ostatnimi czasy widziałam :)
Mogę powiedzieć z całym przekonaniem że jest to niezły thriller - zobaczcie proszę zwiastun, choć wydarzenia w nim są nie po kolei i po obejrzeniu filmu sami stwierdzicie, że troszkę przekłamuje o całej akcji filmu :)
Zwiastun
O samym filmie przeczytacie np. tutaj
A do tego jeszcze rewelacyjna muzyka aż ciarki przechodzą: tu.
Polecam film :)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2008-03-18, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-18, 22:38   

GOdziny Szczytu 3 bardzo fajna komedia na nudy wieczorek :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-18, 22:53   

jadore napisał/a:
A do tego jeszcze rewelacyjna muzyka aż ciarki przechodzą: tu.


Faktycznie rewelka. A do tego piękna jak zwykle Joan Chen i dość charakterystyczny Tony Leung. Pierwszą pamiętam z Ostatniego Cesarza, Salutt of the Juger, Heaven @Earth oraz Wedlock, drugiego z Dzieci Triady (fantastyczna strzelawka made HongKong) i nieco mniej komercyjnego Rykszarza.
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-25, 21:12   

a na Polsacie właśnie zaczyna się Braveheart :)
stare ale jare, warto sobie odświeżyć :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: filmowe, kazda, moje, na, pore, propozycje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu