Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przylądki Dobrej Nadziei, czyli spotkania artystów wsze
Autor Wiadomość
Carrisma 


Wiek: 47
Dołączyła: 21 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Legnica

Wysłany: 2006-11-21, 12:10   Fotki z "Wodnika"

Witam,

... a może ktoś jeszcze ma jakieś fotki z tej imprezki lub wie gdzie można je znaleźć ???
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-21, 18:47   Re: Fotki z "Wodnika"

Carrisma napisał/a:
Witam,

... a może ktoś jeszcze ma jakieś fotki z tej imprezki lub wie gdzie można je znaleźć ???


Hmmmm... mam ich troche na płytce. A do jakich celów Carrissimo ?
0 UP 0 DOWN
 
Carrisma 


Wiek: 47
Dołączyła: 21 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Legnica

Wysłany: 2006-11-22, 14:43   

... tylko i wyłącznie prywatnych :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-11-22, 19:53   

No to już wiem z kim mam przyjemność. Dobrze kojarzyłem uśmiech na zdjęciu ;) . Zapewne wrzucę kilka niezapominajkowych zdjątek tutaj na forum, ale muszę znaleźć czas na ich obrobienie. Tymczasem zapraszam do Brzegu na wspominki i małe co nieco - mam wolny weekend- tzn wolne wieczory. W Opolu szykuje się fajne granie na żywo w Highlanderze i etc.
Liczę też na kilka słów od Ciebie o Przylądkach tutaj na forum. Wszak byłaś nieoficjalnym, ale bardzo oczekiwanym gościem ;) . I to nie tylko z racji bycia ramieniem wielkiego kapitału.... :P . Jak Ci się podobało i dlaczego od tamtej pory Brzeg jest dla Ciebie najmilszym zakątkiem na Ziemii, jeśli nie we Wszechświecie ???? :P .

Wysyłam na maila swoje namiary - i liczę na to, że znajdziesz czas w gąszczu zajęć dla Franka.

Buziaki łoooogromne jak dwa nice :*

Jacek vel Franco
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-11-22, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Carrisma 


Wiek: 47
Dołączyła: 21 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Legnica

Wysłany: 2006-11-28, 15:39   

... czekam więc z niecierpliwością na fotki :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-02-13, 11:26   

Czas na podsumowanie i podziękowanie dla osób biorących udział w organizacji tej imprezy minął już jakiś czas temu. Ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Chciałbym tutaj podziękować wszystkim ludziom i instytucjom, którzy/które swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do organizacji imprezy o charakterze otwartym, na którą w równej mierze przybyli mieszkańcy Brzegu jak i goście z Polski.

Wg. mojej (podobno zawodnej pamięci) impreza wyklarowała się na spotkaniu w Galerii BCKu podczas spotkania kilku różnych ludzi i organizacji. Ostateczny jej wygląd zawdzięczamy:

1. Stowarzyszenie Żywych Poetów - w składzie Radosław Wiśniewski, Piotr Czubryt,Ola Herman, Ula "Chudzian" Juszczak, Tomek Fronckiewicz;
2. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Stach Parkiet - w osobie właściela Mateusza Stacha;
3. Wirtualny Ogród Sztuki Galeria Aniołów w osobie Mnicha Franciszka (Jacka Horęzgi), znanego tutaj jako Franco Zarrazzo;

W imprezie brali udział lub nad nią pracowali:

1. Zespół "Los Amigos" z Brzegu;
2. Zespoł "Cisza Jak Ta" z Kołobrzegu;
3. Projekt-Teatr "Vento";
4. Radosław Wiśniewski z premierowym tomikiem ALBEDO;
5. Anna Mrozowska - prowadzenie imprezy i opiekuńcze skrzydła na koordynatorem;

Andrzej i Małgorzata Bieszczad - sponsoring usług poligraficznych;
Katarzyna i Łukasz Stach oraz Ola Brzezińska - obsługa gastroserwisowa przyjęcia dla organizatorów i artystów, obsługa technicza, transport (wiele, bardzo wiele mrówczej pracy, niewidocznej dla przeciętnego widza imprezy);
Dorota Herman - opiekun duchowy i inspiracja dla kilku z nas (ciekawe, czy zdaje sobie z tego sprawę :P );
Dyrekcja Hotelu PIAST - zakwaterowanie i wyżywienie artystów;
Dziecięcy Dom Handlowy "Puchatek - sponsoring przyjęcia dla artystów;
Dyrekcja MOSiR i p. Krzysztof Kulwicki
Panorama Powiatu Brzeskiego i Beata Zatoń i Paweł Kowalczyk
Restauracja "Herbowa" (zaplecze gastroserwisowe)
Pub WODNIK - jak wyżej plus impreza do rana ;)
Brzeskie Centrum Kultury, które użyczyło pomieszczeń i sprzętu. Dziękujemu p. Adamowi Bubiłkowi, Jasiowi "Molo" Mozolewskiemu, zapewne Józkowi Preisowi i kilu osobom, których nazwisk nie znamy
NTO w osobie mi znanej (nie wiem, czy sobie zyczy podawania nazwiska) za opiekę medialną;
Forum Brzeg za użyczenie miejsca na narobienie szumu wokół imprezy;

Wszystkim, których nie pamiętam, lub których pracy po prostu nie widziałem. Wbrew pozorom ta kilkukodzinna impreza kosztowała wiele pracy i czasu wielu osób. Że o finansach nie wspomnę.

Serdeczności dla wszystkich

Jacek "Franek" Horęzga, Koordynator, współtwórca i jeden z fundatorów imprezy
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-02-13, 14:52, w całości zmieniany 8 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-12-18, 01:23   

Wszystko Fajnie Fajnie ale znów przydałaby się taka porcja Energii do życia... takąenergię dostarczył mi przylądek w tamtym roku... :) Wielkie Pokłony w stronę Franco ;)

Carrisma, do Brzegu zapraszamy zawsze ;)


a z innej Beczki powiem Wam że takie działania i akcje sprawiają ze człowiek może zmienić podejście do zycia ;) i ja sie o tym przekonałem ;) Dla takich akcji i takich ludzi warto zyć bo wiesz ze są ludzie którzy mają podobne zainteresowania z którymi możesz porozmawiać jaz z włóczęgą na górskim szlaku... bez udawania kogos kim sie nie jest popisywania sie i tak dalej... Takie wydarzenia maja w sobie coś co sprawia ze wrażliwy człowiek nie potrafi przejść obok nich obojętny...


z innej Beczki kiedy znow bedą Przylądki>> bo to juz ponad rok... a fajnie by było gdyby ta impreza wpisała się do kanonu brzeskich imprez ;)

Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-28, 20:57   

Witam!

Chyba już mogę oficjalnie zapowiedzieć, że długo oczekiwana przez wszystkich chwila nadchodzi :) . Z inicjatywy Anioła Dobrej Nadziei doszło do porozumienia i przełamania różnych animozji powstałych jakiś czas temu. Idea, która zakiełkowała podczas I Przylądków okazała się silniejsza - Przylądek Dobrej Nadziei, jakim stało się nasze miasto w 2006 roku wypalił trwałe ślady w duszach wielu ludzi.

Oto już podczas Dni Księstwa Brzeskiego, w dniu 1 maja 2008 roku na Zamku Piastów Śląkich słowa znów staną się ciałem i zamieszkają pieśnią i rymem między nami. W ramach Dnia Literatury, którego organizacji podjęło się kilka stowarzyszeń i osób, w tym Stowarzyszenie Żywych Poetów, Muzeum Zamek Piastów Śląskich i osoba Księcia Kozerskiego, Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miasta, Klub Garnizonowy, Starostwo Powiatowe, niżej podpisany i wielu innych, zapraszamy już dziś na:


II Spotkania Artystów Wszelkich "Przylądki Dobrej Nadziei"
pn. "Szczęście staje się chlebem..."


W programie konkursy i recytacje, słowo mówione i śpiewane, wieczorno nocne granie na dziedzińcu Zamku.

Z zapowiedzianych zespołów:

1. Cisza Jak Ta
2. Bez Jacka
3. Do Góry Dnem
4. Słodki Całus od Buby
5. Zbyszek "Faza" Biber

i inne.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Bo tutaj jest Brzeg. Tu się zarzuca kotwicę. Więc już dziś powiedz Polsce, niech przybywa na banię z poezją. Na Przylądek Dobrej Nadziei, gdzie "Szczęście stanie się chlebem..." *

* Cytat z tekstu utworu "Dzień" grupy Do Góry Dnem
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-28, 21:23, w całości zmieniany 8 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 21:08   

Franco Zarrazzo napisał/a:
2. Bez Jacka


No jak to bez :wink: ?

A tak poważnie to oferuje wydzielenie nowego tematu
Przylądki Dobrej Nadziei 2008, ale jeśli ma być temat spójny to ok.

W tym roku planuję zdecydowanie nie przegapić tej imprezy i przybędę.. "na banię z poezją" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-28, 21:14   

Wujku Franku ;) DUŻE piwko poszło ;) teraz czekać trzeba ;) a czekanie ajć jest chyba najgorsze ;) ale z drugiej strony im dłuższe czekanie tym bardziej człowiek cieszy się tym co bedzie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-28, 21:16   

Założę nowy wątek za kilka dni. Jeszcze kilka ustaleń pomiędzy organizatorami - takie tam - kto gdzie i jak :) . A do tego pewnikiem będziesz proszony indywidualnie, podobnie jak spora grupa forumowiczów, jako całe forum, jako współorganizator - bo to ma być NASZA impreza - impreza ludzi i dla ludzi :) . Księstwo z Bajki :) .

Co do "Bez Jacka" - niestety to dość smutny epizod w historii zespołu. Jeden z braci Stefańskich, stanowiących trzon zespołu, został po prostu w latach 80tyc dziabnięty przez UBecję... i tak powstało Bez Jacka. Kolejny z braci zmarł kilka lat temu jadąc pociągiem (ku przeznaczeniu...) - jego przepiękny wiersz wyśpiewała w 2006 roku u nas Cisza Jak Ta i mam nadzieję, że w tym roku go też nie zabraknie.

A i jeszcze jedno - brakuje nam jeszcze paru groszy - sponsorzy mile widziani - reklama podczas Dni Księstwa gwarantowana :) .

Pozdro

Książe Franiu ;)

Pan_Pasztet napisał/a:
Wujku Franku DUŻE piwko poszło

Dzięki - heh... naważyliśmy już tego piwa sporo = czas je będzie w końcu wypić :) .

Pozdro Panie Pasztet :)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-28, 21:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-29, 00:23   

Tymczasem linki do stron wykonawców:

http://www.ciszajakta.prv.pl/

http://free.art.pl/bezjacka/

http://www.dgd.art.pl/

http://www.scob.art.pl/

Fazka można np posłuchac tutaj:

http://www.myslistos.swietochlowice.org/mp3.html (2em&Faza)

albo na przykład tutaj:

http://tangowbrzegu.ovh.org/kasztany1.mp3 (ładuje się kilka minut)

Miłego !
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-01-29, 08:59   

1. Cisza Jak Ta
2. Bez Jacka
3. Do Góry Dnem
4. Słodki Całus od Buby
5. Zbyszek "Faza" Biber

No to wreszcie w tym mieście konkrety się zaczynają a nie jakaś tam komercja jak zazwyczaj było na "Dniach Brzegu". Mam też nadzieje, że zespoły zagrają w miarę w jednym bloku i w jednym dniu aby nie było okienek czasowych pomiedzy ich występami. Aż chyba pościągam znajome z Wrocka, żeby poczuć stary, dobry klimat stachurowych, dawnych lat...włóczęgi smak... :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-29, 09:07   

chmurkolistna napisał/a:
Mam też nadzieje, że zespoły zagrają w miarę w jednym bloku i w jednym dniu aby nie było okienek czasowych pomiedzy ich występami


Dni Księstwa to wielka impreza, jak to w Księstwie, zadbano o różnych jego mieszkańców - Przylądki odbędą się jednego dnia w ramach Dnia Literatury 1go maja. A wszystko wskazuje na to, że cały Dzień Literatury uzyska rangę Przylądków (albo odwrotnie ;) ).

chmurkolistna napisał/a:
Mam też nadzieje, że zespoły zagrają w miarę w jednym bloku i w jednym dniu aby nie było okienek czasowych pomiedzy ich występami.


Sprawa jest otwarta - o ile pamiętasz kocert szantowy na rzecz Messaliny we Wro, to raczej chciałbym, aby to było bardziej coś w tym stylu - odejście od konwencji tradycyjnej sceny koncertowej i publiczności. Taki nowoczesny teatr - granie, śpiewanie, artyści między nami. Do tego jeszcze chcemy wciągnąć w żywe uczestnictwo niespokojnie twórczych Brzeżan - jakiś konkurs, np na wykonanie jednej z piosenek SDMu, albo jakiś własny utwór słowno-muzyczny.

A jako dodatkową atrakcję zapowiem, że na basie w DGD ma zagrać znany bASsista, pewnego bardzo znanego i lubianego zespołu Poezji Śpiewanej - wręcz sztandarowego :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-01-29, 09:09, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-01-29, 10:00   

Andrzej gra z DGD nie od dzis i nie od wczoraj, i raczej zawsze wiec to żadna rewelacja (przynajmniej dla mnie). Chyba lepiej żeby było tak jak na BA czesc konkusowa na początek a najlepsze gwiazdki na koniec, znaczy koncerty. Unikniemy tez siedzenia osób, które na przerywnikach bedą grzać miejsce tylko po to by im ktoś go nie zajął.
Koncert na rzecz Messaliny to sprawa osobna, byli to ludze doskonale się znający i z jednego nurtu. Tu watpię aby dało sie to samo zrobić. Zwany dzień Dzień Literatury co to niby ma byc? Mam nadzieje, ze to nie bedzie literatura małomiasteczkowa tylko normalna.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artystow, czyli, dobrej, nadziei, przyladki, spotkania, wsze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu