Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 14:06
Nowa? No właśnie co?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-03, 18:30   Nowa? No właśnie co?

Zamieszczam cały artykuł, bo trudno go skrócić.
Jackassi - moda na chacharzenie
Gazeta Wyborcza, Katarzyna Piotrowiak 16.05.2006 napisał/a:

Myją twarz w ubikacji, tarzają się w błocie, rzucają z mostu, oddają na siebie mocz, obnażają się. Tak zachowują się jackassi i są już w prawie każdym śląskim mieście. Policja przekonuje, że nie będą już bezkarni.
Jackass to w angielskim tyle co dupek albo frajer. To także tytuł programu rozrywkowego emitowanego w MTV. Ma on rozśmieszać, szokować szalonymi i niebezpiecznymi wyczynami, np. jazda na nisko zawieszonej linie nad zbiornikiem z krokodylami, z przywiązanym do majtek surowym kurczakiem. Bohaterami programu są wyłącznie kaskaderzy.
W Polsce pojawiło się wielu ich naśladowców, a na Śląsku i Zagłębiu są prawie w każdym mieście. Pomysł podchwyciły grupy nastolatków, które w ten sposób spędzają wolny czas.
Na stronie internetowej katowickich jackassów pojawia się ostrzeżenie: uwaga wszystkie popisy kaskaderskie pokazane na tej stronie zostały wykonane przez profesjonalistów i/lub całkowitych kretynów. Do zdjęć pozują kilkunastoletni chłopcy, najwyżej gimnazjaliści. Na jednym z filmów nastolatek skacze z rozpędu koledze na plecy, przewracają się i film się urywa. Inny nakręcono przed blokiem - nastolatek celowo wjeżdża rowerem w żywopłot i ląduje na głowie.
W porównaniu z wyczynami sosnowieckiej grupy te wybryki wydają się niewinne. - Kilka miesięcy temu zatrzymaliśmy nastolatków, którzy przebiegali przed jadącymi samochodami, rzucali się na maski, skakali z mostów, obnażali się, oddawali na siebie mocz. Wszystko to filmowali i zamieszczali w internecie - opowiada podkomisarz Grzegorz Wierzbicki z sosnowieckiej komendy policji. Sąd rodzinny sprawę umorzył, bo chłopcy wyrazili skruchę. Stronę internetową, na której prezentowali swoje wyczyny, zablokowano.
Jak wynika z danych policji, takich grup przybywa. - To nowa niebezpieczna moda i na dodatek coraz bardziej popularna. Skaczą z dachów, rozpędzają się na rowerze i z całej siły uderzają w tablicę informacyjną. Niektórzy zapalniczką opalali sobie włosy łonowe - mówi komisarz Kazimierz Kazek z wydziału prewencji śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.
Jedna z najbardziej ekstremalnych grup zamieściła dokładny instruktaż jak się powiesić i zejść z powrotem bez szwanku. Zdjęcia z niedoszłym wisielcem zostały wykonane prawdopodobnie na szkolnym korytarzu. Pojawiły się także instrukcje, jak jechać na windzie albo pod windą oraz jak samemu zrobić świecę dymną. Ekipa ta jednocześnie ostrzega w internecie, że kilka osób, próbujących wykonać proponowane przez nich ewolucje, doznało poważnych obrażeń. Poniżej jednak jeden z liderów grupy dopisał: no dobra może przesadziłem, ale wiecie jak jest. Później przyjdzie nam pozew sądowy i co??? Nie będziemy mogli uaktualniać strony.
Po co to robią? Wyjaśniają to wprost nastolatki z Zabrza: Grupa powstala z nudow, gdy pewnego zajebistego dnia Haski z Hakerem umierali z braku zajec (tekst z internetu bez poprawek). Wiek żądnych ekstradoznań uczniów nie przekracza zwykle 16 lat.
- Rodzice nie mają pojęcia, co ich pociechy wyprawiają. Nie zastanawiają się, po co dziecku kamera albo dobry telefon komórkowy. Dorośli rzadziej zaglądają do internetu, bo słabo się na tym znają. Prawdopodobieństwo, że trafią na taką stronę, jest minimalne - mówi Kazek. Dlatego niektórzy jackassi nie obawiają się zamieszczania w sieci zdjęć, opisów wyczynów, a nawet miast, gdzie mieszkają.
- Nie kojarzę tej nazwy - mówi jakby na potwierdzenie słów policji Witold Grim, wiceprezydent Zawiercia, miasta, w którym działa jedna z najbardziej znanych w kraju grup.
- Jak? Dżokersi...? Nie, nie słyszałem, ale czy to ma coś wspólnego z tą reklamą pragnienie nie ma szans - zastanawia się Bogusław Szaflarski, zastępca naczelnika wydziału edukacji w Katowicach.
Niektóre strony obejrzeliśmy wspólnie z policją. Komisarz Kazek przestrzega, że żaden jackass nie może czuć się bezkarnie. Policja sprawdza zawartość wszystkich strony z ich wyczynami. - Jeśli będą propagowały lub namawiały do niebezpiecznych zachowań, to je zamkniemy, a ich autorzy mogą odpowiadać za to przed sądem. Nie możemy tolerować najmniejszych przejawów demoralizacji. To niepokojące zjawisko - mówi.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-03, 18:50   

Roztropek napisał/a:
Jackass to w angielskim tyle co dupek albo frajer.


Dupki to dla nich komplement.
Paradoks - to ja sie cieszę, że mój brat ślęczy przed kompem grając w World of Warcraft. Przyznam się, że widziałem pare (o te pare za dużo) odcinków w/w serialu emitowanego na MTV.. zdarzyło im się zrobić coś śmiesznego mającego charakter happeningu...
Znam temat..przeczytałem artykuł i sie zastanawiam czy śmiać się, płakać czy może solidaryzyjąc się - obsrać sobie głowe (przepraszam).. ja nie wiem, może za dużo się mówi o tym że powinno sie mieć pasje..że powinno się coś z sobą zrobić, może nie wszystcy potrafią znaleźć normalny sposób zaimponowania otoczeniu..
Tak naprawde to gdzie leży wina ?
W kształtowanych wartościach przez społeczeństwo (nie no to brzmi w kontekscie powyższego tematu idiotycznie)..może wina rodziców.. a może regresja mózgowia....
Co możemy z tym zrobić ??
Po pierwsze (ale to chyba nie takie proste) zakazać emisji tak idiotycznych programów będących wzorcem do takich zachowań. Myśle, że problem też tkwi w wychowaniu..ale to temat rzeka..a każdy w innej płynie...
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-03, 18:57   

smooth napisał/a:
zakazać emisji tak idiotycznych programów


Tylko w tym rzecz, że takie programy przyciągają rzesze widzów. No bo co pomyśli sobie człowiek, siedząc przed tv- oglądnę sobie Modę na Sukces, wieczorynkę, czy raczej - "Hmmm....ciekawe, co Ci idioci znowu wymyślili?". No aż świerzbią rączki, żeby włączyć kanał z "DŻAKASAMI''
Osobiście jeszcze nie widziałam ani jednego "odcinka" więc z bliższej strony nie mogę nic napisać
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-10-03, 19:13   

a wszystko zaczęło sie od Noxvila, który nie wiedział jak stać sie sławnym, wiec jak nie wyszło mu reporterterstwo (czy jak to zapisać :P ), to wziął się za humor "sytuacyjny XXI wieku"
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-03, 19:15   

Saw_woman napisał/a:
Osobiście jeszcze nie widziałam ani jednego "odcinka" więc z bliższej strony nie mogę nic napisać


To spórbuj oglądnąć i zadaj sobie pytanie czy rzeczywiście ludzi ciagnie takiego epatowania brzydotą i szokowania ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-10-03, 19:16, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
halba 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: znienacka

Wysłany: 2006-10-03, 19:26   Re: Nowa? No właśnie co?

Roztropek napisał/a:
uwaga wszystkie popisy kaskaderskie pokazane na tej stronie zostały wykonane przez profesjonalistów i/lub całkowitych kretynów.


z filmikami jackassowymi, a właściwie filmem, zapoznali mnie oczywiście koledzy o wykwintym guście, hehe ;-) swego czasu nie miałam nawet pojęcia, że jest tego więcej, ale i o tym było mi dane przekonać się wraz z nałogowym oglądanie kablówki po nocach ;-)
o ile niektóre "zdarzenia" wydają się śmieszne, to inne budzą, odrazę, ale trzeba być totalnym kretynem, żeby to powielać :) - zwłaszcza, że "protoplaści" [:P] w tej dziedzienie robią, to głównie w celach zarobkowych.
a ludzi niestety ciągle coś ciągnie do zadziwiania i szokowania - może trzeba przeczekać tę modę? ;) hehe
tak więc młodzież nasza polska - jak chyba każdy zaobserwował stacza się na dno i z każdym kolejnym pokoleniem jest coraz gorzej. może chociaż kilka jednostek zrobi użytek z zamieszczonych instrukcji wieszania i zbawi nas ode złego ;) joke
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-03, 19:31   

smooth napisał/a:
ciagnie takiego epatowania brzydotą i szokowania ?


Ludzi ciągnie nawet do oglądania sekcji zwłok, więc no comments :/
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-03, 19:40   

Saw_woman napisał/a:
Ludzi ciągnie nawet do oglądania sekcji zwłok, więc no comments


Studentów prawa i medycyny ;) ?

A poza tym zboczenia wszelkie to domena jednostek.. indywidualności..zarówno w pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu... no dopóki nie stanie sie czymś charakterystycznym dla danej grupy.."nowej no własnie co"....heh więc wiadomo dyskusja może sie zacząc i skończyć na "no comments" ... no bo szczerze mówiąć walka z pewnymi zjawiskami..to walka z wiatrakami...

Cytat:
może chociaż kilka jednostek zrobi użytek z zamieszczonych instrukcji wieszania i zbawi nas ode złego joke


No co... taki czarny humor zdecydowanie milej widziany niż dżekesiarstwo....
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-10-03, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
halba 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: znienacka

Wysłany: 2006-10-03, 19:53   

http://www.forumbrzeg.pl/...=sekcja+zw%B3ok

a propos sekcji zwłok ;)

hehehe... kategoria humor ;) ale nie w tym sęk
jeśli kogoś śmieszą jackassy, to ja nie mam nic przeciwko, bo mnie też to swego czasu bawiło, ale do pewnych granic :) wytrzymałości... ale powielanie jest bez sensu - kolejny przejaw ludzkiej głupoty i niedającego się ukryć wszechogarniającego kretynizmu :P
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-03, 20:12   

halba napisał/a:
wszechogarniającego kretynizmu


Taki się najlepiej sprzedaje, na takim najlepiej bić forsę :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-04, 12:16   

Zbyt długi artykuł. O pstępującym kretynizmie proponuję przeczytać T U T A J

Biorąc pod uwagę rozwój malarstwa, teatru, rzeźby itp. na przestrzeni XX w. Można stwierdzić, że ten artysta, który nas bardziej zaskoczył odniósł największe sukcesy. Czasami pukano się nawet po głowie, ale o ile pamiętam nie było stwierdzeń typu „debilizm”, czy „kretynizm”. Może to jakaś współczesna kontynuacja, którą potrafi zrozumieć, czy nawet zachwycać się dopiero następne pokolenie (bo współcześni raczej nie), czy objaw pospolitego kretynizmu? W końcu to też jakaś forma wyrazu i przekazu, tylko czego?
Ostatnio zmieniony przez Cyborg 2006-10-04, 16:33, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, no, nowa, wlasnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu