Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Mobbing w Polomarkecie
Autor Wiadomość
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-04-26, 07:54   

Gaderep napisał/a:
Na forum sprawiedliwości szukasz? A w sądzie pracy byłeś? A może to jest tak, że ktoś, kto nie umie sam swoich praw dochodzić na lepszą pracę po prostu nie zasługuje?


Mi się zawsze wydawało, że to państwo powinno chronić obywatela przed zagrywkami tego pokroju i oszustwami ze strony pracodawcy. Od czego mamy armię urzędników? Nie trzeba być alfą i omegą w kontekście znajomości prawa aby podjąć się lepszej pracy bo o tym decydują kwalifikacje zawodowe. Dziwne założenie, które opiera się na absurdalnym stwierdzeniu. Podejmując się pracy wymagam od pracodawcy właściwego traktowania oraz uczciwości tak samo jak on ode mnie sumienności i zaangażowania.
3 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-05-01, 11:24   

LiuKhongSum napisał/a:
Mi się zawsze wydawało, że to państwo powinno chronić obywatela przed zagrywkami tego pokroju i oszustwami ze strony pracodawcy.

Mi też, i dlatego proponowałem zwrócić się z problemem do państwa.
0 UP 1 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2013-05-01, 11:31   

Gaderep napisał/a:
Mi też, i dlatego proponowałem zwrócić się z problemem do państwa.
Ta i dodatkowo w duchu miłości do bliźniego pojawiło się zdanie "A może to jest tak, że ktoś, kto nie umie sam swoich praw dochodzić na lepszą pracę po prostu nie zasługuje?"
0 UP 1 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-05-01, 12:15   

lucifer napisał/a:
Ta i dodatkowo w duchu miłości do bliźniego pojawiło się zdanie "A może to jest tak, że ktoś, kto nie umie sam swoich praw dochodzić na lepszą pracę po prostu nie zasługuje?"
To była odpowiedź na to co napisał Gaderep. Nie o "ducha miłości" tu chodzi. Jestem w stanie pojąć, że pracując gdzieś tam w Anglii, "u Niemca" itp. pozwalam na to, żeby po mnie "jeżdżono" bo jestem w innym kraju, nie znam języka, pożyczyłem na wyjazd itp. idt, ale tu, na miejscu, w Brzegu? Co mam do stracenia? Taką samą niskopłatną robotę jak opisywana nie jest aż tak trudno znaleźć. Nadmienię tylko, że już zaczął się ruch w przenoszeniu tych nędznych zajęć w malutkich fabryczkach, których ściany zdmuchnie wiatr i które nie płaca podatków bo są z nich zwolnione na Ukrainę. Tam jeszcze więcej można wycisnąć z pracownika.
LiuKhongSum napisał/a:
Mi się zawsze wydawało, że to państwo powinno chronić obywatela przed zagrywkami tego pokroju i oszustwami ze strony pracodawcy.
To nie ten ustrój. Tego, w którym tak było już nie ma. To związki zawodowe w krajach rozwiniętego kapitalizmu chronią pracownika, nie państwo. U nas takich związków nie ma.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2013-05-01, 12:22, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-05-01, 12:16   

Jeden na forum szuka sprawiedliwości a drugi, jeszcze lepszy, duchów. Sie temu narodu porobiło .... :shock:
0 UP 3 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-05-01, 15:02   

Roztropek napisał/a:
To nie ten ustrój. Tego, w którym tak było już nie ma. To związki zawodowe w krajach rozwiniętego kapitalizmu chronią pracownika, nie państwo. U nas takich związków nie ma.


Zdaję sobie z tego sprawę. Bardziej chodziło mi o fakt, iż konstrukcja przepisów i ogólnie prawa sprzyja sytuacji w której pracodawca oszukuje pracownika "zatrudniając" go na umowach śmieciowych.

W takiej sytuacji chyba traci na tym państwo skoro nie są odprowadzane składki z umów śmieciowych, podatek dochodowy od dochodu pracownika itp.? Chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

Dziwi mnie bezmyślność i bezprawie panując w tym kraju. Pomimo wielu krytycznych uwag ze strony sprawujących władzę każdy tak naprawdę robi co chce. Nikt nie baczy na konsekwencje, które nie są adekwatne do popełnionych przestępstw i wykroczeń.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-05-01, 18:14   

LiuKhongSum napisał/a:
Dziwi mnie bezmyślność i bezprawie panując w tym kraju. Pomimo wielu krytycznych uwag ze strony sprawujących władzę każdy tak naprawdę robi co chce. Nikt nie baczy na konsekwencje, które nie są adekwatne do popełnionych przestępstw i wykroczeń.
I o to w tym wszystkim chodzi. Po pierwsze, różne lobby krajowych pracodawców mają dużo większe mozliwości nacisku na rządzących niż cała wyzyskiwana reszta pracowników na śmieciowych umowach. Jeszcze raz podkreślam, żyjemy w panstwie kapitalistycznym i to na początku tego najgorszego wydania kapitalizmu. Żaden interes pracownika nie będzie brany pod uwagę tak długo jak nie będzie to miało wpływu na zmianę ekipy rządzącej. Po drugie - umowy śmieciowe pozwalające utrzymać miejsca pracy, bez względu na ujemne skutki dla pracowników pozwaląją na zmniejszenie wzrostu bezrobocia, które i tak rośnie. Zlikwidowanie umów śmieciowych to wybuch fali bezrobocia. Która ekipa rządząca na to pójdzie?
1 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-05-01, 18:27   

Roztropek, wcale nie będzie tak drastycznych zwolnień, na śmieciówkach jest sporo ludzi, którzy muszą pracować i nie można ich zwolnić.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysztof Sękowski 



Wiek: 56
Dołączył: 01 Paź 2012

UP 158 / UP 93



Wysłany: 2013-05-01, 19:11   Mobbing w Polomarkecie

Wypowiedzi na temat tego co dzieje stały bardzo uogólnione, tłumaczone sytuacją gospodarczą w naszym kraju za którą ponosi ekipa rządząca. Tymczasem pan kierownik regionalny zwolnił kolejne 2 osoby, pewnie by zastraszyć pozostały personel. Kierowniczka przychodzi do pracy, choć powinna być na chorobowym, ma nogę w gipsie. Ponadto temat mobbingu został zgłoszony do PIPu (nie przeze mnie), ale odpowiedziano że tematem mogą się zainteresować dopiero gdy uzyskają potwierdze od kolejnych 5 osób pracujących w Polomarkecie. Czy można można mówić tu o przestępstwie ? Czy mobbing jest przestępstwem ? W świetle prawa ponoć tak. Tłumaczenie, że sytuacja we wspomnianym markecie jest podyktowana sytuacją stworzoną przez ekipę rządząca moim zdaniem jest absurdalna. W ten sposób postrzegania sytuacji można by usprawiedliwiać Hitlera, że był taki jaki był bo miał trudne dzieciństwo. Moim zdaniem mobbing to zabijanie w białych rękawiczkach.
2 UP 1 DOWN
 
drwal 


Wiek: 64
Dołączył: 20 Paź 2009

UP 28 / UP 4



Wysłany: 2013-05-01, 21:30   

Gaderep napisał/a:
Jeden na forum szuka sprawiedliwości a drugi, jeszcze lepszy, duchów. Sie temu narodu porobiło .... :shock:
Zmień naród. Ten nie akceptuje Twojego cynizmu.
2 UP 0 DOWN
 
larcz 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2009

UP 68 / UP 27



Wysłany: 2013-05-01, 21:56   

Żadne umowy o pracę nie są w ogóle potrzebne.Problem jest w tym że Wy chcecie żeby to państwo się Wami opiekowało i to państwo grabiąc nas wszystkich z podatków zapewniało Wam, czy to opiekę zdrowotną czy tez emerytury.Prawda jest taka że duża część pieniędzy jest po prostu marnowana. Ja natomiast jestem za tym aby państwo nie wtrącało się w żadną strefę mojego życia i mówiło mi co jest dla mnie dobre. Nie chcę żeby państwo o mnie dbało, bo wiem że nikt tak o mnie nie zadba jak ja sam. Socjalizm doprowadzi nas do tego do czego doprowadził Grecję,Hiszpanię czy Portugalię. Nie można zabierać np Yasiowi i dawać mnie i na odwrót. A teraz właśnie tak się dzieje.
Ostatnio zmieniony przez larcz 2013-05-01, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 2 DOWN
 
ty wiesz kto 



Wiek: 45
Dołączyła: 23 Lut 2013

UP 28 / UP 237


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-05-01, 22:19   

Larcz - Bardzo dobry post.Słowa uznania dla ciebie za ten wpis.Ja też wolałabym aby państwo nie wtrącało się do mojego życia ponieważ sobie tego po prostu nie życzę.Mieszkam w Polsce jestem Polakiem jednak nie czuję się patriotą nie interesują mnie sprawy polityczne tego narodu nie interesują mnie wszelakie wybory obiecanki cacanki wszelakie apele i oddziaływania z góry płynące .Nikt w Polsce mnie polakowi nie będzie mówił jak mam żyć co mam robić ani o co się starać by żyło mi się lepiej.Jak nie będzie na chleb to trzeba będzie iść i zarobić - ciężko zarobić na ten bochenek i żaden rządzący na którego kiedyś oddałam głos nie przyjdzie i nie da mi tego chleba.Już więcej nie dam się nabrać na wszelkie obietnice ponieważ nikt w kraju nie jest już w stanie sprawić by nastał dla wszystkich spokój i bezpieczeństwo czy uczciwość i odpowiedzialność w każdej dziedzinie.Państwo mnie nigdy nic nie dało toteż ja przysięgłam sobie że też nigdy na to państwo robić nie będę.Jak ci zbraknie chleba państwo ci nie da ani kromki ale jak się wzbogacisz jakimś uczciwym cudem to państwo zaraz nadstawi rąsię po podatek od wzbogacenia.Szczęśliwy ten który umie dzisjaj trzeżwo myśleć i kombinować.
Ostatnio zmieniony przez ty wiesz kto 2013-05-01, 22:35, w całości zmieniany 3 razy  
1 UP 2 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2013-05-01, 22:25   

Rozrzutność i nieskuteczność państwa to jedna sprawa, a wyzysk - druga. Likwidacja państwa nie spowoduje ustania wyzysku.
1 UP 0 DOWN
 
larcz 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2009

UP 68 / UP 27



Wysłany: 2013-05-01, 23:05   

Wyzysk pojawia się i ma się całkiem dobrze, bo to państwo tworzy mu do tego wspaniałe warunki. Żeby było jasność. Nie jestem za likwidacją państwa. Jednak cała ta biurokracja nie jest nikomu do niczego potrzebna. To przez to, że państwo ma wpływ na każdą sferę naszego życia mamy jałową "dyskusję" polityczna o dupie marynie . Najgorsze jet to, że nikt nie myśli ile kosztuje zbędny aparat państwa, który nie tylko nam nie pomaga ale w dużej ilości przypadków nam po prostu szkodzi i jest przeciwko nam.
0 UP 0 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2013-05-01, 23:16   

Więc jak państwo powinno postępować z przypadkami typu Amber Gold i oszukani klienci? Media przez całe tygodnie płakały, jak to państwo nie wprowadziło wcześniej przepisów kontrolnych.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu