Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Mobbing w Polomarkecie
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-04-15, 16:49   

Ponieważ Pani Specjalistka do spraw PR firmy Polo Market zwróciła się z prośbą o ukrycie danych osobowych, niniejszym to czynię.
0 UP 1 DOWN
 
LeBe 



Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2012

UP 56 / UP 16



Wysłany: 2013-04-16, 10:37   

Może gdyby wujaszek hitler zajął tę naszą Europę byłoby lepiej :P
1 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-04-16, 13:38   

a pani specjalistka coś poza prośbą o usunięcie nazwiska zrobiła? powiedziała?
0 UP 0 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2013-04-16, 18:19   

Może coś w stylu "... bo inaczej nasz prawnik zrobi wam bubę".

Zamiast na specjalistkę od PR Polomarket powinien zainwestować w większą ilość pracowników marketów i ich płace.

No ale wystarcza na ukrycie piekarniczego nazwiska pana Wojciecha B.
0 UP 0 DOWN
 
Cognomen Illuminatus 


Wiek: 80
Dołączył: 18 Kwi 2013

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-04-18, 18:28   

Pozwolę sobię odświeżyć ten temat i napisać coś od siebie:

Pracowałem również w sieci marketów Polo Market - jednakże nie w Brzegu. Zanim się tutaj przeprowadziłem, doświadczyłem wszystkiego tego, o czym ludzie tutaj piszą. U nas w województwie małopolskim również odbywały się takie same, chore akcje. Nie polecam nikomu pracy w tym markecie na jakimkolwiek stanowisku - a w szczególności odradzam magazyniera. Często bywa tak, że na tym stanowisku jest jedna osoba na zmianie - gdy jest dostawa i przyjedzie 20 palet, nie ma praktycznie szans ogarnięcia wszystkiego - bo tu trza dokładać rzeczy na półki, tu trza pomóc starszym kobietom z rejonu mięsnego, bo same przecież nie będą dźwigać tak ciężkich koszy z mięsem - sama praca na tym stanowisku już jest tragedią dla tych kobiet.

Do tego druga zmiana nigdy nie kończyła pracy o 22 - często siedzieliśmy do 24, a nawet dłużej. W szczególności dezorganizacja pracy tutaj ma swoje "ja" - ale o tym wszystkim zostało już napisane wyżej.

Nie polecam w takim bądź razie pracy w tym markecie - nie wypowiadam się jak jest gdzie indziej, bo tego nie wiem, ale autopsja zmusza mnie do napisania takiego, a nie innego komentarza. Nie wspominając już o zarobkach - jako magazynier tyrasz jak murzyn, a kwota Twojego 'wynagrodzenia' ledwo przekracza granicę czterech cyfer, choć jest to na sporym pograniczu...

Na koniec dodam, że wczoraj czytając ten temat - sam wybrałem się do tego sklepu przy ulicy PŚ - i mogę tylko napisać: Jaki pan, taki kram :) Już przy samym wejściu, wszystko wyglądało dosyć niechlujnie, nie wspominając o dziwnym zapachu, który ogarnął całe pomieszczenie. Parkując auto i idąc do środka po tych kostkach - sam w adidasach miałem problem, a ciekawe co ma powiedzieć kobieta w szpilkach :) . No ale dobra, zrobiłem te zakupy i w pewnym momencie podchodzę do kasy - jedna czynna i to jak napisali ludzie wyżej - monopolowa. I teraz tak: Nie mam nic do starszych kobiet - absolutnie. Ale sytuacja, która miała tam miejsce zmusiła mnie do refleksji nad tym, co się wyrabia i jak się traktuje klientów - przede mną stała kobieta, która jak ja, robiła zakupy. Ale obsługiwana była staruszka, która przez pięć minut wymieniała się opiniami z kasjerką, jakie ma kupić ciasto - raz kroiła za dużo, raz za mało - no, klient był ciężki, nie powiem - i tutaj absolutnie nic nie mam do kasjerki, która ze stresu zapomniała zadzwonić po kogoś na drugą kasę, ale już mniejsza z tym - i dopiero gdy rozległ się dzwonek - przyszedł ktoś na kasę obok, a dodam, że było to ok. 10 godziny, więc ludzie w pracy itp - to co musi się dziać w tzw. godzinach szczytu? Hmm.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-04-18, 18:53   

wikipedia napisał/a:
Polomarket (własna pisownia marketingowa POLOmarket) – sieć polskich sklepów spożywczo-przemysłowych działająca na terenie Polski. Firma powstała w 1997 z połączenia 27 sklepów pięciu właścicieli z Konina, Inowrocławia, Świecia, Torunia i Płocka, działa jako sp. z o.o., posiada w 100% polski kapitał. Slogan firmy to Niskie ceny (dawniej Mój ulubiony).
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Polomarket Może tak konkurs na nowy slogan w rodzaju "max. 3 minuty przy kasie".
0 UP 0 DOWN
 
obywatel 


Wiek: 44
Dołączył: 10 Wrz 2009

UP 16 / UP 6



  Wysłany: 2013-04-19, 23:58   

Niestety to nasza p....na, polska rzeczywistość, gdzie człowiek musi tyrać ponad normę,za grosze przez całe życie po to aby władze we współpracy z wielkimi firmami,koncernami mogli napychać swe tłuste mordy i mówić ,że jest ciężko zacisnijcie pasa,mósimy się starać,jest ciężko,KRYZYS- haha .

"Człowiek żyje tylko po to aby umrzeć".

Moze by tak zbojkotować POLOMARKET i innych pseudo pracodawców ,może utworzymy czarną listę obiektów z których usług nie korzystamy,może to ich czegoś nauczy.
Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł ,piszcie ?

Może zacznę ;
-olać POLO,CCC i markety śmierdzące tanim tworzywem z przekroczoną normą ołowiu
Ostatnio zmieniony przez obywatel 2013-04-20, 00:15, w całości zmieniany 3 razy  
3 UP 0 DOWN
 
LeBe 



Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2012

UP 56 / UP 16



Wysłany: 2013-04-20, 07:07   

W tych sklepach opłaca sie kupować tylko chemie bo jedzenie jest sprowadzane *** wie skąd i z czego :P Ryby w polo na PŚ pamietają chyba Mojżesza :-P konserwy po 3 zł chyba z kota, a jak kupisz warzywa to gnija po 2 dniach. Mamy kryzys i chcąc nie chcąc ludzie są zmuszeni żeby ten syf kupować bo na nic innego ich nie stać :)
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-04-20, 08:35   

Myślę, że Polacy z natury są ukierunkowani na "tanie zakupy" nawet jeśli kogoś stać na zakup produktów lepszej jakości. Każdy oszczędza jak może czasem jedynie dla samej zasady :) . Współczuję ludziom, którzy z powodu braku pieniędzy muszą kupować w tego typu miejscach żywność, której jakość budzi spore wątpliwości.

Wszyscy również narzekają na obcy kapitał, ale spójrzcie jak działają nasze rodzime firmy. Traktują pracowników jeszcze gorzej niż duże zagraniczne sieciówki.

Główny problem tkwi w tym, że nie ma już narodu polskiego i nie ma co liczyć na zjednoczenie w walce o wspólne dobro i poprawę tej beznadziejnej sytuacji. Każdy sobie gospodarzy jak może i generalnie ma gdzieś złą sytuację innych ludzi. Nie wspomnę o tym, że każdy narzeka, ale palcem nawet nie kiwnie by coś zmienić. Ludzie sobie pogadają, wymienią się opiniami na dany temat i cóż wracają do punktu wyjścia bowiem w gruncie rzeczy godzą się na taki stan rzeczy swoją bezczynnością :) .
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-04-20, 11:52   

LiuKhongSum napisał/a:
Główny problem tkwi w tym, że nie ma już narodu polskiego i nie ma co liczyć na zjednoczenie w walce o wspólne dobro i poprawę tej beznadziejnej sytuacji. Każdy sobie gospodarzy jak może i generalnie ma gdzieś złą sytuację innych ludzi.
To znaczy za komuny i solidarności był naród, a teraz go nie ma? Nie, za komuny wszelkie zakłady pracy były państwowe. Wtedy Solidarność myślała, że może wszystko. I tak właściwie było, wystarczyło 20% powodów z tych przedstawionych wyżej aby ogłosić strajk i zmusić właściciela czyli państwo do działania. W takich układach pracownik był faktycznie chroniony przez związki zawodowe. Aby to zmienić należy jak najszybciej sprywatyzować co się da, i tak zrobiono. Naród ma instynkt samozachowawczy i nie będzie się wychylał, jeśli nie może się spodziewać pomocy czy poparcia od nikogo. Dlatego jest jak jest. Jest wolność, nie ma komuny, jest pomiatanie godnością pracownika i są (gdzieniegdzie) związki zawodowe, które nic nie mogą.
1 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2013-04-20, 13:26   

Roztropek napisał/a:
LiuKhongSum napisał/a:
Główny problem tkwi w tym, że nie ma już narodu polskiego i nie ma co liczyć na zjednoczenie w walce o wspólne dobro i poprawę tej beznadziejnej sytuacji. Każdy sobie gospodarzy jak może i generalnie ma gdzieś złą sytuację innych ludzi.
To znaczy za komuny i solidarności był naród, a teraz go nie ma? Nie, za komuny wszelkie zakłady pracy były państwowe. Wtedy Solidarność myślała, że może wszystko. I tak właściwie było, wystarczyło 20% powodów z tych przedstawionych wyżej aby ogłosić strajk i zmusić właściciela czyli państwo do działania. W takich układach pracownik był faktycznie chroniony przez związki zawodowe. Aby to zmienić należy jak najszybciej sprywatyzować co się da, i tak zrobiono. Naród ma instynkt samozachowawczy i nie będzie się wychylał, jeśli nie może się spodziewać pomocy czy poparcia od nikogo. Dlatego jest jak jest. Jest wolność, nie ma komuny, jest pomiatanie godnością pracownika i są (gdzieniegdzie) związki zawodowe, które nic nie mogą.
Zwiazki zawodowe w dzisiejszej rzeczywistosci to fikcja ,pytam ciagle gdzie one byly w latach 90-tych gdy rozpieprzano polską gospodarkę a ludzi wyrzusano na bruk .Co do Solidarności to ta z1980 r .była jeszcze autentyczna jednocząca robotnikow ,rolników i inteligencję potem zaczeła się gra co skonczyło sie czołgami na ulicach w noc grudniowa 1981 .przyszedl rok 1989 i zaczela się jazda do kapitalizmu ,czym się to skonczy tego nie wie chyba nikt .wszystkie ekipy od tamtej pory mają swoje grzechy a my jeszcze dziwnie trwamy ,jest pytanie kiedy to dupnie i nie tylko u nas ?Skończa się pieniądze z tzw. prywatyzacji ,unia zmniejszy dopłaty i co wtedy ,niektorzy klną na Gierka ale co by sprzedawali dzisiejsi władcy Polski gdyby za Gierka nie pobudowano tych zakładow .To nasi dziadkowie i rodzice budowali za komuny a jakże a dzisiejsi władcy ,,sprywatyzowali'' .
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2013-04-20, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-04-20, 18:22   

Problem nie leży ani w obcym kapitale, ani w kapitale rodzimym ale w dywersyfikacji kapitału, a konkretnie w braku czegoś, co (jak na skrajną prawicę przystało) historycznie mogę nazwać dobrami królewskimi. Niegdyś szlachta pewnie zajechałaby chłopów, gdyby ci nie mieli alternatywy w ucieczce do dóbr królewskich. W obecnych czasach (zgodnie z ustaleniami okrągłostołowymi) państwo dóbr swoich niemal całkowicie wyzbyło się za bezcen na rzecz postkomunistycznej nomenklatury a idące w ślad za tym trendem władze tak zwane samorządowe wyzbyły się wszystkiego co mogły. Efektem takiej gospodarki jest niemożność rynkowego wpłynięcia na mechanizmy gospodarcze takie jak płace, warunki pracy, lokalne czynsze, a polityka państwa w dziedzinie opieki nad obywatelem ogranicza się do bezsensownego rozdawnictwa powodując do tego całkowitą demoralizację niższych warstw społecznych.
Jedynym lekarstwem na taki stan rzeczy jest przywrócenie dóbr państwowych i społecznych w rozumnym stosunku do własności prywatnej.
0 UP 1 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2013-04-20, 18:37   

Gaderep napisał/a:
Jedynym lekarstwem na taki stan rzeczy jest przywrócenie dóbr państwowych i społecznych w rozumnym stosunku do własności prywatnej.
Coś w tym jest. Jeśli do dóbr państwowych zaliczyć "budżetówkę" to prawo pracy jest przestrzegane. Z zarobkami bywa różnie, na dole podwyżki zablokowane, a od odpowiedniego szczebla wynagrodzenie zwane godziwym. W przypadku dobr społecznych biorąc pod uwagę choćby spółki zależne od gminy, to pracownicy w nich samych mają się nieźle, tylko dostępność pracy dla nowych pracowników w zasadzie jest żadna. Taki miejscowy PSS działający jako spółdzielnia (istniejąca nadal w pszepisach) z pewnością wpłynąłby na zmianę stosunku pracodawców w super i hiper do pracowników. Ale jesteśmy na dobrej drodze w Brzegu do zastawienia całego miasta supermarketami. Może walka między nimi coś zmieni. W tym miejscu należy dodać, że znacznie zmniejszył się czas oczekiwania w kasach w Kauflandzie po rozpoczęciu tego tematu.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2013-04-20, 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-04-21, 10:41   

Święta racja, ale to jedynie efekt działającego systemu. Gdyby na przykład zlikwidować rozdawnictwo a rozdawane środki przeznaczyć na organizację stanowisk pracy w "dobrach królewskich" to można by dokonać korekty płac i warunków pracy w sektorze prywatnym. Ludzie posiadający alternatywę pracy, sami są w stanie wywalczyć sobie godne traktowanie i godną zarpłatę i w sektorze prywatnym. Wtedy może okazać się, że to wcale nie supermarkety, nie ich ilość jest winna a chora struktura zatrudnienia.
Ludzie, którzy głoszą hasła "wróć komuno" w większości wcale nie chcą ani powrotu dyktatury jednej partii, ani powrotu wszechmocnego "pana władzy", ani powrotu wszechobecnej szarej siermiężności a powrotu siatki płac, FWP czy dbających o piękno otoczenia zakładów zieleni miejskiej. To można zrobić i w dyktaturze, i w monarchii, i w systemie wielopartyjnej dupokracji.
0 UP 1 DOWN
 
Krzysztof Sękowski 



Wiek: 56
Dołączył: 01 Paź 2012

UP 158 / UP 93



Wysłany: 2013-04-23, 15:40   Mobbing w Polomarkecie

No dobrze, bardzo dziękuję za słowa otuchy i spostrzeżenia ideologiczno historyczne, czy ktoś mi pomoże wyegzekwować sprawiedliwość czy sam mam szukać możliwości na własną rękę. Yasiu pisałeś że jeśli wyrażę zgodę będą media. Wyrażam zgodę na poinformowanie społeczeństwa że mają prawo do godności, a nie chowaniem swoich krzywd za strachem przed działaniem przestępczym swoich pracodawców.
3 UP 2 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu