Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto się nadaje na Burmistrza Brzegu?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-30, 22:38   

Baba Riba napisał/a:
Tylko jak to tak... z pod cmentarza... od razu do ratusza...
A nie miało być odwrotnie? Chociaż co za różnica. Aa, ktoś tam do bliżej nie określonych czystek chciał mnie zaangażować. Nie wyrażam zgody.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-30, 22:39   

Tak trzymać!
Pani Redaktor Naczelnej zawsze należy przyznawać rację! :D
Bo Ona obiektywnie zawsze ma rację!
A jak ktoś się nie zgadza, to go obsztorcuję, jasne! :D

Poza tym to jest Nasza Pani Naczelna i wszyscy musimy ją bronić przed zakusami wszelakiej maści Redaktorożerców!
:-P
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-30, 22:45   

Gdzieś tam w tym dziale Roztropek proponował, abym zwróciła uwagę na Babę Ribę.... :o

Ok. Po tym, co przeczytałam powyżej - już zwróciłam.... :P

PS. Tylko, BabO RibO, nie podlizuj się tak, na Boga!, bo to nie pomoże w obiektywnej ocenie Twojego stylu pisania oraz umiejętności przelewania na papier (w tym przypadku na posty) własnych opinii i odczuć! :P
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-30, 22:52   

Naczelna PP-B napisał/a:
to nie pomoże w obiektywnej ocenie Twojego stylu pisania

Ależ Pani Redaktor Beato, Naczelna PP-B,
A w którym to miejscu ja, Baba Riba, wyraziłam jakiekolwiek zainteresowanie ocenianiem przez kogokolwiek mojego stylu, czy czegokolwiek innego? :)

Przy całej mojej wielkiej dla Pani sympatii,
ostatnią osobą, z której oceną się trochę liczyłam,
była moja polonistka w szkole średniej. :P

Czyżby Pani zamierzała wejść w jej rolę?
:)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-30, 22:55   

Kochani współobywatele, czytam trzy strony wpisów i ani jednego posta, który by odpowiadał na pytanie postawione w glosie otwierającym dyskusję, o tak takie sobie przekomarzanki i podpierduszki. Za cztery lata w sam raz będzie można powtórzyc scenariusz obywatelskiej debaty, nie nudzi was to? Moze by naprawde sie zastanowic na tym forum jakiego burmistrza chcemy?

Mnie interesuje na przykład żeby taki facet lu babka co chce zostac burmistrzem przedstawiła spójny program - oparty o realia - co zrobic żeby Brzeg odnalazł swoje miejsce. Co ma w tym Brzegu byc, z czego ma słynąć, co ma byc w nim unikalnego, czego nikt inny nie ma, na co mamy stawiać.

Przez oparcie takiego planu o realia rozumiem np. analize istniejącego stanu prawnego, czyli wiedzy na temat tego co gmina może a czego nie może jakie ma kompetencje. Niby oczywistosc ale zdarzaja sie ministrowie którzy nie wiedza napodstawie jakich aktów prawnych działają, więc chciałbymżeby mój burmistzr znał chociazby w zarysach kilka ustaw i rozporządzeń.

Dobrze by bylo gdyby ów Burmistrzu/Burmistrzyni mieli jakies sensowne wykrztałcenie, doświadczenie w kierowaniu firmą, organizacja pozarządową, pracą w administracji na róznych szczeblach i w róznych obszarach.

Niespecjalnie cos wierze w młodych i świeżych na takim stanowisku, ale może sie mylę.

Fajnie by było gdyby ów Czlowiek miał elementarne umijeetności interpersonalne - na przykład żeby umiał w sposób stonowany i klarowany wykładac swoje racje obywatelom i był na nich otwarty ----- pierwszy kandydat który na to forum zajrzy i sie na nim zarejestruje ma u mnie osbista premie górską ;)

Na razie tyle luźnych refleksów
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-30, 22:56   

No i wszystko jasne, jak każda kobieta co innego myśli a co innego mówi.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-30, 23:02   

Radek W. napisał/a:
pierwszy kandydat który na to forum zajrzy i sie na nim zarejestruje ma u mnie osbista premie górską ;)


A od nas - gratisowy wywiad...z zamieszczonym zdjęciem (byleby tylko było aktualne)... :wink:

Co do reszty, Radku, zgadzam się z Tobą w pełni. :)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-30, 23:18   

Naczelna PP-B napisał/a:
A od nas - gratisowy wywiad...z zamieszczonym zdjęciem (byleby tylko było aktualne)...

To ja się zgłaszam!!!
Pani Redaktor, słowo się rzekło! :)
Jestem kandydatką na burmistrza w wyborach w 2014 roku!
Ale obiecany wywiad chcę w następnym numerze! :P
Kiedy mam się zgłosić?
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-30, 23:32   

Baba Riba napisał/a:

To ja się zgłaszam!!!


W pierwszej kolejności musisz spełnić warunki, o których pisał Radek W., nawe jeśli dotyczą kandydatury w 2014 roku ...
Jak już będziesz gotowa - zapraszam do redakcji.... :D
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-09-30, 23:58   

Gdyby ten dział forum by moderowany to aż boję się mówić ile ostrzeżeń by poleciało ( blokad pisania, banów ) , dlatego proszę was trzymajcie się tematów.

Chyba że wedle was wybory są niczym bo i tak kogoś wybiorą.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-01, 00:19   

Radek W. napisał/a:
Moze by naprawde sie zastanowic na tym forum jakiego burmistrza chcemy?

Jako skromny twórca niniejszego tematu dziękuję że ktoś wreszcie poprawnie pojął moje intencje! :)
Radek W. napisał/a:
więc chciałbymżeby mój burmistzr znał chociazby w zarysach kilka ustaw i rozporządzeń.

Okazuje się, że to jest tak oczywiste że aż olewane dokumentnie. Proponuję żeby prasa pytała o jakieś elementarne zagadnienia kandydatów a my popatrzymy jak się wykazują.
Radek W. napisał/a:
Fajnie by było gdyby ów Czlowiek miał elementarne umijeetności interpersonalne

ano fajnie by było. Jak dodąt Brzeg ma niezwykłego pecha! Poprzedni burmistrz mówił że jest coś czego nie ma i nie ma czegoś co wszyscy widzieli. A ten ludziom którzy nie mają wody w bloku mówi zeby poszli sobie do Zamku - tam jest studnia. A i petentów - mieszkańców zdarza mu się opier... okrzyczeć :)
Radek W. napisał/a:
pierwszy kandydat który na to forum zajrzy i sie na nim zarejestruje ma u mnie osbista premie górską

ciekawa propozycja. godna myślę poważnego przedyskutowania. :)
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-10-01, 23:06   Wybory 2006>....<

Może wydam sie małostkowy w tym wszystkim przejrzałem kilka postów wyrywkowo i doszedlem do wniosku że w naszym pięknym kochanym mieście naprawde przydałby się ktoś kto z głową mógłby rządzic tym wszystkim a młodzieży zapewnił odpowieni rozwój. NIestety zyjemy teraz w kraju nadmiernie politycznym i o zgrozo zagrożonym lustracją z kazdej strony z jakiej sie tylko da moze jeszcze trafia sie czasy ze beda lustrowac "tych panów spod monopolów" czy przypadkiem nie zabrali komuś czegoś co skłoniło ich do zakupu odpowiedniego trunku.
Ja mam dość polityki. W prasie przewijaja sie ciagle te same nazwiska kandydatów z poprzednich lat wyborów badz kandydatów ktorzy siedza na stolkach radnych badz partyjnych i sa one dla nich niewygodne i wola zamienic je na stołki burmistrza miasta.
ZA taką politykę podziękował naprawde ja chce żyć normalnym kraju, mieście a nie w miejscu gdzie nie ma dla ludzi przyszłosci.
Przytlacza mnie sama mysl ze bedzie trzeba ogladac twarze roznych ludzi na plakatach wyborczych widszacych w miescie, na slupach, w autobusach, wyciaganie ulotek ze skrzynek z obietnicami przedwyborczymi a potem przyjdzie co do czego ze tylko 10% ze 100% zalozonych celow udalo sie zrealizowac bo nie starczylo srodkow pomylow czy innych czyynikow rozwoju danego regionu.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-02, 00:27   

W "normalnym" kraju i mieście jest tak własnie że najpierw ktoś robi kariere gdzieś np w polityce, a później wystawia swojakandydaturę w wyborach, żeby mogli ją ocenić mieszkańcy. Ulotek i twarzy na słupach nie da się uniknąć. Zmartię przedmówcę bardziej - będzie istna eskalacja tych materiałów wyborczych! Z kampanii na kampanię będzie tego coraz więcej. Niepokojące jest to, że ludzie nie chcą polityki i polityków :( Nie żebym się dziwił (po tym co demonstrują nam w Warszawie) ale ktoś nami rządzić musi.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-02, 13:50   

Bo sprawa jest postawiona źle, lukstapol, bo mówimy o twarzach a mnie bardziej interesuje co te twarze mówią. W tym podforum jest kilka załozonych wątków, gdzie kandydaci mogą rozpisywać sie na temat woich porgramów, gdzie te porgramy mozna dyskutować. Założyłem je specjalnie w tym celu. Ale jak widać ludzi - w tym także wyborców! - ekscytują bardzo połajanki personalne, popiarduszki kto co komu. Więc może nie ma sie co dziwic że nikt nas nie raczy specjalnie rozsądnym programem. Bo się tego nikt nie domaga! Nikt nie gezaminuje kandydatów ze znajomości praw wedle których maja służyc społeczności - lokalnej, powiatowej, wojewódzkiej etc.

Nikt nie przypiera do muru pytaniami "quid iure" - czyli skąd Pan?Pani wie. Bo zasypać nas obietnicami potrafia wszyscy, ale uzasadnic te obietnice, wskazać że one są realne i do zrealizowania ---- ooo z tym gorzej. A juz najgorzej jak obywatel cos wie i rozumie z prawa, gospodarki, ekonomii. Z takim lepiej nie gadać.

Ale bez obawy --- na razie kiszenie ogóra tutaj odchodzi jak widzę a nie dyskusja.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-02, 22:49   

Kurcze, z tymi programami coś jest, bo faktycznie traktuje sięje po macoszemu. Nie dość że niewielu wyborców je chce czytać to niewielu wymaga. A jeszcze mniej je faktycznie czyta. No i rzeczywiście nie ma miejsca gdzie można by te czy inne kwestie rzedyskutować. dyskusja dialog, słowa w obie strony a nie tylko nawalanka kandydatów o wszystkim i o niczym. I z tego jak dobrze pamiętam to temat na ten temat ja założyłem szanowny Panie Przedmówco ;)
A kilka ciekawych postów się tu pokazało. Nie powiem, ale faktycznie więcej jest że tak powiem delikatnie - niezwiązanych.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrza, kto, na, nadaje, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu