Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
serwer lokalnie + neostrada
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 00:08   serwer lokalnie + neostrada

Mam pytanie :) :)

Czy ktoś z was próbował stawiać serwer www/ftp u siebie lokalnie na kompie, przy zmiennym IP (np. neostrada) i jak ten problem rozwiazaliscie.. i jak to wszystko działało w praktyce.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 00:13   

Niestety neostrada się do tego nie nadaje.

Max upload przy 512kb to tylko 128kb czyli 16 kB

Upload jest za mały aby można było zrobić z tego serwer, do tego dochodzi zmienne IP, nawet jak nie wyłączysz komputera to raz na 24 godziny IP zmieni się samo.

Dlatego trzeba szukać jednak serwerów nawet bezpłatnych.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 00:27   

No właśnie ten uploud to ból... i to ta strona praktyczna...ale dla samych testów z tego co zdążyłem wstępnie przeczytać ..efekt zmienneg IP do ominięcia przez użycie
usługi DYNDNS (http://www.dyndns.com) lub NO-IP (http://www.no-ip.com) i z tego co piszą to rejestruje sie jakąs nazwę, np. yasiu.dyndns.com lub odpwiednio yasiu.no-ip.pl, instaluje sie odpowiednie programy klienckie lokalnie na kompie i one mają byc rzekomo odpowiedzialne za akutalizacje numer ip ktory jest przypisany do nazwy, wiec załóżmy na to ze ktos wpisuje nasza nazwe .. np. www.yasiu.dyndns.com (w tym momenci jest sprawdzane akutalne IP przypusane do tej nazwy, bo dba o to ten w/w odpowiedni program) no i tak to wyglada... nie mniej jednak nie próbowalem w praktyce i nie wiem jakie jeszcze haczyki mnie czekają...... ale własnie.. 16 kB uploudu to moze być ból.

No ale, jakby sie uprzec coby poćwiczyć ? To co dalej i czy potem istnieje jakis sposób na to zeby z tego max uplodu wycisnąc jego rzeczywiste max.. unikajac jakiś wąskich gardeł itp....

Będe się na bieżąco edukował w tej kwesti..ale jak znam życie..w praktyce moze być, gorzej..dlatego tez czekam na wasze opinie.
0 UP 0 DOWN
 
Piotr S. 
Nadszyszkownik



Wiek: 51
Dołączył: 08 Wrz 2006

UP 3 / UP 7


Skąd: /dev/null

Wysłany: 2006-09-26, 08:16   

Ładnie sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie, mogę tylko potwierdzić prawidlowe dzialanie tej usługi, co prawde osobiscie używam domeny no-ip przy stalym łączu (pewien system wymaga domeny), ale wielu z moich znajomych kożysta z powodzeniem przy zmiennym IP, oczywiście zdarzają sie jakieś problemy ale to jest naprawde sporadyczne.

Problemu 16 kB "nie przeskoczysz", ale jak już zabrałeś się za testowanie Serverka, FTP to może zainteresujesz się Hamachi. Jest to program typu VPN (Virtual Private Network). Nie będę opisywał jak to działa i odsyłam na strone http://hamachi.pl/ (szczególnie polecam osobą w LAN'ie).

Jeśli bedziesz mial jakies problemy z postawieniem servera pod window$em albo linux to sluże pomocą. Jak chcesz robic jakies testy predkości to oczywiście tez moge pomoc.

Zapomniałem o najważniejszym :) TUTAJ masz opis jak sie rejestrowac, ustawic itd.
Ostatnio zmieniony przez Piotr S. 2006-09-26, 08:25, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 18:56   

Wielkie dzięki !!

Teraz czas na konfiguracje www tzn przypuszczam, że nie uda mi sie to tak od razu... bo w sumie jest dyndns itp..ale co dalej... ? ale zanim pociagne pytanie..najpierw popróbuje...

Apropos hamachi :) własnie chcemy się wziąść z kumpelą za testowanie czy nam age of empires bedzie smigał ;) ..własnie przy okazji :) ..jak się okaże, że to gra i buczy, czy ktoś wyraża chęć gry ?? :)
0 UP 0 DOWN
 
Piotr S. 
Nadszyszkownik



Wiek: 51
Dołączył: 08 Wrz 2006

UP 3 / UP 7


Skąd: /dev/null

Wysłany: 2006-09-27, 08:30   

smooth napisał/a:
Wielkie dzięki !!

Teraz czas na konfiguracje www tzn przypuszczam, że nie uda mi sie to tak od razu... bo w sumie jest dyndns itp..ale co dalej... ? ale zanim pociagne pytanie..najpierw popróbuje...

Jesli nie czujesz sie na silach postawic servera "recznie" uzyj gotowego rozwiazania. Jest kilka "gotowcow" np. FoxServ, WebServ, KrasnalServ, PHPTriad. Prawie kazdy z nich zawiera Apache, MySQL, Perla, MyAdmin i Zend Optimizera. Paki zawieraja tez dodatkowe programy.
Ostatnio zmieniony przez Piotr S. 2006-09-27, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 16:30   

Piotr S. napisał/a:
Jesli nie czujesz sie na silach postawic servera "recznie" uzyj gotowego rozwiazania. Jest kilka "gotowcow" np. FoxServ, WebServ, KrasnalServ, PHPTriad. Prawie kazdy z nich zawiera Apache, MySQL, Perla, MyAdmin i Zend Optimizera. Paki zawieraja tez dodatkowe programy



Bawiłem się kiedyś lokalnie PHPTriadem, ale jak należy poprawnie skonfigurować pliki *.conf żeby hulało ? (tzn. żeby poprawnie było wszystko widziane poza siecią lokalną) ?

Na razie spróbowałem na IIS występującym (choć standardowo się nie instaluje) w ramach Windowsa Xp, szkoda tylko, że w wersji 5.1... tylko problem, że jakoś włąsnie muli i czy będzie wydajniejszy na serwerach wymienionych przez Ciebie ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-09-27, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Piotr S. 
Nadszyszkownik



Wiek: 51
Dołączył: 08 Wrz 2006

UP 3 / UP 7


Skąd: /dev/null

Wysłany: 2006-09-27, 17:23   

Proponuje zebys sprawdzil WebServa, powinienes sobie poradzic bez problemu z uruchomieniem, na forum znajdziesz duzo gotowych podpowiedzi, poczytaj faq. Jesli juz masz domene na no-ip to znajdziesz "wbudowanego" klienta dla no-ip. Jesli chcesz pominac konfiguracje poprzez "grzebanie" w plikach to WebServ to umozliwia przez ustawienia odpowiednich parametrow w okienkach.

Nie uzywalem nigdy tego window$owego servera. Prawdopodobnie wolne dzialanie serwera nie bedzie spowodowane jego ustawieniami tylko Twoim laczem, bo rozumie ze piszac "muli" miales na mysli transfer internet->localhost? czy to jednak dziala powoli tez na localhost?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-27, 18:40   

Piotr S. napisał/a:
czy to jednak dziala powoli tez na localhost?


Nie no na localhost działa ok.
Spróbuje się z Webserverem pobawić i jak coś to zdam relacje.
Dzięki !
0 UP 0 DOWN
 
Piotr S. 
Nadszyszkownik



Wiek: 51
Dołączył: 08 Wrz 2006

UP 3 / UP 7


Skąd: /dev/null

Wysłany: 2006-09-28, 06:54   

smooth napisał/a:

Apropos hamachi :) własnie chcemy się wziąść z kumpelą za testowanie czy nam age of empires bedzie smigał ;)

Jak wypadly testy?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-28, 16:09   

Piotr S. napisał/a:
Jak wypadly testy?


Na razie z braku dobrej organizacji czasu, poświęciliśmy temu zaledwie 10 min. Przy czym:

1) Połączenie internetowe TCP/IP dla Direct Play
2) Local (lan) TCP/IP Conction

przy obu opcjach nie widzieliśmy się, przy czym tylko przy pierwszej jest możliwosć wpisania IP (i tu przy wpisywaniu IP nadanego przez hamachi ...nie działało)

Koleżanka ma radiówke z zewnętrznym IP (kurcze tylko nie pamietam czy stałym) a ja neo, wiec nie wiem czy to bedzie miało znaczenie..bo własciwie kiedyś próbowaliśmy z kumplem i zadziałało tyle. ze oboje mamy neo..no nic..testy jeszcze będą
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-09-28, 16:37   

przy PES 4 hamachi spisywał sie wyśmienicie :) ......obojetnie, co kto miał za łącze :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lokalnie, neostrada, serwer


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu