Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
MuzykoTwórstwo
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-24, 19:04   MuzykoTwórstwo

Chciałbym "puścić" ten temat na zasadzie zrobienia listy osób, które mają do czynienia z jakimś aspektem twórczym w muzyce, którzy grają, śpiewają, tworzą w jakiś programach, mix'ują itp.
Wskazane by było aby każdy ewentualnie opisał, krótko czym się zajmuje.
Poruszam ten wątek, coby mieć świadomość problemów ..ogólnie tematów związanych z jakimkolwiek twrzeniem jakie śmiało moża by na forum Muzyka poruszyć !

Zapraszam zatem do wpisów :) .........and peace man ! :)
0 UP 0 DOWN
 
uchens 
low tones expander.


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 00:54   

to może ja zacznę... zajmuję się grą na gitarach, kontretnie na basowej i klasycznej + obróbka dźwięku w programie Cool Edit (pewnie na innych też dałbym radę, ale jeszcze nie próbowałem :P )

warto by było chyba jeszcze dorzucić jaką muzyką się zajmuję/ chciałbym zajmować, a więc:

- podjąć się mogę grania każdej muzyki, jeśli tylko wpadnie w ucho będę starał się do niej dopasować
- mam jakiekolwiek pojęcie o muzyce klasycznej, blues'owej i wybitnie ciężkiej (czyli metal)

...i to tyle. jakby ktoś potrzebował muzyka to niech da znać :P
0 UP 0 DOWN
 
obnoxus 
Holocausto Cannibal


Wiek: 36
Dołączył: 07 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-07, 20:51   

Te... Ucho.. malo Ci?!... na Triglavie sie skup :-P

a ja z kolei jestem tylko skromnym wokalista... moja domena to raczej muza ekstremalna: odla blacku, przez death po gore, poza tym w domu na kompie robie gabber, noisecore, terrorcore, speedcore, rave i goa trance.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-07, 21:08   

U mnie króluje gitara elektryczna :) Z pasji pobocznych, związanych z muzyką - lubię "bawić się" w różnego rodzaju programach muzycznych, a szczególnie tych związanych z efektami real time (ciekawe ustawienia można wykombinować).

Generalnie obracam się w klimatach rockowo/metalowych (z naciskiem na te drugie ;) ) i właśnie granie w nich sprawia mi najwięcej przyjemności, a także przychodzi mi łatwiej niż w innych stylach. 2 moje nieudolne, improwizowane solówki są w podpisie, chętnie posłucham wszelkich komentarzy. Dodatkowo teraz pracuje nad jednym kawałkiem, którym może w przyszłości się pochwalę :roll:

Chętnie pogram na jakimś jam'ie, a także wkręcę się w jakiś projekt w klimatach metalowych.
Ostatnio zmieniony przez sycha 2006-12-07, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Helu 
Hedonihilista



Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Miasto Brzeg

Wysłany: 2006-12-07, 21:37   

Ja gram (bądź wydaje mie się że gram) na perkusji. Potrafie się odnaleźć się w każdym gatunku muzycznym od mało skomplikowanego jazzu i reage po metal (tylko brak mi twina :cry: a do tej muzy jest niezbędny). Wymiataczem nie jestem (Zalewa kładnie mnie na łopatki) ale cosik tam zagrać umiem. Muza na kompie to dla mnie magia, nawet guitar pro. Wole żywca
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-08, 11:17   

sycha napisał/a:
chętnie posłucham wszelkich komentarzy.


No to ja zacznę:
1.Dosyć zgrabnie i Ładnie dobrane dźwięki solówki, jakaś tam mała nieczystość w wysokim brzmieniu coś koło 0:34. Jak na razie nie rozbudowany podkład no i trza teraz włożyć ten fragment w jakąś całość !!

2.He he oczywiście Dream Theater ..uważaj, żeby czasem ten fragment nie pojawił się na necie jako hicior bo będziesz miał problemy :) Dźwięk wchodzący mógłby być nieco inny..dalej ok.. ładny efekt. Fakt jakieś tam małe fałsze są..ale to kropla w morzu :)Całość miła dla ucha i poprawnie wykonana.. taka moja skromna opinia

3. (wstępniak)
heh początek mroczny i klimatyczny .. dźwięki skojarzyły mi się "something in the way"
Nirwany, a potem całkiem ciekawa progresja (gitara mogłaby być bardziej wyraźna),
niczym młody Dream ..no i ona właśnie zapowiada, że może coś ciekawego się wykluję,
a więc życzę owocnej pracy !! ..no i oczywiście dziel się z nami efektami..ja na pewno
pokuszę się o jakąś recenzje :)

obnoxus napisał/a:
w domu na kompie robie gabber, noisecore, terrorcore, speedcore, rave i goa trance.


Kurcze a cóż to za ciekawości.. nie obraziłbym się jakbyś co nieco przybliżył :wink:

sycha napisał/a:
a szczególnie tych związanych z efektami real time


Jakimi efektami real time się bawisz i czy słyszałeś coś o Cubase SX ?

Helu napisał/a:
Muza na kompie to dla mnie magia, nawet guitar pro. Wole żywca


Ten żywiec to rozumiem, że to w ramach ćwiczeń mięśnia podstawowego :) ..a tak poważnie, to słyszałeś może o programie Reason ?
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-08, 12:43   

  1. Hahah - w ogóle koło 0:34 zagrałem kawałek pół tonu niżej niż być powinno ;] ale na szczęście szybko się zorientowałem i jakoś po cichu wróciłem do odpowiedniej tonacji ;)
  2. Hicior to z tego nie będzie, nie ma co ;] Z tym dźwiękiem wchodzącym to zgadzam się w pełni - chciałem sprawdzić czy się nie ściszyłem i jakoś tak zrobiłem to w beznadziejnej formie, a nie miałem siły na ponowne nagrywanie ;)
  3. Hah.. posłuchałem i faktycznie akordy jak w Something In The Way (wredna Nirvana mi patenty kradnie xD). No nic - ciągle nad tym pracuję i może będzie z tego coś porządnego. Najważniejsze, że sam jestem zadowolony z tego, co do tej pory udało mi się zdziałać; teraz kwestia żeby tak było do końca. Póki co z dodatków to mam coś, co mogłoby pretendować do zostania linią melodyczną, ale jeszcze zobaczymy ;)


Cytat:
Jakimi efektami real time się bawisz i czy słyszałeś coś o Cubase SX ?

Obecnie obgrywam ze wszystkich stron Guitar FX Box'a, ale powoli mnie zaczyna nudzić. A jeśli chodzi o Cubase SX to tak, słyszałem. Problem w tym, że ten program nie potrafi sobi poradzić ze zintegrowaną kartą dźwiękową więc się nawet nie uruchamia ;]
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-08, 15:38   

sycha napisał/a:
Problem w tym, że ten program nie potrafi sobi poradzić ze zintegrowaną kartą dźwiękową więc się nawet nie uruchamia ;]


To nie fajnie :( ..choć dobre płyty główne mają czasem naprawdę dobre zintegrowane karty muzyczne. A jest jeszcze taki program jak Guitar Rig ..o ile się nie mylę..może to by zadziałało ?
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-09, 19:15   

Osobiście nie znam osoby, której chodzi Guitar Rig.. :|
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-09, 23:52   

sycha napisał/a:
Osobiście nie znam osoby, której chodzi Guitar Rig..


Jak to ..tzn w czym problem...program ten bez problemu chodzi zarówno jako wtyczka VST po Cubase jak również program niezależny... tzn nie wiem jak w kartach zintegrowanych ...ale sb live 5.1 dźwignie to bez problemu !!
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-10, 10:10   

Mam coś takiego, że prawie w ogóle nie słychać dźwięku, bo buczenie przebija go z 2 razy ;/ A szkoda, bo program naprawde fajnie sie zapowiada.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-10, 10:36   

sycha napisał/a:
szkoda, bo program naprawdę fajnie się zapowiada.


No szkoda szkoda ! Guitar Rig posiada sporo ciekawych delikatnych i klimatycznych efektów.



A jeszcze bardziej szkoda, że nie masz możliwości poprawnego zainstalowania Cubase SX
gdyż tylko pod niego jako wtyczkę VST można podpiąć - Amplitube, który jesz z kolei świetny
do mocnych efektów.



Słuchaj Sound Blaster Audigy SE OEM - kosztuję teraz 89 zł, a już słabszy od niego Sound Blaster 5.1 Live, przy zastosowaniu alternatywnych sterowników KX wystarcza do zabawy z
takimi programami (bo chodzi tu między innymi o unikanie latencji...tzn no wiesz..żeby nie było słyszalnych wyraźnie opóźnień )
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-12-10, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2006-12-10, 12:19   

Hmm.. Przemyślę zakup, ale teraz mam nieco inne wydatki więc nie wiem jak będzie. Anyway może faktycznie warto spróbować. Zobaczy się ;)
0 UP 0 DOWN
 
overlord 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: mam wiedzieć?

Wysłany: 2007-01-01, 22:15   

Jak to nie znasz Sycha!!!! A ja:) Działa mi Guitar Rig ale kiepskawo. Wolę tak jak Helu żywca.
Co do mojej działalności:
zespół Overlord
Gitara i wokal (nieustannie szkole się w obu kierunkach)
kleje różności z podkładów gitarowych i perkusyjnych na kompie,
tabuje wszystko co się da w guitar pro:0
kleje w przeróżnych programach demko mojego zespołu-efekty już słychać, niebawem będzie gotowe(połowa lutego:))
Jestem otwarty na muzykę pod warunkiem że jest to rock/metal z depnięciem na to drugie (wybacz sycha, sformułowanie mi się spodobało), ewentualnie blues.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-01, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-01, 23:00   

overlord napisał/a:
Gitara i wokal (nieustannie szkole się w obu kierunkach)


A jak kształcisz wokal ? Czy jakiś cykl ćwiczeń, czy po prostu praktyka ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: muzykotworstwo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu