Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką szkołę średnią wybrać ???

Czyli jaka szkoła ?
LO
50%
 50%  [ 6 ]
Ekonomik
33%
 33%  [ 4 ]
Technikum
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-11-27, 17:25   

Hehe ...
Widze tu wypowiedzi bylych uczniow II LO, ze wtedy bylo duzo imprez organizowanych przez uczniow- tez sa ;]
Oskary Nauczycielskie Na Przykład xD
Które organizuje klasa druga chyba B

Każda szkoła może Cię dobrze przygotowa do matury ;]
i I LO i II LO
;]
Trzeba tylko chciec ;|
Chciec sie uczyc ...
I nie wierzyc w ploty, ze w Nowym nie ma nauki ;|
Zapraszam do mojej klasy chocby w tym tygodniu- niech mi ktos powie ze nauki nie ma ;|

Chcesz zdobyc wyksztalcenie to nie patrz sie na to gdzie sie "nie trzeba uczyc" ...

Ja jakbym miala jeszcze raz wybrac szkole srednia to na 100% wybralabym Nowy ;]
Słysze od znajomych jak jest w Starym ;/ ..
A w Nowym czuje sie swietnie :)
A jak ktos sie chce nauczyc to sie nauczy!
Bez wzgledu wg mnie na to czy bedzie w Starym czy Nowym :)

Np slyszalam od kolezanki, ktora przeniosla sie z mojej klasy do Starego i chce wrocic bo tam NIE MA nauki ;/ W sensie, ze jej klasa tylko by piła i imprezowała i jest zero nauki ;/
No wiec wiecie.. to ktora szkola jest "lepsza" to zalezy ... od wielu czynnikow ;]

Niektorym lepiej tu, niektorym lepiej tam ;]

Mi sie podoba w Nowym bardzo :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-11-27, 17:32   

ja jestem po starzm :) fajnie było .... popieram glos wyzej wiele czynnikow zalezy... moja klasa byla zgrana moze nie bylismy orlami pod wzgledem nauki ale zgranie bylo świetne :)

w I LO zalezy na jakich nauczycieli trafi... ja mialem Dream Team czyli p. Wirga p.Chimczak (wychowawca) p.Herowska P.Paszkowska P.Jakubów .... wróciłbym tam jakbym mógł :)

ja ta szkole polecam ale patrzac przez pryzmat studiów zastanowiłbym się nad Technikum bo jednak wiedza zdobyta w technikum na studiach moze sie przydac.... ale i tak biore I LO :D
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-11-27, 17:40   

No właśnie dużo zależy od nauczycieli, na jakich się trafi ..
co mogę powiedziec o nauczycielach z Nowego?
Hmm..
Może wymienię wg mnie najlepszych:
- Prof. P. Sajdak - j. angielski
- Prof. H. Mazurkiewicz - j. polski
- Prof. Trzonkowska - chemia
- Prof. Kaczmarek - biologia (i chyba chemia też?)
- Prof. Piotrowicz - j. niemiecki (możecie sobie niemieckiego nienawidzic- ta nauczycielka potrafi sprawic ze pokochacie :P ((JAK JA)))
- Prof. Medyński - mimo wszystko bardzo dobry nauczyciel :) Ogromna wiedza historyczna :)
- Prof. Chwastowski - matematyka
- Prof. Dybała - matematyka
eh bo wymienie zaraz tutaj wszystkich :P
No .. dwójki bym tutaj nie wymieniła chyba
Nie będę wymieniac nazwisk ..
jak ktos trafi do II LO i trafi na TYCH nauczyciela to sam sie zorientuje co mialam na mysli.
Strasznie ubolewam nad tym ze na emeryture odeszla Prof. Maria Kozłowska od chemii i Prof. Myślińki "Słoneczko" od geografii. Jednak Prof. Trzonkowska i Prof. Fomicz godnie ich zastępują ;)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-27, 18:30   

JSSgirl napisał/a:
- Prof. Trzonkowska - chemia



Oh my godness, ona uczy także w PG nr 4, to na Lompy. Mnie uczy, teori tyle że hohoh. Załamka :x
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-11-27, 18:34   

LiscLisc napisał/a:
JSSgirl napisał/a:
- Prof. Trzonkowska - chemia



Oh my godness, ona uczy także w PG nr 4, to na Lompy. Mnie uczy, teori tyle że hohoh. Załamka :x


A u mnie znowu większośc zadania :P
Ale nie można za to winic nauczyciela a program nauczania ;]
Wg mnie ;]
Zależy co bierzecie :P
Pewnie te wszystkie sole, alkochole, itp :P
Musicie znac ta teorie :P Bo np w drugiej klasie liceum bedziecie to wykorzystywac do zadan :P
Wierz mi chcialabym zeby moja nauczycielka z gimnazjum bardziej nas cisnela na teorie bo teraz bym nie miala problemow z praktyka :P
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-27, 18:50   

Ja mam 4 z chemii u pani Trzonkowskiej, teorii jest duzo ale do działu wprowadza nam pare tematów wiecej, uważa tak poprostu i tyle. Ja na przykład kwasy, sole i zasady umiem dobrze.
Chemie organiczną teraz, czyli węglowodory nasycone i nienasycone, alkohole, to teorii jest full, ponadto dużo informacji jest wiecej jak w podr. :P

Edit: Alkohole pisze sie przez "h" a nie "ch".
Ostatnio zmieniony przez LiscLisc 2007-11-27, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-11-27, 18:52   

I dobrze :P Przyda się Wam :P

Prof. Trzonkowska wie co robi :P
Na złe Wam to nie wyjdzie :P
Przyda się, chocby w liceum :P


:oops: :offtopic: no prawie off topic ;)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-03, 21:39   

A wie ktos ile trzeba mieć pkt. na biol-chem do I LO?
0 UP 0 DOWN
 
patka 

Wiek: 43
Dołączyła: 30 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-03, 22:05   

Chciałabym dodać jeszcze jedną opinię na temat brzeskich ogólniaków. Oczywistym jest fakt, że do starego wybierają się osoby z dobrym wynikiem egzaminu gimnazjalnego, olimpijczycy również. Na wstępie więc trafiają tam lepsi uczniowie. Umówmy się, że stary ogólniak "jedzie" jeszcze na opinii sprzed lat, kiedy to był szkołą elitarną. Wyniki egzaminów maturalnych w obydwu szkołach są porównywalne mimo, iż do nowego trafia sory ale trochę "gorszy" nabytek. Wynika z tego, że nauczyciele z nowego naprawdę wkładają mnóstwo wysiłku w swoją pracę i wcale nie jest tam lekko. Mogą o tym poświadczyć uczniowie, którzy przenieśli się ze starego bądź z liceów opolskich. Krótko mówiąc są w lekkim szoku, że w nowym trzeba się uczyć. Nawiązując do wypowiedzi niektórych absolwentów tak nowego, jak i starego to ...Kochani, od tamtych czasów wiele się zmieniło. Przede wszystkim weszła w życie ustawa o systemie oświaty wprowadzająca gimnazja, przez co cały system nauczania uległ zmianie. Poza tym, zmieniają się również nauczyciele pracujący w tych szkołach. Dla mnie nowy najlepiej przygotowałby do matury.
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-04, 10:12   

Ja bym proponowała zastanowić się najpierw, co mniej więcej chce się robić później. czy chce sie iść na studia... w jakim mniej więcej kierunku... czym mniej więcej się interesujemy. teraz mamy duży wybór jeżeli chodzi o naukę. więc przed wybraniem szkoły należy przede wszystkim kierować się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. nie radzę iść np do LO jeżeli mamy braki z gimnazjum ;)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-04, 14:52   

robaczek napisał/a:
nie radzę iść np do LO jeżeli mamy braki z gimnazjum


Braki ma każdy, nie można mówić o ciągłości w nauce porównując podstawówkę-gimnazjum-liceum
Ciągłości w nauce w ogóle nie ma moim zdaniem, w każdym gimnazjum uczą czego innego, a to dziwne bo program powinien być ten sam.

Rzeczywiście, najpierw warto się zastanowić czy chcemy iść na studia, bo jeśli tak to należy przez 3 kolejne lata myśleć głównie o maturze i przedmiotach, które chcemy zdawać na niej aby dostać się na wymarzony kierunek.
W starym ogólniaku jest ciężko, to fakt, ale myślę, że jeśli ktoś chce to w każdej szkole może się czegoś nauczyć, nawet w zawodówce.
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-01-04, 21:56   

yvvone666 chodziło mi raczej o rażące braki z gimnazjum
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-04, 22:42   

Mhm, rozumiem, choć w sumie nasza nauka w liceum nie opiera się tylko na nauce z gimnazjum, można spróbować nawet z 'brakami', zawsze można się przenieść ;)
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2008-01-04, 22:48   

yvvone666 napisał/a:
W starym ogólniaku jest ciężko, to fakt, ale myślę, że jeśli ktoś chce to w każdej szkole może się czegoś nauczyć, nawet w zawodówce.


w 'starym' jedyna ciężkość, leży w kwestii poruszania się podczas zimy po korytarzach, wtedy faktycznie warunki afrykańskie panują, ale najwytrwalsi potrafią poradzić sobie z trudem dnia powszedniego. Innych jakiś takich ciężkości nie zauważyłem, chyba, że na lekcji fizyki podczas doświadczenia :)

Gimnazjum to jest jedna wielka pustka, kto do niego uczęszczał doskonale wie, że cyrk jest jego synonimem. Jeden 'pozytyw' jest taki, że każdy kto je ukończy, ma możliwość pójścia tam, gdzie go myśl poniesie, bo obojętnie czy w technikum, czy w liceum ogólnokształcącym wszystkiego trzeba uczyć się od zera :)
Ostatnio zmieniony przez Włóczykij 2008-01-04, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-04, 22:55   

Na początku trochę ciężko mi było się w starym na wszystko wyrobić, teraz się już po prostu przyzwyczaiłam. Nigdy nie byłam orłem, ale trzeba umieć przetrwać :P

W gimnazjum hmm... W sumie zależy które gimnazjum mamy oceniać, chodziłam do PG 1 i na prawdę, wg mnie prezentuje ono poziom w porównaniu z tym, co słyszałam od uczniów innych gimnazjów.

Ale powinni zrobić coś z ciągłością nauki w podstawówce-gimnazjum-liceum, bo każda szkoła uczy sobie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jaka, srednia, szkole, wybrac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu