Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
POLICJA w Brzegu DOBRA ? ZŁA ?
Autor Wiadomość
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-04-11, 22:07   

Agnes, to znaczy że już nie można wracać sobie z plecakiem ze szkoły?? ...
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-11, 22:38   

RaVeN, nie offtopuj kochany, jeśli chcesz porozmawiać o pozorach, które mylą, załóż nowy temat, wiesz o co chodzi - policja ma prawo spisywać kogokolwiek i dobrze o tym wiesz.
Najwyraźniej mieli jakieś powody, żeby Cię spisać, bo nie wierzę, że było inaczej ;)
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-04-11, 23:00   

No ale to troche irytujące jak tak nagle wyskoczą z radiowozu i "przegląd". No ale wyraziłem swoje zdanie na temat Brzeskiej Policji. Tyle. Pozdro
Ostatnio zmieniony przez grampp 2008-04-11, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 10:27   

RaVeN napisał/a:
No ale to troche irytujące jak tak nagle wyskoczą z radiowozu i "przegląd". No ale wyraziłem swoje zdanie na temat Brzeskiej Policji. Tyle. Pozdro


Byłem kiedyś bezstronnym świadkiem takiego działania patrolu. Było przed godziną 21, młodzież stała na przystanku na Chrobrego; nie pluli, nie pili, nie palili, nawet za bardzo nie hałasowali. Nawet nie pamiętam żeby mieli kaptury :-)
I podjechał flegmatycznie patrol, na tyle powoli, żeby potencjalny diler z towarem mógł zwiać, flegmatvcznie wysiedli i zaczęli się czepiać. Poza 'dzień dobry' to żadnych oznak nadmiernej grzeczności nie wykazali. Nie usłyszałem by się przedstawili, ani podali powód interwencji.
Policjantka zaglądała chłopakom do tornistrów, kazała rozpiąć kurtkę... no sorry, ale tak sobie wtedy pomyślałem, że chyba nie powinni przyjmować do policji osób z takimi skłonnościami.

Nie wiem jaki cel może być w takim nękaniu młodych ludzi w kapturach. Jasne, że policja musi mieć prawo do kontroli ludzi i czasem można się pomylić i niewinnego skontrolować, no ale w tym przypadku to nie była prewencja, to był zwykły chamski sposób prowokowania. Oni już na pewno nie nabiorą zaufania do policji.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 11:25   

jeszcze jakieś 2 lata temu sam miałem nie miłe takie spotkania z Brzeską policją, więc widze ze nic się nie zmieniło :) nawet niektórzy się nie przedstawiaja ps wogole się nieprzedstawiaja jedynie wtedy gdy zatrzymuje mnie kontrol z drogówki wtedy moge dowiedziec sie od policjanta jego stopien i nazwisko
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-04-12, 11:28   

Widzisz Yvvone, nie jestem sam i naprawdę tak sie dzieje.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 12:39   

RaVeN, widzę i wiem też, że tak jak piszą wyżej może się zdarzać.
Ale nie wierzę, że jedynym zajęciem brzeskiej policji jest czepianie się młodzieży :wink:
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-04-12, 13:13   

Yvvone, tak tak ale ja napisałem w swoim imieniu nie w wszystkich :)
Hmm tak z drugiej strony może to wyglądać ze dobrze robią bo zapobiegawczo no ale czasami człowiek może sie zirytować...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-04-12, 13:23   

Cytat:
Policjantka zaglądała chłopakom do tornistrów, kazała rozpiąć kurtkę


jak miła i ładna to czemu nie :evil:
blaster napisał/a:
ps wogole się nieprzedstawiaja jedynie wtedy gdy zatrzymuje mnie kontrol z drogówki wtedy moge dowiedziec sie od policjanta jego stopien i nazwisko


zawsze mozesz poprosić o okazanie legitymacji odznaki i przedstawienie się ;) jezeli nie jestes zadowolony mozesz chyba do komendanta napisac :)

ale weźcie pod uwage że policja jeszcze nie rzuca przy przeszukaniachna glebe ;) przynajmniej nie zawsze ;)
0 UP 0 DOWN
 
Farfalla 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 13:47   Może ja się wypowiem ...

jako, że jestem córką policjanta i znam tą kwestię "od kuchni" ...
nawet nie zdajecie sobie sprawy (przynajmniej niektórzy) jaki to jest odpowiedzialny, niebezpieczny i pełen ryzyka zawód a właściwie służba... bo policjantem jest się 24 h na dobę ... wiem o czym mówię. nawet jeśli ma się urlop , wystarczy jeden telefon i trzeba się wstawić do pracy. bycie policjantem to praca w ciągłym stresie, system trzyzmianowy, użeranie się z marginesem społecznym, administracją, i do tego niska pensja... owszem jak w każdym zawodzie w policji również są tzw. "służbiści", którzy myślą, że spisując np. młodzież pijącą piwo w parku dorobią się nowej gwiazki na pagonie, ale powinniśmy ich zrozumieć ,bo ta praca wyniszcza zarówno fizycznie jak i psychicznie. wielu policjantów po 15 latach służby topi swoje problemy w alkoholu , są wrakami człowieka i cierpią na skrzywienie zawodowe :/
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 13:52   

Farfalla, ja również jestem córką policjanta (już emerytowanego), wiem jak to jest i zgadzam się z tym, co napisałaś.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 14:55   

Pan_Pasztet napisał/a:
zawsze mozesz poprosić o okazanie legitymacji odznaki i przedstawienie się jezeli nie jestes zadowolony mozesz chyba do komendanta napisac


ale ze tak powiem to jest jego obowiązkiem a nie że ja mam sie to o prosić

Farfalla,

szanuje prace policji ale z 2 strony nikt do tego zawodu twojego taty nie zmuszal przeciez wiedzial w jakim zawodzie bedzie pracowal i z jakim elementem sie spotykal na ulicach.
0 UP 0 DOWN
 
dreyfus 
TI_TU



Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg my sweet home

Wysłany: 2008-04-12, 14:57   

Osobiście co do naszych miejskich stróżów prawa nic nie mam. Wręcz przeciwnie, w ostatnim okresie musiałem prosić ich kilkakrotnie o pomoc. Poprzez interwencje związaną z niszczeniem mienia prywatnego, zakłócaniem ciszy nocnej do poważniejszych takich jak napad i pobicie. Co do samych interwencji jak i późniejszych działań śledzczych żadnych zastrzeżeń nie mam.

I kilka słów do osób twierdzących, że nagminne kontrolowanie "zakapturzonych" osób jest niesprawiedliwe, krzywdządze, poniżające czy jak tam sobie to jeszcze nazwiecie powiem tylko tyle, że nie dziwie się działaniom policji. Zapewne większość z nas gdyby miała przejść obok kilku takich osobników np. siedzących w parku wieczorową porą wybrało by inna trase. To co napisałem jest tylko przykładem, ale ukazuje on ten, w wielu przypadkach krzywdządzy stereotyp "zakapturzonego rozbójnika". Stereotypy stereotypami ale policjańci też są ludźmi i nie dziwmy sie iź sprawdzają ludzi tak właśnie ubranych.

Poza tym jak zwylke pełno tylko narzekania pod adresem policji w rodzaju "a mnie to już kontrolowali kilka razy pod rząd a ja nic nie zrobilem". - ale wystarczy tylko pomyśleć jakie byłyby opinie gdyby ich nie było - "a tej policji to nigdy nigdzie nie widać".

REASUMUJĄC

Co by nie mówić o policji, o ludziach służących w ich szeregach i metodach ich działania i tak zawsze bedą oni potrzebni. Ludzie mówiący o tym, iż policja to samo zło śmieszą mnie. Bo wystarczy, że ktoś im samochód ukradnie/uszkodzi, napadną na nich, bedą jakimi kolwiek ofiarami - pierwsze co to zgłoszą to na policje. A więc mimo swoich przekonań powierzą w ręce śledzczych sprawe dotyczącą ich samych. Tyle w tym temacie.

Na koniec żebyście nie sądzili iż jestem fanatycznym zwolennikiem Policji, ja też mam kilka zastrzeżeń co do ich działań, metod. Większe czy mniejsze, ale bądźmy jednak realistami - policja była, jest, i bedzię potrzebna.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 15:00   

dreyfus napisał/a:
Na koniec żebyście nie sądzili iż jestem fanatycznym zwolennikiem Policji, ja też mam kilka zastrzeżeń co do ich działań, metod. Większe czy mniejsze, ale bądźmy jednak realistami - policja była, jest, i bedzię potrzebna.


wypowiedziales sie o prawidlowym dzialaniu policji ale mowisz tez ze masz kilka zastrzezen to chetnie poslucham. Wiec moze sie z nami na forum nimi podzielisz ? :)
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-04-12, 15:05   

hmm.. ja szanuje prace policji, jeżeli policja coś robi..
przyjmują do policji teraz młodych gości po jakiś szkółkach, którzy myślą, że skoro są w policji to im wszystko wolno i jedynym ich obowiązkiem jest wożenie sie po mieście i mierzenie ludzi na chodnikach.
oczywiście zdarzają sie wyjątki, mój wujek też był policjantem, więc wiem, że to odpowiedzialny, niewdzięczny i trudny zawód, ale i tak mam zdanie takie, jakie mam..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dobra, policja, zla


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu