Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
POLICJA w Brzegu DOBRA ? ZŁA ?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-01-28, 16:38   

Piotro napisał/a:
Jestem podejrzany o bandyctwo i Bóg sam jeden wie, bo założę na głowę kaptur jak jest zimno czy pada deszcz? To takie spisywanie, które idzie już tylko na ilość...
Kiedyś osobnik w kapturze na głowie (czerwony kapturek) był symbolem łagodności i dobroci. Obecnie niestety przeważająca ilość czynów uważanych za niedozwolone to sprawka właśnie osób w kapturach. Tak jak dawniej kominiarka była symbolem włamywacza, tak obecnie kaptur - rozrabiaki. Więc tak na wszelki wypadek lepiej dmuchać na zimne.
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 17:44   

Roztropek napisał/a:
Więc tak na wszelki wypadek lepiej dmuchać na zimne.


I czepiać się każdego młodego w kapturze. To kucharki i kucharzy powinni wszystkich na raz pozamykać bo oni bardzo często posługują się nożami, co tez często bywa narządziem zbrodni lub okaleczenia.Pfff......ludzie przestańcie być śmieszni.

A co do policji to od dziecka ich nie lubiłem ale to moje zdanie. A tak bardziej na temat, co prawda ja tam nigdy nie dzwoniłem pod 997 i z mojego doświadczenia nic nie moge powiedzieć, ale widziałem pare interwenci godnych pochwały, tylko cały czas nie rozumiem czepiania się młodych ludzi.

A, napiszcie do prezydenta niech zakarze produkcji oraz importu odzieży z kapturem. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 17:55   

coastbasse napisał/a:
czepiać się każdego młodego w kapturze.
:krzeslo:
Boże... Ludzie! Jakimi Wy kategoriami myślicie?! Nie zauważyłam, żeby Panowie Policjanci czepiali się wszystkich w kapturach, nie generalizujcie.
Powtarzam - nie dziwię się Panom Policjantom, bo większość młodych przestępców, którzy kradną, wszczynają bójki itd. to w jakichś 60%tach, jak i nie więcej, młodzi w kapturach i chyba nikt nie zaprzeczy :wink:
coastbasse napisał/a:
A, napiszcie do prezydenta niech zakarze produkcji oraz importu odzieży z kapturem.

A to to już w ogóle przemilczę <cisza>
i myślę, że kaptury na głowach młodzieży to nie temat związany z pracą Brzeskiej policji. Lepiej dmuchać na zimne <cisza>
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-01-28, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-28, 18:00   

coastbasse napisał/a:
widziałem pare interwenci godnych pochwały, tylko cały czas nie rozumiem czepiania się młodych ludzi.


Policja nigdy nie czepia się bez powodu... czasem moment wylegitymowania młodzieńca może go uspokoić ....Yvvone, ma racje.... i zgadzam sie z nia w 100 %
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 18:04   

Ależ nie ma sprawy. Wylegitymować, czemu nie, maja do tego prawo. Ale ja mówie o czepianiu się. :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 18:08   

coastbasse napisał/a:
Ale ja mówie o czepianiu się.


tak, jak już wcześniej napisałam - lepiej dmuchać na zimne, niż miałoby się coś stać.
Jeśli ktoś ma czyste sumienie - nic mu się nie stanie, więc nie ma o czym gadać. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-28, 18:31   

coastbasse napisał/a:
Ale ja mówie o czepianiu się. :offtopic:


a co rozumiesz przez czepianie się przez Policje
bez powodu chyba tego nie robią...
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-28, 18:44   

Opinia o młodzieży w kapturach nie wzięła się z powietrza. Jest to po prostu stereotyp jak jak każdy inny, mniej lub bardziej słuszny. Seniorki z moherowym nakryciem głowy też kojarzą się z jednym, a przecież nie każda z nich jest fanatyczką Ojca Dyrektora.

Co do moich doświadczeń, nieraz miałem styczność z policją. Nieraz dostałem mandat czy pouczenie, na szczęście więcej tych drugich. Sądzę że zostałem słusznie ukarany/pouczony i nie mam za to żalu do policjantów. Z osobistych doświadczeń, plus dla nich, jednak patrząc z perspektywy, niestety duży minus, przede wszystkim za nadużywanie swojej władzy.
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2008-01-28, 20:01   

Ostatnio zatrzymały nas 2 patrole policji.
Było nas 6 i wszyscy mieli kaptury na głowach, spiasali nas... kolega nawet spedził chwile w wozie... dopiero kolega mi powiedział dlaczego tak sie dzieje!
Tu chodzi o tych moresów co miało się bić, tak słyszałem że to już nawet było.
A już myślałem że chcą nas zatrzymać! Heh przed nami zatrzymał się radiowóz obracam się za mną drugi się zatrzymał.

Troszke się przestraszyłem :P
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-28, 20:33   

Nikt nie jest doskonały, nasza policja również. Patrząc na działania naszych stróżów prawa zdecydowanie więcej jest pozytywów płynących z ich pracy niż negatywów. Mieszkańcy chcą żeby byli oni zawsze, wszędzie i o każdej porze - to jest raczej fizycznie nie możliwe.
Ludzie często piszą, że tam i tam była jakaś bójka i gdzie wtedy była policja - tzn że co policjant miał przewidzieć tą bójkę i za wczasu zjawić się na miejscu starcia?
... albo, że gdyby policja lepiej patrolowała jakąś tam okolicę to było by bezpieczniej - może i tak, z tym że jak powiedzmy jeden radiowóz częściej będzie jeździł w jakiejś niebezpiecznej dzielnicy x to oznacza, że w dzielnicy y (gdzie jeździł poprzednio) będzie jeździł rzadziej przez co automatycznie zrobi się mniej bezpiecznie i żale pojawią się tam.
... i tak na marginesie to jak ktoś popełnia przestępstwo umyślnie, to prawdopodobnie doskonale orientuje się w tym jak i kiedy powinien je popełnić aby szansa na to, że złapie go policja była odpowiednio mała.
A co do ludzi w kapturach, ja bardzo często noszę bluzę z kapturem i jeszcze nigdy w Brzegu nie wylegitymował mnie żaden policjant, a nawet gdyby to zrobił to był bym zadowolony bo to chyba oznaka tego, że coś tam jednak panowie na tych swoich służbach robią.
O minusach nie będę pisał bo w moim przypadku nie mam jakichś negatywnych doświadczeń, jedynie to co gdzieś usłyszałem lub przeczytałem, ale o tym już było w tym poście.
0 UP 0 DOWN
 
brzeg 


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-11, 15:36   

jestem zdania,że jest zła ....dlaczego bo nie widziałam przez 30 lat ani jednej akcji na mieście z udziałem policji, która poprawiłaby bezpieczeństwo mieszkańców, a jest co robić, natomiast widziałam jak chętnie policjanci słuchaja muzyki,jeżdzą tak sobie bez celu na wyścigach, grają w paletki,zajadają się lodami, oglądają dziewczynki w kusych spódniczkach itp.itd...

Mogliby zająć się dbaniem o nas, zamiast grać lizakami w ping- ponga jak widać to na filmie w necie co robią policjanci na służbie poza miastem.... ha ha

Proponuję:Jakby policja sprzątała pijaków spod sklepów monopolowych to bardzo bym ich kochała, ale niestety ide chodnikiem jedzie policja a żule piją, palą, klną i mnie zaczepiają jakoś mam szczęście do nich, żebrzą o drobne, mogą pić ale nie w miejscach publicznych dlaczego nie mogą iśc do parku albo zdala od chodników i przechodniów, proszę was bardzo zacznijcie czyścić Brzeg z pijaczyn przecież my tego nie zrobimy za was, a wy powinniście dbać troszkę o nas...
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-04-11, 19:29   

A ja uważam że przesadzają. Spisuja mnie ciągle/wszędzie i za byle gówno.
No dajcie spokoj spokojnie sobie ide z plecakiem ze szkoly Ci mnie zatrzymują i każa pokazac kieszenie, plecak i wszystko. Niec nie zrobilem a Ci mi czas zabieraja. Przesadzają i to bardzo...
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-04-11, 19:59   

RaVeN chyba Cie troche wyobraźnia ponosi :lol:


Cytat:
spokojnie sobie ide z plecakiem ze szkoly Ci mnie zatrzymują


a jedzie mi tu ----> :shock: czołg? :P


Cytat:
Mogliby zająć się dbaniem o nas, zamiast grać lizakami w ping- ponga


mogliby, ale zapewne tego nie zrobią, bo to za duży wysiłek... zastanawia mnie dlaczego np. w nocy albo wieczorami w weekendy NIGDZIE nie można napotkać radiowozu(chyba, że na jakiejś głównej ulicy Brzegu, gdzie nic sie nie dzieje i nikt nic złego nie robi, bo tam wszystko widać)... dlaczego nigdy w weekend nie spotkałam policji np. w parku gdzie dosłownie tłumy piją alkohol i robią różne inne rzeczy, za które możnaby ich spisać/pouczyć/dać mandat? bo policja jest zbyt wygodna, żeby tam bywać... bo będą musieli sie przecież tyle nagadać... a może jeszcze ktoś im sie postawi i będzie nieprzyjemnie...? lepiej wygodnie posiedzieć w samochodzie gdzieś gdzie sie nic nie dzieje... albo pograć w ping-ponga... :roll:
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2008-04-11, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-04-11, 20:23   

Powaga nie przesadzam tak jest. Myslą że handluje prochami czy kij wie co. No dajcie spokój przesadzają! I naprawde nie ściemniam...
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-04-11, 20:25   

RaVeN napisał/a:
Powaga nie przesadzam tak jest. Myslą że handluje prochami czy kij wie co. No dajcie spokój przesadzają! I naprawde nie ściemniam...


no to jednak nie bez powodu sie czepiają.. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dobra, policja, zla


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu