Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Szachy - Prokonex Brzeg 2006
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-11, 16:49   Szachy - Prokonex Brzeg 2006

Tydzień temu szachiści Prokonexu Brzeg rozpoczęli grę w I lidze, do której awansowali przed rokiem. Brzeski zespół po 10 dniach gier zajął drugie miejsce, które jest premiowane awansem do ekatraklasy. To ogromny sukces drużyny i jej założyciela i sponsora - Józefa Kuczyńskiego.
Prokonex na turniej, który odbył się w Opolu sprowadził białoruskiego arcymistrza Andrieja Kowaliewa, który okazał się ogromnym wzmocnieniem brzeskiego zespołu. Prokonex wystąpił w składzie: Andrej Kowaliew, Aleksander Hnydiuk, Jakub Żeberski, Krzysztof Jasik, Paweł Hudziak, Dominika Chmiel.

1. Pocztowiec Poznań 32,5
2. Prokonex Brzeg 31,5
3. Zelmer Rzeszów 31,5
4. Prefrow Rybnik 29,5
5. Odrodzenie Kożuchów 28,5
6. Politechnika Gliwice 26,0
7. OTSz Ostrów 26,0
8. Pasjonat Dankowice 24,5
9. Lech Poznań 21,5
10. Ostródzianka Ostróda 18,5
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-13, 10:39   Brzescy szachiści w Ekstraklasie

BRZESCY SZACHIŚCI W EKSTRAKLASIE!

Po raz pierwszy w historii polskich szachów drużyna z Opolszczyzny awansowała do ekstraklasy. Dokonał tego Prokonex Brzeg, który w zakończonych w poniedziałek 11 września rozgrywkach pierwszej ligi zajął drugie miejsce.

Sukces Prokonexu jest tym cenniejszy, że brzeska ekipa to beniaminek pierwszej ligi.
- Rywalizacja trwała do ostatniego spotkania - wiedzieliśmy, że musimy wygrać ostatnie spotkanie - powiedział kapitan brzeżan Jakub Żeberski. - W końcu nasz arcymistrz wygrał pewnie, a my dorzuciliśmy jeszcze 5 remisów i udało się wygrać mecz, a konkurenci też nie wygrali wysoko i dzięki temu zajęliśmy drugie miejsce.

Bohaterką drużyny była Dominika Chmiel, która na 9 partii wygrała 5, a 3 zremisowała. Zadanie miała utrudnione bo niedawno została matką i musiała dzielić obowiązki rodzinne i klubowe.
- Pozdrawiam moją mamę, bardzo pomogła, bo specjalnie wzięła wolne, żebym mogła tutaj grać, ona się opiekowała dzieckiem w domu. Ja jeździłam tutaj na partię, potem po partii wracam do domu - powiedziała Dominika Chmiel. - To jest synek, ma dwa miesiące - praktycznie skończyłm 6 września i ma na imię Paweł.

Prezes brzeskiego klubu Józef Kuczyński mówi, że systematyczna praca od trzech lat przyniosła zamierzony efekt.
- Jesteśmy przygotowani na kolejne wyzwania - powiedział. - Zdecydowanie organizacyjnie tak, finansowo nie. Mam nagdzieję, że teraz dostrzegą nasz wysiłek, ale liczymy przede wszystkim na siebie.

Prezes Prokonexu uważa, że kiedy jego zespół zostanie odpowiednio wzmocniony będzie miał duże szanse w rywalizacji z najlepszymi w kraju.

Donat Przybylski
RADIO OPOLE, MMR


Źródło: info-brzeg.pl
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-09-13, 15:45   

Inez napisał/a:
Zdecydowanie organizacyjnie tak, finansowo nie.
skad ja to znam :/ chyba za czesto to ten pan wymawia
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2006, brzeg, prokonex, szachy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu