Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Szok w brzeskim magistracie?
Autor Wiadomość
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2012-06-21, 06:19   Szok w brzeskim magistracie?

Jak podały niezależne media , Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uznał,że samorządy mogą pobierać opłaty za parkowanie, ale nie mogą nakazać kierowcom umieszczania ich za szybą samochodu.
Dla brzeskich urzędników to szooook?

http://www.radio.opole.pl...ba-pojazdu.html
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-06-21, 06:32   

Ba szok niesamowity. Tylko trzeba się troszeczkę bardziej pochylić nad sprawą. Sąd nie uznał, że takiego biletu mieć nie musisz, jedynie nie musisz go eksponować za przednią szyba. Oczywiście po wystawieniu mandatu możesz pójść do biura z biletem i go anulować ale czy jest to warte zachodu?
Taki właśnie ton przebija z komentarzy zwykłych użytkowników, iż nie chcą tracić czasu i paliwa na wyjaśnianie spawy. Gorzej gdy jeszcze taki bilet zgubimy lub zapomnimy o nim, wchodzą wtedy przynajmniej koszty postępowania lub nawet zapłacenie kary.

Dlatego to dość marny wyrok :wink:
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-21, 09:05   

http://www.radio.opole.pl...ba-pojazdu.html - uaktualniony link ;)
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2012-06-22, 19:01   

Interesujące...
Mam bilecik w schowku na płatnym placyku.
Przyszli, stwierdzili,napisali i poszli w PiS....co?
1.Mandat? - olewam aż do sprawy w sądzie gdzie kwitek parkingowy okażę za zwrotem straconej kasy na kretyńskie wędrowki udowadniające niemanie winy.
2.Wezwanie? - jak wyżej i mogą mnie doprowadzać siłą za odszkodowaniem.

Nie zamierzam udowadniać że jestem wielbłądem - obowiązek spoczywa na kimś innym.

Metropolię Brzeg oblatuję hulajnogą - 10 minut w najdalszy koniec.
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-06-23, 11:28   

oldstaszek napisał/a:
Nie zamierzam udowadniać że jestem wielbłądem - obowiązek spoczywa na kimś innym.
Każdy ma jakieś hobby, niektórzy lubią chodzić do sądów lub użerać się z instytucjami. Wolna wola :)

Podobno szok w magistracie trwa do dziś, większość urzędników zamknęła się w sobie :evil:
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2012-06-23, 16:10   

alterego napisał/a:
Oczywiście po wystawieniu mandatu możesz pójść do biura z biletem i go anulować ale czy jest to warte zachodu?


Ale skoro biletu nie trzeba zostawiać w widocznym miejscu to na jakiej podstawie ktoś ma mi wypisywać mandat? Domniemania, że nie mam biletu?

Jeśli takie orzeczenie jest i stanowi ono źródło prawa, to jedyną opcją jaką widzę jest czekanie przez pracownika SPP na kierowcę z prośbą o okazanie biletu...

Bezsensowne, właściwie powala koncepcję wszystkich parkomatów w kraju na bruk.

No ale gdyby było tak jak mówisz, alterego, że pracownik nie widzi biletu to zostawia mandat i trzeba chodzić i tłumaczyć, że się miało, to dokładnie na tej samej zasadzie działałby proceder, w którym policja zostawiałaby wszystkim za szybą mandat za brak badań technicznych pojazdu (bo nie zostawiłeś w widocznym miejscu dowodu rejestracyjnego), a Ty musiałbyś chodzić na komisariat udowadniać, że masz...
Ostatnio zmieniony przez kontrakt 2012-06-23, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-06-23, 21:54   

kontrakt napisał/a:
Ale skoro biletu nie trzeba zostawiać w widocznym miejscu to na jakiej podstawie ktoś ma mi wypisywać mandat? Domniemania, że nie mam biletu?
Dokładnie tak, tu wystarczy domniemanie, że świadomie złamałeś regulamin strefy płatnego parkowania. Wystawiane jest wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej i trzeba ją zapłacić albo inaczej wytłumaczyć brak świstka.
kontrakt napisał/a:
jedyną opcją jaką widzę jest czekanie przez pracownika SPP na kierowcę z prośbą o okazanie biletu...
To taka sama opcja jak wystawienie kwitka. Ty nie musisz, więc żaden pracownik na Ciebie czekać nie musi. Nie ma takiego obowiązku wynikającego z jakiegokolwiek prawa.

kontrakt napisał/a:
policja zostawiałaby wszystkim za szybą mandat za brak badań technicznych pojazdu (bo nie zostawiłeś w widocznym miejscu dowodu rejestracyjnego)
Można tu posłużyć się wagą dowodu. Brak kwitka, którego obecność jest ważnym punktem uchwały. Domniemanie braku badań technicznych na podstawie braku dowodu za szybą jest bardzo naciągane.

Wyrok WSA w Łodzi daję podstawę do odwołań w przypadkach losowych, tak żeby nie rozstrzygać jednoznacznie tylko na podstawie jednego dowodu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskim, magistracie, szok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu