Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brak informacji o sposobie pobierania opłat w SPP Brzeg
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-05-24, 12:57   Brak informacji o sposobie pobierania opłat w SPP Brzeg

Zastanawia mnie fakt braku informacji o sposobie pobierania opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Brzegu. Nie ma informacji czy opłata jest w parkomacie czy za pomocą inkasenta. Jak się mają do tego przepisy drogowe i skarbowe? Czy stanowi to podstawę do anulowania opłaty?

Co ma zrobić przyjezdny nie widzący parkomatu? (tak tak, nie wszystkie są widoczne i czasami trzeba ich chwilę wypatrywać)

Dla przykładu znak z Opola:


Przykład, gdzie opłatę pobiera inkasent:


strefa-parkowania.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 106,28 KB

0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-24, 13:44   

kolejną porażką sa automaty nie wydające reszty :/ jak masz 5 zeta to masz pecha lub szukaj aby rozmienić i licz że w tym czasie nie dostaniesz mandatu
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2012-05-24, 14:19   

Mnie zastanawia ile mam czasu na włożenie biletu za szybę, bo facet na targu zanim wrócę z biletem już robi mi zdjęcie do mandatu. Druga sprawa, czy mam obowiązek trzymać bilety parkingowe, bo nie wiem czy przyjdzie powiastka, czy nie. ;)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2012-05-24, 19:47   

Bajabajka, kiedy pytałem o czas osobę z firmy prowadzącej strefę, to informował, że kierowca ma 5 minut. Ale 5 minut liczone od godziny wypisania wezwania do zapłaty (zrobienia zdjęcie) czyli jeśli zauważysz wypisującego mandat, to zawsze w ciągu 5 minut zdążysz dobiec do parkomatu (zakładając nawet, że wcześniej nie zamierzałaś się tam udać :-P ).
Jest tylko problem z tym, że jeśli włożył ci wezwanie, kiedy nie było cię przy aucie, to musisz jechać do strefy i składać reklamację pokazując godzinę z wezwania i godzinę z biletu.
Ale to jest tylko ustna informacja - powinni mieć w tym biurze jakiś regulamin.
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-25, 10:14   

Hmm...5 minut...no właśnie czytałam regulamin strefy który jest dołączony do uchwały i tam jest że trzeba to zrobić niezwłocznie...wiec pojęcia nie mam skąd wzięli akurat te 5 minut??? Poza tym Ci kontrolerzy to dokładnie się nie przyglądają czy np karta abonamentowa jest za szybą. Mąż dostał w tyg wezwanie do zapłaty, a karta była za szybą;) Oczywiście anulowali i obiecali się uważniej przyglądać...zdjęcie natomiast zrobione telefonem komórkowym...przedstawiało...niebo;) Wiec to chyba świadczy o ich wysokim profesjonalizmie;) Na pytanie męża jak będą sprawdzać w zimie czy karta abonamentowa jest za szybą, jeśli czasem nasze auto stoi bez jeżdżenia na parkingu przez tydzień??? Pani z rozbrajającą szczerością odpowiedziała,że na razie o tym nie myślą;) Ja tam nie zamierzam codziennie biegać o odśnieżać szybę jak mąż wyjedzie w delegacje i zostawi na parkingu na ten czas samochód.
0 UP 0 DOWN
 
krzysieke14 


Wiek: 32
Dołączył: 12 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-25, 12:11   

sabina2 napisał/a:
Na pytanie męża jak będą sprawdzać w zimie czy karta abonamentowa jest za szybą, jeśli czasem nasze auto stoi bez jeżdżenia na parkingu przez tydzień??? Pani z rozbrajającą szczerością odpowiedziała,że na razie o tym nie myślą;)


Też kiedyś się nad tym zastanawiałem...
Może wraz z kontrolą będzie darmowe odśnieżanie? :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2012-05-25, 12:25   

krzysieke14 napisał/a:
sabina2 napisał/a:
Na pytanie męża jak będą sprawdzać w zimie czy karta abonamentowa jest za szybą, jeśli czasem nasze auto stoi bez jeżdżenia na parkingu przez tydzień??? Pani z rozbrajającą szczerością odpowiedziała,że na razie o tym nie myślą;)


Też kiedyś się nad tym zastanawiałem...
Może wraz z kontrolą będzie darmowe odśnieżanie? :mrgreen:


Wszystko fajnie tylko Ty masz obowiązek zostawić bilet w widocznym miejscu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-25, 12:32   

Bajabajka napisał/a:
krzysieke14 napisał/a:
sabina2 napisał/a:
Na pytanie męża jak będą sprawdzać w zimie czy karta abonamentowa jest za szybą, jeśli czasem nasze auto stoi bez jeżdżenia na parkingu przez tydzień??? Pani z rozbrajającą szczerością odpowiedziała,że na razie o tym nie myślą;)


Też kiedyś się nad tym zastanawiałem...
Może wraz z kontrolą będzie darmowe odśnieżanie? :mrgreen:


Wszystko fajnie tylko Ty masz obowiązek zostawić bilet w widocznym miejscu :wink:


No zostawi;) W niedziele wieczorem postawi na parkingu,śniegu nie będzie, rano w poniedziałek wyjedzie i w międzyczasie spadnie śnieg;) I co wtedy??? Trudno żeby ktoś przez cały czas stał przy samochodzie zimą i odśnieżał szybę;)
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-05-25, 17:59   

sabina2 napisał/a:
I co wtedy??? Trudno żeby ktoś przez cały czas stał przy samochodzie zimą i odśnieżał szybę;)
Wtedy jeżeli komuś sprawdzającego ważność biletu nie będzie się chciało zmieść śnieg (a na 99% przy x samochodów tego nie zrobi) wypiszę karę do anulowania w punkcie.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-26, 13:36   

... a może dostaną listę rejesracji na dany obszar?
0 UP 0 DOWN
 
smerfciamajda 

Wiek: 46
Dołączył: 15 Wrz 2008

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-05-27, 14:40   

jest jeszcze mozliwość płacenia zdalnego przez telefon za pomoca platformy moBILET. Na stronie jest napisane "...kontroler sprawdzi Twój elektroniczny bilet parkingowy zdalnie, na podstawie numeru rejestracyjnego..."
No ciekaw kurde jestem jak on to zrobi i czy to nie będzie sie ograniczało do wypisania mandatu, a ty kierowco sam później udowadniaj, że było zapłacone.
Korzystał już ktoś z tego systemu?
0 UP 0 DOWN
 
alterego 



Wiek: 34
Dołączył: 24 Wrz 2011

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2012-05-28, 16:09   

Zawsze możesz przetestować i podzielić się informacjami na forum :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brak, brzeg, informacji, oplat, pobierania, sposobie, spp


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu